Skoči na vsebino

BMW S 1000 R


domina

Priporočene objave

5.5 pomeni da bom gumo menjal po 3.500 km, 7.5 pa da jo bom po 1.500...

Tut men je mal sumljiva..sploh k nc olja ne pozre..

Sicer je pa tole cist off topic..me pa res zanima kolk napredka pomeni 10 let..med mojo tuno in tem novim S1000R..

Vsa elektronika in vzmetenje in...vse no..k res nisem nobenega hudega novega nakeda se vozil..

No kar se mene tice so itak samo stirje....BMW, Aprilia, Ducati in seveda KTM.

kero gumo pa? supercorso?

bi se pelal enx z vami, da vidim zakaj so samo evropejci v špilu? :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kero gumo pa? supercorso?

bi se pelal enx z vami, da vidim zakaj so samo evropejci v špilu? :-)

Gp racer medium...

Evropejci zato ker japonci ne premorejo cenovno ugodnega nakeda ki bi bil men fajn..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil zmenjen v acosmosu pa se niso nc klical...pa so rekl sredina maja... :( aja se to me zanima...za koliko casa ga pa lahko imas? 1 dan? Vec?

.

Pejt u avtoval, tam ga boš gotovo dobil na probo. Maš ga lahko za par ur. Kako je z vikend varianto naj ti pa oni povedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sm firbc me matra, kok se ta ogromna glomazna zadeva pelje...GSA sm misla drugač....ne verjamem d bi me zagrabl menjat spet, sj sm glihkar :P

No, ko bo, poročaj o GSA vožnji ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

SharpNinja...si ze pogruntala s kero prestavo se da najbols skos naselje vozit? ;-)

S 4. če maš plan na hitr mim kakšnga fotra k se vleče 30-40 potegnit, če se pa sm ležerno čez vlečeš je pa tud 5.čist zadovoljiva, pa tempomat (sploh čez več zaporednih naselij), d si lohk mal roko spočiješ ;) . Drugač pa ni švoh a ne ;) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugac pa tole je bla nujna investicija,ker je bil po samo 2 mesecih voznje hladilnik ze fajn skloftan of kamenckov mamo take fajn kolovoze.pr naslednji placki pa se za tavelizga pride na vrsto ;).post-16032-0-40299100-1405832372_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugac pa tole je bla nujna investicija,ker je bil po samo 2 mesecih voznje hladilnik ze fajn skloftan of kamenckov mamo take fajn kolovoze.pr naslednji placki pa se za tavelizga pride na vrsto ;).attachicon.gifIMG_20140720_065519.JPG

 

Ninja, koliko to košta če ni skrivnost? tak bolj homemade izdelek mi to deluje... Zgornjega hladilnika pa ne boš dodatno ščitila?

 

Na tem področju ga Evotech zmaga...

evotech.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninja, koliko to košta če ni skrivnost? tak bolj homemade izdelek mi to deluje... Zgornjega hladilnika pa ne boš dodatno ščitila?

 

Na tem področju ga Evotech zmaga...

evotech.jpg

Hyper ti bom jz dala homemade :bum: , tale ščitnik je od Wunderlicha (sj piše :P), original za s1000r in pride mal manj kot 80 ojrov. Za zgornjega pa še pride, ker je že tud mal načet, sm še šparam, k zadeva ni poceni sploh tko d vsega naenkrat ne gre, če ne bo za benz zmankal hahahah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hyper ti bom jz dala homemade :bum: , tale ščitnik je od Wunderlicha (sj piše :P), original za s1000r in pride mal manj kot 80 ojrov. Za zgornjega pa še pride, ker je že tud mal načet, sm še šparam, k zadeva ni poceni sploh tko d vsega naenkrat ne gre, če ne bo za benz zmankal hahahah

 

Da znam kaj piše, samo to sam naredim veliko lepše in cenejše, brez zamere! Če nimaš možnosti da narediš, je logično da kupiš. Bi pa vseeno raje vzel EvoTechovega...zakaj? ker ta tvoj ima preredko mrežo in ne bo koristi...guma tako ali tako pobere manjšo granulacijo peska, ki pa bo šel direktno skozi odprtine.

 

cr1823101.jpg

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vsi tak NEZNANSKO hvalite BMW-ja, ki je kao superduper in oh in sploh in kaj pa vem kaj še vse, vam MORAM nekaj povedat! Tega S 1000 R sem si pri Selmarju ogledal v ŽIVO. Ne rečem, agregat VERJETNO je dober, in ZELO MOČAN, ampak primerjava z japonci.... Če ta motor primerjate z Japonskimi modeli, vam povem da s tem ŽALITE Japonce! Dajte si malo kvaliteto končne izdelave pogledat na CB 1000 R, pa na FZ1 N, pa na Z 1000 in jo primerjajte s tem polizdelkom BMW-ja, BLJEK!!!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vsi tak NEZNANSKO hvalite BMW-ja, ki je kao superduper in oh in sploh in kaj pa vem kaj še vse, vam MORAM nekaj povedat! Tega S 1000 R sem si pri Selmarju ogledal v ŽIVO. Ne rečem, agregat VERJETNO je dober, in ZELO MOČAN, ampak primerjava z japonci.... Če ta motor primerjate z Japonskimi modeli, vam povem da s tem ŽALITE Japonce! Dajte si malo kvaliteto končne izdelave pogledat na CB 1000 R, pa na FZ1 N, pa na Z 1000 in jo primerjajte s tem polizdelkom BMW-ja, BLJEK!!!

Imaš motor za vozit ali za gledat!?  :smoke:

 

Meni je vseeno kateri motor vozim, samo da ni japonc. :kva2:

Res bom nehal brat tale forum, ker se prepucavate ko otroci kateri fotr je močnejši...

 

Za vse neljubitelje BMWjev pa tole:

http://www.youtube.com/watch?v=bq6tfdTM_FQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=te9cw2XoLFk

 

http://www.youtube.com/watch?v=QviWYPKn8Q0

Popravljeno . Popravil kasti
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš motor za vozit ali za gledat!?  :smoke:

Ker mi je to HOBI, torej veselje, ga imam za OBOJE! Za vozit, ko se vozim in za gledat ko ga čistim, ali občudujem ko sedim kje na kavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tocno je tako slampasto?

Vse plastike, spoji med njimi, večina zvarov, izpuh je katastrofa, ne toliko zadnji lonec kot katalizator, felne, ne toliko obroč kot kraki, nosilci fusrasterjev, pa ob motorju bi lahko še našteval v nedogled. Žal, GROZNO sem bil razočaran, ko sem si ga ogledal v živo, prav šokiran sem bil! Saj vem, da zdaj bom seveda jaz edini cepec, ampak to mi je vseeno! Od BMW-ja absolutno pričakujem VEČ, VELIKO VEČ kot ponudi ta motor! Žal, prijatelj vozi FZ1, kupil je novo letos, potem sem uspel videt v živo v salonu CB 1000 R modelno leto 2014, pa lanski model Z 1000 sem si uspel ogledat parkiranega v mestu in so vsi trije po kvaliteti izdelave za moje pojme DALEČ pred tem BMW-jem!! Ne govorim o designu, ker to je stvar okusa, da nebo nesporazuma. Pa še to, cenovna "UGODNOST" S 1000 R NE opravičuje ŠLAMPARIJE. Tega imamo iz tajvana in koreje več kot preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cb 1000 r stane 11k. Z 1000 od 12.5k. Oba imata samo abs in nic drugega. Mogoce je res malo bolj ocem prijazno vendar neprimerljivo s tehnicnega vidika in kaj dobis za od 12.5k do 14k pri s1000r. Ce bi bil v nulo narejen bi bil hudo drazji. Za kar je narejen ne rabi bit fensi smensi. Za gledat je pa Agusta...in ne japonci..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cb 1000 r stane 11k. Z 1000 od 12.5k. Oba imata samo abs in nic drugega. Mogoce je res malo bolj ocem prijazno vendar neprimerljivo s tehnicnega vidika in kaj dobis za od 12.5k do 14k pri s1000r. Ce bi bil v nulo narejen bi bil hudo drazji. Za kar je narejen ne rabi bit fensi smensi. Za gledat je pa Agusta...in ne japonci..

ŽALOSTNO, da ti, ki bi moral podati REALNO OCENO, ker kao testiraš te zadeve napišeš takšno bedarijo kot si jo zdaj. Če lahko Japonec, za manj denarja zagotovi in tudi naredi kvalitetnejšo končno izdelavo izdelka od BMW-ja, je žal sramota! Pa ne zdaj spet pisati o raznih tehnikalijah in bonbončkih, ki jih premore S1000R ostali japončki pa ne, ker to sploh ni poanta debate. Saj zato je pa dražji, ker ima kaj pa vem kaj vse, v bistvu pa je uporaben samo guickschifter, ki verjetno dela bolje kot kaki naknadno kupljen in montiran. In ja, tudi močnejši in hitrejši je verjetno od prej naštetih motorjev. Glede na to da je DRAŽJI od naštetih motorjev in ker je BMW je žal narobe da je končna izdelava SLABŠA od japoncev. Ni res, da je za gledat samo Agusta, vsak motor je za gledat, ker velika večina imamo motor za hobi, prosti čas, luksuz in za vozit, ne pa samo za delovni stroj in zato tudi občudujemo te izdelke in jih predelujemo in dodelujemo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač nabaviš tistega, ki ti je tisti trenutek bolj všeč, kaj je tu potreben sovražen govor in kričanje? 

Ni ne sovržnega govora, ne kričanja, je samo poudarjanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S 4. če maš plan na hitr mim kakšnga fotra k se vleče 30-40 potegnit, če se pa sm ležerno čez vlečeš je pa tud 5.čist zadovoljiva, pa tempomat (sploh čez več zaporednih naselij), d si lohk mal roko spočiješ ;) . Drugač pa ni švoh a ne ;) .

Verjetno gre 50 brez problema tudi v 6. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Demon..si pac tipicno anti BMW nastrojen. Jaz nisem opazil vse te nore slamparije. Sem povedal da ni nic zaradi cesar bi vzdihoval zraven. Ampak za tok povdarjat kaka slamparija je pa pac ni. In tu ni samo QS tisto kar ga naredi vsaj dva razreda boljsega od japoncev. Seveda se pa do morja lahko odpeljem tudi z 20 let starim motorjem pa mi ne bo nic falilo. Bojo pa najbrz pri BMW-ju prebrali tvoj post, se hudo zasekirali in vpoklicali vse s1000r. Mislim pa da ce bi ga peljal bi malenkost drugace pisal..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Demon..si pac tipicno anti BMW nastrojen. Jaz nisem opazil vse te nore slamparije. Sem povedal da ni nic zaradi cesar bi vzdihoval zraven. Ampak za tok povdarjat kaka slamparija je pa pac ni. In tu ni samo QS tisto kar ga naredi vsaj dva razreda boljsega od japoncev. Seveda se pa do morja lahko odpeljem tudi z 20 let starim motorjem pa mi ne bo nic falilo. Bojo pa najbrz pri BMW-ju prebrali tvoj post, se hudo zasekirali in vpoklicali vse s1000r. Mislim pa da ce bi ga peljal bi malenkost drugace pisal..

No, tudi pri tem sem motiš, da sem tipično anti BMW-jevsko nastrojen. Niti najmanj. Ko sem ta motor videl na slikah, se mi je spet porodila želja po nakedu, pa čeprav ima asimetrične luči, kar mi sploh ne sede. Ko sem nekje prebral test, kjer je res bil ocenjen odlično v vsem, se mi je naked še bolj zaluštal in to točno ta. Ko pa sem ga videl v živo, pa me je žal razočaral, popolnoma. Tako kot pri avtomobilih, pri BMW-ju pričakuješ pri kvaliteti nekaj več od sivega povprečja, ker za odlične motorje in vozne lastnosti so splošno znani. Tako sem tisti nekaj več pričakoval tudi pri tem motorju, pa je v bistvu nekaj manj, žal. Še enkrat, verjamem na besedo, da se pelje fantastično, ampak to ni point debate. Moje mnenje je, da si BMW nebi smel privoščiti cenenega izgleda in cenenega izdelka, pa če se pelje najboljše na svetu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!