Skoči na vsebino

Potovanje


Dejan Lešnik

Priporočene objave

Pozdravljeni

Imam željo z motorjem na 14 do 30 dnevno potovanje. Nikdar nisem bil na potovanju daljšem kot do hrvaških otokov. :)

Zanima me, če kdo planira kaj takšnega v septembru ali oktobru. Če pa še ne in bi bil zainteresiran, pa tudi velja. :)

Peljal bi se rad v Turčijo in če bi čas dopuščal malo dlje. Nimam predstave kako daleč bi se lahko peljal, da bi se časovno izšlo.

 

Bi pa bil vesel tudi kakšnega nasveta, od ljudi, ki so že bili na takšnih potovanjih.

So potrebne kakšne priprave za takšno potovanje? Kaj od opreme je nujno kaj manj nujno?

Vsak nasvet je dobrodošel.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da boš očitno šel na pot z Dučejem, je odgovor na vprašanje, kako daleč boš prišel, zelo preprost:

Ne zelo daleč!  :lol1:  :lol1:  :lol1:

 

Oprosti za tole šalo, ampak kar nisem si mogel pomagati, da nebi napisal :grim

 

Ok, pa šalo na stran, da ne bom čisto off topic. Razlika je že ali greš za 14 dni na pot ali pa kar za cel mesec. Se boš moral odločiti. Nič nisi napisal o svojih popotniških željah: bi si rad ogledoval znamenitosti, ali ti je bolj važna kilometrina in da prideš čim dlje, boš tudi kampiral ali hočeš vedno svežo posteljo zvečer, itd.

Ti bodo kolegi še lažje svetovali, če bi še te informacije dodal zraven.

 

Kakor koli se boš že odločil, ti želim veliko lepih vtisov iz potovanja.

 

Lp.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od opreme, po mojem se splaca vedno imet s seboj:

-wd40

-spray za ketno

-rezervne zarnice in varovalke

-vezice

-neki zelezne zice

-1 lt olja

-razne standarne vijake (m5/m8...oz tisti ki so na motorju - za pokrove, plastike, ecc)

-kit za popravit gume

-manjsa pumpa

- dobro prestudirano orodje (imbus Kljuci, odvijaci, boljse klesce, leatherman...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno kit za popravilo gume od louisa in airman 12v kompresor (20eu). Predvsem vzami čim manj s seboj a ne pre-malo. Pa za prvič bi jaz na tvojem mestu šel za 14 dni. Preveri pneumatike, če so 50% obrabljene zamenjaj za nove. Boš kampiral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotu prilepiti en seznam, pa je predolgi.....

Popravljeno . Popravil kotzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi imel bol turistično vožnjo, da še vidim kakšne znamenitosti. Če bom kampiral pa je odvisno od situacije.

Kot ste omenili, ker je to prvič, mi ni samemu za it in iščem kakšnega kandidata, da bi prišel zraven. Če se kaj naredi ali motor pokvari je vedno fajn, da je kdo zraven, ki lahko skoči poiskat pomoč. :)

 

Če bi šel za 14 dni, bi prišel do Istanbula in nazaj? In dol bi se peljal ob morju (malo daljša pot).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 14 dneh prides do Istanbula in nazaj...

 

lani v 12 dneh smo sli do Crnega morja in se potepali po Romuniji in Bolgariji.

Ker smo bili brez pravih dokumentov smo spustili Istanbul...

 

odvisno seveda koliko km bos delal na dan.

 

Avgusta jo mahnemo ali v Istanbul ali v Odesso,

dnevno bomo naredili vsaj 500km,

izpod teh se stvar ne izide...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi imel bol turistično vožnjo, da še vidim kakšne znamenitosti. Če bom kampiral pa je odvisno od situacije.

Kot ste omenili, ker je to prvič, mi ni samemu za it in iščem kakšnega kandidata, da bi prišel zraven. Če se kaj naredi ali motor pokvari je vedno fajn, da je kdo zraven, ki lahko skoči poiskat pomoč. :)

 

Če bi šel za 14 dni, bi prišel do Istanbula in nazaj? In dol bi se peljal ob morju (malo daljša pot).

V Istanbul in nazaj prideš v 4 dnevih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, do Istanbula je kakšnih 1500km, če ubereš avtobahne, se voziš pretežno po njih.

 

Za 14 dnevno pot ne rabiš kaj dosti poleg vozit, če je motor porihtan. Osnovno orodje, ki je v motorju, kakšen sprej za verigo (set za krpanje gum), če nima drugače urejeno, lepilni trak, če te sname in je treba lepiti pa je.

 

+ostala osebna in motor oprema (dežjak, rokavice itd.).

 

Mogoče še pogledaš za kakšno dodatno zavarovanje in asistenco, sicer pa ti sopotnik, če ni mehanik, ne more pomagati kaj dosti pri defektu :) razen, če ga rabiš poleg zaradi "sigurnosti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avgusta racunam narediti 5000km v 2 tednih...tako da 1500km se da komot narediti.

v nedeljo smo sli na potep iz Trsta do Trojan in smo upalili cca 350km (klatenje gor in dol...)

tako da se dnevno komot da naredit 500km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!