Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

Kok maš "popusta" na avtu? Ker loh preneseš iz tiste police, vsaj na triglavu. Računaj tam od 100 do cca 250€ AO, AO+, asistenca, odvisno od pogojev. Če si pa bolj mlad in ti je to prvo vozilo pisano nate boš verjetno kar blizu zgornje meje.

 

Drugače pa  limaj kakšno sliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp vsem, zavarovanje urejeno, motor je doma.

Vlece iz nizkih obratov, pospeski so odlicni, zavore srednje, vzmetenje srednje...

Motor je mestni huligan, njegovo podrocje so mestne ulice in regionalne ceste...

Presenecen sem nad masino, 75konjev, veliko navora od zacetka do konca, imas obcutek, da je konjev se vec...

Zavarovanje + asistenca cca 90€...

Je gospa na zavarovanju vse uredila...

Zvok, ki se dere skozi Mivv izpuh pa je dodaten plus.

 

 

 

 

20170729_174516.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, a-rod pravi:

ka pa je to za en nosilec in kje si ga dobil?
upam da pa rorčk lepo poka, da nismo slabo svetoval s sc-jom :OK:

Tule izberi svoj model:

https://evotech-performance.com/pages/yamaha-motorcycle-parts

 

Konkretno je pa to tale:

https://evotech-performance.com/products/yamaha-xsr-700-tail-tidy-2016

se jih pa dobi tudi na e-bayu, samo jaz sem ga kupil direkt od proizvajalca, razlika v ceni je bla mogoče par €, pa na e-bayu je pisalo da pošiljajo iz Italije, kar ne vem kako je možno, če je Angleška firma.

 

Je pa brez vsakršnih papirjev (sem bil v kontaktu z proizvajalcem), torej ga ne moreš vpisat v homologacijo; naj pove kdo ki se bolj zastopi. Ampak mene to ne skrbi iz 3  razlogov:

- ostali so original smerniki in zadnja luč, prav tako ima nosilec odsevnik

- tablica je nameščena zelo podobno kot na OEM nosilcu, mogoče ampak res mogoče kako stopinjo bolj poševno, ampak 100% legalni kot

- nosilec je fiksen in se ne da nastavljat naklona tablice

Če se bo pa kdo usajal ker je registrska pršraufana 2 cm na drugem mestu, bo mogu pa že kr dobr uč met da bo to opazu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sva se malo polepsana

20170804_171012.thumb.jpg.3824916204c147e911383b8fb75ba0ca.jpg20170809_175451.thumb.jpg.680fa0e04a5fa45eb896aef9471ccc28.jpg20170809_175549.thumb.jpg.d5ce9ae40f0f0a4f3a27819700f5d5a7.jpg20170809_175457.thumb.jpg.83ddf60c4a977b7d3ea38ac37ec2b7c8.jpg

Lepo delajo, imajo kar kakovosten otip glede na ceno (18€).

Sem sel ene 2x gor pa dol, mogoce zaradi oblike zadeve primejo na malo drugacnih mestih kot stock rocke. Tudi pri montazi sem mel obcutek da je tista jamica k tist nipl not sede kaksen procent manj globoka (bremze), ampak bo treba par 100 km narest da se nardi tist muscle memory pa ne bo panike.

Priporocam. 10/10.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/9/2017 at 6:32 PM, Xebec said:

Lepo delajo, imajo kar kakovosten otip glede na ceno (18€).

Sem sel ene 2x gor pa dol, mogoce zaradi oblike zadeve primejo na malo drugacnih mestih kot stock rocke. Tudi pri montazi sem mel obcutek da je tista jamica k tist nipl not sede kaksen procent manj globoka (bremze), ampak bo treba par 100 km narest da se nardi tist muscle memory pa ne bo panike.

Priporocam. 10/10.

Jaz sem iste kupil za svojo MT-09 in majo tisto jamo isto manjšo od orginal. To sem videl še preden sem dal gor, ampak sem dal vseeno. Med testno vožnjo sem pa dobil občutek, da bremza skoz minimalno tišči in sem potem raje dal original nazaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Rubuz pravi:

Jaz sem iste kupil za svojo MT-09 in majo tisto jamo isto manjšo od orginal. To sem videl še preden sem dal gor, ampak sem dal vseeno. Med testno vožnjo sem pa dobil občutek, da bremza skoz minimalno tišči in sem potem raje dal original nazaj. 

:hmm: Men to 100% ne...Pa a ti nebi luč pol skoz svetila? Sicer pa lahko malo pobrusiš/povrtaš al ti pa kšn klučavničar če nimaš orodja.

BTW ko sm jst montiral sm naprej mislu da sploh ne sedejo gor, pač kitajska šlamparija, ampak tudi stock ročke da vijak sploh sede noter morš "nipple" mal not porint, da se luknje poravnajo. Da te ni slučajno to zmedlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 8. 2017 ob 11:21, Rubuz pravi:

Jaz sem iste kupil za svojo MT-09 in majo tisto jamo isto manjšo od orginal. To sem videl še preden sem dal gor, ampak sem dal vseeno. Med testno vožnjo sem pa dobil občutek, da bremza skoz minimalno tišči in sem potem raje dal original nazaj. 

obvezno pomeriti pred montažo globino utora na originalu in ročicah, ker če slučajno preveč tišči potem moped tudi zavira in je hitro lahko škoda. Jaz sem tudi povrtal utor, sicer pri meni je bil za odtenek preozek.

Gumo oziroma zavore se lahko preveri tako, da prvo kolo dvigneš in zavrtiš, razen tega da se sliši dotik, mora kolo lepo teči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Rubuz pravi:

S čim si pa povrtal? Z navadno bormašino, al si komu odnesel? 

pri meni pin ni šel v utor, zato sem kar z navadno mašino (SX 2015) razširil luknjo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Sem spregledal tole temo, tako da postavljam vprašanje tukaj.

Zanima me, koliko stane odstranitev 35Kw blokade pri jamahi MT-07?

Ima kdo izkušnje s tem, ker namestitev vem, da je nekje od 150€ do 200€ in potem sprememba v homologaciji, koliko pa pride odstranitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Blisk1 pravi:

Sem spregledal tole temo, tako da postavljam vprašanje tukaj.

Zanima me, koliko stane odstranitev 35Kw blokade pri jamahi MT-07?

Ima kdo izkušnje s tem, ker namestitev vem, da je nekje od 150€ do 200€ in potem sprememba v homologaciji, koliko pa pride odstranitev?

Kolikor ti serviser racuna za tistih nekaj minut dela, mas pa tud na youtubu posnetke kako se odstrani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Blisk1 pravi:

Vem, kako se odstrani, samo kako je potem s homologacijo?

ce maš tovarniško 35 kw, torej nimaš vpisane naknadne blokade, potem se pač...o tem ne govori:whistle: drugega nasveta, ti žal ne znam dat:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  @Blisk1.... sej ne da se umešavam v tvoje stvari... ampak bi vprašal nekaj stvari:

1. A si že kupil motor?

2. Ko si pred nekaj meseci spraševal po forumu, kateri motor kupiti, pa da ni premočan... pa da ne rabiš konjev...bla bla bla... smo ti svetovali, da "MOTOR NI NIKOLI PREMOČAN".... premočno samo zasukaš zapestje....  da kupi že na začetku dovolj močan motor  1000ccm in cca 100KM (ne navito mašino!) ker ima veliko navora za lepo vožnjo, sploh v dvoje in s prtljago...a zdej bi pa menjal auspuh za več konjev?..  :huh: 

3. Če ima blokado vpisano v homolomo.... jo odstrani...in BODI TIHO  (jebenti, no..   :slap:  a mormo to tlele naglas govorit!!!!)..prišparaš na registraciji, na radar pa te ustrelijo v naselju al brez blokade ali z njo..., ker gre v vsakem primeru več kot 60km/h ... z blokado ali brez...

 ..pa še ko se boš naveličal mopeda, ga boš verjetno lažje prodal z "blokado" kot brez, da nekomu ne bo treba tega vgrajevat in vpisovat v homolomo....

 

Z akrapovičem pridobiš kakega konjiča ali dva, torej te vsak konj košta več kot 500€, ki jih ne boš porajtal med vožnjo.

... zvok bo "lepši", glasnejši pa niti ne toliko, če boš pustil not katalizator vložke. Akrapovič ima po novem menda neodstranljive "dB killerje", torej eksperimentiral z glasnostjo izpuha ne boš.

...poskusi z drugimi proizvajalci na SLO trgu za manj kot polovico cene Akrapoviča,.... kvaliteta podobna.... izgledi različni ..samo stvar okusa in pa sevede tvoj lastni občutek, če nimaš Akrapota, nisi "in"....

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja klinc sej to sem tudi sam nekak razmišljal v tej smeri, pa je en zatežil na polno,  da če narediš nesrečo, pa bodo preverjali motor pa ugotovili, da ni blokade ne dobiš nič od zavarovalnice, zato sem vprašal. Vem pa da je cenej. Blokada je v homologaciji.

Motor sem zdaj kupil tist prej je padlo v vodo, ker je tip lagal o mnogostvareh. zaenkrat bo 700 ccm dost...

Za izpuh sem vprašal, ker vsi neki menjavajo izpuhe, pa me je zanimalo, to če bom počel bom itak drugo leto.

Torej se gre bolj za zvok, se mi je zdelo, mogoče bom o tem razmišljal drugo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Blisk1 pravi:

Ja klinc sej to sem tudi sam nekak razmišljal v tej smeri, pa je en zatežil na polno,  da če narediš nesrečo, pa bodo preverjali motor pa ugotovili, da ni blokade ne dobiš nič od zavarovalnice, zato sem vprašal. Vem pa da je cenej. Blokada je v homologaciji.

Motor sem zdaj kupil tist prej je padlo v vodo, ker je tip lagal o mnogostvareh. zaenkrat bo 700 ccm dost...

Za izpuh sem vprašal, ker vsi neki menjavajo izpuhe, pa me je zanimalo, to če bom počel bom itak drugo leto.

Torej se gre bolj za zvok, se mi je zdelo, mogoče bom o tem razmišljal drugo leto.

da, v kolikor nisi legalen, obstaja možnost, da ne dobiš nič od zavarovalnice, seveda s predpogojem da kontrolirajo, če je bila blokada notri. Načelo razbitine niti ne pogledajo.

Slip on izpuh ti da toliko kot nič na moči, mogoče za odtenek lepši glas, ali pa še to ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Blisk1 pravi:

Potem nima smisla menjavati izpuh

ror se menja zaradi zvoka v glavnem, pokličeš Mass Igorja, ti odreže katalizator montira ror ki ti je všeč in vpiše v homologacijo. Simpl moped se dere in še vedno nikamor ne gre. :P

Oziroma gre, ponavadi male kubature pridobijo ravno tam kjer jim manjka in to je v spodnjem območju vrtljajev, ter se lepo izpojejo,ker jih nič več ne duši, pa še kakih 5 konjičev dobiš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!