Skoči na vsebino

Yamaha MT 09


MiNa

Priporočene objave

Super..govorijo o mocnem nakedu in pravjo kako nima veterne zascite in da je slab za potovat..zgleda da pri adac-u za potrebe v hribih in na terenu kupujejo MB SLK..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super..govorijo o mocnem nakedu in pravjo kako nima veterne zascite in da je slab za potovat..zgleda da pri adac-u za potrebe v hribih in na terenu kupujejo MB SLK..

Ta pdf je ocena motorja, niso ločevali na nakede in ostale. Meni se zdi, da so čisto dobro in korektno napisali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Že dosedanja mi nenako ni bila prav simpatična, no v bodoče pa sploh ni za pričakovat neke simpatije:

model za 2017 in naprej:

Intermot: Bold update for 2017 Yamaha MT-09

Intermot: Bold update for 2017 Yamaha MT-09  Intermot: Bold update for 2017 Yamaha MT-09

Pa še teh.posodobitve:

Yamaha’s simple recipe for the original MT-09 was a moment of pure genius. Now three years old, the firm has gifted the 850cc triple a host of significant updates for 2017, making this a genuine second-generation bike.

While the most obvious differences are as plain as the MT-10-aping new twin-eye headlamps, the changes are more than skin deep – but there’s no doubt it’s the new face and rear end that immediately grab your attention.

The restyled face is headlined by an aggressive LED twin-eye headlight, a departure from the more traditional single light unit of the original. 

Each of the slanted twin-eye headlights is equipped with two LED bulbs, and the bold new unit matches the full width of the fork tubes – rather than sitting between them – to reinforce its menacing stance. A pair of slim running lights sit below the headlights, complimented by a pair of sharp-looking winglets.

The multi-function full LCD dash is unchanged, but the instruments are moved closer to the headlight assembly, and the indicators have been relocated next to the radiator.

The tail end is a striking departure, too. The upwardly slanted subframe has been shortened by 30mm, and houses an integrated three-dimensional LED taillight. The new seat is flatter, 5mm higher than before, and claimed to offer better support.

That stubby tail unit also ditches the conventional numberplate hanger, which is now mounted on an ugly and incongruous arm that bolts to the swingarm. We reckon there’ll be a roaring trade in slimmed-down aftermarket solutions.

Beyond aesthetics, the new Nine gets the firm’s Assist & Slip (A&S) clutch, delivering more precise engagement, while acting as a slipper clutch under negative load. Lever action is reduced by a claimed 20%, making town work lighter on your left hand.

And you won’t need to worry about the lever at all on upshifts, as Yamaha’s Quick Shift System (QSS) is fitted as standard. It will be slick and smooth if the MT-10’s is a good indicator.

The 2017 model also gets an uprated 41mm fork, with adjustable compression damping in the left fork, rebound adjustment in the right. Oddly, considering feedback from owners and press, Yamaha appear to have left the rear shock – so easily overwhelmed on the current model – untouched.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, Lipstick said:

Sem povedu, da bo "nova" :ras:.

A si jo tud ze na sprehod pelu? Prav tako limona crno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma iz kateregakoli kota je slikana je meni čist mimo ... še posebej izstopata tisti nikakav lonec/katalizator pod motorjem in nosilec registracije.

2017-yam-mt09-eu-bns4dsj-stu-005-03.jpg2017-yam-mt09-eu-mdnm6-stu-002-03.jpg

2017-yam-mt09-eu-bns4dsj-det-006.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tudi ne dopade glede na fotografije. Se mi pa tudi Tracer ni, dokler ga nisem videl v živo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snecer pravi:

to so od lahov kopirali, vendar na oko povsem ponesrečeno, letošnje novosti pri nekaterih proizvajalcih so pravi zmazki

Sam da je Versys vrhunski izdelek :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je v vrhunski, sem ga še izboljšal, v bistvu v svojem rangu nima konkurence.

Sicer pa ne vem, kaj ima to veze z dizajnom zadnjega blatnika pri MT 09. Lahi imajo na takšnem zadnjem blatniku celo smerokaze.

Pač ponesrečena kopija, morda pa bo komu všeč.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snecer said:

to so od lahov kopirali, vendar na oko povsem ponesrečeno, letošnje novosti pri nekaterih proizvajalcih so pravi zmazki

od nemcev snec, od nemcev. to prodajajo....že od 1994

r1100gs.jpg

prav za dol past mi ni, Retro XSR mi je pa zelo všeč. IMO je to fuuul zabave/€ za solo furanje.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Sam da je Versys vrhunski izdelek :OK:

oblikovno jih kawa nese, celo ER6 aka Ninđa650 zgleda kot resen motor od jurja kubikov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

oblikovno jih kawa nese, celo ER6 aka Ninđa650 zgleda kot resen motor od jurja kubikov.

Super , kar kup si jo , jz si jo ne bom , edin za po tleh metat:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Kmet2 pravi:

Super , kar kup si jo , jz si jo ne bom , edin za po tleh metat:P

govorimo o dizajnu, ne o lastništvu in uporabi :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem skopiral iz Auto.blog.rs.

(se opravičujem za jezik - lahko pa tudi naredim prevod, če bo koga to preveč motilo ... )

Glavne karekteristike Yamahe MT-09:

    novi stil LED fara

    30 mm kraći zadnji deo sa integrisanim 3D svetlom

    redizajnirano sedište, 5 mm više pozicionirano

    novo "Assist & Slipper" kvačilo

    QSS menjač za brzu promenu stepena prenosa

    prednje ogibljeje viših specifikacija

    pozicija prednjih indikatora promene pravca pomerene pored hladnjaka

    dostupan u tri boje: "Night Fluo", "Race Blu", "Tech Black"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No evo zgleda bo sprednji del z "novo" mt09 poštiman, zadnji zgleda ostane kakršen je :) 

Se mi pa kar dopade tale nova, na slikah mi najprej ni neki potegnila, mogoče bi bla sprednja luč v barvi boljša optična celota kot je sedaj, kaj pa vem, pismo moram probat 09,da vidim a je to to...

Je pa nekaj sprememb...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Hytech pravi:

No evo zgleda bo sprednji del z "novo" mt09 poštiman, zadnji zgleda ostane kakršen je :) 

Se mi pa kar dopade tale nova, na slikah mi najprej ni neki potegnila, mogoče bi bla sprednja luč v barvi boljša optična celota kot je sedaj, kaj pa vem, pismo moram probat 09,da vidim a je to to...

Je pa nekaj sprememb...

 

...sam žmigavce pa iz kamene dobe montirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa prvi del/maska me mal preveč na Z1000 spominja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, siks pravi:

kar ni nič slabega ;-)

ne, je pa pomanjkanje identitete...al pa slabša prepoznavnost, enako kot če GSov kljun staviš na druge mopede

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!