Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

Zelo sem zainteresiran za nakup MT-07, sploh po odličnih ocenah in komentarjih, ki sem jih prebral na spletu, ampak me skrbi ena stvar. Sam sem visok 183 cm in težek 105 kg (vem da bi moral shujšati :blush:) in me skrbi, da bi mi bil motor premajhen.

 

Zanima me, če je tukaj kdo, ki je podobne višine kot jaz in bi lahko povedal, kako se počuti na motorju.

 

Pozdravljen!

Osebno sem velik 183 in imam 103kg.

Teža te ne bo ovirala na motorju, prej neokretnost, odvisno kak tip postave imaš in motor ni premajhen. Osebno se počutim zelo sproščeno, lepa drža, dost navora. Za na izi in rahlo športno vožnjo. Za dva je tudi ok, edino težišče se zelo nazaj pomakne. Tako da včasih gre sprednji konec po svoje, ahti!

Motor je vreden tega denarja!

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je dala gor akrapovica in ji ni zal :-)

 

Vem, da z Akrapotom ne moreš faliti, ampak 1200€ - kolikor je z vsemi dodatki in dajatvami - se mi zdi absolutno preveč za na motor vreden 6000€. Zato sem vprašal, če ima kdo izmed vas ali pozna koga, ki ima gor kaj alternativnega, ker iz posnetkov na Youtube-u nikoli ne slišiš realnega zvoka, zgolj približek.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Osebno sem velik 183 in imam 103kg.

Teža te ne bo ovirala na motorju, prej neokretnost, odvisno kak tip postave imaš in motor ni premajhen. Osebno se počutim zelo sproščeno, lepa drža, dost navora. Za na izi in rahlo športno vožnjo. Za dva je tudi ok, edino težišče se zelo nazaj pomakne. Tako da včasih gre sprednji konec po svoje, ahti!

Motor je vreden tega denarja!

 

LP

 

Jaz ga občasno zapeljem (186cm, 95kg) in meni osebno je malo premajhen. Noge imam malo preveč pokrčene za moj okus, drža na motorju je pa, hm.... zanimiva. Ne morem drugače reči. :) Vleče pa motor itak nenormalno... Za 75hp je to prava zverina.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pričakovat od teh naših mlinčkov nek "brutalen" zvok je tko, kot od 13 letnega fantiča globok bas :P

se pa strinjam da je akrapo pregršno drag in res se je za vprašat ali je samo zarad zvoka in par konjičev vreden nakupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zvok z originalnim izpuhom je, kakršen je. Okolju in "kontrolam" je prijazen, pa tudi kakšen kilogram več tam spodaj ni toliko moteč. Najbrž bi bilo 1K€ bolje porabljenih, če bi se vložilo v izboljšavo vzmetenja. Tudi testni vozniki iz MS so "pojamrali", da le to ni na nivoju celega motorja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdaj pripelješ h kakšni planinski koči (na Mangart recimo) ali pa zvečer v kamp kar prav pride, če je glasnost auspuha v mejah regulativ.

 

Bi me bilo prav sram, če bi v takih primerih nekaj tulil in vzbujal pozornost na tako primitiven način.

 

Pa tudi na cestah ste moteči tisti, ki odstranjujete dB killerje. Ne samo običajnemu folku, tudi meni (to jest motoristu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zavarovanje pri Triglavu sklenjeno 24.06.15, je bilo 124,54€,

(AOD, AOP, AAS)

In nato še registracija novega vozila z vsemi (APP) 59,61€

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje pri Triglavu sklenjeno 24.06.15, je bilo 124,54€,

(AOD, AOP, AAS)

In nato še registracija novega vozila z vsemi (APP) 59,61€

Hvala za info na AMZS strani mi izračuna okoli 600'eur ???!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prevroče za vozit, pa sem se lotil DIY zaščite za hladilnik na "rumenku". Za 1m2 mrežice sem odštel 15€ za izdelavo pa porabil cca 2h

 

post-7865-0-86824100-1437058878_thumb.jpg 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo. 

 

Kako se kaj zadovoljni z mt-jko? Trenutno je akcija na motorje iz zaloge (5.385 eur) kar me je za to ceno res premamilo. Škoda mi je, da motorja ne morem nikjer stestirati, ker jih nimajo več testnih (oz. so prodani). Je moč agregata zadovoljiva? Prihajam iz TDM 850, ki je imela 5km več, sicer je bil motor težji za 50kg + ni bil ravno poskočen v nizkih obratih, predvidevam zaradi uplinjačev. Zato predvidevam, da je MT bolj poskočen. Kakšno imate mnenje o motorju in kakšni so občutki v primerjavi z vašim predhodnim motorjem (če ste ga imeli).

 

Lp. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz z Tracerjem kolega z MT 07 oba z sopotnicami prevozli skupaj par fur, vozimo nekje normalno/dinamičen ritem nikjer ga ne čakam brez problema sledi. Zmanjka mu malo le ko smo sami in če imamo bolj hiter ritem.

 

Če boš vozil normalno mislim da zna bit čisto dovolj moči.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. 

 

Kako se kaj zadovoljni z mt-jko? Trenutno je akcija na motorje iz zaloge (5.385 eur) kar me je za to ceno res premamilo. Škoda mi je, da motorja ne morem nikjer stestirati, ker jih nimajo več testnih (oz. so prodani). Je moč agregata zadovoljiva? Prihajam iz TDM 850, ki je imela 5km več, sicer je bil motor težji za 50kg + ni bil ravno poskočen v nizkih obratih, predvidevam zaradi uplinjačev. Zato predvidevam, da je MT bolj poskočen. Kakšno imate mnenje o motorju in kakšni so občutki v primerjavi z vašim predhodnim motorjem (če ste ga imeli).

 

Lp. 

 

TDM-ko sem imel nekaj časa, MT-07 sem pa imel na testu eno uro. 

Slednja mi je v vseh pogledih boljša. TDM-ka je okorna, medtem, ko je MT-jka prava igrača. 

 

Če se boš vozil solo in na kratke fure, boš sigurno zadovoljen. Za dolga potovanja v dvoje pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. 

 

Kako se kaj zadovoljni z mt-jko? Trenutno je akcija na motorje iz zaloge (5.385 eur) kar me je za to ceno res premamilo. Škoda mi je, da motorja ne morem nikjer stestirati, ker jih nimajo več testnih (oz. so prodani). Je moč agregata zadovoljiva? Prihajam iz TDM 850, ki je imela 5km več, sicer je bil motor težji za 50kg + ni bil ravno poskočen v nizkih obratih, predvidevam zaradi uplinjačev. Zato predvidevam, da je MT bolj poskočen. Kakšno imate mnenje o motorju in kakšni so občutki v primerjavi z vašim predhodnim motorjem (če ste ga imeli).

 

Lp. 

 A je cena z ABS-om al brez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

 

@mato295

Da, jaz kar ustrezam temu profilu, ki si ga omenil. Ponavadi delam turce od 50 do 200km (solo), 1-2x na sezono pa grem kam dalje.

 

@um2077

To je cena za model brez ABS-a. 

Popravljeno . Popravil Dejan99x
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bolj custom zadeva odgovor na ducati scrambler in bmw nineT.

 

Menim da je Mt 07 dobr izbira za take vožnje. solo do 200km.

 

Motor imam slab mesec in pol ter prevoženih 2100 km v treh furah, od tega ena 840 km. Tako da ne vem zakaj meniš, da ni možna daljša fura od 200 km? Mogoče si mislil da ne gre več kot 200 km/h? No, tega si ne želim sprobat, mogoče lahko začne tudi ta model woblat. :P Je pa res, da sopotnica na zadnjem sedežu nebi bila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor imam slab mesec in pol ter prevoženih 2100 km v treh furah, od tega ena 840 km. Tako da ne vem zakaj meniš, da ni možna daljša fura od 200 km? Mogoče si mislil da ne gre več kot 200 km/h? No, tega si ne želim sprobat, mogoče lahko začne tudi ta model woblat. :P Je pa res, da sopotnica na zadnjem sedežu nebi bila.

 

Mišljeno je bilo za uporabnika Dejan99x on je napisal da dela fure od 50 do 200km občasno kej več.

 

Vse se da če se hoče. Kolega ko gre z mano z sopotnico naredi 450 km brez problema nobenega nič ne boli, ustavljamo se primerno na 45min/1h nekje in to je to.

 

Motor gre 205 km/h preverjeno in nič ne wobla niti nevem zakaj bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor imam slab mesec in pol ter prevoženih 2100 km v treh furah, od tega ena 840 km. Tako da ne vem zakaj meniš, da ni možna daljša fura od 200 km? Mogoče si mislil da ne gre več kot 200 km/h? No, tega si ne želim sprobat, mogoče lahko začne tudi ta model woblat. :P Je pa res, da sopotnica na zadnjem sedežu nebi bila.

Se strinjam, imel er6, ki je precej podoben mt-07 oziroma obratno.

In ne gre za nobeno matrarijo, saj je motor lahek, lepo vodljiv, dovolj udoben in z nizko porabo. Potrebno pa je imeti kondicijo kot pri vsakem "športu".

MT-07 zagotovo v ničemer ne zaostaja, saj je povsem nov.

Naked je, to je pa tudi vse.

Pelješ se lahko kamorkoli. Tudi za dva je možno čisto ok, če sta lažja.

MT-07 mora iti preko 210 :) ne bo woblalo, ampak zadaj bo malo morda poplesalo, ker se moraš naprej nagnit zaradi vetra.

Ni pa to motor za potovanja in izlete po merilih Motosveta, tu so čisto drugi kriteriji, ki jih tovarne ne morejo zadovoljiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MT-07 mora iti preko 210 :) ne bo woblalo, ampak zadaj bo malo morda poplesalo, ker se moraš naprej nagnit zaradi vetra.

Spet nabijaš v tri krasne; jst je nism spravu čez dobrih 200 po števcu; pa verjemi da znam stisnt iz tazga mopeda maksimum. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!