Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

Ob 2. 6. 2017 ob 15:36, a-rod pravi:

S SC projectom ne morš zgrešit, ostalih pa žal nism v živo slišal:)

 

Ob 2. 6. 2017 ob 20:15, alenh55 pravi:

Sigurno sc project pa ce ga misliš narocit iz njihove uradne strani je bolje da vprasas v as domzale jaz sem ga dobil po isto ceni ko na sc strani pa še 25€ postnine mi ni blo treba placat :)

Je kdo zraven SC projecta vgrajeval AFM enoto al pa tist zračni filter ki ga majo na njihovi spletni strani?

Je kdo sam montiral, al so vam pri dilerju zrihtal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Xebec pravi:

 

Je kdo zraven SC projecta vgrajeval AFM enoto al pa tist zračni filter ki ga majo na njihovi spletni strani?

Je kdo sam montiral, al so vam pri dilerju zrihtal?

Jaz sm montiral izpuh sam.Ampak so pri pregledu zahtevali potrdilo v strokovni vgradnji tako,da sm šel v yamaho in mi ga je brez problema napisal.Afm enote pa še nimam oz ne vem če jo bom sploh dal...Filter pa še študiram..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, alenh55 pravi:

Jaz sm montiral izpuh sam.Ampak so pri pregledu zahtevali potrdilo v strokovni vgradnji tako,da sm šel v yamaho in mi ga je brez problema napisal.Afm enote pa še nimam oz ne vem če jo bom sploh dal...Filter pa še študiram..

Je pa res,da imam občutek kot,da je motor izgubil tisto eksplozivnost v primerjavi z originalnim izpuhom tako,da bi bilo pa dobro ,če se proba z afm enoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, alenh55 pravi:

Je pa res,da imam občutek kot,da je motor izgubil tisto eksplozivnost v primerjavi z originalnim izpuhom tako,da bi bilo pa dobro ,če se proba z afm enoto.

To je edina stvar ki mi ni všeč. Na nizkih obratih naj bi kar nekaj izgubil, pravijo tudi na yamaha forumih. Čeprav po grafu ni za vidit.

Z AFMjem pa filtrom smo pa že na 950€, pa nikjer nisem zasledu če 100% pomaga :hmm:

redirect.viglink_com.thumb.jpg.3bc4d71fc6a151095c2d9a8eb45f00cb.jpg

 

Edit: zdele najdu nekje:

Although I must say that since I've changed the air filter also, the fuel injection map has been slightly changed in order to optimize the fuel air ratio. That part you won't be able to do it.

In case you wonder if the mapping thing it's necessary, well... If you want to obtain the full potencial of the exhaust (silencer+pipe) you'll wantto change the air filter, therefore the mapping change.

 

Malo bolj me mika zdj

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpuh je 620e plus afm 160e pride 780e v primerjavi z akrapovičem še vedno ugodno..Izgleda,da bo res treba kupt afm enoto,če to drži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, alenh55 pravi:

Izpuh je 620e plus afm 160e pride 780e v primerjavi z akrapovičem še vedno ugodno..Izgleda,da bo res treba kupt afm enoto,če to drži...

Jst gledam za ta črnega, ki je 750

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil SC pri ASu. Dobavni rok: 30-45 dni :dry:

Zaenkrat samo auspuh, bom vidu, kako je zvok in odzivnost. Po potrebi še AFM pa filter gor vržem, pa dam narest mapping.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Xebec pravi:

Naročil SC pri ASu. Dobavni rok: 30-45 dni :dry:

Zaenkrat samo auspuh, bom vidu, kako je zvok in odzivnost. Po potrebi še AFM pa filter gor vržem, pa dam narest mapping.

Kerga si pa narocil? Ker moj je prisel v 1 tednu, sicer direktno prek njihove strani

sam nisem opazil neke slabse odzivnosti, resda nimam dolgoletnih motoristicnih  izkusenj, ampak sem imel prej motor 2 leti s stock rorom gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm ga naročil 17 maja dobil pa 30 maja tko da kr dost hitro ceprav so mi rekli,da je dobavni rok 1 mesec.

Izpuh pa top zvok vse ampak bo v nadaljem potreben afm..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, alenh55 pravi:

Jaz sm ga naročil 17 maja dobil pa 30 maja tko da kr dost hitro ceprav so mi rekli,da je dobavni rok 1 mesec.

Izpuh pa top zvok vse ampak bo v nadaljem potreben afm..

Včeraj še malo raziskoval. Problem naj bi delal senzor temperature zraka, še posebej pri 07 in 09, ker je vse skupaj stlačeno pod plastiko in potem vročina od motorja in cevi nabija temperaturo zraka višje kot je v resnici, posledica pa je da motor vbrizgava še bolj švoh mešanco.

Na XSR 700 in 900 teh plastik ni in tega problema naj nebi bilo oz. naj bi bil veliko manjši, ker sem malo gledal in je senzor kar precej stran od virov toplote, pa tudi zrak/veter lepo prihaja do njega.

Je pa eden z 09 poročal da je dal ta AFM gor in mu je pri temperaturi okoli 15 stopinj, ko je enoto dal na navečjo nastavitev kazalo -9 (video). Tudi pove kaj AFM dejansko naredi, inštalacija je pa itak simpl.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako. Postal sem ponosni lastnik Ixil Hyperlow L3XB. Zdaj ma ta Yamahica koncno taki glas, kot si ga zasluzi. :cool:

Nedolgo nazaj pa sem nanjo nataknil se Mitas SportForce+. Vtisi zaenkrat ok, kaj vec pa po malo vecji kilometrini.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, apirko pravi:

No tako. Postal sem ponosni lastnik Ixil Hyperlow L3XB. Zdaj ma ta Yamahica koncno taki glas, kot si ga zasluzi. :cool:

Nedolgo nazaj pa sem nanjo nataknil se Mitas SportForce+. Vtisi zaenkrat ok, kaj vec pa po malo vecji kilometrini.

...slikco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, TheTomo27 said:

Lepo .. Naj ti služi ..pa ne se preveč nagibat da ga ne pogrsaš tako kot jaz :) 

Hvala. Sem uposteval tvoje mnenje ze pred nakupom (se spomnim da si objavil sliko) in bom, ce se bo to zgodilo, pac vzel to v zakup. Sicer pa si ne predstavljam, kako lahko s tem podrsas po tleh. Bova mogla it kdaj skupaj na furo, da pokazes. :D

1 hour ago, alenh55 said:

lepa lepa :) Dej mi reč kje si dubo nosilec tablice,ker je zakon,

Hvala. Na ebayu. Ga bom pa v kratkem prodajal, ker mam nagledanega drugega, tako da ce te zanima, povej. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, apirko pravi:

Hvala. Sem uposteval tvoje mnenje ze pred nakupom (se spomnim da si objavil sliko) in bom, ce se bo to zgodilo, pac vzel to v zakup. Sicer pa si ne predstavljam, kako lahko s tem podrsas po tleh. Bova mogla it kdaj skupaj na furo, da pokazes. :D

Hvala. Na ebayu. Ga bom pa v kratkem prodajal, ker mam nagledanega drugega, tako da ce te zanima, povej. :)

Če ga daš za pravo ceno ga takoj vzamem ker tale originalen ko ga mam zdaj gor  je res grd.

Javi mi .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, apirko pravi:

Hja seveda :)

 

IMG_20170615_115241.jpg

Mi je všeč, sploh v primerjavi z akrapovičem saj so mi tiste vzmeti na spojih obupno grde...

Vprimerjavi z originalom pa mi je všeč (gledano iz funkcionalnega vidika, ker imam znižano mojo mt ), da nima tiste velike komore spodaj na katero moram paziti, da ne nasedem:blush:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Akito said:

Mi je všeč, sploh v primerjavi z akrapovičem saj so mi tiste vzmeti na spojih obupno grde...

Vprimerjavi z originalom pa mi je všeč (gledano iz funkcionalnega vidika, ker imam znižano mojo mt ), da nima tiste velike komore spodaj na katero moram paziti, da ne nasedem:blush:.

Če je to problem ,pa poglej za kakimi izpuhu ki so "high mounted". To pomeni, da je lonec fiksiran na tačko od sopotnika in gre pod agregatom samo cev. Mivv GP je eden izmed teh, pa še zelo poceni je, mislim da okrog 375 pri nas.

MT-07_Exhaust_Scarico_Pot_Auspuff_Mivv_G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, apirko pravi:

Če je to problem ,pa poglej za kakimi izpuhu ki so "high mounted". To pomeni, da je lonec fiksiran na tačko od sopotnika in gre pod agregatom samo cev. Mivv GP je eden izmed teh, pa še zelo poceni je, mislim da okrog 375 pri nas.

MT-07_Exhaust_Scarico_Pot_Auspuff_Mivv_G

Hvala za namig...samo nekako mi vizualno ne "sede" ta položaj izpušne cevi, čeprav je verjetno v mojem primeru bolj uporaben.

Sem pa v mislih imela ta del auspuha:

20170617_164052.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 6. 2017 ob 23:02, apirko pravi:

Hvala. Sem uposteval tvoje mnenje ze pred nakupom (se spomnim da si objavil sliko) in bom, ce se bo to zgodilo, pac vzel to v zakup. Sicer pa si ne predstavljam, kako lahko s tem podrsas po tleh. Bova mogla it kdaj skupaj na furo, da pokazes. :D

 

Skupna fura? Seveda sem za.. Samo povej kdaj in kje :) s kje pa si ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/17/2017 at 4:50 PM, Akito said:

Hvala za namig...samo nekako mi vizualno ne "sede" ta položaj izpušne cevi, čeprav je verjetno v mojem primeru bolj uporaben.

Sem pa v mislih imela ta del auspuha:

20170617_164052.jpg

To gre stran ko ga odstraniš in montiraš drugega. Sicer pa mislim da ta izpuh ni tako zelo nižji kot je karter, se pravi spodnji del agregata.

 

On 6/18/2017 at 8:02 AM, TheTomo27 said:

Skupna fura? Seveda sem za.. Samo povej kdaj in kje :) s kje pa si ? :)

 

Okolica LJ. Lahko v ZS nadaljujeva, da ne smetiva teme. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!