Skoči na vsebino

Pot okoli sveta


Ivana

Priporočene objave

Bravo ,malo je še takšnih popotnikov,želim vama veliko sreče :OK:  :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moj je znižan s kitom.

Sva pa žal dala znižat tudi sedež, vendar zaradi oblike sedeža ter predvsem zaradi širine njegovega spodnjega dela tega ni smiselno delat, saj se pri višini ne pridobi skoraj nič.

 

So pa drugače še vedno na voljo črni Trax kovčki ter nosilci za GS-a, skoraj novi. Cena kompleta je 600€.

 

post-42083-0-44756800-1369297181_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajta dodat na spletno stran še "modul", ki omogoča, da se lahko naročimo obiskovalci strani na prejemanje e-mail obvestil o novih objavah...bomo tako lažje na tekočem

 

drugače pa super pot - želim vama obilo sreče in veliko zanimivih dogodivščin (v kar nekako ne dvomim)  :)

 

pa čimprej detaljno popišita podstran "priprave na pot" :)

kako sta prišla od ideje do realizacije, kakšen je stroškovni in časovni plan ipd. 

 

če bi videl en pameten način kako tole izvesti, brez da pridem gol in bos nazaj domov, bi se kaj hitro spravil na pot tudi sam :)

 

lp

ž

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno! Pa le pridno pišita potopis ... ponavadi kar zamrejo po začetnem navdušenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

življensko doživetje :OK: , naj vama bo sreča in zdravje naklonjeno, pa bo vse ostalo prišlo že samo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komaj čakam na potopise in fotke :OK:

 

Predvsem pa vama želim veliko lepih in nepozabnih doživetij in seveda varno pot. Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja glede stroškov. Na poti po Siriji in Jordaniji smo srečali Američana ki je zaključeval svojo triletno potovanje (celotna Amerika in Afrika). Ko sva ga kake 3 leta kasneje obiskala v Kaliforniji sva načela tudi debato o stroških potovanja ki so za 3 leta znašali 80.000 USD. Je pa bolj redko kampiral, pa tudi po največjih luknjah ni spal....tako da ja....mogoče bo 50.000 za dve leti in dve osebi res bolj na tesno, pa treba bo biti iznajdljiv.......ampak jaz ne dvomim da vama ne bo uspelo. Drugače pa kakšno delo po poti najt in potem naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

 

V glavnem, želim vama prijetno, mislim, da največjo življensko preizkušnjo...da bi jo srečno zaključila.

Pismo rosno...bom kar redno spremljal, saj je podobna pot v moji glavi že kar nekaj let :)  Upam, da si bomo lahko kako izkušnjo imenjal;)

 

Še enkrat veliko sreče na poti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike, da vama nebi uspelo. Samo pogumno naprej.

 

P.S.  Priporočam pa da ne dramatizirata z takšnimi izjavami kot je bila ta, ker bosta deležna preveč kritik po nepotrebnem.

 

Ljudje smo si pač različni in imamo različne želje ter poglede na ta svet, kar je tudi prav.

Karkoli bom napisala, vedno se bo našel nekdo, ki se ne bo strinjal ali pa si bo napisano interpretiral po svoje. 

In da je denar potreben za takšno pot, je, potreben je in skrajno butasto bi bilo napisati, da ga za to ne potrebuješ. Ni pa bistvo življenja (za mene).

 

Ne bi se pa odzivala na špekulacije o samem znesku, saj mislim, da je to zasebna stvar.

Bova pa delila z vami cene goriva, hrane, prenošišč, letalskih/ladijskih prevozov ter ostalega, saj mislim, da so to uporabne informacije za nekoga, ki bi se sam podal na takšno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dobi interneta so te cene javno dostopne in znane.

 

V čem bi bil torej strošek izleta oz. potovanja takšna zasebna stvar? Čez palec lahko vsak izračuna vsaj potne stroške.

 

Okvirni stroški potovanja so toliko natančni kot je natančen nakup novega avta. En ga bo kupil za 10.000€, drugi za 100.000€. Tudi na potovanju bosta dva popolnoma različna človeka prišla do seštevka različne višine stroškov.

Če je nekomu lažje brskati po internetu kot pa pridobiti vse potrebne informacije na eni strani, jih pa tudi tam lahko poišče in enostavno spregleda vse, kar sama objaviva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stransko stojalo je skrajšano za kak cm, ker je že zdaj bil problem pri minimalnem naklonu terena (na čisto ravnem ni bilo težav). Z dodatno obtežbo kovčkov pa se ga verjetno sploh ne bi dalo postavit na stojalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbira motorja za tako pot se mi zdi kar prava v tem trenutku.

 

Malo sem razmišljal, kakšen bi bil zame idealen motor, če bi se podal na tako avanturo ampak sedaj med novimi ne najdem boljše izbire.

Jaz bi sicer še raje izbral motor s slabšimi tehničnimi karakteristikami ...z vplinjačem in tudi nožnim zagonom ter čim lažji...čim manj elektronike.Se mi zdi, da je na taki poti manj vsega bolje.Po državah izven Evrope se vozijo večinoma z 125 ali 250 ccm in z kakšnim velikim endurom bi povsod vzbujal pozornost, pa še bolj bi bil v strahu, če kaj odpove.

 

Pred leti je Yamaha XT 600 ali še prej XT 500 veljala za "delovno živinče", mogoče tudi kakšna podobna Honda in z nečim takim, dobro ohranjenim, se mi zdi, da bi bil najbolj brez skrbi...

 

Pa srečno pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole so pa tud moje želje za nekoč v daljnji prihodnosti, ko bodo otroc odrasl, kriza minila in bo dnarja več. Upam le upam..... tako da vama sem fulll fouš, ampak vama tud privoščim vse najboljše in čim več objav, da bom vsaj prek vajinih potopisov enkrat okol sveta prišel :)

SREČNO!

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Želim vaju srečno pot okrog globusa...naj vaju sreča in dobri ljudje spremljajo na vsakem km vajine poti in seveda ne pozabita neskončno uživati in dojemati svt iz sedla motocikla :) 

Ps:Mogoče se kje v Južni ameriki srečamo ter eno po slovensko rečemo :)

 

Srečno :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Če sta v Ushuaii, poiščita motorista Cesar-ja in Nancy s Hondo Transalp (šla sta v Cordobo) in ju pozdravita v najinem imenu (Videli smo se jan. 2007 na moto srečanju kakih 400 km južno od Buenos Airesa)....... (bila sva s HRC Africo Twin)

post-4472-0-33296500-1389560842_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če sta v Ushuaii, poiščita motorista Cesar-ja in Nancy s Hondo Transalp (šla sta v Cordobo) in ju pozdravita v najinem imenu (Videli smo se jan. 2007 na moto srečanju kakih 400 km južno od Buenos Airesa)....... (bila sva s HRC Africo Twin)

 

V Argentini ni prav dosti motoristov, a vseeno preveč, da bi vsakega spoznal ter z njim spregovoril kako besedo.

Mogoče pa ju srečava kje v okolici Cordobe, če sta kje tam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res krasen zgleda Argentina.

 

@Najin svet: A gresta tudi pod Fitz Roj? Če bosta spodaj, obvezno napopita vsaj eno sliko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Argentini ni prav dosti motoristov, a vseeno preveč, da bi vsakega spoznal ter z njim spregovoril kako besedo.

Mogoče pa ju srečava kje v okolici Cordobe, če sta kje tam :)

 

Vem, da jih ni veliko. Moto potepuhov pa sploh ne. Prav zato je pa posameznike lažje najti...

 

Ne ne! Ona dva sta iz Ushuaie. V Cordobo sta šla na nek obisk. Pa nič zato. Sem mislil, da po tej plati dobita kakšne "bolj domače" koristne info in ugodnosti.

Pa Srečno na poti!!!

 

P.S.

Še tole; Če šibata po vzhodni obali lahko v Azulu (kakih 700 - 800 km južno od B.A.) obiščeta Jorgeta in Moniko (La Posta) se imenuje njun "hostel", kjer lahko v lastni delavnici popravita motor, če kaj ne štima. Zastonj, oz. za prostovoljni prispevek (kot v cerkvi) prespita, si odpočijeta.... pa še na zid se lahko podpišeta. No, v tem primeru še pozdravita oba lastnika in se pod menoj in Rokom Borštnikom "www.odpingvinadoeskima" podpišeta na zid.

Ko sva bila tam, je ravno končeval dodatno sobo za vaju!!

post-4472-0-68075800-1390557457_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!