Skoči na vsebino

Faaker See


Jetam

Priporočene objave

..je bil pa ta:

pic-169.jpg

Da ne bo pomote -tu in tam ga je model zastartal in se popeljal naokrog (registriran, vse deluje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kje točno se dogaja? Kakšen naslov, koordinate, ali je to okol in okol jezera? Lahko kje blizu parkiraš motor, ali je treba z busom? Hvala za infote. Zaenkrat se na mojih vožnjah ne ustavljam preveč in mi bo to čisto nova izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tule je center dogajanja https://goo.gl/maps/VxTuKqUYBi72. Za parking naj te ne skrbi ker je vse okoli jezera v času dogodka prirejeno-namenjeno motoristom in je mogoče parkirati praktično povsod. Seveda ne moreš parkirati zraven glavnega odra a ne skrbi, sprehodi mimo neskončne vrste parkiranih motorjev so zanimivi.

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu zaprejo cesto okoli jezera in jo spremenijo v enosmerno (protiurno) promenado za motoriste. Križišče za Finkenstein (tam kjer prideš na krožišče z rjastim motoristom) je center demo voženj (lahko preizkusiš več različnih modelov), glavno dogajanje pa je pri Arneitzu, kjer je tržnica, custom show, restavracije in še kaj. Sicer pa se povsod najde kaj za vsakega - ogromno stojnic, kafičev, prigrizkov, razstav, ... Ko ugotoviš, da v defileju pešci hodijo hitreje, kot se ti voziš, motor nekje parkiraš in se peš odpraviš dalje.

Jaz grem v četrtek popoldne, saj je v soboto prevelika gneča, poskusil bom kak nov model (da bom ugotovil, da je moj kar dovolj dober zame), pogledal zanimive predelave, pogledal Victory Hammerja, pa Boss Hossa z V8 motorjem, pa malo pofirbcal po štantih, spil eno predrago pijačo in pojedel predrag Wurstl, ter počasi odpeketal proti 3 ure oddaljenem Mariboru.

Je doživetje, čeprav nisem ljubitelj predelav in preveč ledra, je pa zanimivo pogledati kaj vse si ljudje namislijo. Pa štimung (brez vožnje na izpadanje). V glavnem zanimivo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, twom pravi:

Glede na to da še nimam kufra, je varno jakno odložit na motor in jo pripeti z navadno pletenico ključavnico za kolo, ali naj raje nosim s seboj?

JAz jo pripnem z verigo na motor in ni še nikoli izginila ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje, verjetno rabim vinjeto za avtocesto po avstriji (našo imam) za pot skozi karavanški tunel, domnevam da jo tudi dobim na tazadnji bencinski?

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, twom said:

Še eno vprašanje, verjetno rabim vinjeto za avtocesto po avstriji (našo imam) za pot skozi karavanški tunel, domnevam da jo tudi dobim na tazadnji bencinski?

Dobis in tudi túnel bos placal...slovenska polovica tunela ni vsteta v vinjeti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, lukec pravi:

A vinjete ne rabiš,prvi izhod dol in to je to

Vinjeto  rabiš tudi za prvi izhod !

Pojdi čez Korensko sedlo in ne rabiš A vinjeto kakor tudi plačat predor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, twom pravi:

Še eno vprašanje, verjetno rabim vinjeto za avtocesto po avstriji (našo imam) za pot skozi karavanški tunel, domnevam da jo tudi dobim na tazadnji bencinski?

Če greš čez Koren ali Ljubelj, vinjete ne rabiš. Če misliš, da ne veš, kam moraš iti...te lahko potolažim, da boš  (če greš čez Koren) najverjetneje že v Kranjski gori  srečal ene par sto udeležencev....

Uradno se sploh še ni začelo (06 - 11.9.) pa jih je bilo včeraj na Bledu, v Bohinju in po vseh potem tu okoli že vsaj 200-300.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, stuhec pravi:

Kako pa je s kampom,   zadost velik ?

 

pet.sob. bo kr povno tam pri glavnem dogajanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Twom iz kje si in kdaj mas namen iti na Faker see.

Mi gremo v soboto zjutri ter popogn nazaj domu. Start iz Savinsjske ter cez tohinsko proti Trzicu prrko lubelja skos po stari cesti, ne splaca se iti na avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, stuhec pravi:

Kako pa je s kampom,   zadost velik ?

 

Kampi so že enih 14 dni zasedeni (ali pa rezervirani) , samo kakor vem lahko kampiraš "na črno" to pa je kakor se znajdeš (zrineš) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Aljaz(gsr) said:

Twom iz kje si in kdaj mas namen iti na Faker see.

Mi gremo v soboto zjutri ter popogn nazaj domu. Start iz Savinsjske ter cez tohinsko proti Trzicu prrko lubelja skos po stari cesti, ne splaca se iti na avtocesto.

Jaz štartam iz Tuhinjske in po isti poti. Samo da greva z mojo šele v nedeljo. Vem da bojo takrat nekateri že pakiral, ampak prej ni časa.

Še eno vprašanje..., so kakšne omarce za odlagat stvari? Kot npr plašče v gledališču, ali pa kramo na DMovem teku? Kufrevše kupujem pa se trenutno najbolj ubadam s tem kam odložit vsi kramo :)

Drugače sem pa žabar...

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/4/2016 at 7:25 PM, twom said:

Še eno vprašanje, verjetno rabim vinjeto za avtocesto po avstriji (našo imam) za pot skozi karavanški tunel, domnevam da jo tudi dobim na tazadnji bencinski?

Če greš ven na prvem izhodu, vinjete ne potrebuješ.

On 9/5/2016 at 7:19 AM, HD-Dyna said:

Vinjeto  rabiš tudi za prvi izhod !

Pojdi čez Korensko sedlo in ne rabiš A vinjeto kakor tudi plačat predor.

Ni res, so na sodišču v Celovcu izpodbili in zdaj velja, da je ne potrebuješ. Za to se lahko zahvalimo enemu Blejcu, ki je vztrajal tako dolgo, da je šlo celo preko našega konzulata in na sodišče. Je bil o tem članek v časopisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, motolover said:

Ni res, so na sodišču v Celovcu izpodbili in zdaj velja, da je ne potrebuješ. Za to se lahko zahvalimo enemu Blejcu, ki je vztrajal tako dolgo, da je šlo celo preko našega konzulata in na sodišče. Je bil o tem članek v časopisu.

Sicer offtopic, bi rabili kakšnega Blejca, al pa dva, da bi tudi mestne obvoznice v Sloveniji postale do prvega izvoza brezvinjetne, kar bi bilo edino prav, da so mestne obvoznice mestne žile za hitrejši pretok prometa in čistejši zrak v mestu, ne pa za poplačevanje preplačanih avtocest. Sicer se pa z Markovcdm nekaj dogaja... (moderator kar v novo temo prestavi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, twom pravi:

Še eno vprašanje..., so kakšne omarce za odlagat stvari? Kot npr plašče v gledališču, ali pa kramo na DMovem teku? Kufrevše kupujem pa se trenutno najbolj ubadam s tem kam odložit vsi kramo :)

Drugače sem pa žabar...

Jaz,puscam stvari kar na motorju celado, jakno, rokavice. Cez calado in jakno potegnem zico in pod sedez zapnem in je mir. Ce bojo pa v gneci glih men ukradli pol mam pa sreco in si bom lahko kupil nekaj novega. Za omarice pa js ne vem, lahko da se kje skrivajo samo ne vrjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, pajkica pravi:

dejte thinsko spustit, pa pejte na črnivec ali pa kje drugje

zapora + dnevi narodnih noš.... cel halo :-)

Hvala za informacijo. Drgac je fajn it cez Logarsko samo zjutri je se hladno tam je boljs pol za nazaj cez logarsko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, franc said:

Kampi so že enih 14 dni zasedeni (ali pa rezervirani) , samo kakor vem lahko kampiraš "na črno" to pa je kakor se znajdeš (zrineš) .

lp

Kakšen namig glede kampiranja na črno bi mi prav prišel, gremo gor od petka do sobote ali nedelje.

Hvala

 

18 hours ago, twom said:

Še eno vprašanje..., so kakšne omarce za odlagat stvari? Kot npr plašče v gledališču, ali pa kramo na DMovem teku?

Nič ni. Samo svoj moped in kar lahko nanj prikleneš. Kakšna dolga tanka zajla in ključavnica bo dovolj, da pripneš jakno, hlače, čelado,.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!