Skoči na vsebino

Z Motorjem do Lefkade 2013


motozajebant

Priporočene objave

 Mi gre prav na živce da folk negativno komentira določene poste, če ti ni všeč se obrni in ne beri ;)

Se opravičujem, če sem koga s tistim brencljem prizadel!

V mislih sem imel ravno to, da motor je motor in z vsakim se lahko pelješ tudi na daljšo pot ter, da je ta primer lep dokaz za to.

Poznam namreč nekoga, ki je ravno tak motor zamenjal za močnejšega z razlogom, da je prešvoh za v dvoje, pa se ne vozi na take dolge relacije. Se mi zdi, če bi nekdo objavil tak potopis z kakšnim velikim endurom, da ne bi bil tako zanimiv, ker to ne bi bilo nič posebnega...ne vem, mogoče preprosto manjka takih voznikov popotnikov in se mi tudi zato zdi ta uspeh še toliko bolj navdušujoč.

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Zeloooooo zeloooooo  coooool .... :OK:

 

.... res lepo in zanimivo ... :hooray:

 

 

 

 

 

ps.

... kar se tiče pa vajinih motorističnih stažev, se mi pa zdi tole potovanje skor mal na meji "predrznosti" pomešane z veliko merico poguma ...  :hooray:

 

.... vama čestitam .... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRAVO NA POGUMU IN POHVALE NA POTOPISU tako tekstopiscu kot fotopaparacu!!

 

Led sta prebila,krst fajn preživela in se fino imela..Lepo je brat take razgibane tekste..

 

Res vama  želim,da bi se nadaljni plani lepo realizirali in glede na to kako zagnana sta,tudi vem,da se vama bodo.

 

Lepi spomini so tisti,ki ti slab dan polepšajo..Nizajta jih čimveč..

 

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Zeloooooo zeloooooo  coooool .... :OK:

 

.... res lepo in zanimivo ... :hooray:

 

 

 

 

 

ps.

... kar se tiče pa vajinih motorističnih stažev, se mi pa zdi tole potovanje skor mal na meji "predrznosti" pomešane z veliko merico poguma ...  :hooray:

 

.... vama čestitam .... :yea1:

 

Pik res je, glede na to da sem še frišni začetnik, sem rabil kar nekaj poguma.... Ampak ko sem prvi dan odfural, je bila zadeva takoj lažja in pozabiš na vse ostalo  :grim

 

ps. Hvala ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep potopis, mi je všeč.

Tudi jaz imam v bolj daljnem planu Grčijo, če bo...

Pa to, da je tudi tak "brencelj" lahko potovalni motor in to v dvoje, je zanimivo.

 

Mogoče bi še koga zanimalo, kako sta se domenila za tako pot, sta že od prej prijatelja ali morda tudi partnerja?

Saj pred leti sem tudi sam večkrat potoval z eno "prijateljico" pa nisva imela veliko skupnega.

 

  :( Ta brencelj gre kamor češ, tud v dvoje s prtljago, tako, da veš... :OK:  , bolj je odvisno od volje posadke... :notworthy:  bravo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor, ki ima 100 PS in gre preko 200km/h... Ja, to je prešvoh  :bum:  tak je to, ko ulica kupuje motorje.  Drugo je, če je motor premajhen za težo in velikost uporabnika in prtljage, to je pa tudi vsa umetnost.

 

In pa kaj če nima 10letnega+ staža, ja kam pa se je peljal? Čisto normalno za več dni, asfalt, Balkan, osebna izkaznica, civilizacija.

 

Vse je v glavi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor, ki ima 100 PS in gre preko 200km/h... Ja, to je prešvoh  :bum:  tak je to, ko ulica kupuje motorje.  Drugo je, če je motor premajhen za težo in velikost uporabnika in prtljage, to je pa tudi vsa umetnost.

 

In pa kaj če nima 10letnega+ staža, ja kam pa se je peljal? Čisto normalno za več dni, asfalt, Balkan, osebna izkaznica, civilizacija.

 

Vse je v glavi :)

 

 

Podpis pod tole.. Sploh ni vazno kaksen motor al pa moped je ...Sej je tud en forumas sel z YBR 125 do Normandije se mi zdi in to s 17 leti... Samo da se uziva in da se tud ostalim preko slik in zanimivega potopisa "vrze kost" ;) Fajn potopis..

 

LP{M}

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor, ki ima 100 PS in gre preko 200km/h... Ja, to je prešvoh  :bum:  tak je to, ko ulica kupuje motorje.  Drugo je, če je motor premajhen za težo in velikost uporabnika in prtljage, to je pa tudi vsa umetnost.

 

In pa kaj če nima 10letnega+ staža, ja kam pa se je peljal? Čisto normalno za več dni, asfalt, Balkan, osebna izkaznica, civilizacija.

 

Vse je v glavi :)

No, da ti pojasnim, motor ni premajhen ampak je prešvoh. Konji so v tem primeru samo moteči, ker butne samo v višjih obratih, spodaj pa komaj vleče. Prešvoh je okvir in vzmetenje za 2 osebi + vsa prtljaga, saj je težko vozit če te stalno ziblje, ko bi pa hotel koga prehitet, te pa na zadnjo gumo dviguje. Ampak MZ je dokazal, da se da.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak to misliš "komaj"?

 

Na er6 sva se oba vozila pa ni bilo nobenih težav ne pri prehitevanju, ne na kakšen Veliki Klek :) Kakšno prestavo nižje pošaltaš (nikoli prva na serpentinah) in je rešeno.  Lepo je vlekel.

 

Itak, ko voziš koga zadaj, gre za turistično lepo vožnjo, brez brutalnih izpadov.

 

Govorim o normalni vožnji, kjer tudi "zibanje" ni moteče. Npr. mene takšne zadeve sploh ne motijo, tudi v avtu si ne morem nastavljati setupa. Če vidiš, da plava ali nabija je kriva cesta, ne motor, malo zmanjšaš in je zadeva rešena.

 

Največji "problem" pri MZ vidim v tem, da je vozil sopotnico. Lažje je voziti sam, sopotnica v tej temi pa tudi ima motor, zanimivo, zakaj ni šla s svojim.

 

Sicer pa ima "naš" uporabnik tu na forumu blog, kjer si lahko pogledaš kam vse se je peljal s fazerko, tudi z dvema in s prtljago za 3 osebe (hehe).

 

p.s.

če se nabere toliko "problemov", pol je skor boljše vzeti avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak to misliš "komaj"?

 

Na er6 sva se oba vozila pa ni bilo nobenih težav ne pri prehitevanju, ne na kakšen Veliki Klek :) Kakšno prestavo nižje pošaltaš (nikoli prva na serpentinah) in je rešeno.  Lepo je vlekel.

 

Itak, ko voziš koga zadaj, gre za turistično lepo vožnjo, brez brutalnih izpadov.

 

Govorim o normalni vožnji, kjer tudi "zibanje" ni moteče. Npr. mene takšne zadeve sploh ne motijo, tudi v avtu si ne morem nastavljati setupa. Če vidiš, da plava ali nabija je kriva cesta, ne motor, malo zmanjšaš in je zadeva rešena.

 

Največji "problem" pri MZ vidim v tem, da je vozil sopotnico. Lažje je voziti sam, sopotnica v tej temi pa tudi ima motor, zanimivo, zakaj ni šla s svojim.

 

Sicer pa ima "naš" uporabnik tu na forumu blog, kjer si lahko pogledaš kam vse se je peljal s fazerko, tudi z dvema in s prtljago za 3 osebe (hehe).

 

p.s.

če se nabere toliko "problemov", pol je skor boljše vzeti avto...

 

Snecer, ne vem kej si zasledil, da sem imel problem zaradi sopotnice? :eek:

 

Zakaj ni šla s svojim motorjem? Odgovor je preprost, zato ker je izpit za motor naredila šele junija letos in se ni počutila še tok da bi šla s svojim motorjem toliko daleč, kljub temu da lepo štepa kilometre.

 

Kot si rekel, motor se je malo zibal, ampak ker sva bila na dopustu, sva se vozila res lagano turistično in me to ni motilo.... Včasih bi potreboval kakšen konj več, ampak je bilo to toliko malkokrat da ni vredno omembe...

 

Trenutno za svoje potrebe ne potrebujem močnejšega motorja, ker ta zadosti vse moje potrebe, tudi če sva dva gor in na max naložena!

 

ps. kakšne težave spet omenjaš? :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor za snečija :D

 

Tudi s 125ccm se da če se hoče, je le vprašanje kako boš potoval. Zakaj ni sopotnica šla s svojim je irelavantno. Veliko sem prevozil v dvoje na XJ6 popolnoma otovorjen in je verjemi zelo velika razlika če si popolnoma otovorjen na jurjaku, kjer lahko vzmetenje prilagodiš, da je moped sposoben vse prenašat in to pravilno.

 

Če govoriš o "normalni vožnji" 40km za avtodomi, te pa popolnoma razumem.

Pa še nekaj: er6 in fz6 sta dva močno različna motorja, z različnim karakterjem. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ@ morebiten problem, ne da si jih imel ti :) 

 

dami34@ povej mi s katerim motorjem se lahko "normalno" pripelješ v Logarsko dolino :) 

 

p.s.

ne bom več nagajal, ostanimo v Grčiji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ@ morebiten problem, ne da si jih imel ti :)

 

dami34@ povej mi s katerim motorjem se lahko "normalno" pripelješ v Logarsko dolino :)

 

p.s.

ne bom več nagajal, ostanimo v Grčiji

 

Aha Snecer, jaz teh težav nisem imel :P  

 

Men je blo čist kul, motor je pa tudi fajn deloval :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ@ morebiten problem, ne da si jih imel ti :)

 

dami34@ povej mi s katerim motorjem se lahko "normalno" pripelješ v Logarsko dolino :)

 

p.s.

ne bom več nagajal, ostanimo v Grčiji

Tomos Automatic 3M, ampak se raje z NINĐO :P

 

Moj post je bil pohvala MZju, ker ni lahko s takim mopedom (predvsem pa vso težo) tako turco narest, veliko lažje bi bilo recimo s K1600GT.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

dami34@ povej mi s katerim motorjem se lahko "normalno" pripelješ v Logarsko dolino :)

 

Z Bmflnom, valjda :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo! Super potopis!! :notworthy:

 

Lepo opisano, sem se fajn nasmejal!!

 

Hvala Kotzi! :)  tudi jaz se nasmejem, ko prebiram tole in se spominjam vsega... :) 

Fini posnetki. Škoda, ker nisi napisal, kateri kraj je (nekje spodaj, na malo.. )

 

Fantocci, pa veš da sem tudi o tem razmišljal, ampak nisem hotel preveč komplicirati z videom :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!