Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

On 6/11/2021 at 11:56 AM, spartanbp said:

Zdravo,

koliko je normalna temparatura obratovanja za CP2 motor? Meni je zadnjič prišla temparatura vode na 105 stopinj C. Je to še normalno?

Normalno je. Tako je tudi pri CP3 motorju. Ventilator se prižge pri okrog 105°C. Pri normalni vožnji temperatura zelo redko pride čez 90°C. Tudi, ko je temperatura zraka 35°C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega ali meni novega motorja - nekako sem med MT-07 in MT-09. Od zadnjega motorja je preteklo 9 let - FZ1S. Za MT-09 sem siguren da bo dovolj močan, MT-07 pa je veliko prijaznješi denarnici a sem skeptičen glede moči ( na daljši rok ).

Je kdo med vami, ki je lastnik MT-07 in je prej vozil kaj močnejšega? Je moči dovolj? 90% se bom vozil sam.

lp Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tignes pravi:

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega ali meni novega motorja - nekako sem med MT-07 in MT-09. Od zadnjega motorja je preteklo 9 let - FZ1S. Za MT-09 sem siguren da bo dovolj močan, MT-07 pa je veliko prijaznješi denarnici a sem skeptičen glede moči ( na daljši rok ).

Je kdo med vami, ki je lastnik MT-07 in je prej vozil kaj močnejšega? Je moči dovolj? 90% se bom vozil sam.

lp Marko

Mt07 sem vozil, mt09 samo ogromno pregledal o njej po netu. Ce imas moznost absolutno 09. Mt07 je low budget motor... Slabo vzmetenje, mala moč(ok moc, odvisno kako bi rad vozil, ampak pred 180 ga ze pobira) medtem ko naj bi bila 09 povsem druge vrste zver. Ce gledas dolgorocno vzemi 9.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, zanima me kakšne nosilce tablice imate na vaših mt-07? Gledam, da bi zamenjal originalnega, pa je aftermarket kar precej ponudbe in bi mi pomoč prišla prav ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 10. 12. 2021 ob 22:24, Slash13 pravi:

Pozdravljeni, zanima me kakšne nosilce tablice imate na vaših mt-07? Gledam, da bi zamenjal originalnega, pa je aftermarket kar precej ponudbe in bi mi pomoč prišla prav ?

Sin je takole naredil, ko je nabavil nosilec z Aliexpressa. Zadeva je lepša, kot original, sva pa morala malo podložiti tiste čepke, ki držijo plastiko na originalnem nosilcu, saj je novi manjši in originalne plastike ni več. Je pa največ dela z razdiranjem plastike okoli sedeža, da lahko originalni nosilec sploh snameš. Za nazaj sestavit gre veliko hitreje. Po montaži sva ga še prekrivila, da ni prevelik kot in se tablica bolje vidi. 🥵🥵🥵

Še link: https://fr.aliexpress.com/item/33027601970.html?gatewayAdapt=glo2fra&spm=a2g0o.order_list.0.0.92071802chqNEP&fbclid=IwAR1B78OkzXqm1hnGbeZKjO3U4Xa5d-TtMh6XP5yD2nmeKFWLZB67trElZ4Y

 

LP Robert

278670704_289870046648757_1010844018358983514_n.jpg

Inked278432887_669067510984422_5313100199342984094_n_LI.jpg

Inked278611710_345241237583685_6274496472837330211_n_LI.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, tudi sam sem se zadeve lotil na enak način - aftermarket nosilec iz eBaya, ki sem ga potem še sam malo prilagodil in zaenkrat zadeva super "špila". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

sem dokaj nov v svetu motociklizma, pa vendar se odločam za nakup MT07 (da ga lahko blokiram za A2). Zanima me, koliko kilometrov je preveč za ta motor, namreč na avto.net je en z 49.000km, sedaj pa nevem kaj naj pričakujem, tudi če je bil npr. motor dobro vzdrževan, bo potrebno vložiti "veliko" denarja za popravila, glede na to da ima motor toliko kilometrov...

Nimam izkušenj z tem motorjem in se vam v naprej zahvaljujem za vsa pojasnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma nekih tegob s temi kilometri naj ne bi bilo. V kolikor je znana zgodovina vzdrževanja (mogoče 1.lastnik, servisi, računi itd.) je pričakovati le kakšno menjavo zobnikov in verige, pa pneumatike in to je to. 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..glej...kolikor poznam motoristov, vsi ogovarjajo svoje motorje z ljubcami..itd..

...torej skrbijo za njih. 

Če je motor že na daleč lep...je verjetno prejšnji lastnik dobro skrbel tudi za njegovo "notranjost".

Motor tega ranga nima navite mašine....torej se jo ne da zlorabljati..in tudi lastniki tovrstnih motorjev so umirjeni vozniki.....50.000km ni nič za tako mašino....oz. motor.

Motor preglej....menjaj samo če je potrebno...vetiga lahko zdrži 10.000 ali pa xxx.xxx km....odvisno, kako je vzdrževana...ni pa nek strošek.cca 200 eur z verižniki vred....

Plošcice preveriš s pogledom na njih...če se še vidijo zareze...drugače je pa vse to potrošna roba in se ne sekirat za to...poglej moped, da ni bil zbit...vse ostalo ni pomembno pri takem motorju...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Tank je poln." 😆

Pri taki kilometrini je dobro poznati kompletno zgodovino servisiranja. Dobro je vedeti, če je bilo zamenjano olje v vzmetenju, narejena kontrola zračnosti ventilov, so bile zamenjane vse tekočine. Sicer to spet ni nek grozen strošek,... se pa včasih pozabi na to vzdrževanje, ki je pri večini motorjev na vrsti pri ~50k kilometrih.  Za nekatere je redno servisiranje samo menjava olja in filtrov, vse ostalo pa po potrebi, ko kaj odpove. V kolikor kaj od tega ni bilo narejeno, naredite primerno korekcijo pri ceni in veselo odpelji motorček. 50k km ni nič za tak motor. 

  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, dostoyevski pravi:

Drugače,

sprašujem za ta motor: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17194285&display=Yamaha MT 07

hvala za odogovor!

 

Slike na netu so samo z desne strani, tako, da levi bok je treba pregledat, da ni poškodovan. Zadnji disk je nekaj oglodan? Spredaj namesto vizirja neka samogradnja? Pogledat z vsaj 2 para oči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, XTR said:

"Tank je poln." 😆

Pri taki kilometrini je dobro poznati kompletno zgodovino servisiranja. Dobro je vedeti, če je bilo zamenjano olje v vzmetenju, narejena kontrola zračnosti ventilov, so bile zamenjane vse tekočine. Sicer to spet ni nek grozen strošek,... se pa včasih pozabi na to vzdrževanje, ki je pri večini motorjev na vrsti pri ~50k kilometrih.  Za nekatere je redno servisiranje samo menjava olja in filtrov, vse ostalo pa po potrebi, ko kaj odpove. V kolikor kaj od tega ni bilo narejeno, naredite primerno korekcijo pri ceni in veselo odpelji motorček. 50k km ni nič za tak motor. 

  

 

Hvala za pojasnilo. Kolikšen pa bi bil strošek menjave v najslabšem primeru, da bi blo potrebno vse servisirat, kaj ste omenili?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dostoyevski pravi:

Hvala za pojasnilo. Kolikšen pa bi bil strošek menjave v najslabšem primeru, da bi blo potrebno vse servisirat, kaj ste omenili?

 

Pozanimaj se na servisu...si zapiši..ali pa ti naj napiše predračun za vse te stvari,ko smo našteli...in boš imel najboljši argument za uravnavanje cene motorja...seveda, če to ni bilo narejeno, pa bi moralo biti glede na srrvisne intervale....pa itak da prej v servisno knjižico pogledati.

Na netu poglej user manualse za ta motor, da boš "malo bolj podučen in ne izgledal kot neki aberveznik"...na you tubu pa poišči kake zanimive filmčke...sigurno je kaj na to tematiko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še malo za orentacijo (vem da so šle cene navzgor pa vendar) kolega je 2019 prodal mt07 letnik 2016, prvi lastnik, akrapovič sistem, puig šipca, torbica za zadni sedež, NOVE 50km prevoženih dunlop sportsmart, 17k prevoženih vsi servisi pri pooblaščencu, brezhiben, brez praskice nikoli niti vožen v dvoje za 4600€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

INFLACIJA.

Nova MT07 je bila ob prihodu na sončno stran Alp leta 2014 reci in piši 5550€...

Potem pa vsako leto nova barva in še nekaj malenkosti ter seveda "nova" cena.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, MiNa said:

INFLACIJA.

Nova MT07 je bila ob prihodu na sončno stran Alp leta 2014 reci in piši 5550€...

Potem pa vsako leto nova barva in še nekaj malenkosti ter seveda "nova" cena.

ja, in ta ki jo gleda on, letnik 2015 je bila nova max 6500, pa dvomim da je bila toliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Shillien pravi:

letnik 2015

5895€ Brez ABS, cca 300€več pa z ABS.

Vem, ker jo imela moja :inlove:

Z motorjem je v treh sezon prevozila 56Kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!