Skoči na vsebino

MP3 - predelave, oprema in vse ostalo


Priporočene objave

Hotel bi dodati samo tole misel: z originalnim vetrobranom (namenoma se izogibam besedi "šipa", ker to ni) se MP3 vozi veliko bolje kot od Givija daljši. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

kupujem nosilec za kovček za yamaho mayesty 400 letnik 2007 če kdo prodaja se priporočam. Prav tako bi vprašal za mnenje kateri kovček vzeti za omenjen skuter. Razmišljam o Givi V46 ali 52l ter kaj menite o Shadu ali coocase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VODA V PRTLjAŽNIKU

Pozdrav vsem skupaj

Spet problemi z MP3,danes sem z cevjo malo poral moj skuter pa sem opazil par kapljic v zadnjem delu za shranjevanje čelade(prtljažnik)je pa res da sem sam montiral kovček ali ima še kdo te probleme,bojim se namreč kaj če me kje daleč od doma zaloti dež ali bom imel vse mokro kar je skritega pod sedežom in v prtljažnem prostoru.

Ima mogoče kdo rešitev,že naprej hvala za odgovore.

Lep pozdrav Mk Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri nosilec za kovcek si montiral, original, givi preklopni...si se drzal navodil in zategnil vse vijake...preveri takole...ponoci naj ti nekdo s svetilko sveti odzunaj v zadnji prtlaznik in tam, kjer imas pritrjen nosilec, ti dvigni sedez in glej, kje ti seka svetloba v notranjost...preveri tudi dihtungo na zadnihjem prtlazniku...sem pa siguren, da so te kaplice nastale, ko si po pranju odpru vratca ali sedez...

@dami

Jest bi vzel maxija 52l...ni prevelik, zelo funkcionalen in vsaj meni, najlepsi kovcek od vseh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam original nosilec hvala za namig grem pogledat z baterijo mi pa kaplja okol pantov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se vidi svetloba na vrhu pokrova,sam a moram to tolk našponat se res tako trdo potem zapira prtljažnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se vidi svetloba na vrhu pokrova,sam a moram to tolk našponat se res tako trdo potem zapira prtljažnik?

Olja, prtljažnik mora bit montiran po navodilih kot ti je napisal že mataur, vijake zategni toliko kot je potrebno, brez prevelikega zategovanja in se ti bo prtljažnik zairal normalno. okoli pokrova prtljažnika probaj dati gumo, takšno kot se da ponavadi na vrata avto, da ne se opraska rob. dobiš ga v vsakei avto trgovini ali večjem trgovskem centru.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je zamakov med pranjem že takrat ko nisem imev prtlažnika.Sem pa opaz,da je zamakov najbol pri pranju.Med vožnjo po dežju pa sem imel vodo tudi pod sedežem.Sem opazu ene par špranj in luknic.In v predalu za orodje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj gusar zanima me če si odpravil z špranjami in kako

Lep pozdrav MK Mare

za enkrat se še nisem poglobu v zadevo problem sem rešu tako,da sem vse dal v pvc vrečko.Premišljeval sem,da bi stvar obložu s kakšno gumico v obliki cevke.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ali gdo ve kakšne žarnice bi moral imeti v rezervi za MP3?

Se pravi tip posamezne žarnice:

Žarometi dolga+kratka

zavorna

poziciska

smerniki

Potem pa še zakaj sta dve majhni lučki nad žarometoma ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kot je razvidno iz samega naslova teme, sem se odločil modificirat (priklopit) sprednje pozicijske luči na scooterju PIAGGIO MP3 500ie - LT BUSSINES.

Postopek demontaže zaščitnih plastik je zelo lepo opisan v knjižici za vzdrževanje, če se ga držite bo demontaža sila enostavna. Ko so vse plastike vključno z spodnjo pozicijsko lučjo sledi povezava med spodnjo pozicijo in zgornjimi žarnicami.

Ta model ima že tovarniško vgrajene luči vključno z žarnicami in je potrebna samo ena žica da luči zasvetijo.

1. Na spodnji poziciji snamite zaščitno gumo na kablu ter odklopite grlo žarnice. V kabeljski čevelček v eno od odprtin vtaknite žico cca. 1 cm in nato ponovno močno nataknite grlo za žarnico. Vstavite žarnico.

2.Nato napeljite žico za hladilnikom in jo nad hladilnikom kjer je konektor za priklop sprednjih luči tudi izvlecite. Sprednje luči odstranite (posopek je prav tako opisan v priročniku) in na enem mestu olupite eno od rumenih žic. Na oguljeno žico zalotate že prej napeljano žičko ter priklopite nazaj konektor sprednjih luči. Pozicijske luči bodo delovale! Dodatno žico pritrdite ali z izolirnim trakom ali z vezicami na že obstoječ kabel in zadeva je končana. Pazite da bo mesto kjer sta spojeni žici dobro zaščiteno pred vlago in vodo.

3. Potrebna je še samo montaža prej odstranjenih plastik, pozornost na praske in da se plastike lepo stikajo nakar izgleda zadeva takole:

310304_444216982283312_1586584338_n.jpg

Sam sem zgornje žarnice zamenjal z LED žarnicami (strošek 3,75 €) in pa spodnjo žarnico z LED modro.

Porabljen čas cca. 1 uro ob pomoči sina saj vam mora nekdo pridržat plastike, je pa sedaj montaža ko vem kakšen je postopek realno 1/2 ure. Če kdo želi lahko tudi pripelje scooter k meni in mu pomagam pri montaži.

Pomoč ali dodatne informacije na ZS ali na FB - https://www.facebook.com/mitja.krajnc.3

Upam da se bo kdo ojunačil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je razvidno iz samega naslova teme, sem se odločil modificirat (priklopit) sprednje pozicijske luči na scooterju PIAGGIO MP3 500ie - LT BUSSINES.

Postopek demontaže zaščitnih plastik je zelo lepo opisan v knjižici za vzdrževanje, če se ga držite bo demontaža sila enostavna. Ko so vse plastike vključno z spodnjo pozicijsko lučjo sledi povezava med spodnjo pozicijo in zgornjimi žarnicami.

Ta model ima že tovarniško vgrajene luči vključno z žarnicami in je potrebna samo ena žica da luči zasvetijo.

1. Na spodnji poziciji snamite zaščitno gumo na kablu ter odklopite grlo žarnice. V kabeljski čevelček v eno od odprtin vtaknite žico cca. 1 cm in nato ponovno močno nataknite grlo za žarnico. Vstavite žarnico.

2.Nato napeljite žico za hladilnikom in jo nad hladilnikom kjer je konektor za priklop sprednjih luči tudi izvlecite. Sprednje luči odstranite (posopek je prav tako opisan v priročniku) in na enem mestu olupite eno od rumenih žic. Na oguljeno žico zalotate že prej napeljano žičko ter priklopite nazaj konektor sprednjih luči. Pozicijske luči bodo delovale! Dodatno žico pritrdite ali z izolirnim trakom ali z vezicami na že obstoječ kabel in zadeva je končana. Pazite da bo mesto kjer sta spojeni žici dobro zaščiteno pred vlago in vodo.

3. Potrebna je še samo montaža prej odstranjenih plastik, pozornost na praske in da se plastike lepo stikajo nakar izgleda zadeva takole:

310304_444216982283312_1586584338_n.jpg

Sam sem zgornje žarnice zamenjal z LED žarnicami (strošek 3,75 €) in pa spodnjo žarnico z LED modro.

Porabljen čas cca. 1 uro ob pomoči sina saj vam mora nekdo pridržat plastike, je pa sedaj montaža ko vem kakšen je postopek realno 1/2 ure. Če kdo želi lahko tudi pripelje scooter k meni in mu pomagam pri montaži.

Pomoč ali dodatne informacije na ZS ali na FB - https://www.facebook.../mitja.krajnc.3

Upam da se bo kdo ojunačil.

Super :OK: to mi delaj . V kratkem boma tudi mojega posodobila, da bo lep kot tvoj :010.

LP za nedeljo ti javim jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Asus. Pa saj to ni noben podvig. Malce časa in volje pa bo. Če te bo kaj mučilo pa le povprašaj. Ravno danes sem modificiral še enega MP3-ja od našega uporabnika "tezno" cca. 30 min in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lotil sem se še ene dodelave in sicer na kovčku GIVI MAXIA 3 pri katerem že imam vgrajene tovarniške stop luči vendar mi je kovček deloval pusto in sem se odločil, da ga malce dodelam z led trakom - smerniki.

Postopek terja kar nekaj časa in je primeren za kakšne zimske dni ko scooter ni v uporabi drugače pa dodelava traja nekje 2 uri.

Postopek je sledeč.

Kot prvo odstranimo zaščitne plastike na kovčku ( 2 vijaka v notranjosti) in ALU folijo pod plastikami kjer pridejo vstavljene originalne stop luči. Sam sem Alu folijo odrezal prav na meji kjer se stika s stop lučmi tako da žice po kasnejši montaži niso vidne. Na težje vidnem mestiu izvrtamo luknji (levo desno) skozi kateri bomo speljali žici v notranjost kovčka. Led trak prirežemo na primerno dolžino in ga prilepimo na mesto pod stop lučmi. Za osvetlitev sem uporabil: http://www.ebay.com/itm/12V-30cm-Yellow-SMD-3528-waterproof-15led-LED-Car-Motors-Strip-Light-Black-PCB-/271020524925?pt=US_String_Lights_Fairy_Lights&hash=item3f1a15057d enako kot pri dodelavi smernikov v armaturni plošči. Potrebujete 2 kosa in pri tem vas opozarjam, da so traki predolgi in jih je potrebno precej skrajšat, vendar jih porabite nato da dodatno osvetlitev prednjih smernikov.

Ko smo trak prilepili pritrdimo nazaj zunanjo plastiko in pričnemo z napeljavo žic po kovčku. Sam sem za izolacijo in lepši, manj vpadljiv izgled uporabil termoskrčljivo cev 4 mm ( 1 m 4mm in 1 m 8 mm) in obe na koncu združil v eno cev 8 mm. Ob strani so majhni vijaki na škarjah za zapiranje kovčka katere lahko uporabite za pritrditev žic da ne motijo in opletajo po kovčku.

Na dnu kovčka izvrtamo 8mm luknjo skozi katero potem na zunanjost kovčka speljemo obe žici v 8mm cevki.

Na konec žic sem priklopil 4 polni konektor katerega sem nato povezal z žicami, katere je potrebno prilotat na žice obstoječih smernikov. Konektor je potreben, če bi bilo kdaj potrebno snet kovček iz nosilca, da lahko žice odklopite.

Pozornost je potrebno posvetiti predvsem dobri izolaciji mest kjer boste spajali žice na obstoječe lahko pa uporabite tudi spojke za dodatno pritrjevanje žic (avto trgovine z rezervnimi deli). Sam sem žice spajkal.

Ko smo vse 4 žice pravilno razporedili v oba konektorja (moški - ženski) jih spojimo in smerniki bodo delovali. Učinek je več kot dober in tudi vidljivost ter varnost bo višja.

Zadeva pa v finalu izgleda takole:

Več informacij na ZS ali na mail: mitja.krajnc.home@gmail.com

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je razvidno iz samega naslova teme, sem se odločil modificirat (priklopit) sprednje pozicijske luči na scooterju PIAGGIO MP3 500ie - LT BUSSINES.

Postopek demontaže zaščitnih plastik je zelo lepo opisan v knjižici za vzdrževanje, če se ga držite bo demontaža sila enostavna. Ko so vse plastike vključno z spodnjo pozicijsko lučjo sledi povezava med spodnjo pozicijo in zgornjimi žarnicami.

Ta model ima že tovarniško vgrajene luči vključno z žarnicami in je potrebna samo ena žica da luči zasvetijo.

1. Na spodnji poziciji snamite zaščitno gumo na kablu ter odklopite grlo žarnice. V kabeljski čevelček v eno od odprtin vtaknite žico cca. 1 cm in nato ponovno močno nataknite grlo za žarnico. Vstavite žarnico.

2.Nato napeljite žico za hladilnikom in jo nad hladilnikom kjer je konektor za priklop sprednjih luči tudi izvlecite. Sprednje luči odstranite (posopek je prav tako opisan v priročniku) in na enem mestu olupite eno od rumenih žic. Na oguljeno žico zalotate že prej napeljano žičko ter priklopite nazaj konektor sprednjih luči. Pozicijske luči bodo delovale! Dodatno žico pritrdite ali z izolirnim trakom ali z vezicami na že obstoječ kabel in zadeva je končana. Pazite da bo mesto kjer sta spojeni žici dobro zaščiteno pred vlago in vodo.

3. Potrebna je še samo montaža prej odstranjenih plastik, pozornost na praske in da se plastike lepo stikajo nakar izgleda zadeva takole:

310304_444216982283312_1586584338_n.jpg

Sam sem zgornje žarnice zamenjal z LED žarnicami (strošek 3,75 €) in pa spodnjo žarnico z LED modro.

Porabljen čas cca. 1 uro ob pomoči sina saj vam mora nekdo pridržat plastike, je pa sedaj montaža ko vem kakšen je postopek realno 1/2 ure. Če kdo želi lahko tudi pripelje scooter k meni in mu pomagam pri montaži.

Pomoč ali dodatne informacije na ZS ali na FB - https://www.facebook.../mitja.krajnc.3

Upam da se bo kdo ojunačil.

Pozdravljen

Ledike izgledajo odlično, :OK: daj mi povej kateri model si dal noter, ker jaz sem kupil prek ebaya ene ki imajo več diod na eni lučki.

In sedaj po eni sezoni mi jih je že več kot pol ne dela in sem razmišljal da bi dal noter nek drugi model. Drugače pa tudi ful dober pride če daš led za osvetlitev tablice.

post-10556-0-76921300-1348344744_thumb.jpg

post-10556-0-25938600-1348344756_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lisjak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kot je razvidno iz samega naslova teme, sem se odločil modificirat (priklopit) sprednje pozicijske luči na scooterju PIAGGIO MP3 500ie - LT BUSSINES.

Postopek demontaže zaščitnih plastik je zelo lepo opisan v knjižici za vzdrževanje, če se ga držite bo demontaža sila enostavna. Ko so vse plastike vključno z spodnjo pozicijsko lučjo sledi povezava med spodnjo pozicijo in zgornjimi žarnicami.

Ta model ima že tovarniško vgrajene luči vključno z žarnicami in je potrebna samo ena žica da luči zasvetijo.

1. Na spodnji poziciji snamite zaščitno gumo na kablu ter odklopite grlo žarnice. V kabeljski čevelček v eno od odprtin vtaknite žico cca. 1 cm in nato ponovno močno nataknite grlo za žarnico. Vstavite žarnico.

2.Nato napeljite žico za hladilnikom in jo nad hladilnikom kjer je konektor za priklop sprednjih luči tudi izvlecite. Sprednje luči odstranite (posopek je prav tako opisan v priročniku) in na enem mestu olupite eno od rumenih žic. Na oguljeno žico zalotate že prej napeljano žičko ter priklopite nazaj konektor sprednjih luči. Pozicijske luči bodo delovale! Dodatno žico pritrdite ali z izolirnim trakom ali z vezicami na že obstoječ kabel in zadeva je končana. Pazite da bo mesto kjer sta spojeni žici dobro zaščiteno pred vlago in vodo.

3. Potrebna je še samo montaža prej odstranjenih plastik, pozornost na praske in da se plastike lepo stikajo nakar izgleda zadeva takole:

310304_444216982283312_1586584338_n.jpg

Sam sem zgornje žarnice zamenjal z LED žarnicami (strošek 3,75 €) in pa spodnjo žarnico z LED modro.

Porabljen čas cca. 1 uro ob pomoči sina saj vam mora nekdo pridržat plastike, je pa sedaj montaža ko vem kakšen je postopek realno 1/2 ure. Če kdo želi lahko tudi pripelje scooter k meni in mu pomagam pri montaži.

Pomoč ali dodatne informacije na ZS ali na FB - https://www.facebook.../mitja.krajnc.3

Upam da se bo kdo ojunačil.

Pozdravljen, tud jest sem že gruntal, kako bi zrihtal da bi povezal zgornji pozicijski lučki. Se oglasim, ko bom v MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Asus. Pa saj to ni noben podvig. Malce časa in volje pa bo. Če te bo kaj mučilo pa le povprašaj. Ravno danes sem modificiral še enega MP3-ja od našega uporabnika "tezno" cca. 30 min in to je to.

kaslc evo kot si rekel malo časa in volje pa gre. Danes pogledam na termometer in lejga zlomka 5 januar pa 16 stopinj v Celju :OK: . Vsi plani padejo v vodo jaz pa na motor. Skratka da skrajšam, ko sem se pripeljal domov sem si vzel urco časa in prebrikal zgornje in spodnjo pozicijsko luč. Enostavno kot si opisal zgoraj. Največ časa vzamejo vijaki in gruntanje navodil.

Popravljeno . Popravil Asus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest sem se lotu malo bolj "zahtevne" predelave in to tko, da sem kr zamenjal konektor za luči z drugim in tudi dela OK. Zdaj je na vrsti drug podvig, čiščenje lopute zraka, MP3 je že v prafaktorjih in tudi karbo spray je že v garaži. O vseh mojih predelavah sledijo članki na maxiscooter.si.

post-28942-0-08093600-1357421755_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest sem se lotu malo bolj "zahtevne" predelave in to tko, da sem kr zamenjal konektor za luči z drugim in tudi dela OK. Zdaj je na vrsti drug podvig, čiščenje lopute zraka, MP3 je že v prafaktorjih in tudi karbo spray je že v garaži. O vseh mojih predelavah sledijo članki na maxiscooter.si.

post-28942-0-08093600-1357421755_thumb.jpg

Super izgleda. Res mi ni jasno zakaj niso že v tovarni priklopili. Koliko kilometrov si pa napravil oziroma kdaj je potrebno preventivno čiščenje omenjene lopute?

Evo še moje slike:

post-37835-0-45798200-1357493504_thumb.jpg

post-37835-0-49036800-1357493519_thumb.jpgpost-37835-0-72087100-1357493531_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super izgleda. Res mi ni jasno zakaj niso že v tovarni priklopili. Koliko kilometrov si pa napravil oziroma kdaj je potrebno preventivno čiščenje omenjene lopute?

Evo še moje slike:

post-37835-0-45798200-1357493504_thumb.jpg

post-37835-0-49036800-1357493519_thumb.jpgpost-37835-0-72087100-1357493531_thumb.jpg

A je gdo pomislu,da zaradi porabe elektrike?Pri MP3 se luči prižgejo šele takrat,ko začne altenator filat.Ko obrnem kluč in štartam gori samo poziciska.Kaslc kateri tip žarnice si montiral?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je gdo pomislu,da zaradi porabe elektrike?Pri MP3 se luči prižgejo šele takrat,ko začne altenator filat.Ko obrnem kluč in štartam gori samo poziciska.Kaslc kateri tip žarnice si montiral?

Jest sem dal not LED žarnice in takšna poraba elektrike, da bi karkoli motilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super izgleda. Res mi ni jasno zakaj niso že v tovarni priklopili. Koliko kilometrov si pa napravil oziroma kdaj je potrebno preventivno čiščenje omenjene lopute?

Evo še moje slike:

post-37835-0-45798200-1357493504_thumb.jpg

post-37835-0-49036800-1357493519_thumb.jpgpost-37835-0-72087100-1357493531_thumb.jpg

Za preventivno čiščenje lopute ne vem kdaj je najbolje, sam je pei meni začel MP3 crkvat, kot da bi mu zmanjkalo goriva in so mi pol tle na forumu povedali kaj je porebno narest. Če imaš novejši MP3 po mojem še ni potrebe po čiščenju, je pa potrebno razkopat cel skuter, da se pride do lopute. Kar dosti šraufanja. Če se ti bo to zgodilo, loputo spucajo tudi na servisu, če še garancija, je men se zdi brezplačno, drugače pa na PIAGGIU računajo cca 50 euro.

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!