Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

Se bojim da bo še en hipertehnološki potovalnik,zakamufliran v "enduro".Vprašanje za milijon $ je,ali bo konkuriral GS 800 ali (bolj verjetno) XTZ 1200 &Co

Mogoče bo še največji plus to,da bojo prvobitnim Afrikam končno padle cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne, da me je (bo) Bog uslišal ????????????!!!!!!!!!!!!!!! :hmm::worship:  :worship:   :hmm:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da bo imela največ 220 kg, hod federacije minimalno 20cm, 100 kojnov pa dober navor, aja pa da ne bo imela krivin auspuhov pod mašino

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo krepka konkurenca med velikimi endurami. Bo treba sprobat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo krepka konkurenca med velikimi endurami. Bo treba sprobat!

 

To pa Bog ne daj!

Med srednjimi!!!

Velikih krav je že zdaj preveč. A naj kar bodo, za dvigovanje osebnostnega ega.

Mi pa rabimo uporabne ropotulje!! Kar pomeni;

 

- okoli 800 ccm

- okoli 200 kg (kar pa močno dvomim)

- 85 do 90 KM

- čim manj elektronske navlake = torej, ajnfoh agregat

- "afriško" močan navor

- uporabno vzmetenje

- poraba okoli 5 l / 100 km

- 25 litrski rezervoar

- bolj udoben zic

- regler in bencinsko pumpo, ki ne crkne

...skratka, motor, ki ga lahko zabrišeš po tleh, ga pobereš in se odpelješ v nove avanture!

To naj bi bilo tisto, kar bi pometlo z ostalo (uporabno) konkurenco!!!

 

Da še tole doživim, pol me naj pa kar pobere...(S pripombo; čez kakih štirideset let!!) Očitno bo življenje spet prekratko?

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa Bog ne daj!

Med srednjimi!!!

Velikih krav je že zdaj preveč. A naj kar bodo, za dvigovanje osebnostnega ega.

Mi pa rabimo uporabne ropotulje!! Kar pomeni;

 

- okoli 800 ccm

- okoli 200 kg (kar pa močno dvomim)

- 85 do 90 KM

- čim manj elektronske navlake = torej, ajnfoh agregat

- "afriško" močan navor

- uporabno vzmetenje

- poraba okoli 5 l / 100 km

- 25 litrski rezervoar

- bolj udoben zic

- regler in bencinsko pumpo, ki ne crkne

...skratka, motor, ki ga lahko zabrišeš po tleh, ga pobereš in se odpelješ v nove avanture!

To naj bi bilo tisto, kar bi pometlo z ostalo (uporabno) konkurenco!!!

 

Da še tole doživim, pol me naj pa kar pobere...(S pripombo; čez kakih štirideset let!!) Očitno bo življenje spet prekratko?

 

Pod to se tudi jaz podpišem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa Bog ne daj!

Med srednjimi!!!

Velikih krav je že zdaj preveč. A naj kar bodo, za dvigovanje osebnostnega ega.

Mi pa rabimo uporabne ropotulje!! Kar pomeni;

 

- okoli 800 ccm

- okoli 200 kg (kar pa močno dvomim)

- 85 do 90 KM

- čim manj elektronske navlake = torej, ajnfoh agregat

- "afriško" močan navor

- uporabno vzmetenje

- poraba okoli 5 l / 100 km

- 25 litrski rezervoar

- bolj udoben zic

- regler in bencinsko pumpo, ki ne crkne

...skratka, motor, ki ga lahko zabrišeš po tleh, ga pobereš in se odpelješ v nove avanture!

To naj bi bilo tisto, kar bi pometlo z ostalo (uporabno) konkurenco!!!

 

Da še tole doživim, pol me naj pa kar pobere...(S pripombo; čez kakih štirideset let!!) Očitno bo življenje spet prekratko?

Pozabil si še napisat:

-špice

-spr.kolo 21 mezincev 

 

če smo pošteni si skoraj opisal 800GS

ampak vseeno bi raje imel krilce kot pa propeler..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si še napisat:

-špice

-spr.kolo 21 mezincev 

 

če smo pošteni si skoraj opisal 800GS

ampak vseeno bi raje imel krilce kot pa propeler..

 

Se strinjam glede 21" in špic ampak, če si bolj pozoren je napisal:

 

"afriško" močan navor

- uporabno vzmetenje

- poraba okoli 5 l / 100 km

- 25 litrski rezervoar

- regler in bencinsko pumpo, ki ne crkne

 

To propeler definitivno nima še posebno zadnje he, he

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa Bog ne daj!

Med srednjimi!!!

Velikih krav je že zdaj preveč. A naj kar bodo, za dvigovanje osebnostnega ega.

Mi pa rabimo uporabne ropotulje!! Kar pomeni;

 

.....

To so želje marsikoga, tudi moje....dobra konkurenca BMW 800 in Tigru.

Stara Africa bi še vedno mešala "štrene" obema, z majhnimi posodobitvami, predvsem moč in navor bi pri meni že zmagala.

Še vedno pritegne pozornost vsaj z moje strani in po videzu oba prekaša.

 

O novi se pa špekulira, najpogosteje, do bo 1200, nekateri so omenjali tudi 800.

Bomo videlo, med srednjimi preprosto manjka konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- okoli 800 ccm

- okoli 200 kg (kar pa močno dvomim)

- 85 do 90 KM

- čim manj elektronske navlake = torej, ajnfoh agregat

- "afriško" močan navor

- uporabno vzmetenje

- poraba okoli 5 l / 100 km

- 25 litrski rezervoar

- bolj udoben zic

- regler in bencinsko pumpo, ki ne crkne

...skratka, motor, ki ga lahko zabrišeš po tleh, ga pobereš in se odpelješ v nove avanture!

To naj bi bilo tisto, kar bi pometlo z ostalo (uporabno) konkurenco!!!

 

Da še tole doživim, pol me naj pa kar pobere...(S pripombo; čez kakih štirideset let!!) Očitno bo življenje spet prekratko?

 

 

-špice

-spr.kolo 21 mezincev

 

Odlično!

 

Dodal bi še: da nebi bil prelep! (da lahko pade po tleh brez 1000 EUR škode)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro ste me "napadli"!! Ampak...

Nikakor nisem imel v mislih primerjanje z bilo kakšnim "GS-om". To je poglavje zase, katermu se :worship:

Africa naj ostane Africa, takšna kakor je bila s "kozmetičnimi" popravki v dizajnu, kakor v motorju. Samo tega si želim. In prepričan sem, da ne edini.

 

V življenju sem sprobal kar nekaj motorjev a zanimivo je, da je prevladala (v "življenjski" uporabnosti izdelka) prav  :worship:  Africa Twin :worship:   Kdor jo je imel, že ve zakaj. Če so vse skupaj špekulacije, bom pa zopet neizmerno razočaran -  a bomo tudi to vrzel preživeli! :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro ste me "napadli"!! Ampak...

Nikakor nisem imel v mislih primerjanje z bilo kakšnim "GS-om". To je poglavje zase, katermu se :worship:

Africa naj ostane Africa, takšna kakor je bila s "kozmetičnimi" popravki v dizajnu, kakor v motorju. Samo tega si želim. In prepričan sem, da ne edini.

 

V življenju sem sprobal kar nekaj motorjev a zanimivo je, da je prevladala (v "življenjski" uporabnosti izdelka) prav  :worship:  Africa Twin :worship:   Kdor jo je imel, že ve zakaj. Če so vse skupaj špekulacije, bom pa zopet neizmerno razočaran -  a bomo tudi to vrzel preživeli! :yes:

Pa kdo hudiča te napada !?

Primerjava z 800gs je bila v pomankanju info umestna,saj ja dejansko edini moped v proizvodnji konceptualno primerljiv z AT,ST..

Zgleda da lahko švabi mirno spijo naprej kar se tega  tiče.

Mnogi imamo enake/podobne želje kot ti glede idealnega motorina,vendar stokovne analize kažejo da gre za hudo deviacijo ki jo bojo proizvajalci še naprej ignorirali.

Zdaj grem pa drago ST (ta staro!!!)porihtat z šraufcigrom in manometrom namesto z osciloskopom in PCjem,med sinhronizacijo bom pa poslušal npr.

http://www.youtube.com/watch?v=EsCyC1dZiN8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varadero s špicami bo AT 1200

Ta na sliki je Varadero, malo spremenjen in ne verjemem, da bo, če bo nova AT podobna.

Obstaja več slik, kjer predidevajo, kakšna naj bi bila, ampak to so vse le ugibanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Realnost trga je pač taka, da gredo najbolj v promet velike krave v obliki endur, katere terena še vidijo ne. Ko enkrat sedeš na tak motor, veš zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Realnost trga je pač taka, da gredo najbolj v promet velike krave v obliki endur, katere terena še vidijo ne. Ko enkrat sedeš na tak motor, veš zakaj.

 

Pa dajmo karte na mizo, koliko kupcev v slo je,ki bi kupilo tak motor? ......kot zgoraj rečeno je dejstvo, tudi sam nimam več želja po blatnem brezpotju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi jo. Ce bi bla vsaj priblizek prejsnje, tudi kar se tice vzdrzljivosti, nepokvarljivosti in nezahtevnega vzdrzevanja in ekonomicnosti bi jo mel takoj. Za pametno ceno sevede. To je "bil" res motor ki te ni spravljal v skusnjavo, peljal si ga brez strahu da bos karkoli unicil na teren, karkoli si obesil nanjga se ni pritozeval, pa se zgledal je svetovno. Take po moje nau vec ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da je ostala stara Honda Africa Twin ljudem v spominu kot neuničljiv in zanesljiv motor. Zato se večini kolca po teh starih jajcih, pa čeprav je verjetno danes na cesti precelj motorjev, ki so neprimerljivo boljši od stare Africe.  :D  Vsekakor bi bilo lepo, da naredijo nekaj podobnega kot GS 800 ali Triumph Tiger. Ker ravno v tem segmentu se jim bo čez čas pridružila še Yamaha in mogoče tudi Suzuki. Nekaj okoli 800 ccm in okoli 10.000€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dajmo karte na mizo, koliko kupcev v slo je,ki bi kupilo tak motor? ......kot zgoraj rečeno je dejstvo, tudi sam nimam več želja po blatnem brezpotju. 

Saj AT ni idealen motor za blatno brezpotje,otovorjen še toliko manj.Je pa med blatom in asfaltno cesto oz.AC še veliko vmes.

"Enduro" je po moje najbolj pester moto segment:praktično od 70 kg triala do 300kg potovalnika!Zdaj pa bodi pameten.

Mnogi bi pač radi imeli   trdoživ dvocilindaš za (dolga)potovanja in hrati dovolj okleščen v kg in plastiki,da nisi ves posran ko zapelješ na makadam ,da ne bankrotiraš ko ga položiš in da ga sam pobereš brez gozdnih palčov.

To na žalost ni ne Varadero,ne 1200 GS,ne xtz 1200...čeravno v vseh reklamah prašijo po Sahari in plezajo v alpskih stenah.To so pač tržne finte in mnogi jim nasedajo.Pa da ne bo pomote ,vsi našteti mopedi so odlični potovalniki in hrati nočna mora za povprečnega motorista ko z njimi zapusti asfalt.

Koliko kupcev bi kupilo "hondino kopijo" 800GS?Bila je dilema kdo bo kupoval 800GS,če pa obtaja uberalles 1200,pa so prodali po svetu ogromno malih bratcev.Torej?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!