Skoči na vsebino

Malaguti Madison 125 problem :(


Priporočene objave

Lep pozdrav vsem skupaj..

 

 

Lastim si Maxi skuter Malaguti madison 125 ccm in imam z njim sledeč problem(e), ki predvidevam da so (morda povezani)

 

 

In sicer... Motor ko je "hladen" gre tako kot mora.... tudi ko je na centralnem stojalu se zadnje koo ( ko ga poženeš z nogo) lepo zavrti - ga nič ne bremza....

 

Ko pa se z motorjem voziš cca 5 min (oz ko se zagreje) pa nastanejo porblemi... 

 

Naprimer: Ko se pelješ 70 km /h in dodaš gas naredi nekaj čudnega, občutek bi opisal tako "kot bi pri ročnem menjalniku šaltal prestavo nižje nato pa bi sklopka zdrsela"

Ko je motor ogret, ugasnjen in na centralnem stojalu se zadnje kolo ne vrti gladko ampak ga nekaj zelo "bremza". In to samo v neki določeni točki...(polovica kroga gre kolo gladko, polovica ga pa nekaj zelo zavira) - Niso zavore

 

Tudi ko je ogret in mu daš nahitro gas, ga najprej "Zaduši" šele nato normalno dobi obrate...

 

Naj povem da se tudi na končni pozna  še pred kakšnim mesecem je šel lepo svojih 120.. sedaj gre le še slabih 100..

 

Na motorju je Izpuh Gianelli in malosi variomat...

 

Hvala za vsako pomoč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je Yamaha , zato ne bi smel bit problem zadevo rešit, kaj je pa narobe pa ne vem. Imam pa servis manual če te zanima v PDF-ju komplet za skuter in še extra za mašino. 

 

Šele zdajle sem videl, da si iz CE. Yogi v vinski gori ima servis če ga rabiš

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je Yamaha , zato ne bi smel bit problem zadevo rešit, kaj je pa narobe pa ne vem. Imam pa servis manual če te zanima v PDF-ju komplet za skuter in še extra za mašino. 

 

Šele zdajle sem videl, da si iz CE. Yogi v vinski gori ima servis če ga rabiš

Hvala za info...

 

Ja motor je res Yamahin, in teče res gladko in sem v osnovi z njim zelo zadovoljen. Le par problemčkov se moram rešiti (ki jih je očitno prejšnji lastnik zanemaril).

Za navodila bi te pa  lepo prosil če je možno da mi jih pošleš..... če je možno na zziga12@gmail.com   -> Hvala že v naprej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklopko preveri če je z njo vse ok(fedre, obloge itd)

 

Sklopko sem preveril.... Opazil sem da je nekdo že čaral po motorju saj so na sklopki 2 povratne federce zelene in ena rdeča.... Kar sigurno ni ok..

Sklopka je pa v takšnem stanju...

wp20130621002.jpg

wp20130621003.jpg

wp20130621004.jpg

wp20130621005.jpg

wp20130621006.jpg

Jermen 

wp20130621007.jpg

Popravljeno . Popravil ziga12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mislite na tole? Bi bilo verjetno pametno menjati sklopko?

Kaj pravite na tole? BI bila ok?

http://www.ebay.de/itm/Kupplung-standard-Malaguti-Madison-125-530000-/181171206019?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item2a2ea53783

 

Včeraj sem tudi v prenosih menjal olje, vendar problem ostaja... Bi bilo možno da jekaj narobe z prenosi?

Popravljeno . Popravil ziga12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fedrce morajo biti vse enake barve , zaradi enakomernega odpiranja kuplunge, ferode pa so na najgi, tako da komplet menjava kuplunge, priporečam pa še menjavo povratne fedre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fedrce morajo biti vse enake barve , zaradi enakomernega odpiranja kuplunge, ferode pa so na najgi, tako da komplet menjava kuplunge, priporečam pa še menjavo povratne fedre

Kuplongo sem naročil kar ono iz linka (komplet )... Upajmo da bo ok...

Povrata fedra je pa rumena  ..... Je bolje menjati za original?

 

Hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

original al pa bela, rumena se daje pri malo večjih predelavah skuterja

Upam da čimprej pride ta nova kuplonga in da bo s tem rešen problem....

Sporočim  ko bo kaj novega... 

 

kakšna pa je razlika če je povratna trša oz mehkejša?

ziga, a je navodilo prispelo ?  Kateri letnik pa imaš ? Moj je 2000 

Sem dobil.. :OK:  Hvala navodila so res super 

 

Ja tudi moje je 2000 letnik :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre samo kaksna sila je potrebna pri pospeševanju oz. pojemku, da se zadnje jermenice odprejo oz. zaprejo, za rumeno fedro imaš prešvoh motor, oz se vgrajuje pri malo bolj resnih predelavah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre samo kaksna sila je potrebna pri pospeševanju oz. pojemku, da se zadnje jermenice odprejo oz. zaprejo, za rumeno fedro imaš prešvoh motor, oz se vgrajuje pri malo bolj resnih predelavah

Ok...Hvala za obrazložitev. v ponedeljek kupim (naročim) original povratno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil čisto novo orig. sklopko. Stvar zamenjal in težava ostaja...

Skuter res spelje veliko bolj gladko in čisto ... smao ko se peljem med 50 in 80 .... (skoraj brez gasa ali pa z malim gasom) in ga navijem v trenutku do nekaj "zdrsi"

Če pa recimo takrat dodam najprej malenkost gasa in ga nato dodam do kraja pa motor brez težav "potegne" .... Počasi bom obupal nad tem... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrsi ti jermen - malosi kevlar ti resi težavo

Včeraj sem kupil (prejel po pošti) original nov jermen........ ampak tudi po tem posegu problem ostaja enak......

 

Je morda res možno da je rumena povratna pretrda (te še nisem prejel oz je menjal) - naročena je pa origianlna..... 

 ko mi bo prekipelo bom tudi mallosi variomat in gianelli izpuh menajal za original ;) ... 

Popravljeno . Popravil ziga12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je original material taprav. Moj brez težav doseže tudi več kot 120 km/h , tudi blizu 130.

 

 Upam da boš čimprej rešil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je original material taprav. Moj brez težav doseže tudi več kot 120 km/h , tudi blizu 130.

 

 Upam da boš čimprej rešil. 

Tudi sam mislim da je original OK....

Je morda kakšna možnost da bi bilo kaj narobe v prenosih? gledenato da pri pospeševanju iz 0 - max tega problema ni (zdrsavanja)... le če hočem močneje pospeševati med vožnjo?

 

Moj komaj doseže 110km/h ......z malološijovim variomatom, rumeno povratno in gianelijom :D :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ziga12 pozdravljen, zanima me če si rešil težavo? Zanima me zato ,ker imam tudi jaz podobno težavo pri svoji hondi sw600.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Da se malo javim...

Napake nažalost nisem odpravi...  Je pa res da se niti nisem imel časa posvečati motorju zaradi drugih stvari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga morda zanima prodajam mallosi Variomat  v kompletu z  zelo dobrimi valčki.... najraje pa menjam za original variomat z valčki seveda...

če koga zanima 031 725 025 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Če koga morda zanima prodajam mallosi Variomat  v kompletu z  zelo dobrimi valčki.... najraje pa menjam za original variomat z valčki seveda...

če koga zanima 031 725 025 

Imam original variomat in valjčke, jermen od 125 in 150 ccm, če ima Malaguti Madison 125  Yamahin agregat.

Sem pa skoraj prepričan da ima.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pozdravljeni.imam podoben problem in me zanima če ste uspeli odpravit to težavo in kako.glede jermena mi kaže 2različni dolžini in nevem katergea naj kupim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Matej2010 pravi:

.glede jermena mi kaže 2različni dolžini in nevem katergea naj kupim

Nasplosno....

Ce se ti ne dda snet in izmerit jermena...posljes mail v trgovino,ki se s tem ukvarja...

Recimo na cilinder.si posljes mail s sliko prometnega dovoljenja katere jermene imajo primerne...ce napacen pride,ce to mozno po stevilkah v prometni pac posljes nazaj in dobis drugega...

Za ta skuter ne vem....Pri tistih,kjer vem se splaca dat 20eu vec za jerrmen saj skutercek leps potegne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!