Skoči na vsebino

Z motorjem okoli sveta v enem letu - Kdo je zraven?


riderka

Priporočene objave

Basbas hvala,jaz sem pa študiral če se upam kaj dlje kot do paklenice z novim KTM zaradi tako veliko koristne elektronike,pa vidim ,da gre tudi okoli sveta,no zdej bom brez dvomov potegu še do Splita 

KTM očitno rabi promocijo zato je tudi sponzoriral ta projekt.

Po moje pa ni med najprimernejšimi motorji za tako pot. Glede na to, da se te poti nekateri lotijo celo s kolesom bi bila že Tomosova APN-ca "mercedes" napram kolesu. Tu ponavadi ne gre za dirko s časom, zato tudi niso v ospredju neki superlativi ali največje zmogljivosti.

Zase dvomim, da bi se odločil za transport motorja preko "luže" in bi verjetno skušal najti nek drug način, da bi se po Ameriki prevažal na dveh kolesih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enmu sede it recimo s skuterjem, nekomu z R1, nekomu pa z KTM Adventure.....why not? Sej nismo vsi isti.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pot okol sveta ne rabiš nič drugega, kot veeelik dnara pa čas. Moped crkne, kupiš drucga al pa popraviš, potem pa spet juhu dalje. Čeb ene 7ko upalu na loto, dam odpoved in juhu me ni eno leto.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ neomejeno časa, malo denarja in veliiiiiko volje!!  :O:hmm:

....pa čisto nič drugega!

 

To je definicija za daljša potovanja. Pa ne mi rečt', da ni tako. (Še kamorkoli sem šel na malo dlajšo pot, so mi ponujali delo, in ne verjamem, da so se časi tako spremenili, da se tega nebi posluževali tudi danes??

 

Pa jajca moraš met'!!  :yes:     (Sicer se mi pa že malo bedat' zdi, tukajle smetiti......... .) :slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmal boste naredl doktorsko dizertacijo v tej temi? Pupa išče enga sponzorskega kandidata, da bi se mal okol sveta pelala. Zdi se mi, da se na vseh 6 straneh še noben Tarzan ni javil.

 

Rajderka, če si se namenla pelat naokol, kar sicer danes ni nič več kaj posebnega, si se projekta lotila mal narobe. Glede na podobne forumske izkušnje, se po navadi taki dreamerski projekti žal ne realizirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tale punca rajderka ne bo odšla na pot, ne bo odšla zaradi nas, ki ji tako škodoželjno in foušljivo pomagamo!

Iz glave smo ji izbili še tisti entuziazem, ki je potreben za dosego norega načrta - pa če se izpolni, ali ne...

 

Mene je sram!

Pa vas??

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tolk labilna in nesamostojna da jo par bunklnov odvrne od njenega " življenjskega cilja ", pol nej se rajš na peč uleže pa štrikat začne.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tolk labilna in nesamostojna da jo par bunklnov odvrne od njenega " življenjskega cilja ", pol nej se rajš na peč uleže pa štrikat začne.

Ne, ni to odgovor le na hajoktejn-ov post.

 

Riderka bo šla na pot, z kolegom ali z nekom primernim, ki jih je tu kot kaže zelo malo. Vsi dvomi in sranja, ki jih pišete na tole temo so odraz vaših frustracij. Ja, vse se lahko naredi na poti, padci, tolpe, jebeni hurikani, vesolje-ne daj (bog za verne) tudi smrt. In to punca kot je Riderka vzame v zakup. Ker navkljub svoji mladosti ni butasta. Če se faking ne znate ali ne morete premakniti iz kavča in najdete milijon razlogov zakaj ne, potem bo riderka to obrnila in v razlogih za ne, našla odgovore za DA. Percepcije fantje. In želja, sla, življenje. Jeben kisik zmešan s prahom in hlapi bencina. Ožuljena rit in boleča hrbtenica. Pokvarjen motor in iskanje rešitve. Fak ne morem verjet.

 

Ne želim žalit ali pa v nič dajati nikogar. Verjamem, da imate vsi izkušnje in kilometrino. Ampak ne razumem pa vaše zaplankanosti, ko pa ste takoooo avanturistični. Riderka break a leg! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da se ne bo tema sprevrgla v neko obtoževanje vsepočez? ...ampak to tudi kaže, da je zanimivo zastavljena, da takih debat manjka, da je malo drugačna od večine...

 

Verjamem, da kdor ima izkušnje iz podobnih avantur, ne bo kar vsepovprek trosil raznih napotkov mrhovinarjem, da bi se iz njih norčevali, ker gre za "bogate" izkušnje. Mene bi sicer zanimalo marsikaj v zvezi z bližnjim vzhodom...Iran, irak, Sirija...

 

V glavnem, mislim, da se ob takih temah razpravljalci ločijo v dve skupini in sicer med tiste, ki delajo vse na "ziher" in druge, ki tvegajo...in eni od teh so tudi iskalci življenja. Marsikdo se ne zadovolji z nekimi varnimi okvirji, ki jih ponuja družba, ker enostavno preveč omejujejo pravo svobodo. Kdor gleda le našo državo, ki jo počasi jemlje "vrag", spozna, da to, za kar se zavzema večina ni pravo življenje ampak prej neko umiranje na obroke...in človek upa, da nekje je pa mogoče lahko tudi drugačno življenje. Čeprav tudi v Indiji reveži umirajo po ulicah, pa še kje...ampak, kaj je pravzaprav prava vrednota v življenju? Je to res le denar?

Marsikomu se namreč zdi škoda zapraviti življenje za nekaj tako "nizkotnega".

 

No, sam cenim vse tiste posameznike, ki si upajo zavreči neke večinske vrednote in iščejo lastno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem moraš imeti res jajca,že da pomisliš na takšno avanturo,tud če me ne bi nič vezalo na to našo Banana republiko bi bil preveč posran za takšen podvig priznam!!!

Answer to lahko napišeš tudi manj žaljivo,kot sem že povedal se je tu oglasilo nekaj motoristov ,ki so dali dobršn del sveta mimo v sedlu,in prav tej so ji predstavili realna dejstva in vprašanja potrebna za takšno pot...............ja fant sanje,sam od sanj se ne živi.

Me pa prav zanima Answer koliko maš ti za sabo motorističnih izkušenj,da si tako nezaplankan kot nekateri fantje tu ki so obkrožili svet in jih tako obkladaš z raznimi prispodobami!?

 

P.S. tebi Riderka pa kot sem že povedal,le naprej uresniči svoje sanje,a vseeno poslušaj nasvete motoristov ,ki ti hočejo dobro pa mogoče to napišejo ne tako pocukrano temveč realno,resnično želim uspeh,saj bi rad spremljal kakšno dobro popotovanje.

Pa še da ti povem ,maš veliko več jajc kot jaz in marsikateri tu na forumu,to ti priznam,jaz ne upam tudi razmišljat da bi se tako podal v svet :notworthy:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni to odgovor le na hajoktejn-ov post.

 

Riderka bo šla na pot, z kolegom ali z nekom primernim, ki jih je tu kot kaže zelo malo. Vsi dvomi in sranja, ki jih pišete na tole temo so odraz vaših frustracij. Ja, vse se lahko naredi na poti, padci, tolpe, jebeni hurikani, vesolje-ne daj (bog za verne) tudi smrt. In to punca kot je Riderka vzame v zakup. Ker navkljub svoji mladosti ni butasta. Če se faking ne znate ali ne morete premakniti iz kavča in najdete milijon razlogov zakaj ne, potem bo riderka to obrnila in v razlogih za ne, našla odgovore za DA. Percepcije fantje. In želja, sla, življenje. Jeben kisik zmešan s prahom in hlapi bencina. Ožuljena rit in boleča hrbtenica. Pokvarjen motor in iskanje rešitve. Fak ne morem verjet.

Nevem no.. napisala je, da gre na pot čez 6 mesecev, da bo v tem času zrihtala BMW sponzorski motor in vse ostalo prek sponzorjev, da bo zrihtala vse dokumente itd. aja pa da bo za pot porabila eno leto..in vse to brez vseh izkušenj, pa en kolega gre baje zraven, ki bo po vsej vrjetnosti tik pred štartom odpovedal, ko bo imel vse vize zrihtane in sponzorski motor v garaži..O čem mi debatiramo??!

 

Če si bil kdaj na daljšem potovanju veš, da ta zahteva nekaj priprav, kaj šele cel krog okoli sveta. Če živiš v Slo. veš, da motorja ne boš dobil, še za test ti ga komaj dajo..zato se tema bere kot provokacija oz. prvoaprilska šala. Seveda, naj punca sanja, vsi ji to privoščimo, pa vrjamem da je ambiciozna, ampak vseeno naj malo razmisli preden si postavlja cilje, vsaj malo, toliko, da bodo ti realni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni to odgovor le na hajoktejn-ov post.

 

 

ne, itak da ni, ker se tud "dotaknil" nisi tega kar sm hotu povedat z napisanim; 

life is tough; nbenga ujčkanja ni k se jebeš v pizdi matrni s šraufcigerjem objemko snet, ker nimaš kombinirk, ker si jih pozabu doma "spakirat". če jo že to kar je blo ( "negativno" ) napisanga o njenem "projektu" odvrne od prvotnega načrta, pol res bolš da se začne z obrazno jogo ukvarjat al pa čim podobnim, ker jo čaka na taki poti še marsikaj bolj zahtevnega za premlet ....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet 2. Moji sočne besede so bile napisane z namenom, da poudarim navdušenje nad potovanjem in opogumim Riderko, če jo nekateri niso. Nikogar nisem žalil, če pa se kdo najde v mojih besedah potem je to resnica, ki zadane. Ja, lahko bi pisal bolj zavito ampak to, da si odgovoril na moj post pomeni, da toliko narobe pa tudi ni napisano. Ne maraj za moje izkušnje, so nične v primerjavi z forumaši, ki so( ste) dali več cest pod gumo. Ampak tu ne gre za to. Izkušnje si ne moreš nabrati, če poslušaš žalostne zgodbe o pokvarjenem tripu zaradi neskladij, zato ker je sopotnik narobe kakal ali kajvemkaj. Izkušnje si nabereš ravno tako. Da greš. Zelen gor ali dol. Švicat moraš, drugače ni zanimivo. Sto ljudi sto čudi in ena driska zaradi hrane, ki jo zaužiješ, ker v lepoti vukojebine, kjer si parkiral motor nimajo HACAPa ne sme pokvariti tripa. Niti objemka, ki jo moraš dajati dol s šraufcigerjem ne. Strinjam se, zajebano je, nepredstavljivo zajebano zna bit ampak zakaj ne? In če rajderka najde nekoga, ki ji vsaj malo diši po človeku, ki bo sprejemal kompromise, se ne bo usral, ko bo zapeljal kači čez rep in če Riderka želi navkljub skopim izkušnjam z motorjem v svet ne rabi dvomov. Potrebuje vaše napotke (nekateri so dobrosrčno napisani, drugi pač ne, spet- moja interpretacija).Kot sem iz njenih objav prebral, bo zadevo speljala ali pač ne, jaz ji želim le good ride in srečo. Bi se opravičil, če sem koga užalil, vendar to ni moj namen, zato se ne bom. Respect do fantov, ki so obkrožili svet, Kmet2, tega najbrž nisi razbral iz mojega pisanja. Je notri. 

Kakorkoli. mnenja so, skepse so, kaj bo rajderka naredila pa je njena stvar. Če ji uspe splanirat kar si je zadala in odrinit, potem bomo za računalnikom lahko nadaljevali. Ja, najbrž tudi jaz. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi sel, sam tudi jaz nimam sponzorjev...  :blush:

a spet žicaš za servis? :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni to odgovor le na hajoktejn-ov post.

 

Riderka bo šla na pot, z kolegom ali z nekom primernim, ki jih je tu kot kaže zelo malo. Vsi dvomi in sranja, ki jih pišete na tole temo so odraz vaših frustracij. Ja, vse se lahko naredi na poti, padci, tolpe, jebeni hurikani, vesolje-ne daj (bog za verne) tudi smrt. In to punca kot je Riderka vzame v zakup. Ker navkljub svoji mladosti ni butasta. Če se faking ne znate ali ne morete premakniti iz kavča in najdete milijon razlogov zakaj ne, potem bo riderka to obrnila in v razlogih za ne, našla odgovore za DA. Percepcije fantje. In želja, sla, življenje. Jeben kisik zmešan s prahom in hlapi bencina. Ožuljena rit in boleča hrbtenica. Pokvarjen motor in iskanje rešitve. Fak ne morem verjet.

 

Ne želim žalit ali pa v nič dajati nikogar. Verjamem, da imate vsi izkušnje in kilometrino. Ampak ne razumem pa vaše zaplankanosti, ko pa ste takoooo avanturistični. Riderka break a leg! 

 Kaj  si se danes registriral  samo ,da si to napisal, ali si mogoče ????.  A veš kje je  problem... ,če  maš 50.000.e v žepu  ni  nobenga sam gassa  ,če nimaš   pa  tukaj  tipkaš  evo  to je  vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod vse, kar je Kmet2 malo nazaj tule napisal.
 
Dodal pa bi še odgovor tebi, dragi "Answer". Odkar je "riderka" postavila tole temo, pol tedna nazaj, smo vsi skupaj objavili skoraj sto postov. Večina nas je riderki zaželela približno naslednje zapise in misli: spoštljiv poklon pogumni odločitvi, srečo pri uresničevanju njenih sanj, navdušene pozdrave avanturi, najboljše želje in nasvete pri vsemu kar gre in kar bo šlo zraven tega hvalevrednega projekta... Nekateri prispevki so bili tudi malce kritični, ampak so bile njihove pripombe (v vsebinskem smislu) povečini argumentirane in dobronamerne.
 
Zato se nikakor ne strinjam s tvojo veleumno formulacijo, kot si napisal: "... Vsi dvomi in sranja, ki jih pišete na tole temo so odraz vaših frustracij...." Čakaj malo. Kdo pa si ti? Tudi če bi bil en tak velik frajer, in bi že trikrat po dolgem in počez obkrožil svet na motorju, nimaš prav nobene pravice, da  soliš pamet in nas žališ. Daj, preberi si še enkrat vse poste v tejle temi, in se malo ohladi. Pa kaj konstruktivnega napiši. Lep pozdrav tebi in riderki.
Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne ga srat no. Nikogar nisem žalil. Ok, prekličem kar sem napisal o opravičilu. In se opravičujem. Ok? Nisem želel da izpade tako. Ojej. Smo občutljivi.... No, tudi sam sem mogoče pretiraval. Ali pa izbiral premočne besede. Za konstruktivnost sem pa vedno. Hvala Izibajker.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a spet žicaš za servis? :P

Pa lej, so stvari ki se jih ne branim. Sicer pa naslov denarnice je v podpisu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dajmo konstruktivno  :yes: !

 

Zanimivo branje za vse, ki se lotevajo VELIKIH podvigov... http://www.najinsvet.com/?p=1232  Tega sponzorji verjetno ne krijejo.... ;)

 

Kaj si mislim o vsem, sem pa že napisal.... Ja, luštna tema za čez zimo  :OK:

 

Srečno vsem....do kave v Portorožu in tistim okrog planeta!

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kar nekaj čejev. Ampak bistvo je, enduro motor, želja in velika volja, veliko časa in denar vsaj za prvo veliko etapo. Dandanes o sponzorstvu nebi. Nima smisla.

 Benka je hotela prevoziti svet v okvirno dveh letih. Je pa to ratalo v slabih petih. V bistvu nič posebnega za tako dolgo obdobje. Na začetku brez vsakih izkušenj, sama, brez vednosti v kaj se poda. Seveda v petih letih res ni neki problem prevozit cel svet. Pa kljub temu je tudi za to treba imeti nekaj več kot le denar. Poleg že naštetega je treba imeti tudi kanček sreče. 

Riderka, to kar sta povedala Moto rider in Cartman drži več kot samo vodo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!