Skoči na vsebino

Hitrost med vožnjo ..kako veste?


Rutterian

Priporočene objave

... kuko pa zgleda dodatni prikazovalnik prestav... a to je tko ko na unmu kalkuljatorju na kuglce... šest kuglc na palčki... pol jih pa šibaš levo pa desno, da veš u keri brzini si.....

... sam kaj pa ko založiš v ovink.... grejo pa vse kuglce u levo... al pa u desno....  .:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:  kuglce ................

 

 

:hmm: Mogoče pr kitajcih al pa japoncih .............. ne vem.

 

Pri meni je tm desno spodi en televizor............. pa piše......... 1,2,3,4,5,6............ :P

post-28435-0-82286200-1369042931_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa glih slikom mojga lepotca si najdu. Mi sol na rano utiraš  :blush:        :OK:

 

:eek:  Nisem vedu.............. :blush: ............ pardoniram.............

 

Sej drgač pa povej - pridem na :kava:  pa lohka greš ta cajt en krog........... ja? :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:  Nisem vedu.............. :blush: ............ pardoniram.............

 

Sej drgač pa povej - pridem na :kava:  pa lohka greš ta cajt en krog........... ja? :yea1:

 

 

Nič narobe, sam mal me je ruknal. Ti pa kar prlet na  :kava:  jaz pa nardim en krog al dav okol tvojga lepotca - peš. Na tujga se raje ne usedem. Saj veš, takrat se najraje kaj nardi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dostikrat  iščem sedmo... in včasih v kakih ridah butnem v prvo.... pa dva cilindra :slap:

V PRVO na ridah?? Počasnela frdamana!!!

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa ne rabm prikazovalnika. Če me zanima v kateri imam pogledam hitrost, pa obrate in vem. Ene parkrat sm se moral naučit, zdj pa točno vem, kakšni so obrati na kaki brzini. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

najboljš da si omisliš Suzukija, ki ima prikazovalnik prestav od leta 1972 ;)

(OK, niso imeli čist vsi modeli)

 

da ne bom čist off-topic: jst štejem, iz veselja in firbca, čist avtomatsko (ker nisem imel vedno Suzukijev), pa včas mal pošpegam na display :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dostikrat iščem 6. :blush:  prestavo, včasih mislim, da bo enkrat vse šlo nekam u tri pisane marjetice, ko tako rahlo zacvili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za odgovore.. izpit sem sicer naredil na motorju z 4 brzinami in nekakor vse je šlo lahko brez skrbi.. sedaj se nisem že 1 leto vozil z motorojem in mislim da sem malo izgubil občutek za vse to.. po potrebi bom mogoče kupil indikator prestav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih gledam na števc, večinokrat pa šaltam dokler gre in ko se ne zgodi nič, vem da mi je prestav zmanjkalo...Vmes vozim pa vedno v "ta pravi"!

V obe smeri počnem isto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa ne rabm prikazovalnika. Če me zanima v kateri imam pogledam hitrost, pa obrate in vem. Ene parkrat sm se moral naučit, zdj pa točno vem, kakšni so obrati na kaki brzini. 

Jst tudi nekak tak, hitrost pa obrati, pa veš kje si.. Pa včasih probam dat v sedmo, se mi je pa že zgodilo, da sem pred ostrim ovinkom dal v prvo po pomoti in je zadnje kolo zablokiralo (dva cilindra, kaj češ)  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ja, u bistvu jest tud sam na gor šaltam, hitrost mi pa ponavad kr polcaji pol na providi pokažejo, kolk je bla ....  :eek:

 

.... pa jim kar verjamem ....    :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ko dol šaltaš do prve, se v prvi ročica ustavi višje kakor v drugih prestavah + ponavad vmes na brzino posveti lučka za ler (N) - vsaj pri meni.  :OK: Je fino vedet, če se pripelješ v višji prestavi na semafor in šele ko stojiš šaltaš do prve. Jest sm mal rabu, ampak sm to pol počas pogruntu - v čem je hec ... že v avtošoli.  ^_^ 
Če imaš motor ugasnjen in iščeš ler, pa ne gre v prvo ga malo poguncaš s stisnjeno sklopko ... pol pa do konca dol in mčkn gor. :P

 

Je bila pa tudi še ena tema glede prestavljanja navzgor brez sklopke. Vredna branja za začetnika! Uporabi iskalnik, ni vrag, da jo ne bi našel.  

 

 

Sm pa tudi jaz že "bikca" jahal na kakih ozkih ovinkih, ko sem po nesreči spustil sklopko v prvi!  :BUA: Je kr lepo migal motor pod mano ...  :blush: 
Drugač pa sej veš kaj pravjo ... previdno pa po desni!  :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nikdar ne iščem 6. prestave. V večini se vozim v 4. prestavi, samo na avtocesti dam v 6. prestavo.

Tudi v 1. se ne vozim (razen v sili prilike), ko pa sem pred tem, da se ustavim, pa dam dol, dokler gre, če prej ne vidim zelene lučke.

Prestavljam pa po občutku (odvisno od tega, kakšen dan imam :P ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na semaforju ali pa pri "zasilnem" zmanjšanju hitrosti oz zaustavitvi,pa rukaš dol dokler gre in je.

Z kilometri dobiš tudi filing za prestave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na semaforju ali pa pri "zasilnem" zmanjšanju hitrosti oz zaustavitvi,pa rukaš dol dokler gre in je.

Z kilometri dobiš tudi filing za prestave :)

 

:hmm: Če pa ga slučajno ne, pol pa mal zobnike in menjalnik šraufaš.............. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma jest šaltam v višjo ko mi motor dela nad polno obremenitvijo, pač nimam obratomerja...

...če se pa spozabm prešaltat, pa itak čutm ventile ko mi začnejo vibrirat pod jajci,kot da jih bo glihkar razfu....pa se potem mal počoham med jaji in prešaltam v višjo...

Popravljeno . Popravil gregorjanc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma jest šaltam v višjo ko mi motor dela nad polno obremenitvijo, pač nimam obratomerja...

...če se pa spozabm prešaltat, pa itak čutm ventile ko mi začnejo vibrirat pod jajci,kot da jih bo glihkar razfu....pa se potem mal počoham med jaji in prešaltam v višjo...

 

 

.... a si se že kdaj zalotu, da zanalašč nisi hotu u višjo prešaltat ????? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me kdo z versysom 650 prehiti grem prepočasi, če pa prehitevam cestake, grem pa prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 let vozil s petimi prestavami. potem pa na "novem" najdes 6. ........... :kva1:

 

 

 

priceless. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!