Skoči na vsebino

(Pre) Pametni Telefoni


Strominator

Priporočene objave

cena naj bi bla cca 500€, kar je v primerjavi z bolj renomirano konkurenco (resda, kar se tiče dveh ekranov nima konkurence) kar visoko. razvili so telefon v rusiji.

 

Tako je. Cena je na computeruniverse 499. Brez vezave ali brandlockanja. To da je razvit v rusiji me sploh ne moti. Verjamem, da imajo sedaj tam malo morje manjših in izjemno sposobnih podjetij. Sem že zasledil kar nekaj super izdelkov kar se tiče programske opreme, ki so konkurenca zahodnim po vrh vsega pa so še free, ampak to je druga zgodba. 

 

nisem dost gledal, me pa zanima, a se da lcd čist ugasnit? e-Ink ima smešno porabo baterije, in verjetno bi zdržal ene dva dni, recimo na kakem potepanju....

 

 

Se da. Kakšna pa je potem uporabnost in funkcionalnost e-ink ekrana pa ne vem, zasledil sem to, da ni touch ampak ima pod ekranom kapacitativni slider.

 

 

Sicer pa zame še vedno wp, tudi dva ekrana me ne prepričata, da bi prešaltal na droida. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en dober komentar:

 

prodajam telefone že lep čas in sem imel tud nokie ko so bile še dobre... samo so bile vedno korak zadaj v tehnologiji oz. zadnje... njihovi touchi niso nič posebnega oz. so v primerjavi s konkurenco bili najslabši (razen pri lumniah) - displayev ne izdeluje nokia... izdelujejo jih podjetja kot so samsung, lg, sharp itd... - fertik enako je za procesorje in drugo periferijo... - od vseh naštetih firm samo samsung večina hardwara razvija in izdeluje sam - tudi za druge kot so apple itd... - ostali so samo naročevalci kosov, slednje sestavijo v neko celoto nalimajo svoj logo in je to to... - google in android je po mojem mišljenju kot za pametne telefone daleč najboljša izbira kar obstaja in je obstajalo glede na to kaj ponuja (neskočne možnosti) pravega malega računalnika v telefonu ali tablici... na kater drug telefon lahko prek navadnega usb-otg kabla povežeš večina vsega kar lahko priklopiš na navaden pc, tipkovnice, miške, diski, ključki, gamepadi itd itd... - integracija z googlom katerega uporabljamo čisto vsi... - kar se pa tiče nadzora pa je... ga tak je svet bigbrother nas itak nadzoruje... če hočeš da te ne si pač potegenš dol verzijo androida ki ni integriran z googlom (je edini odprtokodni operacijski sistem za telefone) kar pomeni da je vupogled vsakemu programečku in da v sami kodi ne morejo nič skriti oz. si ga lahko vsak predela po svoje, kar za druge operacijske sisteme ne mormo rečt ko nihče ne ve kaj se skriva v notranjosti in kaj vse pošilja stričkom v ozadju...

 

Jaz imam sedaj S4, z starim S2 se bom igral, ga posodabljal, rootal in imel kot rezervo na potovanjih.

Sodelavec ima Prestigio, ki je podoben S2 ampak ni primerjave...display, kamera, teža,...da o ostalem, kar je manj vidno niti ne govorim.

Konkurenca je velika, razlika me telefoni pa tudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem dost gledal, me pa zanima, a se da lcd čist ugasnit? e-Ink ima smešno porabo baterije, in verjetno bi zdržal ene dva dni, recimo na kakem potepanju....

 

 

 

 

apple je fajn. Ampak drag, in relativno zaprt.U debatah po navadi ne slišiš da recimo malenkosti kot je zvonenje, ne morš nastavt MP3ja. Še slabše (po svoje) MP3ja sploh ne pozna! Brez iTunesov nanj ne moreš nič naložit, iTunesi pol skonvertirajo v neke čudesne formate...Nima mikro USB konektorja za ponjenje, ampak svojega, torej ne morš kr enmu frendu mal uplenit polnilca. Tudi če imaš samo kabel  s sabo, se ob  priklopu na PC jabolko ne polni, če nima iTunesov....baterija...cel dan. več nikoli. 

 

Dobra stran....strašno hiter, odličn software, apstore je bistveno bolje založen in filtriran kot android market, in iTunes so super super zadeva ko se jih navadiš. fantastično je poskrbleno za backupiranje. 

 

Najslabš pa je, da te sjebejo ko majmuna. Use si urediš u iTunesih, in pol presedlat na kak drug sistem ni lahko. 

 

Se mi pa zdi premajhen, in posledično je tud battery life bol švoh. razne lopate ala note3 lahko zdržijo dva dni, saj so napram apfelstrudlu res velike in debele.

No ja, jaz take razlike ne opažam med japko in androidom. Isto bolj ali manj.

Zaprtost sistema in eksotika japke je hudi minus, poleg nore cene.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, jaz take razlike ne opažam med japko in androidom. Isto bolj ali manj.

Zaprtost sistema in eksotika japke je hudi minus, poleg nore cene.

cak, ce ne opazis razlike, kako je pol tak minus? Nora cena je edina zamera. Se pocebej, ker ipad mini stane 300€, za telefon pa hocejo dva in polkat vec?!?

Ravno vceraj sm tel androida vrzt v zid, tako pocasi je zacel delat. Razlog je bil dokaj poln spomin. prostega je blo se par 100 mega, od 12 giga. Pa je galaxyja enostavno zadavilo. Applu se to ne zgodi, tud ce nima prostega niti bajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med samim sistemom, oboje zelo podobne, če delaš z enim je drugi precej domač.

 

No pri Japki se jim je Slovenija zamerila, še sedaj nima uradne slovenščine, ampak neke domače polprevode (še en fail).

 

Imel doma iPad2 malo na testu, HW lepo dela, samo kot si napisal to so jajca, "nič" ne moreš gor naložit brez iTunes. Dobro, da sem izbezal potem bolj domač in prijazen program za delo http://www.i-funbox.com/

 

Glede Androida, sedaj imam Nexus 7 (prvi model), zadeva dela kot sneta sekira.

 

Itak pa so vse te naprave na toucscreen velika jajca, normalno ne moreš tipkat, vedno je polno napak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

um, ne razumem tocno, a tebe motjo itunes pa apstore accounti? Mene jebe le prenos datotek PC->iStvar ekskluzivno preko itunesov. Apstore se mi zdi bistveno bols kontroliran kot android market. Met pad/tab nekaj dni na uporabi po navadi nc kej dost ne pove. dve leti bo ko naenkat uporabljam oba sistema. Dlje kot ju uporabljam vec razlik pro et contra vidim. Stalna zamera je samo jabolcna cena, ceprav pri tablicah dobri androidi nit niso bistveno cenej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naročil best buy androida, motorola moto g (lastnik google).

183 eur s ptt.

Take japke sploh ni.

Po dveh tednih ipada sem vse spoznal, nic bat. Takoj jailbreak, nafilal 32 gb materiala, vse pregledal.

Super baterija in hw, a zaprtost sistema, nobene reže itd., neumni itunes, ki so nasrali pc, da bi si kak file prenesel...

Android ista kopija, linux/unix sta oba, nobene tople vode.

Android je tečen s programi in prckanjem v ozadju, killer task je nuja, je pa odprt, vse se najde in reši.

Ne more japja z googlom tekmovat, to je kot na dlani.

Lepo se vidi, kako je android preplavil trg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem dost gledal, me pa zanima, a se da lcd čist ugasnit? e-Ink ima smešno porabo baterije, in verjetno bi zdržal ene dva dni, recimo na kakem potepanju....

 

 

 

 

apple je fajn. Ampak drag, in relativno zaprt.U debatah po navadi ne slišiš da recimo malenkosti kot je zvonenje, ne morš nastavt MP3ja. Še slabše (po svoje) MP3ja sploh ne pozna! Brez iTunesov nanj ne moreš nič naložit, iTunesi pol skonvertirajo v neke čudesne formate...Nima mikro USB konektorja za ponjenje, ampak svojega, torej ne morš kr enmu frendu mal uplenit polnilca. Tudi če imaš samo kabel  s sabo, se ob  priklopu na PC jabolko ne polni, če nima iTunesov....baterija...cel dan. več nikoli. 

 

Dobra stran....strašno hiter, odličn software, apstore je bistveno bolje založen in filtriran kot android market, in iTunes so super super zadeva ko se jih navadiš. fantastično je poskrbleno za backupiranje. 

 

Najslabš pa je, da te sjebejo ko majmuna. Use si urediš u iTunesih, in pol presedlat na kak drug sistem ni lahko. 

 

Se mi pa zdi premajhen, in posledično je tud battery life bol švoh. razne lopate ala note3 lahko zdržijo dva dni, saj so napram apfelstrudlu res velike in debele.

 

:lol: :lol: :lol: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naročil best buy androida, motorola moto g (lastnik google).

183 eur s ptt.

 

Zakaj naj bi bil to best buy?

Rabljenega S2 dobiš ceneje in z boljšimi karakteristikami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resolucija le 480x800, le dual core, itd. Ne vem kaj bi bilo tam boljšega, plus da je staro in da androida 4.4 ne bo videlo, ali?

 

Skratka, niti v sanjah + da je rabljeno in zdrsano.

 

Za razliko od quad core, 1280x720 resolucijo (HD), čisto novo, nadgradljivo na 4.4 itd...

 

Saj mogoče tudi Nexusa 5 kje dobim rabljenega za to ceno s počenim ekranom pa potem sam lotam  :grrr

 

S2 pa sicer poznam, ma brat, po par mesecih (power user) je to takšno zatikanje, da ga lahko vržeš samo še v steno. Katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no, vsak ima svoje želje in potrebe. meni je bila še najbolj všečna ena začetnih verzij androida, ne vem, katera po vrsti, v glavnem na galaxy3...brez S. S2 se meni ni zatikal, bom videl, kako se ga lahko spremeni po lastnih željah. meni je pomembno, da ima tel. tudi dobro kamero, vsaj tako, da so slike spodobne za gledanje na pc in shranjevanje...pa GPS, da je v eni napravi vse, kar rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja izkušnja je da je android za nas "reveže" in preproste ljudi bolj primeren, ker ne rabiš za vsak kakec 50MB velikih itunesov (mogoče so sedaj še večji). ne vem a je treba zdej še vedno po vsaki namestitvi sinhronizacijo delat, ampak mene je to jezilo, pa je blo traba samo muziko gor na ipod dat. zdej je šel v pokoj, ker nima za kaj več rabit. andorid je pač odprta zadeva, tako da se najdejo tako super programčki, kot popolnoma neuporabne zadeve. itak pa če prej prebereš ocene drugih uporabnikov ne fališ kaj dosti. po mojem mnenju ne počne jabolko nič tako presenetljivo boljše, da bi bilo vredno svoje cene. je pa res da so njegovi ljubitelji zelo zvesti kupci in je to verjetno neke vrste statusni simbol. kar se tiče aplikacij in prilagojenosti, je verjetno stvar neprimerno lažje optimizirat za zelo omejeno število naprav, kot pa pri androidu, kjer jih je celo morje, od najbolj cenenih in švoh, do super hitrih in super duper zmogljivih. je pa kljub vsem super performansu to še vedno, zgolj telefon oz. zgolj tablica, ki sta oba namenjena bolj al manj kratkočasenju, pametnega lahko na njih narediš bore malo. 

 

tako da za kratkočasenje je tablica za 200€ prav tako dobra kot tista za 600, pa še manj se človek obremenjuje s čuvanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. je pa kljub vsem super performansu to še vedno, zgolj telefon oz. zgolj tablica, ki sta oba namenjena bolj al manj kratkočasenju, pametnega lahko na njih narediš bore malo. 

 

Jaz imam telefon tudi za fotografiranje in navigacijo. Imam dva solidna fotoparata Canon, ki sta postala odvečna, tudi Garmina sem preizkusil in ni nič boljši od GPS na telefonu, termometer je kar točen, pa senzorji za merjenje razdalij, hrupa...res, da niso profesionalne naprave, ampak ne zaostajajo veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to mam tudi jst tako na tablici kot telefonu in deluje odlicno. je pa res da zdej slikamo prav vsako bedarijo (ki jo seveda moremo šerat). navigacija je res uporabna ampak vsaj pri meni ful kuri baterijo, tako da ce ni telefon priklopljen na polnjene jo po dobri uri mrtu. tablica kar se tega tice zdrzi neprimerno vec. no pa se ena korist je. wi-fi miš, za daljinec od televizije, pa za youtube na tv-ju predvajat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pronicljivost, kakšna prodornost, neverjetna sposobnost argumentacije ...

Kdor je pogledal tehnične podrobnosti glede procesorjev ve, da je pri tem Apple že malo zadaj za konkurenco :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor je pogledal tehnične podrobnosti glede procesorjev ve, da je pri tem Apple že malo zadaj za konkurenco :kva1:

 

 

To je približno tako, kot da bi sklepal na vodljivost motorjev samo na podlagi konjev in navora. V tem primeru bi moral biti Rocket III, hudo okretna in na pisti izjemno strupena mašina. 

 

Japka mi je antipatična do amena ampak os in appe ima optimizirane, zadeve delujejo in to hitro. Z salbšim procesorjem doseže veliko več kot android. Isto velja za WP. No to je lahko za tekoče delovanje plus, za odprtost pa minus in kot sem rekel že nekajkrat, vsak mora pogruntati kaj potrebuje in če ne veš kaj plačuješ je vsakega evra škoda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp.  iPad2 z 900MHz al nek podobnega na papirju nima za burek. U resničnem življenju pa je občutno hitrejši od Acerja z 1,5GHz in mojega taba z 1,2Ghz.  

 

Benchmark test je Ikein katalog. Stvar se lepo lista že na iPhonu 4, na Samsungu Galaxy S4 pa še ne. Podobno je z rtvslo arhivom.

 

 

Se pa trg spreminja. Pred dvema letoma so ble androidne tablice malenkost cenej od iPadov, pa bistveno slabše. Te iste, takrtat vrhunske tablice so z vsako posodobitvijo androida bol počasne in zasvinjane. Nove budget tablice so 200€, in jim pač ne morš zamerit, če trokirajo in video nalagajo 15sec. Noro mi je, kako slab je Chrome browser na androidu. Po drugi strani pa iPad mini zdej dobiš za 300€ in je meni najbrž idealna tablica. brez zatikanj, z odličnimi ekrani in baterijo. Pizdarija je še zmer samo cena za iPhone. Jebiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja chrome je postal pravo požrešno sranje. kaj je zdaj najboljše? Pred časom sem mozzilo dol metal s telefona ker je bil chrome boljši zdaj pa ne vem več???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je približno tako, kot da bi sklepal na vodljivost motorjev samo na podlagi konjev in navora. V tem primeru bi moral biti Rocket III, hudo okretna in na pisti izjemno strupena mašina. 

 

Japka mi je antipatična do amena ampak os in appe ima optimizirane, zadeve delujejo in to hitro. Z salbšim procesorjem doseže veliko več kot android. Isto velja za WP. No to je lahko za tekoče delovanje plus, za odprtost pa minus in kot sem rekel že nekajkrat, vsak mora pogruntati kaj potrebuje in če ne veš kaj plačuješ je vsakega evra škoda. 

kaj je to veliko več je seveda vprašanje, kot si rekel bi blo fajn, da vsak pogrunta kaj potrebuje. je pa fejst problematično testirat 30 različnih tablic ali telefonov, preden se odločiš za nakup. tudi testi raznoraznih "testerjev" so lahko precej subjektivni ali pa ne povedo tega, kar je posameznemu uporabniku pomembno. vsaj kar se telefonov tiče je gsmarena dokaj objektivna. res pa je tudi, da so za povprečnega uporabnika povprečno (ali celo podpovprečno) zmogljive mašine (in zato cenovno bolj dostopne) v teh testih večinoma slabo ocenjene, oz. opevajo top modele posameznih proizvajalcev (ne glede na to ali so androidi, wpji ali iosi).

moj trenutni izbor bi bil google nexus 10 pri tablicah in google (lg) nexus 5, kar se tiče telefonov. gledam pa z vidika koliko dobiš za vložen denar (kar pomeni, da je hardversko verjetno tut kak "močnejši" model), tehnične specifikacije, kvaliteto izdelave,...android pa mi je trenutno bolj blizu kot ios in wp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se res za te "igračke" (bodimo pošteni, da so to predvsem igrače za odrasle) res ne zdi smiselno dobesedno metat denarja, ker razn za brkljanje po netu, navigacijo, pa daljinc jih ne moreš rabit. že za pisanje po motosvetu je bilokatera zadeva skorajda neuporabna, rabiš tipkovnico, razn če imaš toliko potrpljenja, pa čas popravljanja. ker nobena ta fancy šmensi tablica ne more nadomestit klasičnega računalnika. ne vem pa kako se tisti hibridi med tablico in prenosnikom obnesejo, ampak ponavadi tisto kar ni ne eno ne drugo ni najboljše. se pa lahko motim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cikadina, če jih ti samo za bedarije uporabljaš še ne pomeni, da jih drugi tudi samo za take namene.

jebga, za vrtat po nosu, so pa en mau prevelike :P

 

 

p.s. med 1,2 pa 1,5 ghz skor noben ne opazi razlike. pa tudi 2 ali 4 jedrni procesor še ne pomeni da 4 jedrni 2x hitrej dela. Razlike so ful minimalne, vsak mora pr sebi razčistit, kaj od founa sploh rabi. 

Že pri velikosti je lahko hud problem. Prevelik je preneroden za enoročno uporabo, a na manjšem se manjše vidi...hm

Ekran...če ga velik po žepih valaš in opravljaš kako službo kjer obstaja možnost poškodb, padcev itd...je že fajn če je gorilla glass kar spet podraži zadevo...

 

to sta sam 2 mala problema, saj do OS sploh še nism prišel.....

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cikadina, če jih ti samo za bedarije uporabljaš še ne pomeni, da jih drugi tudi samo za take namene.

 

 

Ne klamfaj, cika ima čisto prav. Telefoni in tablice so dobre za pregledat maile, kaj forwardirat, narediti kakšno fotografijo, drugače pa so igračke.  Za kakršno koli resno delo, pa naj gre tukaj za programiranje, vodenje projektov s pomočjo programov kot so ms Project, projektiranje s pomočjo tehničnih programov ali celo sestavljanje uradnih dopisov, pogrnejo na celi črti. Seveda razen če updejtanje facebook profila ne sodi med resno delo. 

 

No za kakšno kelnarjenje je tablica res mogoče čisto dovolj za polaganje ciglov pa že malo manj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!