Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

Koliko je pa dejanska poraba, litri/kilometri, kdor računa...računalniku jaz ne verjamem

pred 43 minutami, skalar36 pravi:

Meni je, po računalniku, pila 4.7L.

a je nimaš več?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Koliko je pa dejanska poraba, litri/kilometri, kdor računa...računalniku jaz ne verjamem

a je nimaš več?

 

Se strinjam, bi moral povedat nekdo, ki si piše km in tankanja...samo odstopanje do 6 l je vseeno veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

ja kaj te je pa zadelo? :)

Ugotovitev, da za svoje potrebe rabim 2 motorja. Enega za na Veliki zvon in enega za po cestah, kjer piše "gozdna pot, uporaba na lastno odgovornost". Drugega imam že. Še 1. rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem jo imel na testu 3 ure in naredil cca 180 km. Sem jo resetiral in bil začuden, da ob zmerni vožni bilo 5,7. Z mojo cbf 1000 bi imel tako vožnjo pod 5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Cevne zaščite so pa iz Motea spletne trgovine, majo dobre cene ampak sem že slišu, da te od Motee niso najbolj konstrukcijsko močne. Če motor pade naj bi se upognile in zadele plastiko... Drugač za zmontirat so pa čisto enostavne.

 

https://www.motea.com/en/engine-guard-set-for-honda-africa-twin-crf-1000-l-16-19-upper-and-lower-part-crash-bars-265908-0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Ovbl pravi:

Midva sva pa na sveže poštrihano Afriko peljala na kratek izlet v zasneženo deželo pod Krnom, brrrrrr

IMG_20210117_153609.jpg

IMG-20210117-WA0004.jpg

Lepo zgleda ...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/20/2021 at 4:07 PM, Ovbl said:

Cevne zaščite so pa iz Motea spletne trgovine, majo dobre cene ampak sem že slišu, da te od Motee niso najbolj konstrukcijsko močne. Če motor pade naj bi se upognile in zadele plastiko... Drugač za zmontirat so pa čisto enostavne.

 

https://www.motea.com/en/engine-guard-set-for-honda-africa-twin-crf-1000-l-16-19-upper-and-lower-part-crash-bars-265908-0

Hvala za info. Katere zaščite imate drugi - kaj predlagate kot best buy (cena / kvaliteta)?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam kappa KNH1144

Dokaj robustni, ščitijo tudi agregat. Je pa cela štala za to montirat.  Auspuh komplet s cevmi gre dol. Pa tisto vpetje pod masko je tudi kar jeba. Niso še služle svojemu namenu,  upam da tudi ne bodo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, mam problem ker mi motor noče vžgat. Zadnjič sem se vozil brez problema, po vožnji sem motor splaknil samo bolj po spodnji strani, nisem nič šprical po elektroniki. Ker imajo Afrike hibo na ON/OFF stikalu me je matral firbec pa sem ga šel razdret, da bi videl, če je kaj korodiran. Ne popolnoma, samo dva šraufa, ki držita ohišje skupaj. Ko sem videl, da je kot nov sem ga sestavil nazaj. Iskro motor ima na levi svečki, desne nisem gledal. Kakšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Ovbl pravi:

Živjo, mam problem ker mi motor noče vžgat. Zadnjič sem se vozil brez problema, po vožnji sem motor splaknil samo bolj po spodnji strani, nisem nič šprical po elektroniki. Ker imajo Afrike hibo na ON/OFF stikalu me je matral firbec pa sem ga šel razdret, da bi videl, če je kaj korodiran. Ne popolnoma, samo dva šraufa, ki držita ohišje skupaj. Ko sem videl, da je kot nov sem ga sestavil nazaj. Iskro motor ima na levi svečki, desne nisem gledal. Kakšna ideja?

Meni se zdi, da accu slabo vergla in je morda napetost na minimumu. Napolni ga in potem zopet poskusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pišeš, ima iskro, potem je problem lahko še vbrizg, HISS ali kaj že ima Honda, pa še bi se našlo...

 Taka diagnostika  je v takšnih primerih najboljša, da ne tipaš preveč v temi. Pri nekaterih motorjih je dobro prisluhniti, če pri vklopu kontakta deluje črpalka goriva sliši se jo dve tri sekunde, potem utihne, ko doseže gorivo primeren tlak za delovanje vbrizga.

Tule sem opisal, kako sem reševal pokvarjeno črpalko na mojen "rdečku", seveda imam tudi diagnostično orodje, ki je namenjeno za ta motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja,letnik 17 tudi tako vergla in ne vžge.Če priklopim z kabli na avtomobislkli aku,pa vžge takoj.Aku je po 4ih letih nažalost vzel hudič.Marca kupim novega in spet gasa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!