Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

Pa naj ti še on plačuje kazni.

 

Borut, če bo mene policist kaznoval za prehitevanje traktorja čez polno črto, bo tudi traktorista ustavil zaradi oviranja prometa in mu izstavil račun? Ali ga bo spustil, saj vozi po "pravilih"?

 

Tu gre predvsem za zdravo pamet, ne da se drži zakonov, kot pijanec plota.

 

 

LP Robert

Popravljeno . Popravil trebor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

When I'm good, I'm very good... but when I'm bad I'm even better.

 

 

.... aha, zdej mi je pa jasno ....   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna kultura pri nas je zelo nizko. Počasna vozila ovirajo promet in se ne pustijo motiti. Sploh ni problem v zakonodaji ali prometni signalizaciji, problem je v glavi. Saj ima vsak avto števec, katerega ta počasen butec vidi. Če se pelje izven naselja 60 km/h, potem je mogoče nekdo za njim. Naj se ozre in naj ga spusti mimo. Jok brate, odpade. On se bo vozil, kot se njemu zdi. To so bolane glave, tukaj je potreben psihiater.

Morda je del problema tudi to, da še nikoli ni bilo kakšne akcije 'Počasnost živcira', 'Če sem počasen, se umaknem', 'Dober voznik ne ovira prometa', ...

 

Očitno pa tudi policisti tega dela zakonodaje niso jemali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, če bo mene policist kaznoval za prehitevanje traktorja čez polno črto, bo tudi traktorista ustavil zaradi oviranja prometa in mu izstavil račun? Ali ga bo spustil, saj vozi po "pravilih"?

 

Tu gre predvsem za zdravo pamet, ne da se drži zakonov, kot pijanec plota.

 

 

LP Robert

sam eni traktorji znajo bit zlo hitri.... torej govorimo o prehitevanju počasnih vozil ne traktorjev.....

drugač pa, polna črta se ve kaj pomeni :)

zakoni so da se jih spoštuje.... isto pravila, taka in drugačna :grim  če se jih ne, je pa kuj pizdarija :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, če bo mene policist kaznoval za prehitevanje traktorja čez polno črto, bo tudi traktorista ustavil zaradi oviranja prometa in mu izstavil račun? Ali ga bo spustil, saj vozi po "pravilih"?

 

Tu gre predvsem za zdravo pamet, ne da se drži zakonov, kot pijanec plota.

 

 

LP Robert

 

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

 

V tvojem primeru si bil edini za traktorjem, katerega si prehitel preko polne črte. Ti si storil prekršek, ne traktorist. Če je pa za traktoristom kolona vozil, potem se je on dolžan umakniti z vozišča in pustiti mimo kolono vozil. Če tega ne stori, potem je v prekršku.

Sem že prej napisal, da so primeri različni. Ne smemo vsega metati v en koš. So odseki, kjer je vidnost zelo velika in bi lahko prehitevali preko polne črte, so pa odseki, kjer ni varno tega početi. Ima pa vsaka glava svojo pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

traktor je ovira na vozišču, ker se giblje tok kokr se zemlja obrača ... torej, če se traktor premika s 25 km/h, ga lahko pokneš z več kot +250 km/h, kar je manj kot 10 % tvoje hitrosti ...  torej ... traktor se NE premika ... mam prav :?

 

Lahko ga pokneš ja, sam ti bolj težko, ker ti ponavadi že pri 180km/h guma spusti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam to srečo da uživam v počasni vožnji in se tud za traktorjem pelem "panoramsko"; tud klaphelm mam za take vožnje, enga pržgem in kruzam z brzino 17 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kr beba (manjka j) Pajkica, prav imaš. Je Mujo polagal izpit in se jezil, da so ga povsod j..., na vsakem križišču, na vsaki omejitvi, ... Pa kaže Fata, mene so j... samo u garaži. Ko je položio ispit ?

 

Prometna kultura pri nas je zelo nizko. Počasna vozila ovirajo promet in se ne pustijo motiti. Sploh ni problem v zakonodaji ali prometni signalizaciji, problem je v glavi. Saj ima vsak avto števec, katerega ta počasen butec vidi. Če se pelje izven naselja 60 km/h, potem je mogoče nekdo za njim. Naj se ozre in naj ga spusti mimo. Jok brate, odpade. On se bo vozil, kot se njemu zdi. To so bolane glave, tukaj je potreben psihiater.

 

Menda nam je vsem jasno, da so modre luči za vozila s prednostjo. Ma ni vsem to jasno, kolikor vidim. Šele pri vožnjo z modrimi lučmi bi videli, koliko butcev in nesposobnežev je na cesti.

 

Še zate Fantocci; prehitevanje preko polne črte je prekršek. Je pa seveda vse odvisno od situacije tisti trenutek, od položaja zvezd in volje tistega z loparčkom.

včasih so učili: prehitevanje preko polne črte je dovoljeno, v primerih, ko se po vozišču premika objekt, ki ne dosega 40 km/h, in se šteje kot ovira na cesti,(kolesarji, konjska vprega, traktorji, delovni stroji) in pri tem ne ogrožaš nasproti vozečih.

 

včasih so učili: prehitevanje preko dveh polnih črt, nikdar in nikoli!!!,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih so učili: prehitevanje preko polne črte je dovoljeno, v primerih, ko se po vozišču premika objekt, ki ne dosega 40 km/h, in se šteje kot ovira na cesti,(kolesarji, konjska vprega, traktorji, delovni stroji) in pri tem ne ogrožaš nasproti vozečih.

 

včasih so učili: prehitevanje preko dveh polnih črt, nikdar in nikoli!!!,

 

 

..... hahahahahaha .....   :010

 

...... bom zvečer pogledu v to temo .... :eek:

 

..... k glih tko zgleda, da se zna zgodit, da boste tud Borutt-a prepričal, da se pa po polni črti vseen lahko prevažate .... :lol1:   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

 

V tvojem primeru si bil edini za traktorjem, katerega si prehitel preko polne črte. Ti si storil prekršek, ne traktorist. Če je pa za traktoristom kolona vozil, potem se je on dolžan umakniti z vozišča in pustiti mimo kolono vozil. Če tega ne stori, potem je v prekršku.

Sem že prej napisal, da so primeri različni. Ne smemo vsega metati v en koš. So odseki, kjer je vidnost zelo velika in bi lahko prehitevali preko polne črte, so pa odseki, kjer ni varno tega početi. Ima pa vsaka glava svojo pamet.

 

Fotr vedno govori, da v šolo dobijo tiste, ki za drugam niso in da taki geniji raje napišejo kazen tistemu, ki prehiteva oviro na cesti kot tistemu, ki ovira promet, ker je lažje. Preleni so, da bi recimo ustavili traktor, ki ovira promet in ga kaznovali, ker bi potem še ugotovili, da traktor ni registriran, da ni tehnično izpraven...kup dela z njim, zakaj le, če pa lahko vam, ki ga prehitite eno napiše :BUA: Pri enih je žal v glavi samo misel znajdi se, ne pa ravnaj logično, razumno, po vesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjeli ali ne, pred malo manj kot 30 leti, sem kupil 20 let starega fička od gospe pri 80 letih. Ko sem ga peljal domov sem tiščal gas do konca pa ni šlo več kot 70 - 75 km/h . V Petrovčah me je ustavil policist, ki je nekaj časa vozil za mano in me oglobil zaradi oviranja prometa, če prav sem mu dopovedoval, da avto pač ne gre hitreje in da sem ga ta trenutek kupil. Dobil sem še globo, ker nisem imel prve pomoči, pa še spremstvo do pumpe, kjer sem jo kupil in mu jo pokazal, potem me je pa pustil pri miru. Jebiga, torej tudi počasne kaznujejo :SS

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se kr strinjam z Borutom ... da je kaznivo prehitevanje preko polne črte. Je pa res, da je vse odvisno od situacije ... recimo ... kosilnica se pelje preko kačjih rid s hitrostjo 5 km/h ... spredaj ima kosilnico široko 2,5 m ... ni hudič, da če ga prehitim, prevozim polno črto na eni od kratkih ravnin.

 

Prav tako so taki traktorji, ki se premikajo s 5 km/h in imajo vklopleno rumeno rotacijsko luč .. kaj storoti ... vsak sam se odloči ... glede na situacijo, bi vedel kaj storiti.

 

Posipam se s pepelom in sem zadnjič preko polne prehitu tovornjak, ki se je peljal cca 40 km/h in me je full "peskal". Vendar sem to naredil z zavedanjem, da če me dobijo na licu mesta, bom moral plačat kazen, ki bi stala manj, kot da mi tovornjakar "olupi" celo masko in celo razbije luč (kar se mi je že zgodilo, vendar sem to opazil kasneje).

 

To sm pa resno napisal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če bi se peljal po tazadnjem za njem, ne bi fasal kamna v luč....   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če bi se peljal po tazadnjem za njem, ne bi fasal kamna v luč....   :P

...bi ga pa fasal v kartar pol bi pa olje puščal ko Bemfal... :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ga pokneš ja, sam ti bolj težko, ker ti ponavadi že pri 180km/h guma spusti :P

to ni bilo z ninđo ... z ninđo pr 180 šele u drugo šaltam :P

... če bi se peljal po tazadnjem za njem, ne bi fasal kamna v luč....   :P

Vožnja po zadnjem je tudi prekršek ... pa gumbe bi morau pogruntat, kje nj trekšn izklopm :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(4) .....

 

V tvojem primeru si bil edini za traktorjem, katerega si prehitel preko polne črte. Ti si storil prekršek, ne traktorist. Če je pa za traktoristom kolona vozil, potem se je on dolžan umakniti z vozišča in pustiti mimo kolono vozil. Če tega ne stori, potem je v prekršku.

Sem že prej napisal, da so primeri različni. Ne smemo vsega metati v en koš. So odseki, kjer je vidnost zelo velika in bi lahko prehitevali preko polne črte, so pa odseki, kjer ni varno tega početi. Ima pa vsaka glava svojo pamet.

 

Odsek je bil dolg in raven, saj sem napisal, da sem še 500m lahko opazoval dogajanje za seboj. Ogrožal nisem nikogar, ker v trenutku prehitevanja ni šel noben nasproti.

 

Mislim pa, da bi še marsikdo prehitel, vendar tisti, ki je bil za mano pač ni, ostali pa bi morali prehitevati vsaj dva (neodločnega avtomobilista in oviranta s traktorjem).

Jaz pa edini pameten :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotr vedno govori, da v šolo dobijo tiste, ki za drugam niso in da taki geniji raje napišejo kazen tistemu, ki prehiteva oviro na cesti kot tistemu, ki ovira promet, ker je lažje. Preleni so, da bi recimo ustavili traktor, ki ovira promet in ga kaznovali, ker bi potem še ugotovili, da traktor ni registriran, da ni tehnično izpraven...kup dela z njim, zakaj le, če pa lahko vam, ki ga prehitite eno napiše :BUA: Pri enih je žal v glavi samo misel znajdi se, ne pa ravnaj logično, razumno, po vesti..

 

Vedno je tako, da storilec prekrška zvrača krivdo na druge. V tem in ostalih primerih na "genialce iz Tacna". Tukaj je vprašanje ali lahko prehitevamo preko polne črte. Odgovor je bil napisan, prav tako je bilo napisano ali počasen voznik zasluži kazen.

 

 

včasih so učili: prehitevanje preko polne črte je dovoljeno, v primerih, ko se po vozišču premika objekt, ki ne dosega 40 km/h, in se šteje kot ovira na cesti,(kolesarji, konjska vprega, traktorji, delovni stroji) in pri tem ne ogrožaš nasproti vozečih.

 

včasih so učili: prehitevanje preko dveh polnih črt, nikdar in nikoli!!!,

 

Včasih so učili tudi, da mora imeti motorna kočija pred seboj pešca, kateri opozarja ostale na nevarnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako bom rekel:

 

Tudi za hitrimi se naredi kolona!

Jp .. sm vidu zadnjč v Brnu .. Lorenco je naredu kolono ... pol sta ga pa hondaša dol usekala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ni imel tega v mislih...

Si predstavljam da ne.... ;) , js pa :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz še spljoh nisem vidu polne črte :whistle: zato vedno prehitim unga k gre prehitr ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ločimo tri sorte ljudi:

1. nikoli ne prehitevajo preko polne črte,

2. prehitevajo, ko je to "varno" in se dobro zavedajo, da to ni dobro, kar tudi zagovarjajo na spletu,

3. prehitevajo, ko je to "varno" in imajo xy izgovorov, da je ta črta bv in da je nekdo drug kriv za njihovo prehitevanje.

Prvih je zelo malo, drugih nekaj, tretji pa prevladujejo na naših cestah.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!