Skoči na vsebino

Yamaha MT 09


MiNa

Priporočene objave

Črna in pa modra izgladata hudo, temno siva/ fluo rdeča pa ni najbolj posrečena.

Drugače pa koliko in kaj so spremenili bo nova MT-09 bolj konkurenca za Triumph Street Triple RS in pa KTM Duke890.

Če bo cena ostala pod 10k bo pa čista zmaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo 190 kg natankana ?, pa kviki, vecja prostornina, ma ja, bolj jo gledam, bolj mi je vsec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Loba pravi:

Nova MT 09 2021 letnik ! jaooooo ? a se samo meni zdi ultra grda, ali pa sem izgubil občutek za sodobni design. A je komu všeč? 

Samo res, na slikah je prav nikakva .... dobro, stvar okusa ... meni vse deluje nekako nedodelano in ceneno. Pa še tista kišta spodaj namesto izpuha.

https://www.motorradonline.de/naked-bike/yamaha-mt-09-upgrade-euro-5-mehr-hubraum/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, rahlo povečana prostornina. Pa malo več konjskih moči. Lepo. Potem bo verjetno Tracer imel isti agregat za leto 2021.

Vizualno MT 09- premajhna prednja luč, nesorazmerna na cel motocikel. Prejšni model je bil lepši. Na prvo žogo me je tale tanovi spomnil na KTM-ovo linijo motociklov Duke 690 2, 3.

Prejšni model je bil bolj prepoznaven in avtentičen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, ukica said:

Konkurenca daje na motorje blipperje, ko daje yamaha sele QS. 
 

10 let za luno..

Ima blipper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triple s crossplane gredjo je nekaj najboljsega po gavrilovic pasteti.

Najbolj enakomeren tek in posledicno ne potrebuje tezkega vztrajnika. To seveda pomeni neverjetno odzivnost.

CP3 z razlogom velja kot eden boljsih agregatov vseh casov.

Verjamem da novi ni nic slabsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/2/2020 at 10:35 PM, Shillien said:

meh luč grda isto kot pri prejšnem modelu, nemorem se odločit a je še grša ali lepša :D škoda edino da je še vedno 3 cilindraš :)

A si kdaj peljal CP3? Po moje je agregat res zadnja stvar, ki jo je za kritizirat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

A si kdaj peljal CP3? Po moje je agregat res zadnja stvar, ki jo je za kritizirat ...

ne, sem pa 2 in 4, sej nisem kritiziral ampak glede na izkušnje z 2 in 4 bojo moji motorji verjetno vedno 4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 11. 2020 ob 19:37, Tex pravi:

A si kdaj peljal CP3? Po moje je agregat res zadnja stvar, ki jo je za kritizirat ...

Poglej fanta spodaj k sploh neve kaj zamuja :D (govori)

Ob 11. 11. 2020 ob 21:01, Shillien pravi:

ne, sem pa 2 in 4, sej nisem kritiziral ampak glede na izkušnje z 2 in 4 bojo moji motorji verjetno vedno 4.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/11/2020 at 9:01 PM, Shillien said:

ne, sem pa 2 in 4, sej nisem kritiziral ampak glede na izkušnje z 2 in 4 bojo moji motorji verjetno vedno 4.

Si spregledal tisti moj zapis da ima cp3 bolj enakomeren tek kot I4 agregat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega ali meni novega motorja - nekako sem med MT-07 in MT-09. Od zadnjega motorja je preteklo 9 let - FZ1S. Za MT-09 sem siguren da bo dovolj močan, MT-07 pa je veliko prijaznješi denarnici ( nakup ) a sem skeptičen glede moči ( na daljši rok ).

Je kdo med vami, ki je lastnik MT-09 in je prej vozil kaj podobnega FZ1? Se pelje bolje MT? Se kaj pogreša glede na FZ1?

Še tehnično vprašanje, se da zamenjati nosilec tablice in blatnik na MT-09 z tistim na kolesu kot je pri MT-09SP? Mogoče obstaja kakšen aftermarket nosilec, ki zgleda dobro?

lp Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam MT09 imam pa Tracerja 900 z enakim motorjem in okvirjem.

MT09 je precej lazja in bolj okretna od FZ1.

Motor je odlicen, vzmetenje ne, ampak to je bilo tudi na FZ1 zanic oz. se bolj.

Za nosilce poglej pa kar za OEM, nekaj ponujajo kot dodatno opremo.

Kar MT09 kupi, ceprav sem zagovornik sibkejsih motorjev z navorom v nizkih vrtljajih.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam XSR900, ki ima enak motor in šasijo kot MT-09. Vozil sem tudi MT-07. Po moje je MT-07 dovolj hiter, ampak meni se je zdel premajhen, preveč sem imel pokrčene noge (180 cm, 90 kg). Fedre so bolj za en kurc, kot pravi krucymucy, ampak vseeno dovolj dobre, da se lahko v redu pelješ - če imaš manj kot 100 kil.

S FZ1 ne morem primerjati. Nisem tega mopeda nikoli vozil.

Jaz bi kupil MT-09. Ko se presedeš z 07 na 09, takoj začutiš neizmerno srečo :) Z 07 lahko doživiš dosti lepega, ampak srečen pa ne boš nikoli. :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se misliš sam vozit potem vzemi MT če pa misliš vozit ženo/ljubico potem pa Tracerja. Gre tud na MTjki s sopotnico ampak ji bo bolj udobno na Tracerki.

Glede na to da si vozil FZ1 niti ne glej MT-07. Kar pogumno na MT-09/Tracer9 pa gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 8. 2021 ob 10:12, Tignes pravi:

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega ali meni novega motorja - nekako sem med MT-07 in MT-09. Od zadnjega motorja je preteklo 9 let - FZ1S. Za MT-09 sem siguren da bo dovolj močan, MT-07 pa je veliko prijaznješi denarnici ( nakup ) a sem skeptičen glede moči ( na daljši rok ).

Je kdo med vami, ki je lastnik MT-09 in je prej vozil kaj podobnega FZ1? Se pelje bolje MT? Se kaj pogreša glede na FZ1?

Še tehnično vprašanje, se da zamenjati nosilec tablice in blatnik na MT-09 z tistim na kolesu kot je pri MT-09SP? Mogoče obstaja kakšen aftermarket nosilec, ki zgleda dobro?

lp Marko

MT 07 je majhen motor, zelo....enostavno ni prostora na njem....vsaj zame, pa sem srednje velik. Vzmetenje zanic....cetudi MT09 ni ravno cvetka.

Pripravi se nekaj denarcev za vzmetenje Tracerja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!