Skoči na vsebino

Predlogi kaj si je možno ogledat na tej relaciji?


honda2000

Priporočene objave

S kolegi načrtujemo konec junija dvodnevno turo na relaciji:

 

Slovenska Bistrica-Celje-Trbovlje-Litija-Trebnje-Kočevje-Delnice(Hrvaška)-Rijeka(Hrvaška)-Pula(Hrvaška)-po magistralni cesti do Portoroža-Ajdovščina-Log pod Mangartom-Kranjska Gora-Bled-Kamnik-Slovenska Bistrica.

 

Rabil bi info kje na tej relaciji se splača ustavit,kaj ogledat  iti kaj pojest in pa kje priporočate za nočitev z zajtrkom ali samo nočitev(sobo) na naši obali?

Lp

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domnevam da na poti do Loga pod Mangrtom pojdeš po poti N.Gorica-Tolmin-Kobarid-Bovec,v Zatolminu je poceni in dobro se naješ,v Kobaridu ogled Kostnice nad Kobaridom,ogled muzeja 1 svet. vojne,ogled slapa Kozjak.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruto v Google Maps-u znam narediti. Ne znam pa jo odpreti v Google Earthu. Kakšen je postopek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruto v Google Maps-u znam narediti. Ne znam pa jo odpreti v Google Earthu. Kakšen je postopek?

 

Verjetno je Snečer mislim Garmin MapSource in potem odpreš v Google Earth.

Sem pa videl, da je možno v GEarth narest pot in si jo ogledat, kot je napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruto v Google Maps-u znam narediti. Ne znam pa jo odpreti v Google Earthu. Kakšen je postopek?

Iz google maps jo shrani nekam na pc KML format, potem pa odpri google Earth in jo uvozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POMOČ

Kje najdem "vodnik po potovanju" na google Earth

 

Na zemljevidu spodaj levo je puščica "vodnik po potovanj", malo bolje poglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se sploh shrani v Google Maps? In tudi jaz ne najdem tega vodnika. Jbg

Popravljeno . Popravil Saladin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vodnik potovanj so v bistvu samo slike raznih uporabnikov. Kot če bi v GoogleMaps vključil fotografije. In deluje ne glede na pot, samo približaš zemljevid kjer bi rad bil in ti ponudi nekaj okoliških slik.

Sicer čisto ok zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se sploh shrani v Google Maps?

 

Moja mesta  /  Zemjevidi  /  Ustvari zemljevid  /  Naslov  /  vpišeš željeno  /  Shranjeno ...  Ko končas vpisovanje v svoja Navodila za pot klikneš Prikaži navodila  /  Shani v moje zemljevide in Google Maps ti že kar same ponudijo tistega, ki si ga pred začetkom planiranja poti, shanil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje. Upam da ni preveč neumno  :blush: . Zakaj mi izgine gumb Shrani v moje zemljevide, če dam opcijo Izogibaj se avtocestam? Ali obstaja kaka druga opcija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Upam da ni preveč neumno  :blush: . Zakaj mi izgine gumb Shrani v moje zemljevide, če dam opcijo Izogibaj se avtocestam? Ali obstaja kaka druga opcija?

Če greš z drsnikom čisto dol na koncu navodil, a tam tudi ni Shrani v moje zemljevide?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Google Maps že par let uporabljam brez težav. Nikoli pa nisem uporabljal Google Earth. Ko sem si sedaj (za test) hotel eno ruto odpret v Google Earth je moj računalnik mlel ene 20 minut, pol pa mi je napisal, da ni našel pravega plug-in. Uporabljam Firefox, ampak nimam zadnje verzije. Ali kdo ve kje bi bil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Upam da je pravilna tema. Torej. V petek 21.6. nameravam začeti turo proti Dalmaciji. Imam idejo, da grem do Zadra ali Splita, si uredim kakšno prenočišče, nekaj dni, pa delam kratke ture vsak dan. 100 200 km, pa se vračam nazaj.

Zanima me, če pozna kdo okolico tukaj in če se splača narediti tako.

 

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Upam da je pravilna tema. Torej. V petek 21.6. nameravam začeti turo proti Dalmaciji. Imam idejo, da grem do Zadra ali Splita, si uredim kakšno prenočišče, nekaj dni, pa delam kratke ture vsak dan. 100 200 km, pa se vračam nazaj.

Zanima me, če pozna kdo okolico tukaj in če se splača narediti tako.

 

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Matic

 

Jaz zelo dobro poznam tisti okoliš, pa ti ne morem svetovati kaj dosti, ker ne vem kaj bi te morda zanimalo... Odkar potujem nisem nikoli maral vodnikov v smislu "Where to go and what to see". Sem se raje zanašal na svojo intuicijo.. Za začetek pojdi na prvi post v tej temi in beri odgovor (navodila) kako z Googlom najdeš neke zanimive točke...

 

Pa upam, da se ne boš po avtocesti pelal tja dol, ker ne boš nič videl.

 

Jaz sem vsaj desetkrat šel takole: po cesti Črnomelj - Karlovac - Slunj - Plitvice (obvezno se ustavi) - Korenica - Gračac - Knin - Šibenik. V bližini Šibenika imaš slapove Krke (to si tudi obvezno oglej). Od tu naprej lahko greš do Splita (če ti bo čas dopuščal), ali pa iz Šibenika kreneš po stari magistralki (se pravi ob obali) gor do Zadra (tudi tu je obvezen postanek), pa naprej proti Senju (tu je krasna trdnjava)... Pa za lokalne informacije povprašaš na turističnih informacijah (jih imajo povsod), ali pa kakega mlajšega domačina (skoraj vsi razumejo angleško). Če pa vsaj za silo govoriš hrvaško si pa itak že zmagal... Srečno vožnjo pa obilo užitkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zelo dobro poznam tisti okoliš, pa ti ne morem svetovati kaj dosti, ker ne vem kaj bi te morda zanimalo... Odkar potujem nisem nikoli maral vodnikov v smislu "Where to go and what to see". Sem se raje zanašal na svojo intuicijo.. Za začetek pojdi na prvi post v tej temi in beri odgovor (navodila) kako z Googlom najdeš neke zanimive točke...

 

Pa upam, da se ne boš po avtocesti pelal tja dol, ker ne boš nič videl.

 

Jaz sem vsaj desetkrat šel takole: po cesti Črnomelj - Karlovac - Slunj - Plitvice (obvezno se ustavi) - Korenica - Gračac - Knin - Šibenik. V bližini Šibenika imaš slapove Krke (to si tudi obvezno oglej). Od tu naprej lahko greš do Splita (če ti bo čas dopuščal), ali pa iz Šibenika kreneš po stari magistralki (se pravi ob obali) gor do Zadra (tudi tu je obvezen postanek), pa naprej proti Senju (tu je krasna trdnjava)... Pa za lokalne informacije povprašaš na turističnih informacijah (jih imajo povsod), ali pa kakega mlajšega domačina (skoraj vsi razumejo angleško). Če pa vsaj za silo govoriš hrvaško si pa itak že zmagal... Srečno vožnjo pa obilo užitkov.

Super. Hvala za te napotke. Bom pregledal in preučil. Glede časa ne bi smelo biti problemov, skrbi me, kako je kaj z iskanjem prenočišča recimo za nekaj dni predvsem zdaj ko je že sezona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Hvala za te napotke. Bom pregledal in preučil. Glede časa ne bi smelo biti problemov, skrbi me, kako je kaj z iskanjem prenočišča recimo za nekaj dni predvsem zdaj ko je že sezona.

 

Prenočišča so preverjeno.Jaz na črpalki običajno vprašam, če kdo pozna koga, ki ima sobe in zadeva steče.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Hvala za te napotke. Bom pregledal in preučil. Glede časa ne bi smelo biti problemov, skrbi me, kako je kaj z iskanjem prenočišča recimo za nekaj dni predvsem zdaj ko je že sezona.

prenočišče do konc mesca ni nikakršn problem,"kako oni kažu, da sezona još nije krenula"..,  ,celo v sezoni ti ob cesti ponujajo spanje...cene so od 10-20e na noč/oseba,vprašaš v manjših krajih....Faj furo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prenočišče do konc mesca ni nikakršn problem,"kako oni kažu, da sezona još nije krenula"..,  ,celo v sezoni ti ob cesti ponujajo spanje...cene so od 10-20e na noč/oseba,vprašaš v manjših krajih....Faj furo...

 

Hvala za vse odgvore. Sedaj bom še malo preglal vreme za spodaj, pa če bo zdržalo bom krenil na pot. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!