Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

Kolko folka pa se tu vozi off road? :)

 

Drugače pa kar težko gledam WRC, kakšne vse sile tam boga platišča zmorejo, pa jih nihče ne klepa...

 

Saj zgoraj smo imeli enega močnega fizika, ko pravi da vzmetenje nima veze s temi silami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj se ne gre za Off Road!! Gre za to, da sedeš na motor in greš...............!! In ko ceste zmanjka........ greš!!! In ko....... Zopet greš.

Gre za vsestranski motor, ki ni pretežek, prevelik, ne premočen, ne prešvoh in ne pre...pre... itd.

 

Gre za uporabno enduro za daljša potovanja. Pa ajnfoh mora bit, a ne, da ga lahko popedenaš pod vsakim kozolcem s šraufencigarjem, navadnim ključem in kladivom?!?!  :O  :yes:

Sem prezahteven a ne!?

Ampak takšne motorje so včasih že delali, samo je potem nova tehnologija vse pokvarila s "najmodernejšo" tehnologijo. :hmm: :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko folka pa se tu vozi off road? :)

 

Drugače pa kar težko gledam WRC, kakšne vse sile tam boga platišča zmorejo, pa jih nihče ne klepa...

 

Saj zgoraj smo imeli enega močnega fizika, ko pravi da vzmetenje nima veze s temi silami...

Motorji so tako narejeni v tovarnah z razlogom in ne le zaradi lepšega ali modnih muh.

Za bolj off road vožnje so pač s špicami in to pri vseh znamkah,. Tako so jih skonstuirali inženirji, ki točno vedo v čem je prednost špic na terenu. Če nekomu ne pašejo špice bo pač kupil lita platišča, kupci lahko izbiramo, kar nam paše.

Jaz se npr., tudi po terenu vozim s cestnimi gumami in litimi feltnami ampak ni ravno udobno.

Kolesa z naperami bolj absorbirajo udarce s terena, so bolj prožna in ob poškodbi zamenjaš le obroč ter kakšno špico, pri litih je potrebno zamenjati celo kolo, če je razbito in verjetno še kakšen del, ki je ob tem utrpel direkten udarec.

Pa avte in motorje ne gre primerjati, ker slednji ponavadi nimajo rezervih koles med opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko folka pa se tu vozi off road? :)

 

Drugače pa kar težko gledam WRC, kakšne vse sile tam boga platišča zmorejo, pa jih nihče ne klepa...

 

Saj zgoraj smo imeli enega močnega fizika, ko pravi da vzmetenje nima veze s temi silami...

Snecer preveč stvari tlačiš v en koš.

Kolko folka tu fura OFF? Koga briga.

So mnogi ki za svoj denar kupijo enduro in nikoli ne vidijo asfalta.Ni noben kriminal.

Eni vozijo OFF s cestaki.Ali so fuknjeni ali pa majo jajca.Lahko tudi oboje.

WRC nima nobene veze z motorji.Verjemi da je tam  precej uničenih platišč,ki pa jih  vedno zamenjajo in jih ne klepajo.

Off road motorje je smiselno primerjat z enduro in kros motorji. Poglej raje kak Six days ali Dakar kakšna kolesa imajo motorji.

Kdo je govoril o silah na WRC !? 

Ne vem kdo je zate močan fizik,jaz kot laik pač  smatram,da vzmetenje ni namenjeno kolesom.Pod določenimi pogoji pa lahko spremenim mnenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer preveč stvari tlačiš v en koš.

Kolko folka tu fura OFF? Koga briga.

So mnogi ki za svoj denar kupijo enduro in nikoli ne vidijo asfalta.Ni noben kriminal.

Eni vozijo OFF s cestaki.Ali so fuknjeni ali pa majo jajca.Lahko tudi oboje.

WRC nima nobene veze z motorji.Verjemi da je tam  precej uničenih platišč,ki pa jih  vedno zamenjajo in jih ne klepajo.

Off road motorje je smiselno primerjat z enduro in kros motorji. Poglej raje kak Six days ali Dakar kakšna kolesa imajo motorji.

Kdo je govoril o silah na WRC !? 

Ne vem kdo je zate močan fizik,jaz kot laik pač  smatram,da vzmetenje ni namenjeno kolesom.Pod določenimi pogoji pa lahko spremenim mnenje.

LP

Ej pubeci, malo ste skrenili iz teme, jebo vas šprikle gor ali šprikle dol, govora je o motorju, ki naj bi prišel na trg, a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej pubeci, malo ste skrenili iz teme, jebo vas šprikle gor ali šprikle dol, govora je o motorju, ki naj bi prišel na trg, a ne.

 

:worship:  Končno, ena pametna!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Načeloma se da s vsakim motorjem kamorkoli... Kaj je že oni Nizozemec, ko je z R1 šel letov nekam po Grenlandiji...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Groza fantje, na plan so prišle prve slike nove Honde Africa twin. Spodaj pa slogan:

Če ne moreš proti njim, se jim pridruži.

post-25267-0-63521700-1383909962_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Groza fantje, na plan so prišle prve slike nove Honde Africa twin. Spodaj pa slogan:

Če ne moreš proti njim, se jim pridruži.

Kje si pobral tole sliko, a lahko link teh slik, na tej mi bolj liči na crosstourerja in ne na novo afriko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pobral tole sliko, a lahko link teh slik, na tej mi bolj liči na crosstourerja in ne na novo afriko.

 

Lepo te je nagnil :)

 

Ne vidiš na fotki zastarel bokser motor od Bavarca? :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer je pogruntal. Ampak s to Afriko je tako, če si jo zelo zelo želiš videti, potem jo tudi vidiš, ne gleda a je resnična ali ne.

Bi pa rad slišal vaše mnenje o tem, da bi recimo Honda naredila najboljši boxer motor na svetu (kaj pa drugega) in ga vgradila v legendo Africa twin. Po moje bi imeli novo legendo, ne glede na "copy right"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer je pogruntal. Ampak s to Afriko je tako, če si jo zelo zelo želiš videti, potem jo tudi vidiš, ne gleda a je resnična ali ne.

Bi pa rad slišal vaše mnenje o tem, da bi recimo Honda naredila najboljši boxer motor na svetu (kaj pa drugega) in ga vgradila v legendo Africa twin. Po moje bi imeli novo legendo, ne glede na "copy right"...

 

Saj v goldwingu je mogoče najboljši boxer na svetu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v goldwingu je mogoče najboljši boxer na svetu :)

Ja je, ima pa preveč cilindrov in odločno preveč teže, tako da ni za potovalno enduro. Mislil sem na klasičen dvocilinderc. Za še manjšo težo, bi bil pa še boljš twin motor, ki je tako ali tako nov Hondin hit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo te je nagnil :)

 

Ne vidiš na fotki zastarel bokser motor od Bavarca? :)

me ni mogel ,ker nisem edenod tistih..., mogoče pa bo honda vtaknila bokser, kaj veš, danes je vse mogoče.

Mah jebeš afriko, o bo jo bomo videli, če ne pač ne, so še drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v goldwingu je mogoče najboljši boxer na svetu :)

Jaz sem pa mislil do danes, da je najboljši boxer seveda poleg BMW-eja (popljuvan od tebe) Subaru ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Transalpki manjka, da ne prevzame nasledstva opuščene Africe?

Po moje ji je trenutno bližje kot Varadero?

 

Se mi pa zdi, da je GS pritegnil večino potencialnih kupcev v razedu potovalnih endur in to z velikim 1200 in manjšim 800 modelom.

Drugi mu lahko konkurirajo le s podobnimi izdelki in nižjo ceno. Kaj posebno novega v tem razredu po moje ni za pričakovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je, ima pa preveč cilindrov in odločno preveč teže, tako da ni za potovalno enduro. Mislil sem na klasičen dvocilinderc. Za še manjšo težo, bi bil pa še boljš twin motor, ki je tako ali tako nov Hondin hit. 

 

Veš kako  dolgo Honda izdeluje Twin motorje? to je že zelo stara zgodba....tudi v moto GP-ju tečejo Twin-ni :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa mislil do danes, da je najboljši boxer seveda poleg BMW-eja (popljuvan od tebe) Subaru ! :grim

 

Pride dan, ko se z bmflarjem strinjam.

 

Pri avtomobilih je to v 2CV.

Neeeee. Sm ga imel, definitivno je VolksWagnov bolsi. Imel dva. Se bolsi je Subarujev. Tud imrl dva. Morda/verjetno je Aporschejev se bolsi.

Honda pa verjetno dela najbolse V2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!