Skoči na vsebino

(Pre) Pametni Telefoni


Strominator

Priporočene objave

Kot sem rekel 788 dražji in fenci in šlo kupit l.96 a so zelo redki kupili model 768 pa veliko...in ja pokrovčka na teh dveh le za šminko...anteni pa nista bili za rastegnit.....bom pogledal v uti mislim da še en nekje leži...hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak .. k sm se s 101 - pelu .. pa odprt okn ... pa govoru, mi je enkrat vn padu ... nč .. ustavu sm .. ga pobral pokroućek odlomlen... ampak .. ko je jaći k se vozš s 101-ko in se pogovarjaš :lol1:

ups .. zdele spomnu ... golfa 2 sm meu takrat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Cartman pravi:

Kaj sm sklobasal??? Jebemti autocorect. Jabuk, zresn se. To je to. Prepametno use skup. 

Sony cdx1000 je bil v mobi paketu za 30.000 sit,sony ericson 628 v paketu za 25.000sit,sagem zeleni pa v paketu za 20.0000 sit...na naročnino se ne spomnim,da bi bil je pa možno...je pa to bilo l.98...možno celo da sony bil v mobi paketu že v 99,ker se mi neki sanja,da nazačetku MObi samo ericson in sagem...

Problem v meni....kratkoročni spomin šepa...za nazaj pa kva češ...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, sesir pa maus, se mi zdi, da sta malenkost skrenila s teme. Tule je govora o (Pre)pametnih telefonih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, izibajker pravi:

Ej, sesir pa maus, se mi zdi, da sta malenkost skrenila s teme. Tule je govora o (Pre)pametnih telefonih...

Ja smo pač starčki...

Hehe,da bo še malo on topic...zadnje čase imam tablico(18mesecev) in gsm lenovo(6mesecev) in moram rečt,da sem kar pozitivno presenečen...za mali denar zelo soliden gsm isto velja za tablico...aja vmes imel google LG nexus 5 in imam neomejeno prostora na internetu za slike,filme tako,da me koliko giga ima spomina sam aparat ne zanima!Vem,da mora imeti vsaj 2gb rama...

Ker je pri hiši spet potekla ena naročnina smo glih naročili še en ta asus na telemahu za 1.75eu na mesec...poročam kak bo...

IMG_20170511_141411_169.JPG

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izibajker halo, o legendah se govori. Takrat smo pametni drzal telefone u šahu, zdej je obratno. Telefoni nas big time ownajo.

 

pred ene 6-7 leti sm po nesreci prsu do jabolka, in....zdej je vse drugo bezveze. V tem casu sm menjal samo 2x. 3gs, 5, in zdej 6 z razprodaje. Mal sm zajebal, ker bo zdej v hoferju 7 za 490+ddv. Jebiga. Se zmer se mi zdijo cene oderuske, ampak uporabniska izkusnja je totalno neopazna. Torej super. Mi je pa kar zabavno kako smo pod nadzorom. Ne vem po kaksnem kopitu zadeve delajo, ampak....stara petka brez SIMa, vsake tolko pozvoni??? iPad  zvoni redno, ko me kdo klice, napise cifro in pravi de je z mobija? WTF?  Neka sinhronizacija preko itunsov ocitno prenasa tudi voip, saj pad sploh ni celullar...srhljivo, ampak prej ko se s tem sprijaznimo, prej bo mir hehe. Preprican sem da se preko googla sledi in povezuje popolnoma enako, le da zvoni ne. 

 

So bli momenti, ko sm razmislal de bi jeseni kupil nokio 3310, in se mal oddaljil od 24/7 doseglivosti. Ma se mi zdi de ne bo nic s tega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Cartman pravi:

 Preprican sem da se preko googla sledi in povezuje popolnoma enako, le da zvoni ne. 

Tudi jaz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, izibajker pravi:

Ej, sesir pa maus, se mi zdi, da sta malenkost skrenila s teme. Tule je govora o (Pre)pametnih telefonih...

a veš kaj je blo leta 1996 met Ericssona ... to je približno tko, kot met zdele.... se ne spomnim kaj ... nepojemljivo je bilo, da se s takim telefonom okol sprehajaš in kličeš kogar hočeš in si klican od kogarkoli ... 

so pa današnji telefoni vse kaj drugega kot telefoni .... to so tablice s katerimi lahko tudi pokličeš ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

pr mojemu modelu se ni dala vn potegnit antena in plastični pokrovček se je lomil na stiku .. itak ni imel nobene funkcije razen, da je tipkovnico pokril ... delala je po Ljubljani ... pol signala ... k sm pa prečkal mejo v Avstrijo, sem prvič videl kako zgleda polni signal..

Ericsson T10 - leta 1996 jih se ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zok pravi:

Ericsson T10 - leta 1996 jih se ni bilo.

a sem kje omenil T10 :?

ko pridem domo .. če se bom spomnil in ga našel, ga bom slikal ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prvi je bil gf 768 (mislim, da je bila oznaka T18), za vas pa ne vem ;)...

59147b9a5c45f_SonnyEricssongf768T18.jpg.4e1bf8f673477332fde14252db217a25.jpg

Ajd! :P

Dobil sem ga za rojstni dan leta 98. Bil je zelo izvirno zapakiran v vrečki za zamrzovanje, ki je bila v veliki torti v obliki mobitela. In seveda je ob začetku rezanja torte le-ta začela zvoniti. Lepo in originalno presenečenje mi je naredila moja zlata razširjena družina :wub::inlove::inlove::wub::wub::inlove:.

 

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem bil vedno pristaš Samsunga, me je pa zadnje čase pozitivno presenetil Huawei...(android)

Ja Ericsson pa Nokia...to so bili začetki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Sam sem bil vedno pristaš Samsunga, me je pa zadnje čase pozitivno presenetil Huawei...(android)

... mene pa LG pred ene tremi leti :OK:...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, vandrovec pravi:

Sam sem bil vedno pristaš Samsunga, me je pa zadnje čase pozitivno presenetil Huawei...(android)

Ja Ericsson pa Nokia...to so bili začetki.

kaj je bil štos, če že posegamo v zgodovino:

Nokia 5800XM (xpress music)

1. je zmogla, navigacijo, here maps, oziroma ovi maps, ki jo še danes lahko uporabljam.  

2. Nepotratna je bila s podatki v roamingu, kar pomeni, da sem osnovne informacije na interneu komot poiskal, pa ni bil nek znesek.

3. Mail je delal :D

4. baterija je zdržala najmanj 3 dni

5. kamera oziroma fotoaparat, Carl Zeiss leče, samo 2,8 Mp pa fantastične fotke

6. WIfi je delal

V bistvu prvi pameten telefon, ki je zmogel vse, mogoče oskubljeno še več ko sedanji tudi do 20x močnejši founi. Neuničljiva, še danes mi dela :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T18 je veliki brat T10. Imel je aktivni pokrovcek - ko si ga odprl, si odgovoril na klic. :)

Ob 11. 5. 2017 ob 17:17, GoBobi pravi:

... mene pa LG pred ene tremi leti :OK:...

Ajd!

Ga nocem vec. Ne toliko zaradi znamke, kot zaradi uvoznika. Imel sem LG P880 - Optimus 4X HD. Razen softvera sicer krasen telefončič, 4 jedra po 1.5 GHz in 1 GB RAM-a, pa 16 GB memorije so bili takrat se precej luksuzna zadeva. Crkne enkrat - ga dam na garancijo, po treh, stirih tednih ga dobim nazaj, menjali so prakticno vse razen ohisja. Sem elektronik, pa mi ni jasno zakaj je bilo to potrebno. Crkne drugic, 2 leti in 4 dni odkar je bil v moji lasti, dam drugic na garancijo, mutijo, se izmikajo, ni vec v garanciji (ceprav se garancijska doba podaljsa za cas trajanja popravil v garancijskem roku), je bila voda, so notri vidne fizicne poskodbe,... ...ne dosezem nicesar. Pa je bil na zunaj lep, nonstop v etuiju, nobene vlage nikoli, enostavno so me odjebali.

Pa s takim veseljem sem kupil se 50" LG televizijo, da bi laufal LG SmartShare - zdaj od LGja v Sloveniji ne kupim nicesar vec, in mene VAMA trade kot stranka ne vidi vec spljoh.

Imam pa Lenovota P70 - prijeten 8-jedrnik, kateremu je po mescu dni poknil ekran (ne vem kaj se je zgodilo, zjutraj sem se zbudil, pa je bil pod posteljo razbit). Za original sajbo hocejo 110 eur, sam redno kupujem kitajske po 18. Redno zato, ker jo moram menjati vsake toliko - kitajske sajbe so slabo kaljene, in ne zdrzijo niti priblizno toliko kot original. Ne dam pa 110 eur za original, ker mi ga bo prav tako uspelo polomit, morda dobiti nanj spet kako piko pri varjenju (mah se zgodi.. :D), itd. Menjam pa tudi ne - sem z njim zelo zadovoljen.

Pravzaprav imam dva - en sluzi kot GPS sledilnik, in ga imam vgrajenega v avto... :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, T10 samo s pokrovčkom, ja :OK:.

Ja, z izdelki od LG-ja (trenutno imam že drugič dva telefona (szi ženo), imam pa tudi njihov malo večji TV ene par let), sem zadovoljen. Garancijske zadeve pa so mi bile dosedaj prihranjene (kuc,kuc,kuc u drvo :)).

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

a veš kaj je blo leta 1996 met Ericssona ... to je približno tko, kot met zdele.... se ne spomnim kaj ..

Mislm, da bi bla kot met zdele eno ninđo z dvemi r-ji kr ustrezna primerjava...

Sicer pa, ko smo že fino v offtopis zajadral, najbol legendarna je bla tista Nokia, k jo je Neo na začetku Mejtrixa dobu u kuverti... In se prvič sliši z Morfiusom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, izibajker pravi:

Eno vprašanje za Android stručkote. Morda kdo ve, ali obstaja možnost (ali morda aplikacija), ki ti vnaprej nastavljen alarm v telefonu sproži tudi v primeru, če je telefon ugasnjen. 

Ker ponoči telefon ugasnem ga ne morem uporabljati npr. v smislu jutranje budilke...

Bi morda @sebar lahko kaj v zvezi s tem komentiral?

Tenx.

Pismu sem hiter :D Ampak vidim, da so ti drugi že komentirali kar si iskal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, izibajker said:

Sicer pa, ko smo že fino v offtopis zajadral, najbol legendarna je bla tista Nokia, k jo je Neo na začetku Mejtrixa dobu u kuverti... In se prvič sliši z Morfiusom

Nokia 7110 - legendarno. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Zok pravi:

Nokia 7110 - legendarno. :cool:

Jo še imam in celo dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Zok pravi:

T18 je veliki brat T10. Imel je aktivni pokrovcek - ko si ga odprl, si odgovoril na klic. :)

učer sem mal pozn domou pršu in na hitr pogledu, da bi ga najdu ... najdu sm jih ene 6 ampak lih tega sm nekam založu .. mogoče ga najdem in slikam .. moj je imel pokrovček, ampak ni bil aktiven pokrovček ... bil je enak tistemu brez pokrovčka ... saj pravim, da se je ta pokrovček snemal in lomil .. ampak .. tko kull je zgledal, ko je bila tipkovnica pokrita ... 

po izgledu sodeč, je bil tale http://www.gsmarena.com/ericsson_gs_337-102.php

pred 14 urami, izibajker pravi:

Mislm, da bi bla kot met zdele eno ninđo z dvemi r-ji kr ustrezna primerjava...

pomoje je bilo takrat več met GSM telefon, kot pa zdele bilokateri motor :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj, k mamo pametne telefone smo ratal neumni.

Včasih sem vedu preko 100 telefonskih na pamet, zdej vem samo še svojo, ok in od firme. Če mi crkne foun, še žene ne znam poklicat :(

 

pred 5 urami, maus pravi:

 

pomoje je bilo takrat več met GSM telefon, kot pa zdele bilokateri motor :huh: 

prvi foun NMT za v avto je bil 8000DEM. Drugi samo še 2 jurja z druge roke. V bistvu ja, kot en rabljen moped.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so bli drugi cajti in druge prioritete .. met telefon, ki ga ima v Sloveniji okoli 20.000 ljudi (pa ne vem, če jih je toliko imelo).. je res malo smešno in prestiž :P

prvič sem sploh zvedu kaj je SMS leta 2000 :P ... pa met številko 041 :P ... ne pa NMT klicno številko .. kok je že bla 0609 :?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vejm, ampak tisti founi še niso bili pametni. So bli edin brez kabla. Jaz za prvi pametni še vedno jemljem Nokio XM5800, k je zmogla vse kar sedanji androidi s 100x močnejšim ramom, procesorjem in placom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!