Skoči na vsebino

Ducati 996 projekt za čez zimo (obnova)


ludiluka

Priporočene objave

Lep motorček ;)  Daljnega leta 1999 sem imel taksnega 996 (kokr vidm je tvoj 2000 letnik ker 99 je imel trikraka platišča ) Mal prever rezervoar ker izredno radi rjavijo in boš mel v tem primeru same težave. Preveri tut gumizglobe v zadnjem zobniku, ker če crknejo se začnejo pomikat proti nihajki in jo začne dobesedno stružit. Sicer nimam lepih spominov na ta motor ( hud padec in še veliko okvar) sam še zmeraj je lep in bo ostal eden najlepših motociklov kadarkoli narejenih. Ja jermena je kr treba na 20k menjat ali prej če nisi sigurn v km ker pri kolegu je na 23k usekal in je velik skode nardil tko da tle ni računice. Crknu mi je tut oljno stikalo in k ta krba crkne začne iz njega olje tečt in če ne opaziš pravočasno je hitr na zadnji gumi (to se je men zgodil sam na srečo nism padu) Stikalo je isto kot ga ima Fiat Uno ali Ritmo ;)  No k sm padu mi je tut sklopko utrga in k sm jo pogledu je bla letnik 1988 !!! In sm pol zvedu, da so jih imel še na zalogi od Ducatija 888 so jo ugrajeval dokler jim niso zaloge pošle tut 11 let kasneje :whistle: No kokrkol fajn zrihti in srečno vožnjo :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervar se sveti nima niti pikice rje  gume na zobniku so ok  jermene se menja na 16 000 preventivno :D anti-hopping sklopka, Ko bodo pa tej oklepi uštimani pridejo pa še karbonski oklepi da se bomo malo teže znebili. Nekje morem dobiti spredno luč kjer je dolga luč razbita tako da jo lahko stran odrežem in mi ostane sam kratka agregata nimam namena predelovat ker se ne splača oziroma če dobim kje motor od 1198 bom kar motor zamenjal. Pa kak ohlins bo kasneje ko bodo finance :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervar se sveti nima niti pikice rje  gume na zobniku so ok  jermene se menja na 16 000 preventivno :D anti-hopping sklopka, Ko bodo pa tej oklepi uštimani pridejo pa še karbonski oklepi da se bomo malo teže znebili. Nekje morem dobiti spredno luč kjer je dolga luč razbita tako da jo lahko stran odrežem in mi ostane sam kratka agregata nimam namena predelovat ker se ne splača oziroma če dobim kje motor od 1198 bom kar motor zamenjal. Pa kak ohlins bo kasneje ko bodo finance :D

To sm že jest par let nazaj sanjal in ta bi bla huda 1198 agregat v 916 ;)  Še bolš bi izpadl pa na 888 k je res škatlast , dat 1198 agregat not k nobenmu nebi blo nč jasn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej 888 pride tudi enkrat k hiši :D sicer je pa za to predelavo najboljši sps okvir tako da se zna zgodit da bom tudi kaj zamenjal vmes alpa da kje kak okvir staknem ker pri tem okvirju moreš obrnit throttle bodies ne vem kako se temu po slo reče pa to mi ni najbolj ušeč :D mah bomo vidli :D Prvo tega uštimat pol pa naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne diski so plavajoči ne vem pa kake znamke so nisem niti pogledal zaenkrat bodo dobri potem jih bom pa lahko tudi zamenjal. ni mi všeč kako so sestavljeni

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem kake diske ima v originalu ;) tej so bili zamenjani pred tremi leti skupaj z jermeni pri prejšnem lastniku in po tistem je motor naredil 1000km to pa zato ker je bivši lastnik dobil dojenčka nato še enega in mu je žena ukazala da se ne sme vozit in da more prodat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem kake diske ima v originalu ;) tej so bili zamenjani pred tremi leti skupaj z jermeni pri prejšnem lastniku in po tistem je motor naredil 1000km to pa zato ker je bivši lastnik dobil dojenčka nato še enega in mu je žena ukazala da se ne sme vozit in da more prodat :D

To doleti vse dukatiste k dobijo ženo pa otroka ! Stoner je lep primer :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa men osebno iz "družine" 916 mi je najlepši 998 R :photo:

Se strinjam sam je zmanjkalo financ :D uglavnem tudi to bo enkrat v garaži :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej 

 

dsc00441.jpg

 

Potem

 

dsc00451.jpg

 

Na motorju 

 

dsc00461.jpg

Pa je še en del ki je pobrušen

dsc00481.jpg

 

 na motorju zadnji del se bo bruslo na koncu tako da sedaj sledi brušenje bokov

 

dsc00471.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bla nočna :D tako da sem pobrusil že zgornjo polovico desnega boka odkril staro poškodbo čeprav mi ni jasno kaj tam počne :D uglavnem vse je ravno nobenih izboklin tako da desen bok je končan prav tako blatnik in tisti del pod hladilnikom :D S karbonom tudi ne bom več dosti packal saj ni več kaj zamenjat lahko zamenjam samo še nosilčke za lončke za zavorno tekočino in to je tudi vse naslednja stvar karbonske cevi za zrak ter del pod sedežem nato pa pridejo na vrsto oklepi

 

dsc0049.jpg

 

dsc0050.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!