Skoči na vsebino

Yamaha MT 09


MiNa

Priporočene objave

Na hitro še nekaj podatkov:

850 ccm trije cilindri, 87,5 Nm pri 8.500 vrtljajih na minuto, moč 115 KM. 14-litrsk rezervoar za gorivo. Pripravljena za vožnjo nova Yamaha MT-09 tehta le 188 kg (z ABS 191 kg).Suha teža je po podatkih yamahe le171 kg.

In najbolj pomembno: Yamaha MT-09 bo stala 7.995 € - z ABS, brez je 7495 . (Upam, da tudi pri nas ne bo preveč presegla te cifre)

 

...bo tale motor pristal tudi na "okvirju in kolesih 19/17 ali celo 21/17"  med obena tenerejkama?

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo naredili še kakšno enduro variento v stilu tigra, bo moja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ljudje, pa a vam je res všeč tale mopi? Zgleda vse skup kot ena nametanka, motor brez naravnanega stila, po domače rečeno wanabe nakedbike, ki je daleč od tega. Jaz ne razumem Japonskih inženirjev, imajo vso možnost, vso tehnologijo pol pa tak moped..sorry ampak zame je Yamaha za cajtem. Tudi ene spodobne lepote niso sposobni naredit. Sej ne rečem, drugim znamkam tudi kaj manjka (Kawasakiju nič, hehe!), ampak še vseeno majo mal več navdiha kot tale prdula...

 

Seveda, pa imajo vsake oči svojega malarja.

 

Pa srečno!

 

p.s. utripajoče srce? pa kje imajo take ideje? Prej ta agregat deluje kot en lačen želodec kmeta (tapravega farmerja, ne našga kmeta, da ne bo pomote)...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no Hyper ....

 

Ti kot prvo sploh nimaš pravice glasovat  :P  (poglej kej voziš)

 

Ni mi všeč  :BUA: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm motor mi je zanimivm krizanec med xj, tdm, in fz serijo...  Ce ji bodo namenili se nekaj dodatne opreme, bi se kar dobro zanimal za njo.. Sicer pa yamahih 3 cilindrski motor, je to nekaj novega lai je yamaha ze kdaj imela to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dizajner, samo ena beseda zate: "Karahiri"

Naj to mašino rajš obesjo v Tenerejko, če je tako lahka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno komplet Japanerji iz same panike vsako sezono ali pa vsaj drugo ponujajo koncept "vozila", ki pa potem neslavno potone v času. Zanimivo je le kako jim uspeva s takimi cenami?

 

meni bi bil ta motor všeč kot sem napisal že v drugem postu

 

...bo tale motor pristal tudi na "okvirju in kolesih 19/17 ali celo 21/17"  med obena tenerejkama :010 ?

 

sicer pa moje želje ali okus tako ne šteje .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A rabimo sploh še kakšno razlago? Njihov zadnji stavek pove vse...

 

"vožnja lahkotna in sproščujoča tako med vsakodnevnimi vožnjami v mestu, kot tudi med nedeljskimi uživaškimi turami"

 

Se pravi, je to bolj kot ne, samo za nabavljat kruh, pa ob nedeljah se zapeljat na obrobje mesta na kakšno kavico :P.

 

igorkr, vem, da nisem v tem volilnem krogu upravičen glasovanja, sam ti že kr takoj povem, da mi sploh ni všeč, hehe :grrr 

 

p.s. Če je že športno srce, bi lahko omenili, lahkotno in igrivo poigravanje z ovinki ne pa vsakdanjo vožnjo po mestu :P

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jacko, sej je njihov PR spisal nekaj v športnem duhu: And for agile handling this dynamic new naked motard-style bike is equipped with a compact aluminium chassis and upright riding position that make light work of everything - from weekday urban riding through to Sunday morning blasts.  ;)

 

Oblikovno mi je kr kul, mogu bi pa v živo videt...

Da bi bila pa cenejša od FZ8 - težka bo.

Popravljeno . Popravil Shinobi70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv motorček za vsakdanjo uporabo. Agregat bo sigurno zelo dober in upam si reči, da v kolikor ne bo kakšnega kiksa bo najboljši v svojem razredu. Menjalnik je pri Yamahi bil vedno dober, kar pa ne moremo rečt za kšno drugo znamko(kawasaki).  Ker bo lahek bo prava igrača. Sigurno pa  zadeva ne bo všeč vsem.... Mene osebno moti luč, ampak za končno mnenje bo treba zadevo pogledat v živo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa 

Aha, samo iz tega motorja niso mogli izpeljat osnove, torej je to zares cisto nov motor.... Cisti koncept, ali so ga ze kje zasacili vohuni ?

Sem pa zasledil na vstopni strani, neki photoshop na tdm, podobna je stelviu, se vam ne zdi ?

 

Avtoindustrija, vem ja, me prevaza ze 2 meseca, tocno tale z 125 konji :) !!..

Popravljeno . Popravil JONI 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ni bilo receno ob najavi tega agregata, da bodo z njim naredili celo paleto motociklov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nekaj več more res bit, jaz ne verjamem da bi šli ven dat motor, tok podoben fazer 8 in da bi samo pri tem ostalo. Mogoče bo pa res r1 trivaljna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober agregat ki kar kliče po Tenerejki, katera bi zaradi teže pošteno krojila vrh med velikimi enduri.

Kakšne namene imajo Japonci je pa vprašanje. Morda so ocenili, da bo v Evropi kupna moč zaradi recesije padala in želijo plasirati na ta trg nižje cenovne modele in s cenami prehiteti konkurenco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

aja, pa ni mi všeč, ker so šli iz sistema dveh dvignjenih cevi izpušnih cevi, ki so krasile MT-03 in MT-01.

So bile veliko bolj frajerske na pogled :OK:

2007_MT-03_web.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lepo, a Akrapo je "nikakav".

 

Se strinjam z drugim delom, nevem kaj tisti trije luleki delajo v luknji, ponavadi je zadost eden, pa še tistega se kaj hitro odstrani. Bi se dalo, veliko lepše vse skupaj izpeljat....je pa tako kot akrapo greška tudi nosilec tablice, ajde dobr, za kakšne kopalke na morju posušit stojalo prav pride :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na trg je prisla Yamaga MT-09. Prva trivaljna yamaha sodobnega casa. Sem sledil ze konceptnim modelom spomladi, ze takrat mi je bila zanimiva.
Na Agregatu hvalijo predvsem navor v celotnem obmocju vrtljajev, ob tem je pa 115KM vsaj zame, povsem dovolj.

 

V nekem tujem testu sem zasledil, da Yamaha navaja najvecji kot nagiba 51°, kar je enako kot Yamahi R6. To je, vsaj zame zelo pomemben podatek, ker sicer nakedi, sploh Yamahini niso znani ravno po tem, nasprotno. Najprej vse drgne ravno pri FZ-jih, XJ-ih ...

 

Pred casom sem si lastil SM motocikel in si za daljse ture zelel nakeda, na nakedu pa hotel vsaj malo lastnosti SM-a. Je to to?

Delta-team je zacel pobirati narocila, jaz bi jo itak vzel naslednjo pomlad, ce me bo se vedno tako drzalo za imet...

 

Upam da je dobra, Danijev prvi vtis je vredu kolikor berem ... http://www.motosvet.com/test-yamaha-mt-09.html

 

Si jo je ze kdo narocil?

 

 

Posebej vsecna je tale barvna kombinacija.

 

post-19800-0-84416600-1379001072_thumb.jpg

 

pa tudi popolnoma crna ni slaba ...

 

post-19800-0-69144600-1379001092_thumb.jpg

 

tule pa manjka se nekaj v enaki barvi kot je rezervoar.

 

post-19800-0-21407400-1379001119_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!