Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

pred 23 minutami, Xebec pravi:

Yamaha je pač RnD delala na svojem izpuhu. Motor je zaključen kot celota da bo najbolje delal s tem kar pride iz fabrke. Ko ti menjaš komponento se slika (lahko) podere.

Pomanjkljivosti se potem odpravijo z dodatki: mapiranje, pri SC project-u ti "priporočajo" še air filter in AFM enoto. Jaz odkrito še razmilšjam če bi oboje montiral. Filter že mogoče. AFM pa priklopiš na senzor temperature zraka in motor nahecaš da je bolj mraz kot je v resnici in potem dovaja boljšo mešanico-kar sem gledal na youtube-u za dotični primer.

Link za mojega. Načeloma naj bi pasal na vse 07 in izvedenke (tracer, XSR) ampak vseeno raje izberi svoj motor (model+leto) da ne boš kaj zaštrikal brezveze. Jaz sem šel v AS domžale ker so kao zastopniki in so mi še kar tam zmontirali. Prišparaš na poštnini, ne vem pa koliko so računali delo. Fertik so bili v cca 45 min. Lahko ti ga pa zrihta tudi Yamaha zastopnik- KMC je meni rekel da bi isto zrihtali brez problema.

Zvok pa...ni primerjave z original sesalcem. Poka in strelja kot po gmajnah '45 :OK: Spomladi se lahko oglasiš, če boš še neodločen pa hočeš slišat v zivo.

ej hvala za odgovor, sem že gledal tvoj filmček, dober zvok. Sem videl na spletni strani SC Project za njihove filtre in AFM enoto, samo pismo pol pa 700 EUR za izpuh, pa filter, pa enota, pol sem pa že na ceni Akrapoviča. Tam nekje 600-700 eur še dam več pa ne, itak menjujem zaradi zvoka.

Mogoče pa se bova res še vidla spomladi, če nebom že prej kaj nabavil

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, topi said:

... pol sem pa že na ceni Akrapoviča. ...

 

Nevem zakaj, ampak Akrapovič za MT07 mi nekako ne potegne. Cena je pa itak bolana, pa še katalizator moraš zraven prištet, če hočeš da si 100% legit.

Sem zadnjič v centru LJ videl eno belo z Akrapotom, pa nevem... mi ni sedlo. Oblika je kakršna je, ampak nekako ni zgledal dobro. Verjetno zaradi barve - rosfraj. Črn izpuh manj izstopa kot srebrn, to je dejstvo in po mojem tudi boljše zgleda na MT-jki (obstajajo tudi drugi črni izpuhi kot Ixil, da nebo kdo rekel, da vsiljujem tega :D ) .

No, pa smo spet tam, kjer se vsak odloči za to, kar mu paše. In ja, z menjavo izpuha na MTjki boš pridobil v glavnem na zvoku in ne na zmogljivostih. Glede na original zvok MTjke, je menjava izpuha skoraj nuja. :) je

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živijo

sem odpru podobno vprašanje že v drugi temi (oglasi iz interneta), bi pa še tukaj vprašal uporabnike.

to bi bil moj prvi motor (izpit opravljen konec lanske sezone), sedaj je pa počasi čas za nakup in pojavila se je ta...,men res všeč... https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12793784

za prvi motor mislim da idealno...,motor je res tak kot mora biti...,cena mislim da kar ok (nekaj malega se še da dogovorit).

zanima me, bi bila možna prodaja akrapoviča za cca 400-500 eur, če bi videl da ne rabim. Ker potem je pa cena že top.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapoviča nočeš prodat. Še posebej ne z Emtejke. Jst se na moji počutim kot "prisluhnimo tišini". Če boš pa kupu motor pa prodaju Akro, se mi pa javi ;)

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...,je tip vzel stran db kiler...,cca 20 min dela...,in je ufffff...,pa še v garaži sva bila... :)

z originalom se spomnem samo iz avto šole...,pa je blo kt bi skuter vozil...

a bi moral kaj res podrobno pogledat...,lastnik se mi zdi res ok...,motor je res u nulo...,pelji in vozi...,nič drugega ne rabim dokupovat...papirji so vsi ok...(servisi...,potrdila...,računi...)

Kakšna se ti pa zdi cena? Glede na to, da je skupaj z akrapovičem

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auspuh prodajat it MTjke je nesmisel, tako kot je @Ćale rekel. Kot noč in dan ... Nevem pa kaj je 20min delal z DB killerjem? Pri meni sta dva 5 imbusa pa maš takoj Days of Thunder :cool:

Ta MTjka iz linka ima dva glavna "moda" narejna in to sta auspuh in nosilec tablice. Menjal je še smernike, pa glede na to, da je vse to original od Yamahe, je majster krnekaj dnarja vrgel nanjo in glede na ostalo trenutno ponudbo bi bilo to kar to.

Če papirji pa vse štimajo, pol skoraj ne moreš falit.  Z dobrimi 7k prevoženimi in leto pa pol starim motorjem ne more bit kaj hudo narobe. Mogoče bo treba gume menjat v bližnji prihodnosti, vsaj glede na moje izkušnje s temi Battlaxi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Bily pravi:

Živijo

sem odpru podobno vprašanje že v drugi temi (oglasi iz interneta), bi pa še tukaj vprašal uporabnike.

to bi bil moj prvi motor (izpit opravljen konec lanske sezone), sedaj je pa počasi čas za nakup in pojavila se je ta...,men res všeč... https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12793784

za prvi motor mislim da idealno...,motor je res tak kot mora biti...,cena mislim da kar ok (nekaj malega se še da dogovorit).

zanima me, bi bila možna prodaja akrapoviča za cca 400-500 eur, če bi videl da ne rabim. Ker potem je pa cena že top.

hvala

Lp, cena se mi zdi dokaj postena, glede na izpuh, nosilec tablice in druge malenkosti, ki si jih omenil.

Ce pa ti lastnik spusti ceno se za 200/300$ si zmagal.

 

Kar se tice izpuha, ne menjaj ga, pusti ga gor.

Bos videl vsakic, ko bos privil gas, ti bo zvok narisal nasmeh na obraz, ko bos zaviral z motorjem in prestavljal navzdol pa bo obcasen pok poskrbel, da se bos smejal se bolj.

Mt07 je top motor za svoj denar...

Moci je vec kot dovolj za vsakega normalnega voznika, po zanesljivosti na 50.000km testu je bila na 1.mestu, pospesuje odlicno, navora je veliko...

Minusi so, nekoliko mehko vzmetenje (meni sicer pase), ter pa nekoliko mehak obcuten na zavori (morda menjava ploscic pomaga?)

Ce je motor se v garanciji in ti lastnik zniza ceno, potem je to/to.

6mesecev sem kupoval mtjko, vsaka dobra je sla v 2dneh naprej, vcasih sem poklical in je bila ze prodana.

3 dobre so mi usle, sem misli potem kupiti novo in ravno dva dni preden bi sel v salon sem dobil priloznost za nakup rabljene...

Ce pa ti dodatna oprema ne pomeni veliko, imas sedaj mt07 v akcaji za 6400e novo, z garancijo 3leta v yamahinih salonih, pomladna cena bo zopet 6700/6800

Lp in srecno voznjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Lp

Sem nov na forumu, lastnik Mt-jke 1 leto. Sedaj sem se odločil da "končno" zamenjam originalen izpuh.

Izbiram med dvema.

Katerega bi mi priporočali?

Mivv speed edge

Yamaha_20MT07_14-_2073Y044LRB_01.jpg

Mivv oval carbon

Yamaha_MT-07_2014_73Y044L3C_01_PP.jpg

Popravljeno . Popravil toni89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za predloga. 

Se bom verjetno odločil za speed edge. Razlika v ceni je 60e (dražji edge).

Kako pa je glede katalizatorja? Sem dobil odgovor iz ene od trgovin, in so rekli da katalizator ni obvezen za homologacijo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabiš izpuh skladen z EURO4, drugače ne moreš uradno vpisat v homologacijo. Na papirjih more pisat da je izdelan specifično za tvoj motor (model/leto), pa kokr vem more bit auspuh zdj "zaprt" sistem, kar pomeni da ne moreš sam kakšnih "neuporabnih";) zadev ven pobrat. Vse je zašvasano itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 2017 naprej morajo vsi bit EURO4, kot je rekel Xebec. Moreš se zavedat da če se odločiš za Mivv izpuh boš moral dokupiti še katalizator za 120€, ki ga vtakneš med cevmi in loncem. Šele potem bo izpuh road legal. SC project se je recimo lotil druge rešitve...in sicer podobne kot ima original izpuh. Kolikor razumem, so s tako rešitvijo dobili katalizator ter dušilec skupaj, in tako v konči cevi sploh ni običajnega dušilca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kam greš homologirat jaz imam 2017 model sm kupo  sc project izpuh tistega od 2014-2016 ko je za euro 3 motor(sploh nisem vedu) pa mi ni nc tezil vse lepo šlo prek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak pomoje lahko najdeš kakega ko ti bo homologiral brez problema tud nelegalen izpuh. Mene samo živcira, ker bi se potem vedno peljal z nekim podzavestnim strahom da me bo ustavila roka pravice in se zapičla v izpuh, šla delat meritve, itd. in potem bom plačeval kazni. Sploh kaki avstrijci recimo. Sej vem da sem verjetno rahlo preveč paničen, ampak raje mam vse legit, kar se tega tiče. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 22. 2. 2018 ob 16:19, Rubuz pravi:

Itak pomoje lahko najdeš kakega ko ti bo homologiral brez problema tud nelegalen izpuh. Mene samo živcira, ker bi se potem vedno peljal z nekim podzavestnim strahom da me bo ustavila roka pravice in se zapičla v izpuh, šla delat meritve, itd. in potem bom plačeval kazni. Sploh kaki avstrijci recimo. Sej vem da sem verjetno rahlo preveč paničen, ampak raje mam vse legit, kar se tega tiče. 

misliš, da se jim da s tem ukvarjat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Blisk1 pravi:

misliš, da se jim da s tem ukvarjat?

Lani sem dva krat videl, da avstrijske organe pravice sploh ne zanima homologacija in kaj v njej piše, ampak le nivo decibelov na izpuhu. V Dravogradu na mejnem prehodu so lepo merili jakost zvoka in naklon registrske tablice. To pomeni, da ti pri nas lahko vpišejo v homologacijo lonec za krompir kuhat:010 a v sosednji avstriji te bodo oglobili za to. Lahko imaš tudi orginalen-tovarniški ror a, če si presegel zvok boš prav tako malo calal po nihovi tarifi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, The LAKL (00) pravi:

Lani sem dva krat videl, da avstrijske organe pravice sploh ne zanima homologacija in kaj v njej piše, ampak le nivo decibelov na izpuhu. V Dravogradu na mejnem prehodu so lepo merili jakost zvoka in naklon registrske tablice. To pomeni, da ti pri nas lahko vpišejo v homologacijo lonec za krompir kuhat:010 a v sosednji avstriji te bodo oglobili za to. Lahko imaš tudi orginalen-tovarniški ror a, če si presegel zvok boš prav tako malo calal po nihovi tarifi.

Če razmisliš dobro, je homologacija le papir, ki marsikaj prenese. :) Meritve so pa recimo točne.

Lani Niso enega izmed nas spustili preko meje, ker ni imel pravega naklona tablice. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MiNa pravi:

Fantje en nasvet.

Dnar vržte raje v novo vzmetenje, se boste brez problemov s papirji in organi  veliko bolje peljali.

Verjetno je to bolj za nas mlade, ki smo bolj neumni, tudi oce mi je dal enak nasvet, ampak ko pa zamenjas zvok sivalnega stroja, se ti pa vsakic k odpres gas naredi tak nasmesek na ustih, kar pa je neprecenljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, a-rod pravi:

oce mi je dal enak nasvet

On že ve!

ps, kaj misliš kakšne nastavitve "iščejo" na treningih Moto GP (zvok)?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, MiNa pravi:

On že ve!

ps, kaj misliš kakšne nastavitve "iščejo" na treningih Moto GP (zvok)?

Zvok nastavljajo. Zakaj pa misliš, da imajo vsi slušalke na glavi:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!