Skoči na vsebino

(Pre) Pametni Telefoni


Strominator

Priporočene objave

točno tako, pa še šparanje energije vključiš, da ti baterija več zdrži. Itak imaš skoraj povsod že wifi, pa če karkol rabiš vklopiš, posrfaš prebereš majle, updejtas status na FBju in to je to :D

 

Drgač pa se strinjam s Kecom, Nokia je bila vedno mal samosvoja, vendar je njen interface še vedno najbolj user friendly. 

ne vem a govoriš o symbian os ali o w. symbian je frendly samo za tiste, ki so že od nekdaj na nokii. windowsi so bolalmanj na vseh proizvajalcih enaki, ravno tako pa tudi android. sam sem vmes med ericssoni enkrat probal nokio z symbian 40, pa sem jo po mesecu dni prodal. windowsi pa so mi všeč, samo android je bolš. seveda moje mnenje.

med boljšimi telefoni je po moje najboljši v razmerju cena/zmogljivosti google nexus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

ni mi jasno zakaj bi blo telefoniranje na nokii bolj "tekoč" opravek kot na androidu?! kaj glede telefoniranja pa primerjaš? tu ni nekih razlik (razen v slišnosti,signalu, za kar pa ni osnovni pogoj vrsta os), razlike zaradi hardvera in softvera nastajajo predvsem pri vseh ostalih dodatnih funkcijah smarttelefonov, kajne?!

 

Število "klikov" ter dostopnost do podmenijev ... meni bolj odgovarja pri nokii. Moj občutek je, da je bolj tekoče in bolj intuitivno. Mogoče samo malenkost ampak pri številu klicev, ki jih kakšen dan opravim se to pozna pri številu živčnih končičev, ki preživijo dan :)

 

Oba, tako wp kot tudi androida uporabljal minimalno pol leta, tako da ne gre samo za neko pavšalno oceno. 

 

 

Na androidu izključiš neznane vire in podatkovno povezavo vključiš le kadar rabiš internet, pa se ti telefon ne povezuje sam od sebe.

 

Ti je imenitna že odgovoril. Za vsako vklapljat in izklapljat je adijo pamet. Pa tudi če bi, je na wp to šlo vedno hitreje in z manj "kliki".

 

 

ne vem a govoriš o symbian os ali o w. symbian je frendly samo za tiste, ki so že od nekdaj na nokii. windowsi so bolalmanj na vseh proizvajalcih enaki, ravno tako pa tudi android. sam sem vmes med ericssoni enkrat probal nokio z symbian 40, pa sem jo po mesecu dni prodal. windowsi pa so mi všeč, samo android je bolš. seveda moje mnenje.

med boljšimi telefoni je po moje najboljši v razmerju cena/zmogljivosti google nexus.

 

 
Izjava "andorid je bolš" pa je seveda po eni strani dokaj tipična, po drugi pa ... :D   Zate ne dvomim, da je. 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem a govoriš o symbian os ali o w. symbian je frendly samo za tiste, ki so že od nekdaj na nokii. windowsi so bolalmanj na vseh proizvajalcih enaki, ravno tako pa tudi android. sam sem vmes med ericssoni enkrat probal nokio z symbian 40, pa sem jo po mesecu dni prodal. windowsi pa so mi všeč, samo android je bolš. seveda moje mnenje.

med boljšimi telefoni je po moje najboljši v razmerju cena/zmogljivosti google nexus.

Sicer ti je že Kec odgovoril, pa velja tutdi za mene. android in novejši "preveliki" telefoni so odlični za uporabo, a vendar bolj nerodni, sploh za hitro dostopanje do menujev, klicanje ,enoročno uporabo. Normalno da so naprednejši hitrejši itd...a vendar meni je nokia 5800 ravno tako vse naredila, kot mi naredijo novejši telefoni. Ko sem jo pred leti kupil je pa itak bila špica. Telefon sem celo shranil, saj ga uporabljam kot navigacijo na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ti je že Kec odgovoril, pa velja tutdi za mene. android in novejši "preveliki" telefoni so odlični za uporabo, a vendar bolj nerodni, sploh za hitro dostopanje do menujev, klicanje ,enoročno uporabo. Normalno da so naprednejši hitrejši itd...a vendar meni je nokia 5800 ravno tako vse naredila, kot mi naredijo novejši telefoni. Ko sem jo pred leti kupil je pa itak bila špica. Telefon sem celo shranil, saj ga uporabljam kot navigacijo na motorju.

jasno, da vse prednosti prinesejo tudi kakšno pomanjkljivost. najbolj enostavno je pač trotlziher-na gumbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ti je imenitna že odgovoril. Za vsako vklapljat in izklapljat je adijo pamet. Pa tudi če bi, je na wp to šlo vedno hitreje in z manj "kliki".

 

 

Mogoče tebi odgovarja bolj wp, je pa na tekmovanju v Ameriki android premagal celo Apple in njegov iOS prav v hitrosti.

Kako z manj kliki? Na androidu sta to dva klika, je potem na wp en klik?

 

Kaj nekomu paše je njegova subjektivna ocena, dejstvo je, da prodaja kaže, kaj je najbolj priljubljeno in uporabno.

Nokie so se mi zamerile z baterijami in ko pade po tleh je fuč, vsaj v mojem primeru. Sedaj imam četrti Samsung, drugi z androidom. To so neuničljivi telefoni, enega sem podaril, drugega prodal, enega starejšega imam pa še in baterija zdrži kot pri novem. Tudi po tleh so mi padli vsi, razen zadnjega in se nobenemu ni nič poznalo. S2 imam že dveleti, 4,3 inčni in ni prevelik, z eno roko lahko dostopam do menijev. Pa še SAR vrednosti ima Samsung nizke, pred leti je bil krepko pred konkurenco, sedaj ga počasi dohitevajo tudi drugi. Slikam v glavnem s telefonom, navigacijo imam na telefonu, internet, ko sem od doma, pa še druge pripomočke, ki jih redkeje uporabljam,...poleg telefona. Sedaj bi ga lahko zamenjal, sem dobil bon za nov telefon, pa bom verjetno ostal še kar nekaj časa na tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jasno, da vse prednosti prinesejo tudi kakšno pomanjkljivost. najbolj enostavno je pač trotlziher-na gumbe.

nism govoril o gumbih, sem imel touch screen. Pri androidu najbolj pogrešam: speed dialing, potem voice calling, ker ga pretežno uporablajm v avtu s slušalko, je bila v tem primeru nokia zakon. Pritisneš tipk, poveš ime klicanega in že vrti. Mogoče se zmoti v 1%. Da ne govorim o androidu, niti nimam hitrih tipk, ko poiskusim glasovno klicanje vrti kar nekaj tja v tri dni...to je sam nekaj pomanjkljivosti ki me motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede klicanja, gre meni imenik od androida na živce, mi je pa moj na htc-ju (htc sense) zelo fajn, hiter in "pameten". je bil tudi razlog, da sm se zopet odločila za htc. spet pa je enim ravno ta sense kamen spotike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dami34 Hitro klicanje, ima moj stari Samsung I9000 zelo elegantno rešeno. Na praznem ekranu držiš prst da se odpre menu , izbereš Bližnjice in od tam Hitro klicanje. 

 

@ cikadina, imenik je prav super. Potegneš čez stik desno je klic, levo pa sporočilo. Enako je z dnevnikom klicev. 

 

Za res enostavno iskanje - posebej med vožnjo - po imeniku, pa priporočam program Gesture search  . Enostavno "napišeš" s prstom na ekran nekaj črk ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni izmed objav sem se pritoževal glede „imbeciliziranja“ uporabnikov s strani googla in to velja tudi za ostale večje ponudnike spletnih storitev. Rad bi preveril ali je kaj na tem ali me samo paranoja grabi:  

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/38431-filtriranje-iskalnih-rezultatov/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede klicanja, gre meni imenik od androida na živce, mi je pa moj na htc-ju (htc sense) zelo fajn, hiter in "pameten". je bil tudi razlog, da sm se zopet odločila za htc. spet pa je enim ravno ta sense kamen spotike. 

ja res je odličen. zdaj mam na novo htc in je ql.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism govoril o gumbih, sem imel touch screen. Pri androidu najbolj pogrešam: speed dialing, potem voice calling, ker ga pretežno uporablajm v avtu s slušalko, je bila v tem primeru nokia zakon. Pritisneš tipk, poveš ime klicanega in že vrti. Mogoče se zmoti v 1%. Da ne govorim o androidu, niti nimam hitrih tipk, ko poiskusim glasovno klicanje vrti kar nekaj tja v tri dni...to je sam nekaj pomanjkljivosti ki me motijo.

trotlziher je blo mišljeno na splošno.

za telefoniranje v avtu pa zelo priporočam bluetooth povezavo, saj se lahko vse dela preko komand vozila (volanski gumbi, display računalnika,.. .))

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče tebi odgovarja bolj wp, je pa na tekmovanju v Ameriki android premagal celo Apple in njegov iOS prav v hitrosti.

Kako z manj kliki? Na androidu sta to dva klika, je potem na wp en klik?

 

Kaj nekomu paše je njegova subjektivna ocena, dejstvo je, da prodaja kaže, kaj je najbolj priljubljeno in uporabno.

Nokie so se mi zamerile z baterijami in ko pade po tleh je fuč, vsaj v mojem primeru. Sedaj imam četrti Samsung, drugi z androidom. To so neuničljivi telefoni, enega sem podaril, drugega prodal, enega starejšega imam pa še in baterija zdrži kot pri novem. Tudi po tleh so mi padli vsi, razen zadnjega in se nobenemu ni nič poznalo. S2 imam že dveleti, 4,3 inčni in ni prevelik, z eno roko lahko dostopam do menijev. Pa še SAR vrednosti ima Samsung nizke, pred leti je bil krepko pred konkurenco, sedaj ga počasi dohitevajo tudi drugi. Slikam v glavnem s telefonom, navigacijo imam na telefonu, internet, ko sem od doma, pa še druge pripomočke, ki jih redkeje uporabljam,...poleg telefona. Sedaj bi ga lahko zamenjal, sem dobil bon za nov telefon, pa bom verjetno ostal še kar nekaj časa na tem.

se popolnoma strinjam s tabo. pred kratkim sem nabavil nov telefon in je bil v ožjem izboru tudi s2. čeprav je relativno star model, ima še vedno zelo dobre lastnosti, zdaj se ga pa da dobiti dokaj ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel android htc,samsunge 4kom, Lg,motorola,sony....neki jih še imam....

HTC najslabše.....v pi....

Sony tud ni neki....

LG 2x bil super....

Samsungi sploh note zakon

Iphone men bil za 24ur ok pol prodal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Da preskočim moje jamranje nad Androidom, tole deluje zanimivo:

 

http://www.yotaphone.com/#/en/

 

Zelja načeloma ne maram ampak tole je pa posrečeno.

ka pa cena? hardversko je kr ok, zadnji display ma malo resolucijo, pa za 4,3 cole je kr velik (133mm). pravijo, da so vse prodali?!

imel android htc,samsunge 4kom, Lg,motorola,sony....neki jih še imam....

HTC najslabše.....v pi....

Sony tud ni neki....

LG 2x bil super....

Samsungi sploh note zakon

Iphone men bil za 24ur ok pol prodal

kaj je blo s htcjem narobe? js ga mam zdaj, pa sem kr zadovoljen (še posebej imenik mi je ql).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da preskočim moje jamranje nad Androidom, tole deluje zanimivo:

 

http://www.yotaphone.com/#/en/

 

Zelja načeloma ne maram ampak tole je pa posrečeno.

cena naj bi bla cca 500€, kar je v primerjavi z bolj renomirano konkurenco (resda, kar se tiče dveh ekranov nima konkurence) kar visoko. razvili so telefon v rusiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj šef prau, da ne ve al naj vzame Apple iphone al neki drucga. 

Pol sm mu reku, bilokaj boš vzel, bo vsaj en pameten zraun mene.... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest sem se šel pa Božička in nabavil tole:

http://intexmobile.si/pametni_telefon_aqua-i5.html

 

....upam, da bo delal.

Za ta denar veliko ponuja in obljublja... bomo videli kako bo zadovoljna... moramo pa počakat do Božiča..  :P

važn, da ma vibro....in to močno, potem pride ponavad zadovoljna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bum:  ...konnju jedan... to je za HČERO!!!

 

... ženi je Miklavž prnesu....

a mobilnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mobilnik?

Vibrator! O njemu je tekla beseda.

 

Ja, ja, res je, ne morem gobca držat. Tak s'm.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da preskočim moje jamranje nad Androidom, tole deluje zanimivo:

 

http://www.yotaphone.com/#/en/

 

Zelja načeloma ne maram ampak tole je pa posrečeno.

 

 

nisem dost gledal, me pa zanima, a se da lcd čist ugasnit? e-Ink ima smešno porabo baterije, in verjetno bi zdržal ene dva dni, recimo na kakem potepanju....

 

 

Moj šef prau, da ne ve al naj vzame Apple iphone al neki drucga. 

Pol sm mu reku, bilokaj boš vzel, bo vsaj en pameten zraun mene.... :D

 

 

apple je fajn. Ampak drag, in relativno zaprt.U debatah po navadi ne slišiš da recimo malenkosti kot je zvonenje, ne morš nastavt MP3ja. Še slabše (po svoje) MP3ja sploh ne pozna! Brez iTunesov nanj ne moreš nič naložit, iTunesi pol skonvertirajo v neke čudesne formate...Nima mikro USB konektorja za ponjenje, ampak svojega, torej ne morš kr enmu frendu mal uplenit polnilca. Tudi če imaš samo kabel  s sabo, se ob  priklopu na PC jabolko ne polni, če nima iTunesov....baterija...cel dan. več nikoli. 

 

Dobra stran....strašno hiter, odličn software, apstore je bistveno bolje založen in filtriran kot android market, in iTunes so super super zadeva ko se jih navadiš. fantastično je poskrbleno za backupiranje. 

 

Najslabš pa je, da te sjebejo ko majmuna. Use si urediš u iTunesih, in pol presedlat na kak drug sistem ni lahko. 

 

Se mi pa zdi premajhen, in posledično je tud battery life bol švoh. razne lopate ala note3 lahko zdržijo dva dni, saj so napram apfelstrudlu res velike in debele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem dost gledal, me pa zanima, a se da lcd čist ugasnit? e-Ink ima smešno porabo baterije, in verjetno bi zdržal ene dva dni, recimo na kakem potepanju....

 

 

 

 

apple je fajn. Ampak drag, in relativno zaprt.U debatah po navadi ne slišiš da recimo malenkosti kot je zvonenje, ne morš nastavt MP3ja. Še slabše (po svoje) MP3ja sploh ne pozna! Brez iTunesov nanj ne moreš nič naložit, iTunesi pol skonvertirajo v neke čudesne formate...Nima mikro USB konektorja za ponjenje, ampak svojega, torej ne morš kr enmu frendu mal uplenit polnilca. Tudi če imaš samo kabel  s sabo, se ob  priklopu na PC jabolko ne polni, če nima iTunesov....baterija...cel dan. več nikoli. 

 

Dobra stran....strašno hiter, odličn software, apstore je bistveno bolje založen in filtriran kot android market, in iTunes so super super zadeva ko se jih navadiš. fantastično je poskrbleno za backupiranje. 

 

Najslabš pa je, da te sjebejo ko majmuna. Use si urediš u iTunesih, in pol presedlat na kak drug sistem ni lahko. 

 

Se mi pa zdi premajhen, in posledično je tud battery life bol švoh. razne lopate ala note3 lahko zdržijo dva dni, saj so napram apfelstrudlu res velike in debele.

tvoj posrečen odgovor sem posredoval mojmu šefu, ki je odgovoril: (prevajam fonetično):

 

AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??  :glare:  pa en tak butast izraz se mu je na faci izrisal. :D

 

še vedno je sam eden pameten v družbi s pametnim telefonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!