Skoči na vsebino

Faaker See


Jetam

Priporočene objave

Bil že na prvem (1998), pa na naslednjih...pa tudi letos se naslikam tam. Če je kaj videti? Odvisno, kaj te zanima. No -je kaj videti. Se pa začne že jutri -31.8. Ampak, to je bolj neuradno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da... ne hodit, no. :blush:  Raje se zapeljite :kva2:  Kampiranje pa... tudi se da zastonj, veš, da. Jaz imam spalko kar zraven in če pride do česa, kar tam raztegneš, pa je. Pa nisem edini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Striktno odsvetujem se voziti po obisku tuje dežele po prevoznih poteh v "bananistanu" kot je bila moja včerajšnja napaka.

 

Drugače pa ja super je bilo. V Choppers baru sta dva Angleža zažigala, vroče podnebje so jim očitno naši mete"u"rologi prodali, idej je za celo zimo dovolj in ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gavrin, pir za 3.8 evra si verjetno pil v centru dogajanja. V Arnitzu je lani bil 2.5 evra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zbor je v avstriji  in moje mnenje je (in ne trdim da imam prav) da je prav da se imenuje faaker see. žalostno pa je da slovenci toliko spoštujemo in uporabljamo nam južne besede se vrti in se poslušaskoraj vse drugo kot slovenska glasba....

Se ne strinjam. Glej prav pri Avstrijcih je to malo čudno. Tudi sami ne uporabljajo svojega jezika (govorijo in pišejo Nemško). Slovenci in slovenski jezik pa ima/mo za kraje in mesta v zdajšnji Avstriji slovenska imena. A si že koga slišal reči, da gre na Dunaj? Koliko pa, da gredo na Wien? Da nebi tu začel debate o slovenskih mestih in vaseh v Avstriji... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba starinski imen in zavednosti imata bolj malo skupnega.

 

Slovenski jezik je zelo nedosleden pri poimenovanju tujih mest.

Nekatera imena smo poslovenili (Dunaj, Trst, Pariz...), ostala pa imenujemo z original imenom (New york, Leipzig, Marseille).

Ali tudi München imenuješ Monakovo?

 

Če je poimenovanje mest v domačem jeziku res tako pomembno, potem bodimo dosledni kot so npr. Srbi, ki rečeju NjuJork, Vašington, ali Đenova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gavrin, pir za 3.8 evra si verjetno pil v centru dogajanja. V Arnitzu je lani bil 2.5 evra...

.

To je blo pr glavnem odru ja. Pa velik prasec se je vrtel. Vglavnem ni poceni ni pa neki da si nebi mogel vsak motorist privoščit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba starinski imen in zavednosti imata bolj malo skupnega.

 

Slovenski jezik je zelo nedosleden pri poimenovanju tujih mest.

Nekatera imena smo poslovenili (Dunaj, Trst, Pariz.. .), ostala pa imenujemo z original imenom (New york, Leipzig, Marseille).

Ali tudi München imenuješ Monakovo?

 

Če je poimenovanje mest v domačem jeziku res tako pomembno, potem bodimo dosledni kot so npr. Srbi, ki rečeju NjuJork, Vašington, ali Đenova.

dosledni seveda ampak ko bom v njihovih krajih v SLO pa naj se oni prilagodijo. Vsak lahko gre domov če mu ne paše se prilagodit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bil gor....se mi zdi, da je še več kibl, kot lani. Mogoče zato, ker je vedno več Poljakov, Čehov, Slovakov...Rusov....ah, kam to pelje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa zdaj našel Čehe, Slovake in Ruse..? Dobro, zdnja leta jih je mogoče res malo več, ampak.... Italijanov je pa kot dreka. Gneča je bila včeraj, noro. Okoli jezera nepretrgana kolona do osmih zvečer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje sem jih našel....dobro...na samem Osojskem jezeru res prevladujejo Italijani in Nemci...ampak jaz sem zadnja leta že podzavestno pozoren, kaj se mi vozi mimo hiše ali na Bled ali v Vintgar. In  v  tednu dogajanja HD weeka je bilo vzhodnjakov vsaj četrtino. Prejšnja leta le za vzorec. In potem sem jih spremljal tudi včeraj...in jih je bilo...pač neprimerljivo več, kot prejšnja leta. Skozi moje oči, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res jih je veliko. Italijani so pa Italijani. Pa če jih je deset, bodo tako galamo delali, kot da jih je sto... :kva2:  Sploh v Arneitzu je bila večina samih makaronarjev. Je pa bilo fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede ali veste koliko HD se ukrade na tej prireditvi ? Jaz sem danes od slovenskih policajev na meji proti Kumrovcu zvedel. Samo danes so jim javili za štiri HD in enega Ducatija. Včeraj pa deset. Dobro naši s temi kontrolami ne bodo kaj našli. Se mi je pa v torek ko sem bil gor malce čudno zdelo navešanje nekih listkov in stikanje okrog motorjev. In ko je prišel agitator do mojega sem zasikal: "Sikter" in tip je zbrisal. Tako, da ja pomembno je znati tuje jezike tudi na Baško-fakerskem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede ali veste koliko HD se ukrade na tej prireditvi ? Jaz sem danes od slovenskih policajev na meji proti Kumrovcu zvedel. Samo danes so jim javili za štiri HD in enega Ducatija. Včeraj pa deset. Dobro naši s temi kontrolami ne bodo kaj našli. Se mi je pa v torek ko sem bil gor malce čudno zdelo navešanje nekih listkov in stikanje okrog motorjev. In ko je prišel agitator do mojega sem zasikal: "Sikter" in tip je zbrisal. Tako, da ja pomembno je znati tuje jezike tudi na Baško-fakerskem...

 

Za vse tiste k ne znamo...Andrej, kaj si mu povedal?  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte, čakte to ni za na kruh mazat. Ali ste v resnici pripravljeni potegniti orožje in dokončati zadevo  potem ko zasikate ? Dajmo nehat smetiti !

 

Baško-fakerski dogodek je fenomenalen. Suče se veliko denarja.

 

Na korenskem sedlu je plato. Da sem jaz minister postavim tam štante - vsak dan drugo vinorodno pokrajino, ribničane, šnopsarje, domače obrtnike. Sploh pa kmete. OK dobiš subvencijo samo zabavaj mi te razvajene harleyaše.

 

Jezi me.

 

Izkašljal sem se.

 

Drugo leto grem spet.

 

Ker je dobra muzika (Choppers bar), ker vedno vidim kakšne pametne rešitve, ker si kupim kakšno traparijo, ker so dobre vibracije, ker je HD.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!