Skoči na vsebino

Faaker See


Jetam

Priporočene objave

Mimogrede ali veste koliko HD se ukrade na tej prireditvi ? Jaz sem danes od slovenskih policajev na meji proti Kumrovcu zvedel. Samo danes so jim javili za štiri HD in enega Ducatija. Včeraj pa deset. Dobro naši s temi kontrolami ne bodo kaj našli. Se mi je pa v torek ko sem bil gor malce čudno zdelo navešanje nekih listkov in stikanje okrog motorjev. In ko je prišel agitator do mojega sem zasikal: "Sikter" in tip je zbrisal. Tako, da ja pomembno je znati tuje jezike tudi na Baško-fakerskem...

Ja sej kjer so Balkanci zravn se tud krade!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem na samem srečanju, letos pa v okolici opazil nekaj "čudnih" motorjev, zadnje kolo je bilo pokrito z blatnikom skoraj v celoti, tudi ob strani skoraj v celoti pokriti, spredaj dve majhni lučki ob strani, nekako plastično - morda električno so bili videti.

Ve kdo kaj o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na defileju sem se kar nekaj časa vozil vzporedno z enim Rusom...model motocikla Victory, okol in okol sama plastika, še zadnja izpuha sta bila vgrajena v pokrov zadnjega kolesa. Nenavaden....niti ne vem...ali je bil bolj čuden kot grd, ali obratno. Vsekakor...če je tip hotel izstopati, mu je ratalo.

 

Mislim, da je bil eden od teh...

 

http://www.victorymotorcycles.com/en-us/touring/vision/motorcycle

 

 

Andrej d.

Na korenskem sedlu je plato. Da sem jaz minister postavim tam štante - vsak dan drugo vinorodno pokrajino, ribničane, šnopsarje, domače obrtnike. Sploh pa kmete. OK dobiš subvencijo samo zabavaj mi te razvajene harleyaše.

 

Žal...so naši turistični delavci kar se tega tiče, še vedno v 70-ih. Še več...sem slišal za želje B-B (blejsko-bohinjskih) turističnih veljakov starejše generacije, kako celo omejiti ropotanje v Bohinjski dolini...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedybear.. imaš prav, glede Čehov.. Se mi je on model zdel znan, pa sem šel slike prejšnjih let gledat... Tavelika slika je predlanska, stranski pa letošnji...

picmonkey-collage.jpg

Popravljeno . Popravil motofrik
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale faaker see... to mora clovk vidt - sem si mislu pred leti... Pol pa sem vidu modele, k so iz sleperjev razlagal motorje, se nakrancal in pripeljal do jezera kot najhujsi bikerji. Stavim, da jih 2/3 ne naredi 3k letno in da se furajo samo na taksnih dogodkih.. Jebes take sminkerje in preseratorje, bikerske duse je v vsem tem bolj malo... Enkrat vidu vse to in to je men dost..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem pa tudi jaz vedno trdil, ko sem videl te Bike shuttle... Enega Road kinga ali Elektra glide je greh pripeljati s temi šleperji. In, če je kdo malo pogledal na teh železnih paletah naložene Harleye, kje je nihova destinacija... Na enih parih sem videl napis Munchen. Čakaj malo..-200 kilometrov se model ni sposoben pripeljati??? Ampak, kdo smo mi, da sodimo? Še vedno pa mislim, da je za enega tourerja, ki je narejen prav z namenom udobne vožnje, žalitev, da se ga vozi s šleperjem teh par kilometrov. Kot tudi za sportake, ki jih na srečanjih v leru nažigajo v rdeče obrate. Si bom sposodil besede Gustinčiča: ''...inženirji so tedne in mesece delali, preizkušali, odvzeli par dekagramov tu in tam, da je motor lažji, z boljšimi pospeški in lego na cesti. Modelu pa je največji užitek, da ga v leru nabija v iberture, ko motor boleče riga ob vklapljanju limitatorja....'' Ja, tudi to je žalitev za motor in delo inženirjev.

@a79, Faaker see niso samo Harleyi, ti so bolj povod, da se gre gor. Če me razumeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kot je MF zapisal... povod da se gre gor... kljub še vedno trajajoči rehabilitaciji, dogodka kot vsako leto nisem zamudil... v soboto sem prvič po nesreči osedlal motor "odbajkal" gor preživel prijetno ropotajoče popoldne in noč, ter se v nedeljo z daljšim krogom po Julijcih vrnil domov... Ja, za ta dogodek je vredno prekršiti tudi bolniško!

 

...ja, je pa to filozofijo treba razumet, enako kot nažiganje v leru u iberture na zborih ali vožnjo sportakov na prikolici do Grobnika in nazaj... vse to JE motociklizem... kar pač komu paše...

 

In Na Baškem je vsaj zame nekako še najbolj veselo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na defileju sem se kar nekaj časa vozil vzporedno z enim Rusom...model motocikla Victory, okol in okol sama plastika, še zadnja izpuha sta bila vgrajena v pokrov zadnjega kolesa. Nenavaden....niti ne vem...ali je bil bolj čuden kot grd, ali obratno. Vsekakor...če je tip hotel izstopati, mu je ratalo.

 

Mislim, da je bil eden od teh...

 

http://www.victorymotorcycles.com/en-us/touring/vision/motorcycle

Ne, tole je kopija oz. konkurenca Goldwinga. Tisti motorji so bili dokaj ozki, nekako so me spominjali na stare DKW oz. na futuristične skuterje - niso bili ravno lepih oblik - precej preprosti.

Pa bilo jih je cel kup, kot, da so v kakšne reklamne namene tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, točno te, hvala, sem našel link po napisu ob strani: Biiista

Videti so prav zanimivi, ne znam pa si predstavljati rejenega, kosmatega, usnjatega, franžastega bikerja na tem kupu nedefinirane plastike (ko bi vsaj imel Akrapoviče gor  :kva1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hebemu mater...to je pa še bolj grdo kot tiste bajkerce, ki paradirajo naokoli v premajhnem usnju in z preveč vpadljivim make upom. Pa kar je sploh višek...njihov EMŠO je tak, da se enega najbolj znanih Avstrijcev (Dolfe) spomnijo še v živo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hebemu mater...to je pa še bolj grdo kot tiste bajkerce, ki paradirajo naokoli v premajhnem usnju in z preveč vpadljivim make upom. Pa kar je sploh višek...njihov EMŠO je tak, da se enega najbolj znanih Avstrijcev (Dolfe) spomnijo še v živo.

Kater Dolfe je Avstrijec ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitler.

 

Drgač pa tale Biiista zgleda kot kobilica odspredaj

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so pa to motorji prihodnosti..potem pa res 'ubogi otroci'.. Je pa potem že kolo lepše in bolj okolju prijazno. Če se jim pri tej elektrifikaciji vozil res gre za okolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah no, električni skuterji/motorji so zakon. jaz imam enega in se lepo brez težav prevažam med kafiči, enako kot 99% teh hudih HD bajkerjev na fakerju. pa še tako štorast ali smešen ne izpadem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne obskurne debate.Deset ukradenih HD je kaplja proti zapravljeni priložnosti.

 

Milijoni se vrtijo slovenskemu turizmu pred nosom. Dejansko je vpliv več desetmilijonski naša "Turistična druščina" pa nič. lahko bi imeli vsaj geslo : V Sloveniji so vaši HD varni. Pa to je hec. Vsako leto znova gledam debilne TV prispevke o povešenih ledrastih joških ali ritih in Akrapoviču. O.K. Ampak takih je le en del scene. Manjkajo pa vsi tisti, ki so se prišli voziti in nekaj doživeti. Ko se prikotalijo čez Koren kaj vidijo ? Informacij ni, vodičev ni - pa nič. In se peljejo en krog po tej smešni deželi. Potem pa nazaj na "fuckerssee" zapravljati in uživati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale sicer ni bil na Faaker see - ju, bi pa pasal tja..

TEM01 Full Electric power by CustomNor

Ta pa mora delovat kot stara citroenova žaba. Pred štartom počakaš, da se dvigne. Drugače si ne predstavljam vožnje v ovinek...

Popravljeno . Popravil MariborBMW
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tudi takšne se je dalo videti. Seveda ne električne, ampak z elektrohidravličnim vzmetenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale sicer ni bil na Faaker see - ju, bi pa pasal tja..

TEM01 Full Electric power by CustomNorth

 

Tale je pa gotov njegov dedek....

 

post-13666-0-62430100-1379203736_thumb.jpg  - tudi njega ni bilo v Avstriji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!