Skoči na vsebino

Dežna obleka


Lokos

Priporočene objave

Živjo

 

Mene pa zanima vse okoli dežnih oblek. Razen tega da imam namen kupit čim bolj vidno (žive barve) ne vem kje naj se zadeve lotim. Predlagano mi je že bilo naj raje vzamem dvodelno ker jo je lažje obleči če si že malo moker, vendar se mi zdi da enodelna v pasu bolj tesni če pride do daljše vožnje po dežju. Potem se mi pa še poraja vprašanje katero firmo kupit, kje kupit (za dobro kvaliteto in ceno sem pripravljet it tudi v tujino). Med enim imam (samo kot vzorec) ogledano TOLE dvodelno obleko. Pa še SPODNJI DEL. Samo v TCju kupim samo če mi da 30% popusta drugače grem drugam pa tut če je dražje, ker sem že od večih slišal da vedno dobijo 30% jaz pa le 10% pa sem tam kupil že 2 jakni, 1 hlače, kufer, nosilec za kufer, rokavice in še kako malenkost. Ampak to je že druga zgodba za drugo temo. Sedaj me zanima vse vaše znanje in izkušnje o dežnih oblekah.

 

Hvala za pomoč

 

PS: vem da sem malo falil temo in se opravičujem že v naprej, a se mi zdi da se dežne obleke na maxijih "obnašajo" drugače kot na motorjih zato "smetim" na tem delu foruma in ne pri motoristih kjer imajo že nek odsek o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nikoli nisem bil moker v predelu kjer se stikata hlače in jakna. Če je kaj problematično je spoj na katerem sediš. Torej šivi na riti.

In ko ti ti šivi spustijo boš moral kupiti cel kombinezon, čeprav ostalo dobro služi. Kombinezon je težje obleči. 

Včasih te pa samo zebe in si lahko pomagaš z enim delom dežjaka. 

Jaz priporočam dvodelnega, vidnega.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

 

Mene pa zanima vse okoli dežnih oblek. Razen tega da imam namen kupit čim bolj vidno (žive barve) ne vem kje naj se zadeve lotim. Predlagano mi je že bilo naj raje vzamem dvodelno ker jo je lažje obleči če si že malo moker, vendar se mi zdi da enodelna v pasu bolj tesni če pride do daljše vožnje po dežju. Potem se mi pa še poraja vprašanje katero firmo kupit, kje kupit (za dobro kvaliteto in ceno sem pripravljet it tudi v tujino). Med enim imam (samo kot vzorec) ogledano TOLE dvodelno obleko. Pa še SPODNJI DEL. Samo v TCju kupim samo če mi da 30% popusta drugače grem drugam pa tut če je dražje, ker sem že od večih slišal da vedno dobijo 30% jaz pa le 10% pa sem tam kupil že 2 jakni, 1 hlače, kufer, nosilec za kufer, rokavice in še kako malenkost. Ampak to je že druga zgodba za drugo temo. Sedaj me zanima vse vaše znanje in izkušnje o dežnih oblekah.

...........................

 

Jaz uporabljam Revit dvodelni kombinezon (kupil v TC-ju). Na srečo dežnih km ni veliko, test je bil lani maja na poti iz ITA, je bilo precej močnega dežja. Ostal suh tako da ga lahko priporočam. Imam rdečo barvo prav zaradi "vidnosti". Dvodelnega lažje oblečeš in slečeš, pa kot je @Scrabeo omenil si lahko z njim pomagaš v mrazu ali ga imaš kot "vetrovko", ko si kje na dopustu in rabiš nekaj za obleč samo zjutraj ko se pelješ na "plažo", ogled kakšne znamenitosti itd.  

Popravljeno . Popravil skuterist
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet bi bil, da vzemi dvodelno. Tudi sam sem kupoval dežnjaka in gledal samo enodelne, ker naj bi lahko bil predel okoli pasu problematičen. No, moja dilema je bila rešena, ko sem dobil podarjenega enodelnega Louisovega. V zadnjih 2 mesecih preizkušen sigurno 10 x (spustil je enkrat, ker sem ga slabo zapel in res v konkretnem nalivu). Sem z njim dokaj zadovoljen... 

 

Če bi pa kupoval novega, bi brez dvoma vzel dvodelnega. Enodelni je štorast. Ko dežuje in se ti mudi, pa malo si že moker, še toliko bolj. Poleg tega me moti, da se vedno kaj potegne po tleh. Da sploh ne omenjam situacije, ko si napran na furi, pa je treba na sekret. Pa slači ti enodelnega v umazanem WC-ju, da se ti pri tem rokav ne pomoči v školjko ali pa vsaj potegne po tleh.  ;) Dvodelni je tukaj v bistveni prednosti. In predvidevam, da dvodelni prej spusti predvsem internet motoristom - od dejanskih uporabnikov pa še nisem slišal kritike...   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer imam enodelnega, bi pa dal glas dvodelnemu. Lažje se oblači/slači, pa bolj praktičen je. Ko je cesta po dežju še mokra, pustiš samo hlače gor. Barve...? Prav imaš -naj bo živih barv. Sam imam Spidijevega (star..uh, še kar, ampak kvaliteten, še ni spustil od zunaj -noter pa itak zašvicaš...), pravi papagaj. Ampak v turobnem deževnem vremenu viden. To pa je ključnega pomena, poleg vodotesnosti, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!