Skoči na vsebino

Kako zmanjšati hrup vetra


motom

Priporočene objave

Ob 14. 7. 2017 ob 13:47, DAMI34 pravi:

no prou, men se je hotelo zmešati(kar glava me je začela boleti), toliko so me čepki motili, nema boga, da še kaj ftaknem v ušes, raje trpim hrup. :P

 

jaz še spati ne morem v njih... sem se raje napil do nezavesti (na kakšnem zboru) kot imel to sranje v ušesih... 

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
On 9/29/2017 at 7:16 AM, vuk76 said:

Jp, se vedno zadovoljen. Filtra ni treba nic menjavati, edino obcasno se ocistijo tisti kanalcki in to je to.

Stara tema, ampak itak vedno aktualna. Imam vprašanje; @vuk76 prebral sem, da uporabljaš custom čepke, ki si sih dal narediti pri Neuroth-u. Jaz uporabljam Alpine in me zanima, v čem so boljši ti custom? a zaradi oblike, ki je prilagojena ušesni votlini in udobja ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Loba said:

Stara tema, ampak itak vedno aktualna. Imam vprašanje; @vuk76 prebral sem, da uporabljaš custom čepke, ki si sih dal narediti pri Neuroth-u. Jaz uporabljam Alpine in me zanima, v čem so boljši ti custom? a zaradi oblike, ki je prilagojena ušesni votlini in udobja ? 

 

Alpine sem tudi sprobal (jih celo se imam doma) in mi sploh niso ustrezali - je pa res, da je blo to leta 2013 in so se vmes lahko spremenili. Penasti od Ohropax so mi tudi super, ampak so me cisto izolirali od vsakega zvoka.

Tako, da sem se potem odlocil za cepke narejene po meri. Zaradi udobja, pa tudi zaradi tega, da lahko usesni kanal diha.

Ce so ti Alpine ok, jih se uporabljal naprej. Ne verjamem, da bodo po meri narejeni kaj dosti boljsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, vuk76 said:

Alpine sem tudi sprobal (jih celo se imam doma) in mi sploh niso ustrezali - je pa res, da je blo to leta 2013 in so se vmes lahko spremenili

Alpine so bili spremenjeni. Namesto plastičnih vložkov so jih naredili v celoti iz silikona. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
On 5/5/2020 at 8:28 PM, vuk76 said:

Alpine sem tudi sprobal (jih celo se imam doma) in mi sploh niso ustrezali - je pa res, da je blo to leta 2013 in so se vmes lahko spremenili. Penasti od Ohropax so mi tudi super, ampak so me cisto izolirali od vsakega zvoka.

Tako, da sem se potem odlocil za cepke narejene po meri. Zaradi udobja, pa tudi zaradi tega, da lahko usesni kanal diha.

Ce so ti Alpine ok, jih se uporabljal naprej. Ne verjamem, da bodo po meri narejeni kaj dosti boljsi.

Silikonske Alpine sem sedaj tudi jaz zamenjal za custom (narejene po meri): firme Earwear. Zdaj imam rdeči filter, lahko jih pa poljubno zamenjam. Preizkusil sem jih na vseh čeladah, seveda se pa najbolj občuti filter na športnih čeladah, ki prepuščajo največ hrupa. Zelo sem zadovoljen, seveda je razlika z univerzalnimi silikonskimi čepki, še posebej ob bolj tesnih čeladah, kjer custom ostane stabilno v ušesni votlini in ni moteč pri premikanju glave. Hvala @vuk76, na podlagi tvojega posta sem se za to odločil tudi sam. Sprašujem se samo, zakaj tega nisem storil že pred leti, ker je seveda vse boljše: db zaščita, čepkov skorajda ne čutim in ful so stabilni. The best investicija v moto opremo v zadnjih letih. Kdo bi si mislil. 

Screenshot 2020-08-05 at 19.53.55.png

Screenshot 2020-08-05 at 20.03.33.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Loba said:

Silikonske Alpine sem sedaj tudi jaz zamenjal za custom (narejene po meri): firme Earwear. Zdaj imam rdeči filter, lahko jih pa poljubno zamenjam. Preizkusil sem jih na vseh čeladah, seveda se pa najbolj občuti filter na športnih čeladah, ki prepuščajo največ hrupa. Zelo sem zadovoljen, seveda je razlika z univerzalnimi silikonskimi čepki, še posebej ob bolj tesnih čeladah, kjer custom ostane stabilno v ušesni votlini in ni moteč pri premikanju glave. Hvala @vuk76, na podlagi tvojega posta sem se za to odločil tudi sam. Sprašujem se samo, zakaj tega nisem storil že pred leti, ker je seveda vse boljše: db zaščita, čepkov skorajda ne čutim in ful so stabilni. The best investicija v moto opremo v zadnjih letih. Kdo bi si mislil. 

Screenshot 2020-08-05 at 19.53.55.png

Screenshot 2020-08-05 at 20.03.33.png

? 

earwear = neuroth. Iste "stople za uhe" mas kot jaz...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, GeeSXer pravi:

Najboljši so tisti, ki se vozijo brez dbkilerja,  se parkira, zaturira, ugasne motor, sname čelado in iz ušes potegne te štople za uhe :)

Najboljši so tisti, ki se vozijo brez dB kilerja in ga policaj ustavi in ta začudeno vpraša "Zakaj pa glih mene" :huh:  ... pa una začudena faca ... za umrt :lol1: 

p.s.

sem že nekajkrat do doživel :lol1: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!