Skoči na vsebino

Hitrost med vožnjo ..kako veste?


Rutterian

Priporočene objave

Zdravo,

 

Mene zanima ali si vi med vožnjo motorja štejete brzine, da vete v kateri se vozite ali po občutku?? 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozi po posluhu. v previsokih vrtljajih menjaš navzgor, pri prenizkih pa navzdol... to je to :)

brez zamere samo tole uprašanje je mal hecno :P

če si začetnik potem pa je vse jasno.. ti se samo vozi, ostalo pride samo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedmo boš ene parkrat mal iskal ... pol bo pa šlo. :D 
Drugač pa večinoma podzavestno štejem prestave, vmes pa še mal preplonkam iz prikaza prestave na armaturki in zaenkrat kr gre brez problema. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden ti ventile "potrga" prestaviš GOR, preden ti motor "crkne" prestaviš DOL :D

Mal heca. Čist na začetku (avtošola) sem parkrat iskal sedmo prestavo. Drugače pa po občutko. V Večini vsi prestavljamo glede na spremembo zvoka. Enkrat sem se peljal za čoprjem, bil je tako glasen da nisem slišal nič. Motorja nisem slišal tako da sem gledal vrtlaje, ker drugače sem bil čisto zgubljen.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za zgornje odgovore... saj vem to zgoraj navedeno skoraj vse.. samo me zanima da npr. se pelješ v 5.6 brzini in moraš bliskovito se ustaviti, kako si potem siguren, da si v prvi oz. da si bil toliko in toliko brzin prešaltal dol kot je potrebno.. ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zgodi, da neumorno iščem 7. prestavo, ko mi kaj ni všeč, na FJR sem menjalnik skoraj zlomil, ko sem iskal prekleto neobstoječo 6. Bemti bohca.

 

Ko se ustaviš, itak natolčeš dol do 1., kje je tu problem? Pač pohodiš menjalnik cca 6-10x, da si ziher, da je v 1.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo enostavno - če vmes leerlampa utripne, si bil mimo, ali pa, ko ne gre več dol, si tudi tam.

Če si se pa ustavil, predno si prešaltal do dol in ne veš, kje si, probaš rahlo gor (dat v ler), če ni lampe, nisi (bil) v prvi.

Popravljeno . Popravil gaso65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ne gre vec gor si v 6 ko ne gre vec dol si v 1. Razen quadi, ko ne gre vec dol si v rikverc ( vzvratno ). Takrat itak ves da nekaj ni prav. Drugace pa dvomim, da tvoj motor nima dovolj navora, da ne bi speljal v 2 , 3.

Ne se toliko sekirat, po par prevozenih km se navadis in menjavanje postane rutina. Meni osebno je lazje prestavljati kot voziti skuter :)

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač samo prestavljaš navzdol dokler gre :)

večina motorjev ima tudi lučko, ko prestaviš v folo med 1. In 2. Prestavo, pa se lahko še s tem orientiraš :)

če pa se ti gdaj zgodi da hočeš speljat v 2., pa malo sklopko pomatraj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub letom motoriranja še vedno iščem 7prestavo,na motorju ki nima prikazovalnika prestav.Vozim iz užitka in tud slučajno mi na pamet ne pride da bi štel prestave,vse ostalo pri prestavljanju delam na posluh agregata,brez ,da bi gledal na merilnik vrtljajev.

Če te pa to toliko obremenjuje pa si kupi prikazovalnik prestav.

http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.simatik.si/slike/artikli/FT-prest/indikator-prestav-za-motor-B.jpg&imgrefurl=http://www.simatik.si/906-indikator-prestav-za-motorno-kolo-izvedba-6a.html&h=480&w=640&sz=81&tbnid=dqBW28bg__4YZM:&tbnh=90&tbnw=120&zoom=1&usg=__UZ2q-f2K9QN7HwWRmCOund_T2Ow=&docid=LpUvSimqYg9LeM&hl=sl&sa=X&ei=DcOZUfXCB9DZsgb3moHIDA&sqi=2&ved=0CDsQ9QEwAQ&dur=2909

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti včasih iščem sedmo, 5-4-3 po filingu,  pri prestavljanju navzdol ima v  drugi motor že kr dobro štimo in tud mašina zabremza, če pa šaltaš v prvo pa naredi klonk in cukne ko menjaš. Simpl, ne moreš falt :) Na pisti pa brez prikazovalnika ne znam živet. Oziroma nočem. Če kaj motovilim ali prehitevam nepričakovano je zlata vredno, da preden se odločim, a bi še eno dol vrgla al ne preverim kje sem, ker je sploh v dežju jako neprijetno, če misliš da si v drugi, v resnici pa enako hitro spustiš sklopko v prvi in pri xy tisoč obratih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prikazovalnik prestav je super zadeva in res je popolna bedarija da tega nimajo vsi motorji serijsko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno kot je napisal kmet, vsaj 10 let motoriranja, se vedno kdaj pa kdaj probam v 7, ki je ni, za dol se naceloma ne zasaltam (verjamem da je sranje, ce pri vecji brzini pred ovinkom, presaltas v ler. Imas posnetke na youtubu, kako na pisti v takem primeru zletijo iz ovinka)

Omenil si nenadno zaviranje (ko ti nekdo seka pot), takrat se ne bos ubadal s prestavljanjem iz 6 do 2, ampak bos iskal izhod in uporabil sklopko + obe bremzi (zato so delavnice ali pa prosti treningi zaviranja v sili zelo dobrodosli, saj se je treba navadit kako ne zmrznit na motorju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dostikrat  iščem sedmo... in včasih v kakih ridah butnem v prvo.... pa dva cilindra :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi k ne znamo štet do 6, imamo prikazovalnik :P

 

Ma, dej ....... pol evo daš za ........ :beer2: , pa te naučim ............ tik/tak. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi k ne znamo štet do 6, imamo prikazovalnik :P

in ker poleg tega še slišimo ne najbolje, se nam lučke pržgejo kdaj je treba menjat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ker poleg tega še slišimo ne najbolje, se nam lučke pržgejo kdaj je treba menjat :P

 

lulčke tut men svetjo .. ampak to je za v višjo šaltngo :P

 

drgač sm pa skor 30 let šaltu po abćutku ... včasih se mal zašaltaš ... vržeš 2 dol in po zadnjem prehitevaš :lol: .. včasih iščeš 7-mo ... itak se skoz neki dogaja :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole z občutkom je bolj tko tko, varajoče... iz lastnih izkušenj vem...

 

vmax ima prikazovalnik kot del opreme, na motor svoje drage sem ga namontiral naknadno.

 

indikator prestav je vsekakor zadeva, vredna vsakega vloženega evra in truda.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje.. Bo treba na mitota 7-speed prešaltat da ne bo problemu s sedmo :P

 

:hmm:  Ma .......... pol bi pa osmo ( 8 ) isku .............. :P ................ kva češ, zmeri še neki manka. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!