Skoči na vsebino

BMW S 1000 R


domina

Priporočene objave

Na RRu tiste moči nad 8.000 obrati na navadni cesti ne potrebuješ. Če bi jaz določal, bi R-u dal največji navor pri 6.000 obratih, tam bi bil najbolj uporaben. Seveda pa imajo Bavarci za to druge modele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

NO bom kar tule vprašala, če se bo našel kak nasvet....in sicer mi je na mojmu ročka za sklopko malo daleč, žal ni nastavljiva in je malo zoprno se stegovat. Baje se lahko menja z ročko od HP4, ki je bolj na dosegu moje roke, kolikor sem uspela sprobat. Anyone?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, to pa k kupiš polizdelek :).

Jaz sem menjal ročke. Sem dal gor IRC, so mi boljš, ker se dajo štelat, torej ravno zaradi takšnega vzroka, kot ga ti opisuješ, le da me je motilo pri bremzanju, ker nisem mogel z enim prstom dovolj stisnit ročke.

Sicer pa dvomim, da je kdo že na takem motorju menjal ročke, ker so v SLO "prodali menda dva, en od teh dveh je tvoj" :).

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO bom kar tule vprašala, če se bo našel kak nasvet....in sicer mi je na mojmu ročka za sklopko malo daleč, žal ni nastavljiva in je malo zoprno se stegovat. Baje se lahko menja z ročko od HP4, ki je bolj na dosegu moje roke, kolikor sem uspela sprobat. Anyone?

Z "fejk" ročkami si uničiš menjalnik, jaz sem ga verjetno veš. Sklopka je klasična na zajlo zelo občutljiva in je potrebno narediti cel hod z ročko da lepo odpre lamele, vsako približevanje z kopijami je ok za roko pa slabo za sklopko ker enostavno ne narediš celotnega odmika.............kmalu bo AA na Grobniku pa poglej ta hude mojstre ki imajo kup vloženega denarja v S1000RR in grdo veliko original ročko za sklopko?!! Le zaradi tega 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, to pa k kupiš polizdelek :).

Jaz sem menjal ročke. Sem dal gor IRC, so mi boljš, ker se dajo štelat, torej ravno zaradi takšnega vzroka, kot ga ti opisuješ, le da me je motilo pri bremzanju, ker nisem mogel z enim prstom dovolj stisnit ročke.

Sicer pa dvomim, da je kdo že na takem motorju menjal ročke, ker so v SLO "prodali menda dva, en od teh dveh je tvoj" :).

Ja kaj jz morem, če delajo motorje sm za dece z velkimi šapami, moj komot zagrab tisto ročko, jz mam pa prekratke prstke :/. Zdj kr ene ne bi dajala gor, ker sm vidla kako zarad tega, k ročka ni taprava usuješ menjalnik. Kao od HP4 nj bi bla ok, tko so rekl na servisu, ampak tud oni sam predvidevajo da paše kt mora. Na netu sem sicer zbrskala kao original nastavljivo za s1000r, ampak ji iz ZDA, tko d več kt 200 eur se mi pa nit ne daje trenutno.Zgleda bom mogla počakat, da se pr nas najde kj tazga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z "fejk" ročkami si uničiš menjalnik, jaz sem ga verjetno veš. Sklopka je klasična na zajlo zelo občutljiva in je potrebno narediti cel hod z ročko da lepo odpre lamele, vsako približevanje z kopijami je ok za roko pa slabo za sklopko ker enostavno ne narediš celotnega odmika.............kmalu bo AA na Grobniku pa poglej ta hude mojstre ki imajo kup vloženega denarja v S1000RR in grdo veliko original ročko za sklopko?!! Le zaradi tega 

zakaj pa aftermarket ročka ne bi naredla celega hoda?

pa da bi menjalnik tk občutljiv bil? 

ne vem no...pa že, če ste tk ugotovili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa aftermarket ročka ne bi naredla celega hoda?

pa da bi menjalnik tk občutljiv bil? 

ne vem no...pa že, če ste tk ugotovili...

Jaz dokler nisem imel pizd.....z menjalnikom nisem niti vedel kolk je to pomebno za tega zaje....a bavarca :(

Po večini ti ki dirkajo imajo levo original desno ne, sigurno ne vsi daleč od tega pa tudi aftermarket izvedbe se sigurno dobijo dobre verjetno z večjim kotom, da to dobijo notri kar daje original.............tisto kar sem imel jaz je bilo le "prijazno roki - in neprijazno menjalniku" :D........poceni ročke, dražji zobniki  :(

post-8560-0-60215700-1399993839_thumb.jpg

post-8560-0-83879500-1399993847_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj jz morem, če delajo motorje sm za dece z velkimi šapami, moj komot zagrab tisto ročko, jz mam pa prekratke prstke :/. Zdj kr ene ne bi dajala gor, ker sm vidla kako zarad tega, k ročka ni taprava usuješ menjalnik. Kao od HP4 nj bi bla ok, tko so rekl na servisu, ampak tud oni sam predvidevajo da paše kt mora. Na netu sem sicer zbrskala kao original nastavljivo za s1000r, ampak ji iz ZDA, tko d več kt 200 eur se mi pa nit ne daje trenutno.Zgleda bom mogla počakat, da se pr nas najde kj tazga.

 

Ja kaj jz morem, če delajo motorje sm za dece z velkimi šapami, moj komot zagrab tisto ročko, jz mam pa prekratke prstke :/. Zdj kr ene ne bi dajala gor, ker sm vidla kako zarad tega, k ročka ni taprava usuješ menjalnik. Kao od HP4 nj bi bla ok, tko so rekl na servisu, ampak tud oni sam predvidevajo da paše kt mora. Na netu sem sicer zbrskala kao original nastavljivo za s1000r, ampak ji iz ZDA, tko d več kt 200 eur se mi pa nit ne daje trenutno.Zgleda bom mogla počakat, da se pr nas najde kj tazga.

jah pol pa nebi kupla bmwja hahaha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj jz morem, če delajo motorje sm za dece z velkimi šapami, moj komot zagrab tisto ročko, jz mam pa prekratke prstke :/. Zdj kr ene ne bi dajala gor, ker sm vidla kako zarad tega, k ročka ni taprava usuješ menjalnik. Kao od HP4 nj bi bla ok, tko so rekl na servisu, ampak tud oni sam predvidevajo da paše kt mora. Na netu sem sicer zbrskala kao original nastavljivo za s1000r, ampak ji iz ZDA, tko d več kt 200 eur se mi pa nit ne daje trenutno.Zgleda bom mogla počakat, da se pr nas najde kj tazga.

Na tem naslovu najdeš čuda ročk za BMW-eja   www.kupplungshebel.de . Nevem pa zakaj bi imela probleme z menjalnikom saj navzgor že iz 1-ve prestave lahko šaltaš brez sklopke in dokler sklopka normalno deluje pri šaltanju v 1-vo prestavo in normalno spelješ nikakor nebi mogla biti kriva ročica sklopke za poškodbo menjalnika (buče) ! Sam imam na svojem BMW-eju K 1200 R tudi taki nastavljivi ročici in brez težav prevoženih 40+K kil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah pol pa nebi kupla bmwja hahaha...

Na vsakem bi mela probleme, če sklopka ni nastavljiva in se je ne da mal približat.Sm dokler ma sm ta feler v primerjavi z vsemi dosedanjimi motorji, ki sem jih mela pod ritjo, je čist ql, bomo rešil zadevo, sicer se lohk pa tud brez sklopke furam k ma quickshifter :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem naslovu najdeš čuda ročk za BMW-eja   www.kupplungshebel.de . Nevem pa zakaj bi imela probleme z menjalnikom saj navzgor že iz 1-ve prestave lahko šaltaš brez sklopke in dokler sklopka normalno deluje pri šaltanju v 1-vo prestavo in normalno spelješ nikakor nebi mogla biti kriva ročica sklopke za poškodbo menjalnika (buče) ! Sam imam na svojem BMW-eju K 1200 R tudi taki nastavljivi ročici in brez težav prevoženih 40+K kil.

Tnx za link, bom mal pogledala, če je kj užitnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vsakem bi mela probleme, če sklopka ni nastavljiva in se je ne da mal približat.Sm dokler ma sm ta feler v primerjavi z vsemi dosedanjimi motorji, ki sem jih mela pod ritjo, je čist ql, bomo rešil zadevo, sicer se lohk pa tud brez sklopke furam k ma quickshifter :grim

Kaj pa je blo na Aprili tok narobe k tuki ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem naslovu najdeš čuda ročk za BMW-eja   www.kupplungshebel.de . Nevem pa zakaj bi imela probleme z menjalnikom saj navzgor že iz 1-ve prestave lahko šaltaš brez sklopke in dokler sklopka normalno deluje pri šaltanju v 1-vo prestavo in normalno spelješ nikakor nebi mogla biti kriva ročica sklopke za poškodbo menjalnika (buče) ! Sam imam na svojem BMW-eju K 1200 R tudi taki nastavljivi ročici in brez težav prevoženih 40+K kil.

Problem se pojavlja predvsem pri motorjih voženih na dirkališču kjer  se agregati vrtijo mnogo prek 10000 vrtljajev in je treba pr teh vrtljajih tut kdaj dol prešaltat na hitr in ne sam eno prestavo in verjetno gre brez sklopke samo pri modelu K1200 R ?! Če pri teh vrtljajih sklopka ne odvoji dovolj, ker zaradi prekratke ročke "ne potegneš dovolj zajle" lahko ostane menjalnik med prestavo in pri več kot 10000 vrtljajih se ve kako v menjlaniku "zaškrta" in par takšnih "ponovitev" pusti posledice na menjalniku, ki pa se brez popravila ne odpravijo same od sebe ampak je po teh parih  "lerih" vedno slabše. Bi ti bil pa Crusty verjetno zelo hvaležen za pomoč pri temu problemu, ker ga priznani nemški tunerji BMW-jev vozijo v slepo ulico in mu prodajajo (buče)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je blo na Aprili tok narobe k tuki ni?

Sj veš kako se dvovaljc pelje čez naselje 50 na uro....ne veš al bi mel v 1, al bi se v 2. cukal al bi kr rinu, pa krožna pa serpentine na dol so en sam veselje.....no to me je pr tuni najbl motl, pa d je mela balanca ful manj hoda.Drugač pa je bil top motor, nimam kj rečt....sj ma vsak motor kakšno pomankljivost, zato jih pa menjamo a ne ;).

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam je pa lepo vibrirala kar za bmw-ja e moreš rečt  :naughty:

Jaja, hehehehe, vam deklicam pač to paše! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj veš kako se dvovaljc pelje čez naselje 50 na uro....ne veš al bi mel v 1, al bi se v 2. cukal al bi kr rinu, pa krožna pa serpentine na dol so en sam veselje.....no to me je pr tuni najbl motl, pa d je mela balanca ful manj hoda.Drugač pa je bil top motor, nimam kj rečt....sj ma vsak motor kakšno pomankljivost, zato jih pa menjamo a ne ;).

a pol res dvovaljnik v zelo nizkih obratih pr nizki hitrosti tk fejst cuka kot eni pravijo, al sam jamrajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem..jest pri moji tuono ne vem al bi mel cetrto al tretjo pri 50 skozi naselje. In nobena serpetina navzdol mi se ni delala tezav. Definitivno pa bolj cuka kot stirivaljnik..

Da ne bom cist off topic..komaj cakam da ga vozim ;-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol res dvovaljnik v zelo nizkih obratih pr nizki hitrosti tk fejst cuka kot eni pravijo, al sam jamrajo?

 

 

čist off topic. ampak....jaz sm rabu eno celo sezono da sem se privadil na V2. vsaj dvakat sem se zvrnil, ker je hudir v "kritični" situaciji (3km/h, nagib) crknil. 4valjnika tam ne bi pobirall. Bistveno več je šaltanja, prožnosti je manj. Zgodbe o navoru...IMO so pravljice. Je pa na trenutke zelo fajn. Drugače se zvrne v ovinek, ker je motor ozek, v sweetspotu (moj oldie med 7 in 9k rpm) strašno lepo vleče. Aprilije sm vozu ene dve, so občutno bol poskočne kot moja Honda. z nizkimi obrati, pod 2500 se lahko vozim do..recimo tretje brzine. en tak čudn traktor so tile v2, bol jih treba vrtet kot si predstavlamo. 

 

Moti me ne več, bi pa raje mel 3 oziroma 4 bate.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol res dvovaljnik v zelo nizkih obratih pr nizki hitrosti tk fejst cuka kot eni pravijo, al sam jamrajo?

jst sm sicer tuono peljala samo par metrov in ko sm v strahu startala res obcutno trese, ampak k enkrat odpres gas se ti pa samo smeje. res fajn vlece.

kar se pa treh valjev in majhne kubature tice pa je isto k pr 4, edino cuti se da bolj vlece ze pri nizjih obratih. zmanjkovat pa ga mojga zacne sele pr 13k.

pa da ne bomo toliko off topic. upam da vidimo sharpo in novo zverino cim prej, pa da si ogledamo to cudo :P. pa naj dobro dela bavarc.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

 

najbolj od vsega pa se mi je v spomin vtisnil ta zvok, ki ga pri zaslišiš in začutiš nekje iz globine njegove duše, ko odpreš gas... skoraj da se ti zazdi, kot da te nagovarja: "kar odpri do konca... če upaš" :evilgrin:. malo manj mi je všeč poraba, ampak dobro - v tem primeru je prav gotovo vredno narest kakšen postanek več na pumpi.

 

za konec pa moram priznat še to... tale zverina je več kot očitno quite a head-turner, saj ga ljudje zelo težko spregledajo... no, pa preslišijo tudi.

 

sharpninja, naj ti dobro služi!

 

 

Well, ta prvo tisto ni duša, ampak airbox in motor. Dušo majo samo....talajni. Bol k so posebni, več duše majo. :D

 

 

Ta drugo pa čist resno. SN sm s tem motorjem vidu že recimo 4×. ko je bla s Tuono sm vedno vedu kaj gre mimo, in vedu da je redeč bmf za njo. Zdaj pa prej vidim rdečga F800s in pol šele pogledam kaj je pred njim. Hecno, ampak meni je ta motor popolnoma neopazen. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!