Skoči na vsebino

(Pre) Pametni Telefoni


Strominator

Priporočene objave

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

na vejm, ampak tisti founi še niso bili pametni. So bli edin brez kabla. Jaz za prvi pametni še vedno jemljem Nokio XM5800, k je zmogla vse kar sedanji androidi s 100x močnejšim ramom, procesorjem in placom.

tele neki piše o tem .. zdele nimam časa brat :P

http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/gabrovsek1172.pdf

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

 

prvi foun NMT za v avto je bil 8000DEM. Drugi samo še 2 jurja z druge roke. V bistvu ja, kot en rabljen moped.

 

Ja Prvi NMT,ki sem ga imel "david" si mel kovček recimo v avtu in v gostilni poleg slušalko....pol benefon "delta" takoj ko prišla ven...po njo v LJ na dunajsko 22...prvo čez cesto plačat položnico 12000dem...priklopili v treh tednih...minuta pa preko 200sit..še ko bil gsm bila okoli 150sit minuta..

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

na vejm, ampak tisti founi še niso bili pametni. So bli edin brez kabla. Jaz za prvi pametni še vedno jemljem Nokio XM5800, k je zmogla vse kar sedanji androidi s 100x močnejšim ramom, procesorjem in placom.

Te nisem imel...od komunikatorjev nokije nisem hotu drugega do samsung galaxi S

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist s slušalko je že bil napreden, sam si moral avto čimbližje gostilni parkirat. Prvi so mel še slušalko na kabl prklopljeno, pol sem pa ene 2 uri na dopustu telefoniral v avtu (neki problemi v službi) drug dan pa avto ni vžgal, k je baterijo spucalo :(

Tako da otroci, kar poslušte, kar vam ta stari povejmo, niso ble lhke, nje!!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je...vendar pred "david" le sanjal...dejansko so se imeli mobiteli le zaradi posla...

Ko šel po "delta" sem reku un mali mobitel prosim..hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Včasih sem vedu preko 100 telefonskih na pamet, zdej vem samo še svojo, ok in od firme.

Js vem 4: svojo, od zene, od tanartabulsga kolega in od bivse simpatije izpred 14, 15 let, jebemti... :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zok pravi:

Js vem 4: svojo, od zene, od tanartabulsga kolega in od bivse simpatije izpred 14, 15 let, jebemti... :P

Upam da tvoja tole ne bere....:ras:

Jest vem sam svojo pa pin od dedceve kartice.....:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 5. 2017 ob 14:00, sesir pravi:

 

Ker je pri hiši spet potekla ena naročnina smo glih naročili še en ta asus na telemahu za 1.75eu na mesec...poročam kak bo...

IMG_20170511_141411_169.JPG

Včeraj dobil...

Sam gsm kompakten,aluminijast,8jedrni 1.25, 2gb rama,spomina pa niti ne vem,ker mi tak vseeno,ker se slike direkt shranjujejo na google photo...tako si vedno naštimam!

Kuk sem se igral in sprobaval deluje res super...baterijo zelo hvalijo bomo videli...

Ta na sliki kao temno siv,jz naroču srebrne in je men super...belo srebrn

 

Telefon zelo pozitivno preseneča..nič ni narobe,vse dela kot mora...baterija pri normalni uporabi in mesenger bilo potrebno dati polniti po 74 urah...pri isti uporabi ostali okoli pol manj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bila najboljša Nokia E5... to je skoz delal. Trenutno sem pa na Huawei, ki za razliko od prejšnjega Evrosad telefona dela kot se spodobi, pa še fotke so super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr uspeš videt, je G6 mal težji, pa protiprašno in vodno zaščito, pa večjo ločljivost in (skoraj najbolj važno) 30 % več informacij prikaže (564 proti 432 ppi). Sploh pa, primerjaj, kar se ti zdi primerjave vredno :)

Tamala hči ma G6 in je super zadovoljna. Sicer to nč ne pomeni, ma ga drajsa že 3 mesce in pravi, da ni bolšga. Jst sicer mislim, da je tel Xiaomi Redmi Note 3 vrhunski. Predvsem zato, ker ga mam sam in ker sm zanj plačal 150 €. Dela že preko 12 mesecev brez kakršne koli napake. To, da je danes dražji (200 €), pove veliko o tem telefonu. Dobiš ga pa na Bolhi za 140 €.

Ne zapravljej dnarja brez potrebe ...

 

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 5. 2017 ob 12:15, Tex pravi:

keri android imaš to? meni na 7 deluje alarm, če ga vgasnem .. v bistvu preden ga vgasnem me opozori, da imam alarm čez X ur in lahko odkljukam, če naj zvoni ali ne ..

mene tudi...7.0 nougat...mogoče je odvisno od uporabniškega vmesnika posameznega proizvajalca (touch wiz, emui,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 22. 5. 2017 at 3:49 PM, GO_Tomi said:

Kukr uspeš videt, je G6 mal težji, pa protiprašno in vodno zaščito, pa večjo ločljivost in (skoraj najbolj važno) 30 % več informacij prikaže (564 proti 432 ppi). Sploh pa, primerjaj, kar se ti zdi primerjave vredno :)

Tamala hči ma G6 in je super zadovoljna. Sicer to nč ne pomeni, ma ga drajsa že 3 mesce in pravi, da ni bolšga. Jst sicer mislim, da je tel Xiaomi Redmi Note 3 vrhunski. Predvsem zato, ker ga mam sam in ker sm zanj plačal 150 €. Dela že preko 12 mesecev brez kakršne koli napake. To, da je danes dražji (200 €), pove veliko o tem telefonu. Dobiš ga pa na Bolhi za 140 €.

Ne zapravljej dnarja brez potrebe ...

Sem veliko razmišljala o Xiaomi-ju, mam njihove powerbanke, slušalke, BT zvočnik, itd., in je firma dejansko konkretno kvalitetna, me pa skrbi poprodajna podpora pri dražji zadevi, kot je telefon - servisi, garancije itak ni, če je kakšen problem tudi nisem prepričana kako je glede odgovorov na vprašanja oz. z iskanjem informacij na forumih ipd. 

Vzela sem G6, predvsem zaradi boljše kvalitete fotk pri direktni primerjavi s P10 (v smislu reprodukcije barv in kontrastov), wide angle leče, ki je zame kot arhitekta dejansko zelo uporabna stvar (večinoma itak fotkam kakšna mesta, prostore, kjer pride wide zelo zelo prav), večjega ekrana in IP68 zaščite. Zaenkrat, po par dneh uporabe, zadovoljna, edino komaj čakam na dostavo ene par usb-c kablov, pa avto polnilca, ker sem se resnično preveč navadila na to, da sem prejšnji telefon lahko polnila povsod (šaltala sem namreč z Xperie Z3 Compacta). Še ena stvar - super uporabna lastnost 18:9 zaslona je olajšan multitasking, kjer imaš za dve aplikaciji na voljo na dva kvadrata razdeljen zaslon. Pogrešam pa notification light, se še nisem tolk navadila na Always on display, čeprav je načeloma bolj uporabna opcija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel G3, pa mi ta multitasking ni preveč odgovarjal, pač premali ekran za moje pojme. Všeč mi je tist gumb zadaj, res je olajšal marsikaj. Dolgo sem ga hvalil in povedal, da ga bom mel tudi magari 5 let če bo treba, pa je crknil po 25 mesecih, torej ravno 1 mesec po preteku garancije. Ker je med drugim en izmed pogojev tudi ta, da želim telefon, ki bo deloval čimdlje, sem šel v novo firmo. Sprobal Nokio, Samsung, LG, Sharp, Sony Ericson, Motorola...edino Sharp zdržal 4 leta. 

Zanimivo, da nisi tvegala in probala z Xiaomijem.  Na LGju imaš tudi Health? Meni osebno bil zanimiv programček.  Ne morem verjet, da je že 6ka. Naj ti dobro služi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, G6 ma lih ene 300px višji ekran, pa pol centi večjo diagonalo (napram G3; od mojega prejšnjega je pa tolk konkretna razlika, da mi je multitasking čisto všeč - Z3 compact ima 4.6" 720x1280 px, G6 pa 5.7" 1440×2880 px). Xiaomi pa.. predvsem to, kar sem omenila zgoraj, poprodajna podpora.

Sony me je razočaral s tem telefonom, preveč napak v izdelavi, pa nisem nek hardcore (ab)user telefona, redko kam pade, vedno v ovitkih/torbici.. Po dobrem letu je šel na servis z razpadlim pokrovčkom za polnjenje (s tem da sem ga večino časa polnila v magnetnem cradle-u, si ne predstavljam kako bi blo če še to ne bi), z nedelujočim gps modulom, gretjem med intenzivno uporabo/polnjenjem (da si ga komaj v roki držal), ekranom, ki je v zgornjem robu odstopu (seveda ravno nad proximity senzorjem, torej črn ekran med klicem, da ne moreš prekiniti klica) ter oluščenim anti-reflex slojem na kameri. Po več kot mesecu dobila novega, pa gre po manj kot pol leta po isti poti, pokrovček in kamera je že v istem stanju. Iz tega razloga me toliko skrbi glede servisa/garancije pri Xiaomi, četudi je neprimerljiva razlika v ceni glede na specifikacije obeh.

Aja, Health je, ampak mi ni najbolj všečna zasnova, tukaj mi pa Sony zmaga, vsaj softver ma rešen na nivoju. Itak mam pa Mi band in njihov namenski app za ta namen :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to: V bistvu, glede na specifikacije, bi blo bolj smiselno primerjat G6 kot flagship s prihajajočim Mi6, ki pa ima ceno okoli 400 (G6 pri Telekomu z vezavo slabih 500), kjer pa ni več toliko razlike v ceni, da bi opravičila tveganje. Me pa zmoti, da imajo vsi Xiaomi telefoni "navaden" 1080p ekran, pri prejšnjem sem namreč ravno tu najbolj pogrešala boljše specifikacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem kupil LG G6. :cool: V bistvu sem se odločal med Samsung Galaxy S8 in LG G6. Do zdaj sem imel S7 EDGE, ki mi je samo enkrat padel na tla (v etuiju) in se je cel ekran razcvetel v pajčevino (beda). Odločitev je bila sprva težka, a na koncu, ko sem ju sprobal v živo, je padel odločen DA za G6. Zakaj?

CPU: S8 ima boljši (novejši) procesor, ki pa izstopa samo v bench-ih in številkah, v performancu pa ne.

RAM in shramba: Delovni pomnilnik je enak pri obeh, shramba je večja pri S8, 64GB proti 32GB pri G6, kar pa itak lahko pri G6 nadomestiš z microSD kartico že za +30€.

DIZAJN: na videz boljši dizajn pri S8, dokler ga ne primeš v roke in dobiš cenen občutek. Ko pogledaš tiste EDGE robove, pa si itak misliš kako bodo razcveteli ob prvem kontaktu s tlemi. G6 ima to dosti bolje rešeno, dizajnersko tudi lep, v roki ne deluje ceneno, tipke so take kot morajo biti, ne kot kinder jajček plastika pri S8. Tudi tipka za odklepanje od zadaj je pri G6 izredno lepo dostopna s kazalcem, prstni odtis zazna v delčku sekunde, medtem ko je pri S8 slabše (ne)dosegljiva.

ZVOK: S8 nima za burek proti G6, tu ni debate. 

EKRAN: S8 je vodilni v tej panogi že lep čas. Ima pa G6 tudi zelo dober ekran, pač manj kontrasta in mogoče celo bolj prijazne barve, saj sem pri S8 občasno dobil občutek, da je preveč in nerealno "barvno nabit".

FOTOAPARAT: Če izpustimo, da ima S8 boljšo "selfie" kamero (8MP z AF proti 5MP brez AF), ga G6 z navadno 13MP in 13MP široko-kotno kamero prekaša. Lahko si preberete teste, vsak bo vlekel po svoje, a ko malo preučiš histograme in detajle fotografij spoznaš, da je G6 zmagovalec.

BATERIJA: Hitrejše polnjenje in vzdržljivost je na strani G6.

CENA: Pa še cenejši je G6 in to očitno cenejši.

To je nekaj prvih opažanj, če bom še kaj dobrega ali slabega ugotovil, bom pripisal. :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Bi kdo kupu mesec in pol rabljenega Xiaomi Redmi 4X? Črn, dual sim, 32gb spomina, osemjedrni procesor, 5" ekran, top baterija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, lucif3rka pravi:

Bi kdo kupu mesec in pol rabljenega Xiaomi Redmi 4X? Črn, dual sim, 32gb spomina, osemjedrni procesor, 5" ekran, top baterija. 

pa selfije gor pustiš :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 11. 2017 ob 18:11, lucif3rka pravi:

Bi kdo kupu mesec in pol rabljenega Xiaomi Redmi 4X? Črn, dual sim, 32gb spomina, osemjedrni procesor, 5" ekran, top baterija. 

Zakaj ga prodajaš, ni dober telefon? Tega sem imel med izbiro za naslednjega glede na price/performance nakup, drugi bi bil LG K10...zaenkrat. Trenutno sem na Samsungu S4 na katerem se mi zdi še najslabša kamera....ni ravno slaba samo izostritev je zelo počasna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, vandrovec said:

Zakaj ga prodajaš, ni dober telefon? Tega sem imel med izbiro za naslednjega glede na price/performance nakup, drugi bi bil LG K10...zaenkrat. Trenutno sem na Samsungu S4 na katerem se mi zdi še najslabša kamera....ni ravno slaba samo izostritev je zelo počasna. 

Telefon je za ta denar top, a je bil samo nadomestni, dokler je bil LG G6 na servisu, dveh pa ne rabim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasplosno sem vedno ful menjaval...vedno isku boljše...potem januarja 2015 kupo Lg nexus 5 google phone...in ta crkne 2016 in dobim novega...se vedno najmanjse potrebe po boljšem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Imam Huawei P9 Lite in Android 7.

Ko sem na motorju priključim slušalke na telefon, sedaj pa bi želel, da mi ob klicu samodejno vključi telefon, da ne rabim stiskat, česarkoli. Ali obstaja ta možnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!