Skoči na vsebino

Yamaha X-Max 400


Dinotti

Priporočene objave

Tri tedne nazaj sem postal lastnik Yamahe xmax 400. Predtem sem imel xmaxa 250, ki je super skuter. Xmax 400 je ubistvu 250, ampak lepotno doteran z motorjem od Yamahe Majesty.

Razlika me d 350ko in 400, v pospeških ni glih velika, se pa pozna na avtocesti, kjer se zdj lahko normalno pelješ 130 ali celo do 150. Pr 250ki me je glih to motilo, da je glih malo prešvoh za normalno vožnjo po avtocesti. 

Z skuterjem sem zadovoljen, vendar me moti ena stvar! Že od novega sem opazil, da ko se vozim vsaj 30kmh na uro in ko spustim, ter dodam plin, nekaj poči zadaj pri prenosu. To se dogaja konstantno. Naredil sem že prvi servis pri 1000km, in stvar se še vedno sliši. Serviser je rekel, da če bi bilo kaj narobe, bi se vse skp razletelo. Vse je ok, sam k mi gre tok na živce! Vsakič ko se pelješ po mestu in dodaš plin, poči. Prvo sem sumil armotizerje, ampak sva pri sefviserju ugotovila, da je to v prenosu. Probal sem enakega xmaxa, kej ni pokalo. Če se ne bo kaj hujšega zgodilo, bom počakal na jesen in ga takrat oddal v servis in naj se ukvarjajo z napako! 

Drugače na 400 paše nosilec od 250 modela, še vedno pogoltne dve čelade pod sedežžin ima sedaj dva diska na sprednjem kolesu. Aja teli servisi se mi zdijo navadno oderuštvo! 80 evrov za prvi servis, kjer se zamenja samo olje v motorju in prenosu!?  Ampak garancija zahteva svoje, tako da tu nemoreš nič.

Če ima kdo še podobne izkušnje, ali si lasti omenjeni model, naj se pridruži debati.

img0287.jpg

img0299.jpg

img0252.jpg

img0255.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti je jermen. Ko voziš konstantno ni problema.

Ko pa spustiš in takoj dodaš gas se pa sliši - ko se jermen sprosti in takoj nato napne.

Verjetno udari po ohišju. Če je to ni problema ni pa fajn slišati - če je to???

Meni so eni jermeni pokali po ohišju drugi pa ne. Se vidi ko razstaviš variomat je litina malo pobrušena.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meu sm mnogo skuterjev, takega zvoka še nisem slišal. Sem pa opazil, da ko speljem, se nekaj časa ne sliši, potem pa ja. Zelo težko verjamem, da se sliši jermen, tok močen pok, nevem, če lahko guma naredi? Sem probal, na stojalu, poka ni. Samo ko je pod obremenitvijo... Ne bi rad odpiral, ker je motor pod garancijo... 

Popravljeno . Popravil Dinotti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni podobno zadeva deluje na Majesty 400 letnik 09. Ni panike vse dela. Mislim da je to tista avtomatska sklopka ali nekaj takega. recimo ko se približujem križišču, ter spustim gas, obrati padejo in se vklopi "štandgas", nato se ne ustavim, samo dodam plin, nekaj klenkne in zadeva vleče dalje. Mislim da je to to da ko obrati padejo preklopi v prosti tek, ko dodaš plin pa nazaj. Vozim že 4. leto brez problema. Tudi motor redno servisiram pri pooblaščencu, mehanik vedno pregleda jermen in variomat, ter naredi kakšen krog po parkirišču in pravi da je to normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dober skuter ampak izpuh je katastrofa! Se dobi kak manjsi??

 

Akrapovič ima za to rešitev!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena?

 

Kar drag za slip-on izvedbo, ampak sigurno se bo našel kdo, ki to ne bo problem.

 

660 euro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo na hitro par slikic mojega X-max 400. Zaenkrat super zadovoljen, tudi pokanja po prenosu ni.

 

dsc8238m.jpg

dsc8232m.jpg

dsc8236m.jpg

 

dsc8237m.jpg

dsc8250m.jpg

dsc8251m.jpg

dsc8253m.jpg

dsc8255m.jpg

 

 

 



Kar drag za slip-on izvedbo, ampak sigurno se bo našel kdo, ki to ne bo problem.

 

660 euro

 

Cena ni takšen problem kakor kot sam veš hrup na dolge proge, nevem nekako mi ne sede Akrapovič na skuterje, enostavno je preveč tečen ker ne moreš zmanjšat obratov med počasnim cruzanjem.

Popravljeno . Popravil grofo
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na hitro par slikic mojega X-max 400. Zaenkrat super zadovoljen, tudi pokanja po prenosu ni.

 

dsc8238m.jpg

dsc8232m.jpg

dsc8236m.jpg

 

dsc8237m.jpg

dsc8250m.jpg

dsc8251m.jpg

dsc8253m.jpg

dsc8255m.jpg

 

 

 

 

Cena ni takšen problem kakor kot sam veš hrup na dolge proge, nevem nekako mi ne sede Akrapovič na skuterje, enostavno je preveč tečen ker ne moreš zmanjšat obratov med počasnim cruzanjem.

Zelo lep scooter, pa še trenutno v moji najljubši barvi ki bi jo izbral, če bi kupoval nov motor.

PS, slike se po ras profesionalno posnete, tako da še bolj povdari njegovo lepoto. Naj ti služi.

Drugače glede Akrapoviča ki je bil nameščen na T- maxa, ki je bil v tvoji lasti, je bil vstavljen db-kller od drugega modela, pa še ta je bil skrajšan, zato je bil motor tako glasen. Mene je tudi zelo motilo, zato sem začel malo poizvedovat glede tega in prišel do te ugotovitve. Ko sem naročil nov db-killer točno za ta model, pa je postal zvok čisto drugačen. Sedaj je pri nizkih obratih tak mogočen, med vožnjo se ga pa skoraj ne sliši in sem si rekel, T- maxa brez Akrapoviča ni šans.

Kar se obratov tiče so zato tako visoki ker ima vstavljen od Polinija variomat in športne valjčke, ampak je bil tako zanemarjen in zapacan da motor ni šel nikamor. Sam tega nisem vedel dokler ga nisem peljal na servis. Ko sem ga kupil sem bil zelo razočarn nad njegovo poskočnostjo, ker je bil veliko bolj neodziven kot moj prejšnji Nexus.

Po opravljenem servisu pa je postal pravi mega scooter. Iz scooterja je postal skoraj motor. Pospeški so fenomenalni za scooter in vmesno pospeševanje je odlično. Ga ni klanca da se z sopotnikom pri 100 kmh ne bi upal it prehitevat avtomobila, skrata prezadovoljen!

Tako da pri scooterjih je največje bistvo varijator in njegovo vzdrževanje, ker s tem se regulira njegova moč in višina obratov.

Skratka, redno čiščenje variomata ko menjaš olje in nimaš kaj skrbet.

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam se zanimam za nakup omenjenega skuterja. Koliko ste plačali za njega, če ni skrivnost? Prodajalci pravijo, da je nekaj popusta., ali ste vzeli rajši opremo?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@matjazst: Skuter je bil testen, tako da je bila tudi cena temu primerna, drugače je pa tako, da teh skuterjev načeloma ni več, je samo še nekaj kosov pri prodajalcih ki so jih vzeli na zalogo, s popustom je pa tako nekje so obljubljali cca. 250€. Tako da če ga še imajo kje je vse stvar dogovora.

 

@lisjak: Hvala, upam da tudi tebi služi in ti bo še dolgo predel T-max. Imaš ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi jaz sem lastnik novega x-maxa 400 z Akrapovičevim izpuhom. Lep glas in med vožnjo skoraj neslišen. Ker sem novopečeni motorist, oziroma skuterist, me zanima kako se vozi z povišanim vezirjem v megli, saj bi že na čeladi potreboval brisalce? Na spletu sem našel povišan vezir za x- maxa, pa ni nobenih dimenjzij, koliko je višji od normalnega, po slikci sodeč precej. Po prevoženih 1300 km, bi bil višji za cca 15 cm idealen. Za kakšen nasvet bi bil zelo dobrodošel.............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet, samo imam tolk lep skuterček, da mi nekako ni lepo. Sem dal delati povišan vizir za 15 cm, v KRILI, Horjul, pa mislim, da bo to O.K., vsaj kolikor sem včeraj provizorij sprobal. Kako si pa pomagate med vožjo po megli, brisanje vizija na čeladi z rokavico poznam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet, samo imam tolk lep skuterček, da mi nekako ni lepo. Sem dal delati povišan vizir za 15 cm, v KRILI, Horjul, pa mislim, da bo to O.K., vsaj kolikor sem včeraj provizorij sprobal. Kako si pa pomagate med vožjo po megli, brisanje vizija na čeladi z rokavico poznam?

Pinlock znotraj vizirja, da se ne rosi in brisalci na vizirju, pa stvar deluje. V kolikor to ne pomaga uporabljam rokavico. 

L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti skoraj nič drugega kot rokavica ne ostane. Sam se vozim redno zjutraj čez barje kjer je megle za izvoz. Meni malo sicer pomaga tekočina RAIN X. Uporabljam jo tudi za avto stekla in vizir motorja. Se kapljice lepše odbijajo.

post-39886-0-05161700-1379606642_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, bom preizkusil. Če se voziš čez barje, potem veš kako je vsako jutro čez Črno vas......... :grrr  :grrr  :grrr  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hvala za nasvet, samo imam tolk lep skuterček, da mi nekako ni lepo. Sem dal delati povišan vizir za 15 cm, v KRILI, Horjul, pa mislim, da bo to O.K., vsaj kolikor sem včeraj provizorij sprobal. Kako si pa pomagate med vožjo po megli, brisanje vizija na čeladi z rokavico poznam?

KRILI, ne more izdelati takega vizirja, bi bilo predrago, tako, da sem kupil original povišan vizir in ga preizkušam. Trenutno zadovoljen, nisem pa še probal v megli.....

Lep deževen dan.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glavo dol za šipo pa gasa...se nič ne rosi, sam hrbet pol boli :OK:

Ne boli hrbet :OK: , je šipa dost visoka. Miha, mi boš moral pokazati kako to gre, meni ne gre, se rosi :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boli hrbet :OK: , je šipa dost visoka. Miha, mi boš moral pokazati kako to gre, meni ne gre, se rosi :blush:

Zmenjeno. A zdele ko sneg pada, al popoldne ko bo treba ketne gor dat? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ojla  marca sem postal lastnik yamaxa x max 400A,sem čist pozabu objavit,super skuterček,dobr se pele,sem brez besed,prej sem vozu x max 250,luštn skuter,sam mal mu zmanka za v klanec,tko da ga je treba,držat skoz v visokih obratih,da pač kam gre,pr 400 tega problema ni,ima dost navora,tko da klanec ni več problem,tudi če sta dva gor.Zadnjič sem že obrusu auspuh,oziroma plastiko ki prekriva auspuh.V knjigi yamahe lepo piše da skuter ne dovoljuje ekstremnega nagiba.Jebiga, se zdej vem.lp iz Kranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!