Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Zanimiva in zelo drzna ideja...

Menda se išče en sopotnik in kaj, če se jih javi več?

Verjetno je zaželjena neka "kompatibilnost" v odnosu moški - ženska. Eno leto je že neko obdobje in če se kaj zalomi, ...kakšna kriza v odnosu, zna biti celo težje, kot samo potovanje....

Mogoče bi bilo zanimivo nekaj "tehničnih" podatkov, ...dolžina celotne poti, dnevne razdalje, koliko je rezerve za nesreče, bolezni, zapore...in druge nepredvidljivosti. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je kul it brez nekih obveznosti....da bi si pa nakopal en kup sponzorjev, pa pol poslusal kok sm bedne slike naredu, pa bedn clanek spisal ali kaj podobnega pa hvala lepa. Good luck! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je kot si napisal. Če hočeš imeti mir in pristno doživetje, greš sam :) Izjemoma je s "familijo", kjer si alfa samec.

 

V nasprotnem se že na prvem wcju zatakne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najina moto potovanja sva začela sama. Po nekaj letih sva si zaželela družbe. Samo dvakrat sta bila z nama. Drugič je bilo preveč.

Sedaj še samo sama in super se imava.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga rajderka!

Spoštujem tvoj projekt! Od vsega pa me skrbi najbolj nekaj...

Zakaj potrebuješ poleg "že enega" zraven še "tretjega", namreč;

 

Pravi popotniki potujejo sami, ali v tandemu. In ne hodi okoli sveta zato, ker je to moderno. Poslušaj svoje srce! Le tako ti bo uspeh zajamčen.

Rad pa bom videl tvojo zgodbo s tretjim, (da ne rečem četrtim) gostom v tvoji karavani.

Na poti nastanejo problemi, polne lune, krajci, slabe volje, vročina, kakor mraz itd... Nebi te strašil, a to je potrebno vzeti v zakup pred samim potovanjem.

Nekoč je šel en moj prijatelj (sicer z avto - z dvema) in še kup somišljenikov na Havaje. Od NY proti zahodu, potem pa na letalo preko morja...

 

Rekel sem mu. Vprašanje je, koliko vas bo prišlo skupaj v Honolulu in kolikokrat se boste spičkali med sabo??

Ko se je vrnil, me ni pozdravil ko je vstopil - ampak mi je za dobrodošlico na ves glas zakričal:

"Že na vzhodni obali smo se spičkali!! Na zahodno obalo smo prišli z enim avtom. Na Havaje pa sva odpotovala sama z mojo punco...

 

Lej bajkerca. Če imaš zanesljivega človeka, pojdita raje sama! Tretje kolo, je ponavadi za v primeru defekta. Prej ko slej pa ti (vama) bo v napoto, kajti leto dni je dolga doba. Za tedenski, dvotedenski izlet, je eno. Življenje v mobilni skupnosti, pa ponavadi zmorejo le Romi. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem sledeče;

Če si sam in imaš problem, ga deliš s sabo. Dobro tudi! In tega je več. A pride slabo, nekajkrat bolj do izraza. Če sta dva, trije, bog ne daj še več, nastanejo prej ko slej problemi/2. /3

Ne maram se delati pametnega, a to ti pišem iz izkušenj na poteh.

Nekaj sem in sva tudi sama potovala. Nekaj tudi v družbi "prijateljev".... In zakaj misliš, da sva kar naenkrat začela potovati sama??

 

Premisli, in si sama odgovori!

Lahko pa me na PM tudi sama vprašaš.

P.S.

S sponzorji je pa tako;

Če greš sam oz. s prijateljskimi sponzorji je še. Drugače pa imaš do sponzorjev obveznosti, ki ti popolnoma izničijo tisto, za kar si šel na pot!

Sicer pa se podajaš na sanjsko avanturo!!! Želim ti v pozitivnem smislu! :OK::010

Hoj

 

Pod tole se podpišem.............

 

1 človek 1 problem, pri dveh sta že dva problema.......če pa še ne pašeta 200% skup.....je pa jeba in slaba volja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga rajderka!

Spoštujem tvoj projekt! Od vsega pa me skrbi najbolj nekaj...

Zakaj potrebuješ poleg "že enega" zraven še "tretjega", namreč;

 

Pravi popotniki potujejo sami, ali v tandemu. In ne hodi okoli sveta zato, ker je to moderno. Poslušaj svoje srce! Le tako ti bo uspeh zajamčen.

Rad pa bom videl tvojo zgodbo s tretjim, (da ne rečem četrtim) gostom v tvoji karavani.

Na poti nastanejo problemi, polne lune, krajci, slabe volje, vročina, kakor mraz itd... Nebi te strašil, a to je potrebno vzeti v zakup pred samim potovanjem.

Nekoč je šel en moj prijatelj (sicer z avto - z dvema) in še kup somišljenikov na Havaje. Od NY proti zahodu, potem pa na letalo preko morja...

 

Rekel sem mu. Vprašanje je, koliko vas bo prišlo skupaj v Honolulu in kolikokrat se boste spičkali med sabo??

Ko se je vrnil, me ni pozdravil ko je vstopil - ampak mi je za dobrodošlico na ves glas zakričal:

"Že na vzhodni obali smo se spičkali!! Na zahodno obalo smo prišli z enim avtom. Na Havaje pa sva odpotovala sama z mojo punco...

 

Lej bajkerca. Če imaš zanesljivega človeka, pojdita raje sama! Tretje kolo, je ponavadi za v primeru defekta. Prej ko slej pa ti (vama) bo v napoto, kajti leto dni je dolga doba. Za tedenski, dvotedenski izlet, je eno. Življenje v mobilni skupnosti, pa ponavadi zmorejo le Romi. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem sledeče;

Če si sam in imaš problem, ga deliš s sabo. Dobro tudi! In tega je več. A pride slabo, nekajkrat bolj do izraza. Če sta dva, trije, bog ne daj še več, nastanejo prej ko slej problemi/2. /3

Ne maram se delati pametnega, a to ti pišem iz izkušenj na poteh.

Nekaj sem in sva tudi sama potovala. Nekaj tudi v družbi "prijateljev".... In zakaj misliš, da sva kar naenkrat začela potovati sama??

 

Premisli, in si sama odgovori!

Lahko pa me na PM tudi sama vprašaš.

P.S.

S sponzorji je pa tako;

Če greš sam oz. s prijateljskimi sponzorji je še. Drugače pa imaš do sponzorjev obveznosti, ki ti popolnoma izničijo tisto, za kar si šel na pot!

Sicer pa se podajaš na sanjsko avanturo!!! Želim ti v pozitivnem smislu! :OK::010

Hoj

 

Takole je. Če se mogoče nisem dobro izrazila... grem jaz in maksimalno še en zraven. Zato sem tudi omenila pomembnost kompatibilnosti in prilagajanja. Velikko je osebnost dveh bikerjev, interesi pa tudi predvsem komunikacija.

 

Zadeva je taka, da je za stvar moj dober kolega, ampak malo cinca. Lepše je potovati v družbi.. sploh na taki poti, ko lahko sredi niča pride do kočljive situacije, bolj varno je skratka - sem že veliko prepotovala sama ali z družbo, tako da vem kaj delam. Zato sem se obrnila še na ta forum, v primeru če se kolega zadnji moment premisli, vskoči nekdo drug.

 

Žal je pri meni nerealno, da bi šla na tako potovanje brez sponzorjev, sem mlada, nimam potrebnih financ. Zato sem se odločila za omenjeno  opcijo. Poleg tega se z mojimi idejami v projektu vse obojestransko poklapa, jaz zadovoljna, prav tako sponzorji in ne dvomim, da tudi sokompanjon. Odvisno tudi kakšen je dogovor s sponzorji, zato ne predvidevajte preveč v naprej .

 

Nič skrbeti, ne potujem ker naj bi bila to zadnja moda. Pač me v Sloveniji trenutno nič ne zadržuje, oz. lahko določene projekte preložim na leto kasneje. In ker sem samska, brez službe in drugih obveznosti... rada potujem, spoznavam druge kulture.. doživljam nove stvari...obožujem motor... je to več kot dobrodošla opcija. Kdaj pa če ne zdaj? Oz. zdaj je lažje to narediti, bom tako raje rekla.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto dobronamerno vprašanje, glede na to, da si do sedaj naredila 30.000 km, s samo dvema večdnevnima potovanjema.... ali se ti ne zdi morda malo preveč optimistično obvoziti svet v enem letu? ker to pomeni cirka 200 kilometrov vsak dan (pa verjetno sem še premalo napisal), ne glede na vreme in počutje.

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je še kakšno prosto mesto, se z veseljem pridruživa na stroške sponzorjev s celega sveta ter prekineva najino pot na stroške lastnega žepa! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto dobronamerno vprašanje, glede na to, da si do sedaj naredila 30.000 km, s samo dvema večdnevnima potovanjema.... ali se ti ne zdi morda malo preveč optimistično obvoziti svet v enem letu? ker to pomeni cirka 200 kilometrov vsak dan (pa verjetno sem še premalo napisal), ne glede na vreme in počutje.

 

Je optimistično ja. Obdobje okvirno rečeno, zato.  Mi ni problema podaljšati potovanja. Sedaj imam vse zastavljeno zgolj okvirno, v tem mesecu poizvem za vse potrebne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se bo potovanje podaljsalo, ker bos umes ugotovila, da motorja mogoce nimas tok rada, kokr si mislila, po tem, ko ga bos ze nekaj dni zapored podila....pa bo potrebna pavza, da se guzica spocije. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Riderka upam,da ti uspe,a le poslušaj fante,tu se je javilo nekaj svetovnih popotnikov ,ki vejo kaj govorijo,ne presliši jih,lahko se povežeš z njimi preko ZS ti bodo še veliko več povedali.Ne razumi narobe,to je le dobronamerni nasvet!

Drugače pa držim pesti da se ti vse poklopi.........to kar ti uresničuješ so mokre sanje marsikaterega motorista,med drugim med njih štejem tudi sebe a služba,obveznosti,ah mogoče nekoč.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Žal je pri meni nerealno, da bi šla na tako potovanje brez sponzorjev, sem mlada, nimam potrebnih financ. Zato sem se odločila za omenjeno  opcijo. Poleg tega se z mojimi idejami v projektu vse obojestransko poklapa, jaz zadovoljna, prav tako sponzorji in ne dvomim, da tudi sokompanjon. Odvisno tudi kakšen je dogovor s sponzorji, zato ne predvidevajte preveč v naprej .

 

Za pridobitev sponzorjev bi moral bi morala biti organizacija že narejena, spletna stran postavljena in projekt obsežneje predstavljen v medijih.

 

Sicer ti želim da ti tale zamisel s sponzorji uspe a ti lahko iz izkušenj povem da bo kljub dobri organizaciji in predstavitvi projekta težko ''nafehtat'' nekaj 10.000 EUR kolikor jih za izpeljavo takšnega projekta potrebuješ,.....Realnost je v današnjih časih pač takšna da boš od sponzorjev dobila  kvečjemu kak komplet gum, opremo, kovčke in kakšen servis pred potjo..........

 

Več ali manj je vsak ki se je zanašal na sponzorje pristal na financiranju iz lastnega žepa.......prodaja stanovanja, avtomobila.....vendar so le redki ki imajo za takšna dejanja jajca.....

 

Pa srečno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zadeva je taka, da je za stvar moj dober kolega, ampak malo cinca. Lepše je potovati v družbi.. sploh na taki poti, ko lahko sredi niča pride do kočljive situacije, bolj varno je skratka - sem že veliko prepotovala sama ali z družbo, tako da vem kaj delam. Zato sem se obrnila še na ta forum, v primeru če se kolega zadnji moment premisli, vskoči nekdo drug."

 

 

?!?!?!?!?!?

 

Pa saj to ni izlet do Zadra in nazaj.

Popravljeno . Popravil Fazer03
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nauš verjel - jst pa še v Dolomitih nisem bil...

 

Ma saj je še čas - hribi počakajo.

Mi2 se ža kar nekaj časa vsako pomlad odpravljava na turo, da bi obvozila Italijanski škorenj, pa še do danes nisva uspela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je. Če se mogoče nisem dobro izrazila... grem jaz in maksimalno še en zraven. Zato sem tudi omenila pomembnost kompatibilnosti in prilagajanja. Velikko je osebnost dveh bikerjev, interesi pa tudi predvsem komunikacija.

 

Zadeva je taka, da je za stvar moj dober kolega, ampak malo cinca. Lepše je potovati v družbi.. sploh na taki poti, ko lahko sredi niča pride do kočljive situacije, bolj varno je skratka - sem že veliko prepotovala sama ali z družbo, tako da vem kaj delam. Zato sem se obrnila še na ta forum, v primeru če se kolega zadnji moment premisli, vskoči nekdo drug.

 

Žal je pri meni nerealno, da bi šla na tako potovanje brez sponzorjev, sem mlada, nimam potrebnih financ. Zato sem se odločila za omenjeno  opcijo. Poleg tega se z mojimi idejami v projektu vse obojestransko poklapa, jaz zadovoljna, prav tako sponzorji in ne dvomim, da tudi sokompanjon. Odvisno tudi kakšen je dogovor s sponzorji, zato ne predvidevajte preveč v naprej .

 

Nič skrbeti, ne potujem ker naj bi bila to zadnja moda. Pač me v Sloveniji trenutno nič ne zadržuje, oz. lahko določene projekte preložim na leto kasneje. In ker sem samska, brez službe in drugih obveznosti... rada potujem, spoznavam druge kulture.. doživljam nove stvari...obožujem motor... je to več kot dobrodošla opcija. Kdaj pa če ne zdaj? Oz. zdaj je lažje to narediti, bom tako raje rekla.

 

 

Nerad motim ljud s svojim nerganjem, ko počnejo nekaj za kar mislim da ni mogoče. Rad vidim ljudi z ognjem. ampak draga Riderka, tale povdarek ni navdušenje. To je 100% naivnost. Kolega cinca, ti bi pa na MS forumu rada našla, emmm, prvo rezervo? Get real. v tem svetu se lahko zaneseš samo nase, in na svojih 5$ v žepu. Spakiraj in pojdi, al pa pozabi use skup. Upam da ti rata. 

 

 

Srečno. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno rajderka in želim ti čudovito potepanje po svetu. Čeprav me mika, iskreno povem da nimam več (če sem sploh kdaj imel dovolj) jajc za tak podvig. Ali kakor je rekel slavni Bruce: I'm too old for this shit. ;) Verjetno bi se sicer znašel v marsikateri situaciji saj spretno rešujem resnično vse sorte p*****j skoraj dnevno (in se znova čudim/sprašujem kdaj me bo sreča zapustila kajti mi še kar gre od rok kjlub statistiki ki mi ni v prid). Je pa res, da se mi najbrž niti ne sanja kaj bi me vse čakalo na poti... kar ima svoj čar.

Vsekakor če je želja tako močna kakor je potrebno boš na to potovanje tudi šla in nobeden te ne bo ustavil niti sponzorji (če jih v teh časih sploh kej dobiš) tako da nič bat. Če pa želje ni dovolj bo pa lepo razvidno kmalu pomoje kar pa ni sramotno saj podvig zahteva resnično jekleno voljo/željo in kroglice iz kevlarja (prevlečene z titanijem) ki jih ponavadi premetava po bombažu moška populacija...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Moskve ne bo težav po cesti pač manjše bankovce za "cestnino" met poleg.

 

Na vlak ali na začetku trase ali kje kasneje.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Transsibirska_%C5%BEeleznica

 

Nato na trajekt in obisk Japonske, nato preko ZDA po znameniti ruti, trajekt v Evropo in si že doma.

 

Okoli sveta simpl ko keks.

 

Naslednje leto pa greš sever-jug preko obeh polov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rajderka!

Na kratko;

1) omisli si terenski enduro, sicer ti bo trda predla!

2) ta proojekt naj bo v prvi vrsti TVOJ, in samo TVOJ!! Če se boš zanašala na druge, se ti bo zadeva skotalila...

3) Benka je pred svojim svetovnim potovanjem prevozila mislim da 167 klilometrov (tsosedeminšestdeset) da ne bo pomote, pa ni bilo zaradi tega na poti nobenega problema. "Safeti is first" pravijo avstralci in tega se zavedaj. Bolje počasi in previdno. Pa še tole, kar piše v avstalskih priročnikih za potovanje;

- Predvsem (če potuješ sam) - poslušaj vsakega in nasvete vseh, ki so bili v področju kamor potuješ.

- Obveščaj vse, ki potujejo v kraje, kjer si bil. Ne kampiraj v suhih rečnih koritih, ker te nenadna nevihta v daljavi lahko odplakne preden se zbudiš...

- V glavnem pa bodi dovzeten za informacije, ki ti jih posredujejo avtohtoni domačini

Pa še nekaj. Probaj se skontaktirati z Boštjanom Škrljem, ki je trebutno nekje v ZDA in potuje proti jugu... Bob7oz. www.aroundtheworld.si (ali com) preveri. Mislim, da ne bo hud, če sem ga priporočal. Kajti, je zelo preprost fant, ki rad s svojimi iBOGATIMI izkušnjami nesebično rad pomaga drugim

Pa srečno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj je še čas - hribi počakajo.

Mi2 se ža kar nekaj časa vsako pomlad odpravljava na turo, da bi obvozila Italijanski škorenj, pa še do danes nisva uspela.

 

Nista prav veliko zamudila. Na celini J. od Rima ni vse skupaj nič posebnega.

 

@Riderka: Držim pesti. Moj nasvet je, da se na pot odpraviš sama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!