Skoči na vsebino

Yamaha XV 950, BOLT


ELO

Priporočene objave

yamaha nam za l. 2014 obljublja "neo retro bobberja" z imenom Bolt.

 

ključne lastnosti, ki naj bi ga zaznamovale so: kompakten, eleganten, nizek.

 

z minimalizmom, ki pritiče bobberjem.

 

z mojo ga vidiva kot odlično osnovo za vdih osebnostne note, zato bo to naš naslednji hišni motor...

 

še par povezav:

 

http://youtu.be/zPuJyA4lczc

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/sport-heritage/xv950r.aspx

 

 

XV950_10.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se tudi močno dopade,

Elo praviš, da ga vidita kot odlično osnovo za vdih osebnostne note, ker je bobber sklepam, da bosta še kaj odvzela, ne pa dodajala  :OK: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, odvzemali bomo...

začnemo pri sprednjem blatniku... :)

Se že kaj ve, kdaj jo bo možno pobožati v kakem domačem salonu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva...čeprav spet čisti primer gentirfikacije- Tko kot japanski chopperji, italijanski streetfigerji...kreacije neke obrobne kulture/subkulture/skupine ljudi, ki so ideološko očiščene ter preko tržnih mehanizmov dane na razpolago minstream populaciji. Pa nima veze; konc koncev dizajnerji itd. itak sam še štirkajo skupi večinoma tuje ideje v veliko post-tapiserijo,,,,skratka fin motorček, sam tist rep mu bi še mal porezal, pa zadn zic dol vrgu  :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zelo všečna zadeva, morda prva kandidatka za moj naslednji motorček. Še malo primerjave z priljubljenim HD.

 

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2013-harley-davidson-883-iron-2014-star-bolt-comparison

Dizajn tim se je res potordu pri jamahi, bol kot tko niso mogli skopirat harlija, sta si drugačna kot jajce jajcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonski kloni so lepši od Harleyev, cenejši, z boljšimi zavorami, boljšim delovanjem motorja, boljšim finišem,.. in jutri bodo še boljši. Ampak nikoli ne bodo to, kar bi s svojim obstojem radi postali. Nikoli ne bodo Harleyi... Enim to, drugim to. Meni je taYamaha hudo všeč s svojim nizkim sedežem in višjim krmilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo me moti izpuh, ki je skoraj identičen kot na moji majesty. Ampak tak motorček je mišljen za dodelave, predelave, itd. Tko se bo dal še kej naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonski kloni so lepši od Harleyev, cenejši, z boljšimi zavorami, boljšim delovanjem motorja, boljšim finišem,.. in jutri bodo še boljši. Ampak nikoli ne bodo to, kar bi s svojim obstojem radi postali. Nikoli ne bodo Harleyi... Enim to, drugim to. Meni je taYamaha hudo všeč s svojim nizkim sedežem in višjim krmilom.

 

Jaz na to ne gledam kot kopiranje, kaj potem delajo Britanci z Explorerji, BMW super športnim vrstnim štiricilindrašem... je  bil prej Indian ali Harley? kdo koga kopira? Če tržišče išče določeno vrsto ali dizajn je treba to imet v ponudbi, če hočeš kaj prodat. Lahko tvegaš in furaš svojo linijo ali pa filozofijo in propadeš, lahko pa pogledaš kaj se prodaja in ponudiš kaj podobnega.

 

Včasih si zraven Harleya dobil popoln komplet orodja, zlobni smo govorili da z razlogom, pri Japih ga skoraj pregovorno nisi rabil, danes ko je Harley dvignil kvaliteto na primerljivo raven ne govorimo o tem, da kopira ali pa de je zaradi tega izgubil dušo...

 

Nisem ljubitelj takšnih motorjev, pa mi je vseeno pritegnilo oko. Meni je všeč. Kopija, original, who cares.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bobberji tud na niso zrastl na zeljniku oblikovlacev pri HD-ju. Bil je pač eden od stilov alternativne moto scene tam iz 50-60, ki so jo pokopiral. Kdo drug bo znal o tem kaj več povedat.

Je pa zanimivo, da Sony Barger (dolgoletni predsednik Hellsov)  v eni svojih knjig piše, da so se v 60-ih zdeli chopperji, ki so jih delali HA, HD-ju totalna abominacija in bogoskrunstvo ter da jim včasih njihovi dilerji sploh niso hoteli prodat rezervnih delov....dandanašnji se pa ironično furajo večinoma ravno na ta koncept...

 

Drugač je pa čist vseen katera firma je (vsaj men), vžna je ideja. In tale se mi, kljub zgoraj napisanemu, zdi kar uredu. Sledi pač sodobnim retro trendom. men tud blod en bobber/cafe racer/flat tracker...po glavi....osnova bo pa 1980 Z 750...če ga ne bom prej prodal...jebemu krizo :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


  • Podobna vsebina

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!