Skoči na vsebino

Yamaha MT 09


MiNa

Priporočene objave

Tako kot je nekdo zgoraj napisal, a grših smernikov niso mogli najt?  Grde , staromodne oblike, čist oranžne barve, mislim??

Dobesedno te prisilijo, da ko kupiš motor, da boš še menjal smernike. Velikokrat še izpuhe namontirajo originalne tok grde, da jih gledat ne moreš. No pri MT-09 je izpuh ok in lepo speljan ( ne štrli pol metra nazaj, kot pri večini).

Še vedno pogrešam pri vseh teh motorjih, da bi vgradili sprednje smernike (če že ne morejo imeti vgrajene v ogledalih), naj bodo nekje v oklepu, plastikah.....

In za zadnje smernike se še danes večkrat spomnem, kako lepo elegantno so to speljali  smernike v zadku pri suzukiju GSX-R in to pred "davnimi" 10 leti.

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj, kopirajo nepotrebne stvari (Z-jevo sprednjo luč) lahko bi ostali na obstoječi luči ali pa od mt10 ampak k sreči je niso uporabili in mi je v tem primeru "Zjeva" lepša čeprav zgleda kot bi ji klavir na "glavo" padel... Pa k sreči so zmigavci velikokrat v louisu po 20e/4kom krajši mnogo lepši, nosilec tablice aka kol, pa lahko z malo ročnih spretnosti sam doma izdelaš za nekaj eurov. 

Potem nam še ostane za zamenjat izpuh,vetrobranska šipca, ročke, lajtnge zavorne, bolj tapiciran zic, amm a je še kej? :D:P 

Aja fantje, peronalizacija se temu reče al kako že :):P 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Moj najljubši stunter...

Stunter13 je tudi nabavil MT09

Upa,da bo dyno pokazal 200konjev

 

16105736_1199591716755072_5134865604867440269_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mt-09 2017, zares lep izdelek...

presenetil me je, kako ima dodelane detajle, ki jih spoznaš, ko razdiraš motor ob montaži novih smernikov ipd...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

nameščen akrapovič izpuh.

db killer odstranjen (je to eno zoprno opravilo...).

zvočna kulisa ob prestavljanju "na quickshifterju", neprecenljivo!!!

 

pa še to, LED luči svetijo kot nore.

moj vmax ob tem deluje kot da sveti na petrolejko...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 31 minutami, Rubuz pravi:

Po pomoti sem quotal svoj post. Naj moderator zbriše ta in prejšni post, prosim. 

urejeno

kavo si mi dolžen :P

ps. srečno in varno z mopedom. Sčasoma se ti bo vzmetenje zmehčalo pa ne bo več tako trdo trd. Koliko imaš povprečno porabo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradna specifikacije so 5.5l/100km, števec povprečne porabe na motorju mi kaže po 1000km 5.2l/100km, aplikacija na telefonu, ki jo uporabljam za beleženje stroškov in porabe, pa kaže 5.3l/100km. Rečmo da je res okol 5.5. Govorimo seveda o neki normalni vožnji. :D

Popravljeno . Popravil Rubuz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Rubuz pravi:

Uradna specifikacije so 5.5l/100km, števec povprečne porabe na motorju mi kaže po 1000km 5.2l/100km, aplikacija na telefonu, ki jo uporabljam za beleženje stroškov in porabe, pa kaže 5.3l/100km. Rečmo da je res okol 5.5. Govorimo seveda o neki normalni vožnji. :D

meni kaže števec 4,9 litra/100 pri Zju, brez šparanja :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm bl pusi za koga (ni panike, važno da uživaaaaam), prvi motor (prej maxi) , MT-09 Tracer, prvih 1000 km - 3,8 - sam ne se preveč zgražat :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

meni kaže števec 4,9 litra/100 pri Zju, brez šparanja :D

 

690 Duke več kot čez 4,7 preračunano še ni prišel. Pa vse do 4,2 tudi brez kakšnega pretiranega šparanja. Sam ali v dvoje.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@SMX17 malo off topic, naj bo moderator milosten :D iščem enega golega ( motor, da ne bo kdo kaj zamešal :nono: ) pa sem našel eno MT-09, skrbi pa me njeno šibko vzmetenje. Nisem imel še priložnosti probat, pa me zanima, kakšno je tvoje mnenje? Koliko kil imaš, ker jaz mam 93 Kg pa me malo skrbijo tele poceni nogice od Đamahe, na katrih imaš komaj kaj za nastavit in delujejo zelo mehke ( vsaj na mestu ). Moj stil vožnje z temle mopijem bi bil iskanje ovinkov z agresivnim privdihom, če veš kaj mislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, IZTOK pravi:

@SMX17 malo off topic, naj bo moderator milosten :D iščem enega golega ( motor, da ne bo kdo kaj zamešal :nono: ) pa sem našel eno MT-09, skrbi pa me njeno šibko vzmetenje. Nisem imel še priložnosti probat, pa me zanima, kakšno je tvoje mnenje? Koliko kil imaš, ker jaz mam 93 Kg pa me malo skrbijo tele poceni nogice od Đamahe, na katrih imaš komaj kaj za nastavit in delujejo zelo mehke ( vsaj na mestu ). Moj stil vožnje z temle mopijem bi bil iskanje ovinkov z agresivnim privdihom, če veš kaj mislim.

sem te premaknil semle, SMX17 je itak obveščen, da si njega spraševal, saj je označen , za debato je pa vsekakor bole tule spraševati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4. 6. 2017 at 6:20 PM, IZTOK said:

@SMX17 malo off topic, naj bo moderator milosten :D iščem enega golega ( motor, da ne bo kdo kaj zamešal :nono: ) pa sem našel eno MT-09, skrbi pa me njeno šibko vzmetenje. Nisem imel še priložnosti probat, pa me zanima, kakšno je tvoje mnenje? Koliko kil imaš, ker jaz mam 93 Kg pa me malo skrbijo tele poceni nogice od Đamahe, na katrih imaš komaj kaj za nastavit in delujejo zelo mehke ( vsaj na mestu ). Moj stil vožnje z temle mopijem bi bil iskanje ovinkov z agresivnim privdihom, če veš kaj mislim.

Fedracija zna bit šibka, defiitivno priporočam kak testni komad in probat-preizkusit .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj tole sem se bal. Ce je vzmetenhe podhranjeno nima smisla, predraga sanacija. Bom se malo sparal in vzel nekaj v visjem cenovnem rangu. Aprilia me zelo srbi samo kaj, ko rabljenih pri nas ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima kolko kaj priporočate mt 09 za prvi motor neomejene kategorije (beri z izjemo avtošolske Hornetke nisem navajen česa močnejšega kot 125 ccm). Ali je vseeno bolje štartat z MT-07? Pač v osnovi ga mam namen vozit po vikend izletih in po večini ne na dolge ture nad 300km. 

Hvala vnaprej in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, klemen91 pravi:

Mene pa zanima kolko kaj priporočate mt 09 za prvi motor neomejene kategorije (beri z izjemo avtošolske Hornetke nisem navajen česa močnejšega kot 125 ccm). Ali je vseeno bolje štartat z MT-07? Pač v osnovi ga mam namen vozit po vikend izletih in po večini ne na dolge ture nad 300km. 

Hvala vnaprej in LP

Ni pomembna moč motorja ampak koliko so stvari v glavi pošlihtane ... samo kupi kar ti je všeč in vozi ... ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, klemen91 pravi:

Mene pa zanima kolko kaj priporočate mt 09 za prvi motor neomejene kategorije (beri z izjemo avtošolske Hornetke nisem navajen česa močnejšega kot 125 ccm). Ali je vseeno bolje štartat z MT-07? Pač v osnovi ga mam namen vozit po vikend izletih in po večini ne na dolge ture nad 300km. 

Hvala vnaprej in LP

Raje mt 09. Maš možnost vozit motor v B-mode, ki je zelo prijazen. Ko se ga navadiš-motorja- pač daš v STD, A. Ni pa treba menjat celega motorja, kar boš pri mt 07 zagotovo v cca parih sezonah. 

Je pa pametno, če nimaš izkušenj, da res prvo sezono odvoziš v B. Če ti bo težko potem raje 7. Vse je odvisno od tebe.

Lohk pa na YT pogledaš kaj pravijo začetniki na 9-ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot je povedal skalar36. B mode in TCS na 2 in bo motor čist ok za neomejeno začetnika. Menjava pa ne bo potrebna še par let. Govorim pa seveda o 2017, ki ima TCS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Rubuz pravi:

Točno tako kot je povedal skalar36. B mode in TCS na 2 in bo motor čist ok za neomejeno začetnika. Menjava pa ne bo potrebna še par let. Govorim pa seveda o 2017, ki ima TCS.

Sam še to bi dodal, da tud stara 9-ka. Ima Tc, kateri v b mode ni varijante, da ti zavrti gumo v nagibu, ozirama v nobenem programu. Kar 7. kamot naredi...že tu vidim prednost 9-ke.  V varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Privoščil sem si SC Project sistem (ki sem ga čakal 3 mesce!). Zadovoljen zelo...kljub katalizatorju ter DB-killerju je zvok občutno bolj bogat. Veliko bolj bassast ter ob izpustu gasa iz lonca prijetno grgla. Ko nabavim klešče za seger obročke bom probal še brez killerja. :) 

IMG_20180621_194217 (1).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!