Skoči na vsebino

BMW S 1000 R


domina

Priporočene objave

zakaj bi kdo prodajal tako fajni motor? jaz sem res zadovoljen. <3
pa tudi če se servis ne opravlja pri pooblaščenem serviserju to ne pomeni da se ne dela po predpisih in materjali ki so predpisani, le več denarja ostane za gorivo in gume... :)

Popravljeno . Popravil S1000R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S 1000 R je top petarda od motorja. Prodal sem ga iz samo enega razloga. Premalo casa za vozit in imet tri motorje v garazi, da se imajo pajki po cem plezat. 

Mislim, da je novi lastnik @jevi ravno tako zadovoljen z njim kot si ti.

Ne vem kaj ljudje toliko traumirajo okoli nujnosti opravljanja servisov v casu garancije na pooblascenih servisih.  Naj si preberejo malo zakonodajo preden zacnejo stresat klobase okoli tega. Servis lahko opravljas pri kateremkoli serviserju, kateri ima obrt in mojstrski izpit. Edini pogoj je, da uporabi repro material katerega priporoca proizvajalec motorja.  Nasteto je edini pogoj za uveljavjanje garancije.

Jaz sem servise  jih pri pooblascenem serviserju (Avto Val) na vseh mojih propelerjih. Ne zaradi nujnosti, temvec zaradi zadovoljstva, tako nad storitvijo, kot nad ceno za taisto storitev. Cene pri nijh so dalec od bogatije.

Priblizno iste eure bi odstel za servis rizojeda pri njihovih pooblascencih. 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je na trgu več motorjev in eden ima opravljene servise doma, ostali na pooblaščenem servisu z žigom v knjižici, potem je odogovor enostaven kdo bo laže,prej in za več prodal. Tudi glede uveljavljanja napak izven garancije boš imel mnogo več možnosti z opravljenimi servisi. Prijatelju so zamenjali kompleten ABS po sedmih letih, ker je imel opravljene redne servise, cena tega bi drugače bila 3.500€. Jasno, da se nabaviti ceneje, ni pa isto ali plača BMW ali plačaš ti. Na dolgi rok se po moje ne splača. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 6. 2017 ob 21:16, motolover pravi:

Osebno menim, da se motor lažje in boljše proda, če ima opravljene vse redne servise. 

Ni to logično?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, sesir said:

Ni to logično?

Nekaterim ne. 

 

On 2017-6-18 at 10:51 AM, S1000R said:

zakaj bi kdo prodajal tako fajni motor? jaz sem res zadovoljen. <3
pa tudi če se servis ne opravlja pri pooblaščenem serviserju to ne pomeni da se ne dela po predpisih in materjali ki so predpisani, le več denarja ostane za gorivo in gume... :)

Koliko servisov delaš letno in koliko gum porabiš? Recimo, da pri enem servisu privarčuješ 100€ (kar težko), v sezoni narediš 20.000km, oziroma dva servisa in še ne privarčuješ za ene gume. V tem času pa gredo vsaj štirje kompleti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pri 21.800km imam sprednje zavorne obloge obrabljene. Kje poceni dobit dobre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jevi pravi:

Pri 21.800km imam sprednje zavorne obloge obrabljene. Kje poceni dobit dobre?

Da bodo super kot so bile te?

Le in samo original !!!

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, jevi said:

Pri 21.800km imam sprednje zavorne obloge obrabljene. Kje poceni dobit dobre?

Yogi btc ali Veleje, Brembo cena cca 80 eur za komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, jevi pravi:

Pri 21.800km imam sprednje zavorne obloge obrabljene. Kje poceni dobit dobre?

pri zavorah vedno stavim original, sem se že opekel z aftermarket (pa so bile Brembo)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/22/2017 at 11:27 AM, DAMI34 said:

pri zavorah vedno stavim original, sem se že opekel z aftermarket (pa so bile Brembo)

Kaj bi ti dal v Brembo celjusti razen Brembo ploscic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, luxsa pravi:

Kaj bi ti dal v Brembo celjusti razen Brembo ploscic.

Mislim da nisin isto izdeluje za kawasaki pa ni isto...zgleda isto s K je gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri svojem sem dal noter brembo rdece sinter ki naj bi bile za bmw,tudi celjusti so brembo,in dela kot prej z original ploscicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, Zivnorc said:

@jevi

...jaz kupujem ploščice v Moto Mirči v Slovenskih Konjicah.

...recimo jaz uporabljam XBK5

... pa za tvoj motor:
http://www.motomirci.si/e-trgovina/motorno-kolo/bmw/1000/s-1000-r/zavorne-obloge-sprednje-carbone-lorraine-51/

Tudi sam lahko potrdim, da so te ploščice več kot odlične.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:

Pri svojem sem dal noter brembo rdece sinter ki naj bi bile za bmw,tudi celjusti so brembo,in dela kot prej z original ploscicami.

Res?Super....

Sam sem samo enkrat poizkusil z ploščicami na katerih ni pisala firma motorja...

Vsaka šola stane...me je pa zašolalo,da sem vedno kasneje šel k pooblaščenemu trgovcu po nove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, luxsa pravi:

Pri svojem sem dal noter brembo rdece sinter ki naj bi bile za bmw,tudi celjusti so brembo,in dela kot prej z original ploscicami.

lej, mogoče je original tudi brembo, na kawo sem dal brembo sintrane, pa so počasi začele žret diske (zavorni učinek je pa bil odličen). Če kupiš oriđiđi so lahko tudi brembo, vendar je 100% prava mešanica kot mora, zato kupujem original. Tudi za KTM so original brembo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ploscice so not 5000km cca.diski so se celi,pa se sam sem jih zamenjal,zgleda da nisem nic zajebal,ce kaj stran pade takoj javim na MS.:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, luxsa pravi:

Ploscice so not 5000km cca.diski so se celi,pa se sam sem jih zamenjal,zgleda da nisem nic zajebal,ce kaj stran pade takoj javim na MS.:OK:

lej, kaka je razlika, če kupiš original za S1000r in brembo sintrane v ceni?

Sicer pa, ne rabiš javit na MS, čez kakih 5000 bodo lahko ali pa ne bodo črtice na disku :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

Sicer pa, ne rabiš javit na MS, čez kakih 5000 bodo lahko ali pa ne bodo črtice na disku :P

Glavno, da ne bodo na gatah!

Jaz imam na GSA rdeče Brembo. Tretji set. Nisem opazil, da bi se disk kaj drugače obrabljal, kot z originalnimi, ki so seveda tudi bile Brembo. No, kakšno črtico pri 100000 seveda že imata...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

lej, kaka je razlika, če kupiš original za S1000r in brembo sintrane v ceni?

 

Ne vem kuk pridejo za bmw ploščice...

A za japonce...original okoli 120eu in se z njimi odlično ustavljaš,ročka je vedno ista(ne začne po obremenitvah se bolj stiskat)diski sigurno preživijo čas ko si ga boš lastil...

Neoriginal pa koliko(zelo na blef 60eu?Ne vem cene ker me nikoli ni brigalo druga po l.95!

Pri motorju so zelo pomembne gume....Sam dečki bremze so še bolj!

Ne razumem zakaj bi se radi šolali in sklepali kompromise....jebat ga motoriziranje ni poceni!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!