Skoči na vsebino

Kako zmanjšati hrup vetra


motom

Priporočene objave

pred 13 urami, motolover pravi:

Si imel napačne in naredil prehiter zaključek. 

to bo to...verjetno pa izključuješ možnost, da me nekaj v ušesu močno nervira, zato tudi slušalk nikoli ne nosim in ne maram poslušat glasbe na tak način

ps. mel sem dobre in še jih mam....stojijo v predalu in čakajo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, vuk76 said:

Jaz sem se po kaksnih 8 letih voznje z navadnimi cepki, odlocil za tiste po meri pri Neuroth;mislim da so bili nekaj cez 100€. Vredni vsakega eura, ceprav tudi Ohropax (kupoval v DMu ali Müllerju), ki sem jih prej uporabljal nis bili slabi.

100€? Verjamem da je sluh neprecenljiv, ampak za to ceno morajo nuditi zelo veliko več. Koliko pa naj bi ti zdržali? Ko se zrabijo ti naredijo nove po starem kalupu? 

In če tapoceni na kile delujejo, zakaj potem te?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če lahko še js dodam, uporabljam take, ne spomin se kje točno sem jih dobil, najbrž v lekarni/senzilabu:

image.png.0417600fa2c3ceff27cec9f5813b6c22.png

Pridejo pa takole v ušes:

image.thumb.png.42a2b5c4d77bfe8154ebfd6ba33da491.png

Zvok zadušijo dosti bolš kakor navadni penasti + silikon se prilagodi ušesni luknji, vseeno pa slišiš kaj se dogaja okoli tebe (tudi brenčanje 250ccm mlinčka :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, twom said:

100€? Verjamem da je sluh neprecenljiv, ampak za to ceno morajo nuditi zelo veliko več. Koliko pa naj bi ti zdržali? Ko se zrabijo ti naredijo nove po starem kalupu? 

In če tapoceni na kile delujejo, zakaj potem te?

 

Kaj bi se naj zrabilo? Ze to meni dosti pomeni, da uho diha pa da nisi cisto odklopljen od sveta kot z navadnimi. Jaz mam te zdaj ze ene 4 leta, ce ne vec, pa nic ne kazejo da bi se izrabile ;)

Vedno ko si jih pa das delat ti vzamejo odtis usesa.

Sicer pa vsakemu svoje, jaz nobenega ne silim pa tudi ne pravim da je to edina resitev. Ce si ti zadovoljen z navadnimi je to super.

 

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, twom pravi:

100€? Verjamem da je sluh neprecenljiv, ampak za to ceno morajo nuditi zelo veliko več. Koliko pa naj bi ti zdržali? Ko se zrabijo ti naredijo nove po starem kalupu? 

In če tapoceni na kile delujejo, zakaj potem te?

...simpl odgovor, na katerega si že itak sam odgovoril ;).

Če imaš sam nek malo bolj resen hobi, nikoli ne boš razumel, zakaj pri tvojem hobiju namesto kvalitete nekdo kupi nekaj "kitajskega". Nekdo je pač z avtomobilom zadovoljen že, če samo pride nekam na cilj in pomilujoče gleda mene, ko mu razlagam, kako grozen avtomobil je (čeprav za majhen denar) neka Dacia sandero in kakšen antiavtomobilist moraš biti, da daš tistih devet, deset jurjev zanjo, pa čeprav je nov avto. Ker sem jaz za avto dal recimo 16 jurjev (ker so mi bile določene stvari v in na vozilu pač pomembne), si je on z nasmeškom na hitro izračunal, da bi za razliko med njegovo Dacio in mojo makino peljal celo družino na nobel dopust 6 let zapored. Morda malo pretiravam, a enako je pri veliko bolj življenskih stvareh. Recimo, da si lahko vsi kupimo malce boljši mobilnik za 300 ojrov. Zakaj nekdo kupi mobilnik za 800 ojrov? Jaz ga ne razumem zato, ker mi ta stvar nič ne pomeni. Imaš GoPro5? Meni je kitajska kamerca za 70 ojrov polna kapa zmogljivosti. Imaš panigaleja? Nagibš se lahko z mojo Nagico ravno tako - za tretjino te cene. Bla,bla,bla...

Saj vem, da si razumel že prej, a sem moral:P... Ker streljam, vem, da so čepki (in glušniki) po kvaliteti in udobjuzelo različni. Nekomu, ki se s tem ne ukvarja malo bolj resno, pa je totalna izguba denarja dajat 250 ojrov za odlične glušnike, ker je on svoje, za tiste pol ure ko strelja, dal 30 ojrov in njegovi ravno tako nekako pokrijejo ušesa kot moji :rolleyes:.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, twom pravi:

Kje se pa dobi te industrijske čepke na kile? Bauhaus, Merkur, ali kakšno bolj specializirano? Pa domnevam da znajo biti zelo poceni...

Prej ko kupiš čepke na kilo jih sprobaj. Jaz sem jih in pogruntal da so zanič. Za po proizvodni hali al pa server roomu skakat so ok. Ne bi jih pa mel 8+ ur pod čelado. Poceni, učinkoviti in udobni so Ohropax... kaj manj se lih ne splača.

 

pred 7 urami, twom pravi:

In če tapoceni na kile delujejo, zakaj potem te?

Delujejo že. Niso pa lih udobni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, blazzarss said:

če lahko še js dodam, uporabljam take, ne spomin se kje točno sem jih dobil, najbrž v lekarni/senzilabu:

image.png.0417600fa2c3ceff27cec9f5813b6c22.png

Pridejo pa takole v ušes:

image.thumb.png.42a2b5c4d77bfe8154ebfd6ba33da491.png

Zvok zadušijo dosti bolš kakor navadni penasti + silikon se prilagodi ušesni luknji, vseeno pa slišiš kaj se dogaja okoli tebe (tudi brenčanje 250ccm mlinčka :) )

Imam in so me motile in tudi padale ven. Levi sluhovod imam zožan, zato mi je ta zadeva s čepki malo problematična.

11 hours ago, DAMI34 said:

to bo to...verjetno pa izključuješ možnost, da me nekaj v ušesu močno nervira, zato tudi slušalk nikoli ne nosim in ne maram poslušat glasbe na tak način

ps. mel sem dobre in še jih mam....stojijo v predalu in čakajo..

 

Nikoli nisem prenesel notranjih slušalk in poslušal glasbe na tak način. Že zato ne, ker mi leva pada ven. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 7. 2017 ob 14:38, twom pravi:

100€? Verjamem da je sluh neprecenljiv, ampak za to ceno morajo nuditi zelo veliko več. Koliko pa naj bi ti zdržali? Ko se zrabijo ti naredijo nove po starem kalupu? 

In če tapoceni na kile delujejo, zakaj potem te?

Neuroth:

Citiraj

Vrsta zaščite pred hrupom – torej vrsta filtra – je odvisna od tega, pred kakšnimi situacijami se želite zaščititi. Tako na primer obstaja posebna zaščita sluha za motoriste. Plavalci ali glasbeniki imajo drugačne zahteve, zato potrebujejo drugačno sestavo, filtre in materiale.

Z izdelkom Soundsaver PRO+ ste zaščiteni pred hrupom vetra, kljub temu pa ste varni na poti: zaščita sluha je namreč primerna za uporabo na cesti in se prilega pod vsako čelado.

Sedaj ti je najbrž bolj razumljivo tisto o 100 evrih  :) Gre za to, da si želiš slišati avto za seboj, trobljo, sireno, zvonenje telefona, sogovornika na komunikaciji, glasbo, ne želiš si pa slišati piskanja, cviljenja, ropota ipd. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom bral...vidim slike nekih čepkov...

Hrup pod čelado se zmanjša z nakupom prave čelade!!!!!In ne neke čunga lunga za 200 ali 300eu...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, sesir pravi:

Ne bom bral...vidim slike nekih čepkov...

Hrup pod čelado se zmanjša z nakupom prave čelade!!!!!In ne neke čunga lunga za 200 ali 300eu...

Ni je čelade da bi bla tiha pri 100+ na nakedu. Še precej slabše pa je v primeru neustrezne aerodinamike - recimo za višino neustrezna šipica spredaj, ki pošlje ves veter in vrtince direkt v smeri čelade.

Pa čelada za 300€ je daleč od kake čunga lunga eksotike iz Hoferja al pa Lidla. Decibele pa čepki za par € utišajo še vedno boljš ko čelada za 800+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:stupid:

Vozim n87 za 170€. Brez vsega je glasna, za srednje fure dam ekstra rutko okol vratu in pomaga, če cel dan vozim pa čepke.

Za 14€. Delujejo odlično. Vetra se sliši minimalno, motor kakšen procent več. Pogovarjat se da dokaj normalno, samo malo bolj "oddaljen" se sliši tisti ki ti govori. Material je trpežna plastika/guma, opereš pod vodo, svaljkaš kokr češ, sami skočjo v prvotno obliko. So tudi zelo majhni in so v celoti v ušesnem kanalu, tako da ne tiščijo. Če ti kakšen uide malo pregloboko, dobiš zraven palčko s kero ga zagrabiš pa ven potegneš. Pomoč kompanjona oz. rajši kakšna nežna ročica v tem primeru dobrodošla, nikakor nujna.

https://www.louis.eu/artikel/alpine-motosafe-race-pair/20010005?filter_article_number=20010005&list=351433104

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, jskrablin said:

Ni je čelade da bi bla tiha pri 100+ na nakedu. Še precej slabše pa je v primeru neustrezne aerodinamike - recimo za višino neustrezna šipica spredaj, ki pošlje ves veter in vrtince direkt v smeri čelade.

Pa čelada za 300€ je daleč od kake čunga lunga eksotike iz Hoferja al pa Lidla. Decibele pa čepki za par € utišajo še vedno boljš ko čelada za 800+.

Se strinjam. Dejansko so nadrazje celade tiste iz segmenta "Racing" in te so po zasnovi popolnoma neprimerne za segment nakedov. Ker se ponavadi ne sedi v tako agresivni drzi, zracni tok udarja pod spodnji rob celade, kateremu se do razsirjenosti nakedov ni posvecalo prevec pozornosti. Zato za ta segment zdaj uvajajo spodnje spoilerje oziroma zavihan spodnji rob celade. Nekateri priporocajo preklopne celade, ker naj bi imele manjso vratno odprtino.

Univerzalne resitve ni, ker je prevec razlicnih kombinacij (ergonomija motorja, velikost voznika, oblika sipce in celade)*. Cepki, ce jih le prenesemo, so pa vsekakor odlicna resitev. Poskodbe zaradi hrupa so povezane s casovno izpostavljenostjo, recimo osnovne mejne dnevne vrednosti so nekako take:

85 dB - 8h

88 dB - 4h

100 dB - 15 min

130 - 140 dB - 1sek

Tako, da nekdo ki bo na motorju cel dan bo na celo zadevo gledal popolnoma drugace, kot tisti, ki se vsede na motor za dvourni izletek.

*sem sel sam cez cel proces, na koncu ugotovil, da so cepki dalec najboljsa resitev. Moja "najcenesja" celada je bila HJC RPHA10 plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, nejc74 pravi:

Univerzalne resitve ni, ker je prevec razlicnih kombinacij,...

*sem sel sam cez cel proces, na koncu ugotovil, da so cepki dalec najboljsa resitev. Moja "najcenesja" celada je bila HJC RPHA10 plus.

Torej ne bom odkrival tople vode.

Vseeno bom povprašal, če je to ok. da vizir ne nalega lepo in da tudi ko je zaprt pri strani brez problema lahko notri vstavim kos papirja. Mogoče gre tudi kreditna kartica, kadar je prazna.

Nekaj sem tudi sam nastavljal vizir in je ok če ne vozim po avtocesti in nekje do 110 oz kakšno minutko kaj hitreje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, to je:

1.) napaka pri sestavljanju

2.) dotrajanost

Razlika med 1. in 2. pa je samo v tem ali ti garancija se velja :P Predlagam, da jo neses na servis ali v trgovino kjer si jo kupil. Naceloma bi oni morali vedet kako se zadeva nastavi. Vsaka znamka ima ponavadi svoje fore, ponekod se nastavlja z vijaki okoli tečaja, ponekod samo z obracanjem plasticnega cepa ipd. Lahko poguglas ali obstajajo kje na netu navodila (npr. youtube) prav za tvoj tip celade pa naredis sam ce ni nic kompliciranega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7/17/2017 ob 13:31, Xebec pravi:

:stupid:

Vozim n87 za 170€. Brez vsega je glasna, za srednje fure dam ekstra rutko okol vratu in pomaga, če cel dan vozim pa čepke.

Za 14€. Delujejo odlično. Vetra se sliši minimalno, motor kakšen procent več. Pogovarjat se da dokaj normalno, samo malo bolj "oddaljen" se sliši tisti ki ti govori. Material je trpežna plastika/guma, opereš pod vodo, svaljkaš kokr češ, sami skočjo v prvotno obliko. So tudi zelo majhni in so v celoti v ušesnem kanalu, tako da ne tiščijo. Če ti kakšen uide malo pregloboko, dobiš zraven palčko s kero ga zagrabiš pa ven potegneš. Pomoč kompanjona oz. rajši kakšna nežna ročica v tem primeru dobrodošla, nikakor nujna.

https://www.louis.eu/artikel/alpine-motosafe-race-pair/20010005?filter_article_number=20010005&list=351433104

Sam imam tudi N87, za par evrov več kot ti sicer, a mislim, da razen barve ni kakšne razlike med njima. Na mojem nakedu sem z njo zelo zadovoljen in je ne kompletiram z ničemer (no, razen s tanko podkapo). Res je, da nimam praktičnih izkušenj s hrupom drugih čelad na takem mopedu, a hrup jemljem resno in, kot že rečeno, mi na tej helmi in na FZ1 brez kakšne šipce spredaj, hrup ni moteč. Pa če sem čisto pošten, mi tudi aerodinamika čelade do ene 120 km/h ne povzroča nobenih sitnosti :hmm:.

Ajd!

P.S.: kar se pa tiče naslova teme pa je, po mojem, bistvo zadel @nejc74 s svojim zadnjim prispevkom:

Ob 7/17/2017 ob 15:53, nejc74 pravi:

Ne, to je:

1.) napaka pri sestavljanju

2.) dotrajanost

Razlika med 1. in 2. pa je samo v tem ali ti garancija se velja :P Predlagam, da jo neses na servis ali v trgovino kjer si jo kupil. Naceloma bi oni morali vedet kako se zadeva nastavi. Vsaka znamka ima ponavadi svoje fore, ponekod se nastavlja z vijaki okoli tečaja, ponekod samo z obracanjem plasticnega cepa ipd. Lahko poguglas ali obstajajo kje na netu navodila (npr. youtube) prav za tvoj tip celade pa naredis sam ce ni nic kompliciranega.

Ajd2!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nejc74 se strinjam

sem pogugla in našel tale filmček:

očitno je kitajc šalebajzersko naredil. Pri moji tudi lahko papir takole vlečem.

Tale punca je nato, dobila novo čelado, ki pa je bila ok.

Bom nesel na servis v tC, kjer sem jo kupil. Ima pa 5 let garancije, noja stara je sicer 1 leto.

Bom sporočil, kaj bomo rešili, čez kakšen mesec, ko bom imel čas se s tem hecat.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
2 hours ago, motolover said:

Jutri grem do Neurotha. 

Ali so tvoji model Colour Line Soft?

Hi, prej so se imenovali drugace. Po sliki sodec zgledajo isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!