Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Oh ja, čeprav nimam dovolj izkušenj da me lahko 100% objektivno jemlješ tistega BMW-ja bi raje izpustil kot "bike of choice" in vzel nekaj z bistveno manj elektronike in vsestransko primernejšega, trdoživejšega. (Nič nimam proti BMW-ju, oz. lepi mi niso) Nekaj dovolj "svežega" ampak vseeno preprostega, da te v kaki Vukoj**iniTM ne bo pričakal error #123 in ne bo hotel vžgat zaradi kakeoslarije v stilu injektorja ki je šel za 14% "out of specs" ti pa z željo po prvi bencinski kjer bi dobila gorivo, jutranjo kavo in rogljiček na cesti daleč od civilizacije.

Zelo dobra lastnost izbranega konjička je ta, da če lahkotno pogrneš te ne dokončno prizemlji za nekaj esencialnega (okvara zavor, potrgane zajle, počeni karterji, pušča olje in pri tipično bmw... boxer motorjih spiljen štrleči cilinder najbrž pomeni konec veselja.. .). Sej je težko planirati "padec" in kaj bo treba met "s seboj" za poflikat da se gre naprej. Je pa tudi res, da nekateri konjički padejo bolj eni pa manj prijazno (v povprečju). Najdi takega z renomejem vzdržljivosti... kaj že vozijo teroristični bombaši al-qaeda in to uspešno brez kakršnihkoli pooblaščenih servisov? Menda so neke "oldie goldie" honde nimam pa pojma katere... :)

Nenazadnje boš včasih naletela na kak oreng podpovprečen bencin s primesmi (ki si jih še sanjaš ne) ki jih proizvajalec ni predvidel. Dvomim da so moderni stroji predvideni za bencinske "atentate"... upoštevaj če boš planirala turo čez izredno revne države in tankaj redno ko vidiš na oko spodobno črpalko.

 

P.S: Če se odločiš za starejšo hondo vzemi s seboj nekaj reglerjev. oz. to daj na št.1 listo rezervnih delov. (kar je res je pa res, čeprav sem pristaš honde) :D

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če sem prav razumel naj bi tudi motor bil od sponzorjev,če se pokvari ga bodo tudi popravili,da si ne bodo napravili slabe reklame :PSamo močno dvomim v sponzorstvo BMW sploh tu v Sloveniji,že za nas redne kupce pri njih nimajo več posluha :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se pa folk množično za to ne odloča, ker je očitno vse skupaj en velik fail in matrarija, motorizma in užitka pa minimalno :-) enako kot imajo nekateri fantazijske predstave že o samem motorizmu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pot okoli sveta nujno potrebuješ le štiri stvari:

 

1. Voljo ter energijo

2. Denar (Šeruga, prepoznaven svetovni popotnik v Sloveniji s kar nekaj referencami kar se tiče zapisov ter fotografij, ne najde sponzorjev. Torej je ideja xy osebe o podarjeni opremi ter plačevanju vseh stroškov s strani sponzorjev sanjanje v tri dni. Če nimaš denarja ali pa nore ideje za dober zaslužek, žal lahko pozabiš na takšno ali podobno avanturo. Če pa dobiš sponzorje, pa vsaka ti čast!)

3. Čas (Transport - le za izdelavo zaboja, prevoz ter prevzem motorjev v Braziliji sva mi dva potrebovala cca 2 meseca… Usklajevanje različnih klim ter deževnih obdobij je poglavje zase. Poleg tega pa na poti nikoli ne veš kdaj in kje boš potreboval rezervne dele ter koliko časa boš čakal nanj. Nikoli ne veš kdaj boš zbolel in za koliko dni bodo zaprli recimo mejo. Potrebuješ tudi čas za spoznavanje pokrajine, mest, ljudi. Potrebuješ čas za počitek ter čas za urejanje fotografij, pisanje bloga. In še ogromno drugih nepredvidljivih stvari.)

V enem letu okoli sveta vključno z vsemi transporti med kontinenti, vremenskimi razmerami, vsemi nepredvidljivimi situacijami, da pa o spoznavanju ljudi, pokrajin, različnih športov ter prostovoljnem delu sploh ne govorim, je malo nerealno. Če nimaš čas, pojdi za eno leto v Afriko in se imej fajn, saj v 365 dni celega sveta prevoziti, videti ter v njem uživati ni možno. Sicer nekako se že prevozi to, a se bolj malo vidi ter doživi na tak način…).

4. Sam sebe ali pa sopotnika, katerega poznaš zelo dobro, ima podobne želje ter interese kot ti in je pripravljen na 100% prilagajanje!

 

To je to! Iz prve roke ....  :yes:  Ni kaj dodati....

 

Vama pa srečno naprej!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...................   Get real. v tem svetu se lahko zaneseš samo nase, in na svojih 5$ v žepu.

..................   Spakiraj in pojdi, al pa pozabi use skup. Upam da ti rata. 

 

Srečno. 

 

:worship:  :yes:  :worship:

 

Samo to, od Cartmana - in nič drugega!!

 

Zanesi se nase in ne na tale forum!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pot okoli sveta nujno potrebuješ le štiri stvari:

 

1. Voljo ter energijo

2. Denar (Šeruga, prepoznaven svetovni popotnik v Sloveniji s kar nekaj referencami kar se tiče zapisov ter fotografij, ne najde sponzorjev. Torej je ideja xy osebe o podarjeni opremi ter plačevanju vseh stroškov s strani sponzorjev sanjanje v tri dni. Če nimaš denarja ali pa nore ideje za dober zaslužek, žal lahko pozabiš na takšno ali podobno avanturo. Če pa dobiš sponzorje, pa vsaka ti čast!)

3. Čas (Transport - le za izdelavo zaboja, prevoz ter prevzem motorjev v Braziliji sva mi dva potrebovala cca 2 meseca… Usklajevanje različnih klim ter deževnih obdobij je poglavje zase. Poleg tega pa na poti nikoli ne veš kdaj in kje boš potreboval rezervne dele ter koliko časa boš čakal nanj. Nikoli ne veš kdaj boš zbolel in za koliko dni bodo zaprli recimo mejo. Potrebuješ tudi čas za spoznavanje pokrajine, mest, ljudi. Potrebuješ čas za počitek ter čas za urejanje fotografij, pisanje bloga. In še ogromno drugih nepredvidljivih stvari.)

V enem letu okoli sveta vključno z vsemi transporti med kontinenti, vremenskimi razmerami, vsemi nepredvidljivimi situacijami, da pa o spoznavanju ljudi, pokrajin, različnih športov ter prostovoljnem delu sploh ne govorim, je malo nerealno. Če nimaš čas, pojdi za eno leto v Afriko in se imej fajn, saj v 365 dni celega sveta prevoziti, videti ter v njem uživati ni možno. Sicer nekako se že prevozi to, a se bolj malo vidi ter doživi na tak način…).

4. Sam sebe ali pa sopotnika, katerega poznaš zelo dobro, ima podobne želje ter interese kot ti in je pripravljen na 100% prilagajanje!

Ja, to so tapravi nasveti, direktno s terena, takorekoč u živo. To bo riderka še kako potrebovala...

Kako pa je kaj z vama, NajinSvet. Na poti sta že 5 mesecev, pa se nič kaj dosti ne javljata tule na MS? Vsaj kakšen link (občasno) na vajino spletno stran bi prijetno ogrel naša srca....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je easy če imaš denar in ker imam "malo" izkušenj z nabiranjem sponzorstev za najrazličnejše stvari ti lahko samo priporočim, da se loti nabiranja denarja VČERAJ!

Ne vem kakšne super zveze ali fenomenalno idejo imaš, da bi lahko dobila denar, motor, opremo,... mogoče v tujini, ampak če bi jaz danes šel iskat sponzorje pri nas, bi verjetno prišel samo do Trojan, pa še to s svojim motorjem.

 

Jaz letos spomladi nisem dobil niti 500€ za en dogodek za katerega si v prejšnjih letih brez težav dobil 8000-10.000 € sponzorstev!

 

Torej prvo si zagotovi denar! Pa ne obljube, ampak podpisano pogodbo in denar nakazan na račun! Jaz imam še zdaj nekaj sponzorskih pogodb, ki so jih potem "pozabili" plačati, ko je bilo že vse narejeno in so oni dobili svoje! Za šankom ali na sestanku so vsi glasni, ko pa je treba nakazat pa imaš še samo 10-20% obljubljenih sponzorjev.

 

Torej denar, denar, denar, potem pa je vse easy, lahko si na masaži v 5* hotelu medtem ko ti popravljajo motor :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja drži, tudi če je volja, kolesa vrti samo denar.

 

GoodSpeed riderka.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to so tapravi nasveti, direktno s terena, takorekoč u živo. To bo riderka še kako potrebovala...

Kako pa je kaj z vama, NajinSvet. Na poti sta že 5 mesecev, pa se nič kaj dosti ne javljata tule na MS? Vsaj kakšen link (občasno) na vajino spletno stran bi prijetno ogrel naša srca....

Saj imata svojo lepo stran. Klikni  na http://www.najinsvet.com/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se da, moraš pa bi res tip človeka za to. Če je požrtvovalnost, skromost, praktičnost in prilagodljivost doma oz. je vsaj ena od teh vrlin tuja potem raje vse skupaj pozabiti. Želim ji, da ji sanje uspejo ampak priznam da je nekaj skepse že samo v tem ker išče nekoga za zraven ki ima zelo pomemben skill-set keterga ona nima. Ker je planiranega zaenkrat bolj malo in se sploh še ni soočila z vsemi osnovnimi problematikami bomo videli kaj iz tega bo. Če konkretno računa na sponzorje bo verjetno že to verjetno dovolj da ne bo iz tega nič (kakor večina tukaj meni). Tisti ki se bi odločil in šel zraven se bo tudi sam vprašal ali želi iti z njo... konec koncev ima enako pravico izbire kot ona.

Čisto malo me je sicer zmotilo to, da v zahtevi po touring partnerju je točno definiran željen skill-set sopotnika sama pa ni napisala kaj nudi... hmmm... pomoje bi bilo povsem na mestu da bi.

 

Pogledal sem una dva na najinsvet.com in kapo jima dol.

 

Če bi se sam odločal za tak projekt bi si zagotovil prej določeno količino denarja ki mi omogoča, da se ob racionalni porabi le tega lahko odločim za "k vragu vse skupaj" in se vrnem nazaj četudi sem v neki zabačeni vasi v Zimbabweju. Imam rad udobje rezervnega načrta.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč govorjenja - haska pa nikjer!!

 

Čemu je potrebno toliko besed, dejanj pa od nikjer?!

Ko so se včasih nekateri podajali v svet - so šli - in potem govorili!

 

Kdor ima resni namen, bo rekel; "Grem!!"

Potem pa spoka in se vrne (če je le možno, kolikor se da kasneje!!

To = to!

 

P.S. Za pravega popotnika, denar ni največji problem.

Problem je ČAS!!!

Če si ga vzameš in enkrat greš, se ti odpirajo vsa vrata, ki v svetu čakajo na "potepuhe!"

Preverjeno!!

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem na hitro preletel tole temo, sem dobil občutek, kot da je nekdo vrgel kost, 300 vaških cuckov pa se je steplo med seboj, kdo jo bo bolj obglodal in oblizal. Ne mislim, da je pot okoli sveta odprta samo za izbrance, vseeno pa to glih ni skok do Portoroža na kafe. In če nekdo s tako "bogatimi izkušnjami" preko Motosveta  kar tako na hojladri išče sopotnika, s katerim bo v 1 letu obvozil svet, videl in doživel svašta, potem dvomim, da bosta prišla prav daleč.

Mogoče je ta kost vržena ravno ob pravem času, ko ni nič drugega pametnega za brat, vseeno pa je to eno samo nabijanje.

Pejte okrog sveta, ne delajte cirkusa in bla, bla, če rabite pomoč, vprašajte, sicer pa srečno!!

 

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horny-et in mac!

 

Z vama se popolnoma strinjam!

 

Horny-et, presneto nisem mlad, pa se mi je nabralo kar nekaj p'rjatov z izkušnjami, ki so mi povedali, - tako, da tvoja trditev kar drži... Zamera pa.... oh daj ga lom't!!! Saj se samo pogovarjavamo, ker 'mamo cajt.

 

mac, tisto s kostjo je pa zadeto, da bolj ne more bit'... Pač, mi, internetni motoristi!! Eni se vozijo po svetu, mi pa jamramo in se v glavnem, slinimo doma. Je pa fajn - toplo zdele, ko prihaja mraz hehe!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ta Ukrajinka ima zadaj celo ekipo, ki verjetno računa, da se bo na njen račun celo okoristila.

Očitno so pridobili nekaj sponzorjev, na spletnih straneh pa prošnje za donacije na razlinčne banke...."projekt" s privlačno punco se bo mogoče posrečil?

Upam, da ne bomo preveč potlačili želje tej naši punci...naj poizkusi, zakaj pa ne.

 

Sam želje za okrog sveta nimam, bi pa rad šel v Afriko, Indijo ali Južno Ameriko...ko bo čas, v mrzle in razvite države me pa ne vleče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi šel takoj če bi mi finance in vse ostalo dopuščalo to... Tako da ti sam pejt gas na motor pa je ne oziraj se preveč na druge.

 

Povzemi dobronamerne kritike stvar preštudirej in osedlaj motor pa gas....

Če ti uspe ti želim veliko srečnih trenutkov in vsega kar zraven paše!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zakaj, vrednega nisem imela kaj, sexam pa rada,....."

 

 

Tale pa zmaga.!!!

Njeno knjigo POCESTNICA sem pa v dveh dneh ne samo prebral, moja je ekla, da sem jo pojedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basbas hvala,jaz sem pa študiral če se upam kaj dlje kot do paklenice z novim KTM zaradi tako veliko koristne elektronike,pa vidim ,da gre tudi okoli sveta,no zdej bom brez dvomov potegu še do Splita :010.........ja ja denar je vse na takšnem popotovanju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam spremembo naslova teme..Zakaj ne bi z motorjem okoli sveta v enem letu..dolgcajt nam sigurno ne bo.

Popravljeno . Popravil dromomaniac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!