Skoči na vsebino

Čiščenje vplinjačev z ultrazvokom


Fadil

Priporočene objave

Razmišljam, da bi v prihodnosti pri svojem starodobniku dal z ultrazvokom očistiti vplinjače. Namreč, na tujih moto forumih sem bral, da to pri starejših motorjih kar precej prakticirajo. Tudi na Youtube je kar nekaj zanimivih video posnetkov in sem se kar zagrel. Baje da je vplinjač potrebno kompletno razstaviti in odstraniti vse O-ringe itd... Zanima me, ali imate izkušnje s tem? Kdo to dela v SLO in kakšen je strošek takega čiščenja?

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi v prihodnosti pri svojem starodobniku dal z ultrazvokom očistiti vplinjače. Namreč, na tujih moto forumih sem bral, da to pri starejših motorjih kar precej prakticirajo. Tudi na Youtube je kar nekaj zanimivih video posnetkov in sem se kar zagrel. Baje da je vplinjač potrebno kompletno razstaviti in odstraniti vse O-ringe itd... Zanima me, ali imate izkušnje s tem? Kdo to dela v SLO in kakšen je strošek takega čiščenja?

 

Lep pozdrav

Jaz sem bil na ultrazvoku v .......bolnici :kva2:

Sorry sem moral napisati, ker ne vem kdo bi to delal čeprav sem že bral o tem.Upam da bo kdo pomagal s pametnim nasvetom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

v Škofji Loki je eden, ki to dela: http://www.itis.si/POPRAVILO-IN-VZDRZEVANJE-UPLINJACEV-ZA-MOTORNA-VOZILA-JEREB-MARIJAN?4603074

 

Jaz sem letos poleti dal motor (oldtimer) na servis, kjer so mi tudi spucali uplinjače z ultrazvokom, samo tega naredil na servisu, ampak nekam peljal, tako da ne vem povedat kam. 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mislim da tudi zlatarji čistijo nakit z ultrazvokom... :blush: samo nasvet :blush:

To vem, saj sem zadnjič imel na posodo ultrazvočni čistilec za domačo uporabo. Z njim se čisti nakit, ure, očala, CD itd... Ima samo 50W in premalo kapacitete za '' fergazer ''. Je pa uporabna zadeva in pred časom so jih prodajali tudi v LIDL-u, za cca. 22€. Danes stane tak za domačo uporabo cca. 40€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uprašaj še po kakšnem forumu, jaz sem svoje avto injektorje nesel, ne vem pa kolko velko posodo ima majstr če bi mu šou tudi karburator not. Tako da če veš za koga ki puca injektorje ga uprašaj če lahko tut karburator spuca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti zadeva OK dela pomoje brezveze. Drugač se pa v kis namoči pa lih tko požre vsedline. Če imaš pa možnost pa čas potem vsekakor ultrazvok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva dela BP, vendar bi dal vplinjače očistiti zgolj zaradi preventive in ker je motor star že cca. 27 let. Sicer pa je to zaenkrat le firbec in zbiranje informacij. Če izvem kaj pametnega in uporabnega bom vesel.

 

Lep pozdrav

Popravljeno . Popravil Saladin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pol če dela uredu bi na tvojem mestu samo šalčko spucau in našprical malo s čistilom, ker seveda ko use razdaviš maš potem še štelanje karburatorjev in usklajevanje karburatorjev če ni samo 1.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarman pr Medvodah ti jih bo dal očistit na ultrazvok, sam frgazarje je pred tem treba kompletno razstavit, vse šraufke fedrčke . . . vse stran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uprašaj še po kakšnem forumu, jaz sem svoje avto injektorje nesel, ne vem pa kolko velko posodo ima majstr če bi mu šou tudi karburator not. Tako da če veš za koga ki puca injektorje ga uprašaj če lahko tut karburator spuca.

injektorji se ne čistijo z ultrazvokom ... posebna naprava je , kjer teče čistilo skozi injektorje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

injektorji se ne čistijo z ultrazvokom ... posebna naprava je , kjer teče čistilo skozi injektorje

Najbolje je, če se uporabi oboje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je, če se uporabi oboje...

baje ne ..ker so notri neki o-ringi pa to... ne vem zakaj je treba potem vpljinjače razstavit na prafaktorje pa vsa tesnila in o-ringe stran pobrat , za injektorje naj bi bilo pa u redu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, (ne bom šou stavit) samo mislim da sm dal jst injektorje ultrazvočno čistit, glede na to da sm jih pobral vn iz mašine, dol iz raila, jim pobral dol o-ringe ker injektorji zgledajo tako: 

Fuel-Injector-Nozzel-Marelli-for-Fiesta-

in sta oringa samo na zunanji strani vse ostalo je zalito in zaprešano skupaj, 

dejansko je to samo elektromagnetni ventil, ker pride gorivo pod tlakom in usa fint aje to da so une kolnjice na koncu prave velikosti (in ta prdec ki je nič od tehnologije stane 150€  :dry:  )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, (ne bom šou stavit) samo mislim da sm dal jst injektorje ultrazvočno čistit, glede na to da sm jih pobral vn iz mašine, dol iz raila, jim pobral dol o-ringe ker injektorji zgledajo tako: 

Fuel-Injector-Nozzel-Marelli-for-Fiesta-

in sta oringa samo na zunanji strani vse ostalo je zalito in zaprešano skupaj, 

dejansko je to samo elektromagnetni ventil, ker pride gorivo pod tlakom in usa fint aje to da so une kolnjice na koncu prave velikosti (in ta prdec ki je nič od tehnologije stane 150€  :dry:  )

zalito in zaprešano .. kaj je pa noter ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva dela BP, vendar bi dal vplinjače očistiti zgolj zaradi preventive in ker je motor star že cca. 27 let. Sicer pa je to zaenkrat le firbec in zbiranje informacij. Če izvem kaj pametnega in uporabnega bom vesel.

 

Lep pozdrav

Potem bi to na tvojem mestu pustil za na konec pa bi se prej raje lotu vilic pa zavor.

Drugač pa dobiš na netu tud komplet kite za obnovo fergov-pomoje so  bol kritični kaka preperela tesnila (npr pri iglah za nastavitev zraka, kjer lahko vleče fouš zrak). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem v Lidlu videl ultrazvočni čistilec za mali denar (pod 20 €), ne vem pa kakšen je volumen in zmogljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

injektorji se ne čistijo z ultrazvokom ... posebna naprava je , kjer teče čistilo skozi injektorje

Poznaš mogoče koga da ima to? Keihinove injektorje bi dal očistit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarman pr Medvodah ti jih bo dal očistit na ultrazvok, sam frgazarje je pred tem treba kompletno razstavit, vse šraufke fedrčke . . . vse stran

Čarman ima ultrazvočni čistilec, uplinjač ti bodo tudi razstavili in sestavili. Za ceno pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem v Lidlu videl ultrazvočni čistilec za mali denar (pod 20 €), ne vem pa kakšen je volumen in zmogljivosti.

Sem danes klical v LIDL in mi je ženska povedala, da tega letos nimajo v ponudbi in da je je kje slučajno bil, da je to kakšna stara zaloga. Kje si to videl? v Mariboru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zalito in zaprešano .. kaj je pa noter ??

notri so pa piezo kristali :OK:  in glede na to da šobe sploh nikoli nebi smele ležati v vodoravnem položaju, jih jaz niti slučajno nebi pral z ultrazvokom. bohved kakšna huda tehnologija je tam notri.. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes klical v LIDL in mi je ženska povedala, da tega letos nimajo v ponudbi in da je je kje slučajno bil, da je to kakšna stara zaloga. Kje si to videl? v Mariboru?

Oprosti za zamudo - v Mariboru na Koroški, ampak je že 2 tedna tega, sedaj pa mislim, da ga nisem več videval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!