Skoči na vsebino

Daelim VT125 dela samo na čok


CRXdelsol

Priporočene objave

Imam eno precej frustrirajočo težavo in sicer mi teče daelim vt samo, če imam vklopljen zaug.  :wallbash:  Se pravi vklopim zaug, vžegem motor in dela. Tudi če mu dajem z ročko obrate dela lepo. Ko pa ugasnem zaug, pa crkne, razen v primeru če mu z ročko dajem lepo skoz visoke obrate. Drugače pa teče lepo in vžge takoj. Motor je pred tem cca 10 let stal v garaži.

 

Kej sem že vse poskusil:

- popolnoma razdrl fergazer in ga sčistil z benicnom in z pritiskom, ter preveril, če so vsi kanali lepo prosti.

- nastavljal iglo

- nastavljal dizo za prosti tek

- nastavljal dizo za mešanico

- zamenjal svečko

- preveril hod ventiliov

- ko je motor laufal sem okoli fergazerja šprical z brakecleanerjem, če slučajno kje zrak not vleče

 

Ima kdo kakšno idejo kaj naj še sprobam? Oz če je kje kak mojster za Daelime?

 

Zanima me tudi če je normalno, da moram ročko za zaug tiščat dol? Ker se skoz sama vrača v prvotno stanje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že prebral celo temo, pa je samo 1x govora o fergazerju, pa še tam ni bilo nič koristnega.

 

Kako to misliš, kako imam nastavljen - Razdalja od fergazerja do glave vijaka? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi tam vprašal, ne pa da odpiraš novo temo, ki bo slej kot prej zaklenjena :O

 

Si se igral kaj s tem vijakom? Razdalja mi nič ne koristi, ker je za vsak motor drugače. Privij ga malo, ker kar opisuješ je ravno to, da nimaš štandgasa in zato ugasne. Čeprav glede na to, kaj vse si že delal, dvomim da nisi tudi to probal. Kako se motor odzove na nastavljanje tega? Sploh ni učinka al ga maš že do konca zašraufanga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odprl sem novo temo, ker se mi je zdelo da je specifičen problem. Kdo bo pa iskal odgovor v tisti solati zafrkavanja :)

 

Če ga privijem obrati narastejo. Sem ga nastavil tako, da ima ful obratov, vendar kljub temu crkne, če ugasnem zaug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče mimo ampak....

 

nevem kak dovod goriva ima daelim ampak ponavadi imajo pri fergazerjih na pipico še eno cevko da vleče bencin na podtlak, se pravi da imaš ponavadi pozicijo ON (z podtlakom), PRI (brez podtlaka) in RES. če se ta cevka za podtlak sname ali je z njo kaj narobe potem crkuje na štandgasu dela pa na čoku in z navijanjem gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dobiš dobvolj goriva. Defektna/zamašena pipica, zamašen oddušek tanka-v tanku se ti ustvarja podtlak in bencin ne teče ven, zamašene dize/prehodi ferga. Lahko pa tudi preveč zraka-luknja pri zračnem filtru, prirobnicah vplinjačev itd.

Težko rečt pre interneta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dobiš dobvolj goriva. Defektna/zamašena pipica, zamašen oddušek tanka-v tanku se ti ustvarja podtlak in bencin ne teče ven, zamašene dize/prehodi ferga. Lahko pa tudi preveč zraka-luknja pri zračnem filtru, prirobnicah vplinjačev itd.

Težko rečt pre interneta.

to itak, sem mislil da je to že vse preveril. no jaz sem enkrat tankal neko svinjarijo in mi je še dolgo zajebavalo dokler nisem med tank in pipo montiral filtra. pol je pa bil mir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ne dobiš dobvolj goriva. Defektna/zamašena pipica, zamašen oddušek tanka-v tanku se ti ustvarja podtlak in bencin ne teče ven, zamašene dize/prehodi ferga. Lahko pa tudi preveč zraka-luknja pri zračnem filtru, prirobnicah vplinjačev itd.

Težko rečt pre interneta.

 

mogoče mimo ampak....

 

nevem kak dovod goriva ima daelim ampak ponavadi imajo pri fergazerjih na pipico še eno cevko da vleče bencin na podtlak, se pravi da imaš ponavadi pozicijo ON (z podtlakom), PRI (brez podtlaka) in RES. če se ta cevka za podtlak sname ali je z njo kaj narobe potem crkuje na štandgasu dela pa na čoku in z navijanjem gasa.

 

Hvala za odgovore ;)

 

Cevke na fergazerju pri tem daelimu so 3. Ena je iz tanka direkt v fergazer, druga je spodaj ki gre nekam v prazno pri vilici, tretja je pa na strani in tudi ne vodi nikamor - nekam nad filter je samo položena in tudi ne zgleda, da bi bila kdaj kamorkoli priklopljena. Kakor sem gledal je na tanku edini priključek ta pipica od tam naprej gre pa samo 1 cevka direktno v fergazer. Če snamem recimo tisto cevko in odprem pipco (pozijicja "ON") teče ven na polno, če sta to mislilia.

 

Glede luknje pri filtru oz. prirobnicah, sem sprejal okol teh stičišč z brake celanerjem, ob pričakovanju, da bi se obrati dvignil, če kje vleče fouš zrak, pa se niso. Nevem kako bi to še drugače preveril.

 

Malo gledam risbe sestavnih delov. Ali je možno, če je slučajno stran padel tist kos pod številko 12 na prvi sliki, da bi bil lahko vzrok za to?

post-42338-0-73563100-1369901221_thumb.jpg

post-42338-0-35251200-1369901233_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil CRXdelsol
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

Zdravo,

Imam Daelima VT125 in isto tezavo, kot je navedena zgoraj. Pod zaugom lepo dela, ko zaug ugasnem se ugasne. Ali ste takrat ugotovili, kaj je bila težava?

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Baotian 28b pravi:

Zdravo,

Imam Daelima VT125 in isto tezavo, kot je navedena zgoraj. Pod zaugom lepo dela, ko zaug ugasnem se ugasne. Ali ste takrat ugotovili, kaj je bila težava?

 

Lp

Iz izkušenj zraznimi zadevami... 80% verjetnost da je potrebno samo uplinjač temeljito očistit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 5/29/2013 at 7:08 PM, CRXdelsol said:

Sem že prebral celo temo, pa je samo 1x govora o fergazerju, pa še tam ni bilo nič koristnega.

 

Kako to misliš, kako imam nastavljen - Razdalja od fergazerja do glave vijaka? :)

Mislim, da bi morali preizkusiti različne nastavitve, da bi našli optimalno konfiguracijo. Predlagam, da se vzamemo časa in poskusimo z različnimi nastavitvami, da bi našli najboljšo možno izkušnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/7/2023 at 5:33 AM, Tyler541Max1 said:

Mislim, da bi morali preizkusiti različne načrt promocije zdravja na delovnem mestu, da bi našli optimalno konfiguracijo. Predlagam, da se vzamemo časa in poskusimo z različnimi nastavitvami, da bi našli ta najboljšo možno izkušnjo.

Razdalja od fergazerja do glave vijaka? :)

Mislim, da bi morali preizkusiti različne nastavitve, da bi našli optimalno konfiguracijo. Predlagam, da se vzamemo časa in poskusimo z različnimi nastavitvami, da bi našli najboljšo možno  mobilna blagajna.

Like
 
Popravljeno . Popravil Tyler541Max1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!