Skoči na vsebino

Ducati 996 projekt za čez zimo (obnova)


ludiluka

Priporočene objave

Zelo lepi izdelki  :OK:

 

 

Kolko gramski karbon pa uporabljaš ? in vidim da si iz gorice ali ga nabavljaš v Italiji ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mikro mehurčki po površini ene par večjih po robu uglavnem rabim 180g karbon namesto 200g ker 200g je pregrob in pretrd da bi se lepo ulegel v krivine. Bi bil pa šmeksi pepelnik sam kaj ko ne kadim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mikro mehurčki po površini ene par večjih po robu uglavnem rabim 180g karbon namesto 200g ker 200g je pregrob in pretrd da bi se lepo ulegel v krivine. Bi bil pa šmeksi pepelnik sam kaj ko ne kadim :D

 

Ej pa daš prvo plast 25g steklo? Glede na tvoje izkušnje bi rekel da daš, samo na eni sliki mi deluje kot da imaš prvi sloj direktno karbon... dej 25g ali 50g tkanino za prvi sloj, boš vidu čudež, tudi jaz sem se tako zajebaval z karbonom pa to ni varjante da vse vn spraviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Sej to je problem dam 25g steklo pri vseh izdelkih in nikjer nimam mehurčkov pr teh špeglih pa še vedno ratajo. Ker je problem da se mi karbon ne lepo uleže povsod in vakum tudi ni dovolj da bi potegnu ven vse mehurčke če bi mel prepreg bi bla šala mala :D

Sej to je problem dam 25g steklo pri vseh izdelkih in nikjer nimam mehurčkov pr teh špeglih pa še vedno ratajo. Ker je problem da se mi karbon ne lepo uleže povsod in vakum tudi ni dovolj da bi potegnu ven vse mehurčke če bi mel prepreg bi bla šala mala :D

Pa mehurčki ratajo med steklom in karbonom

A ti daješ tudi 50g steklo pred karbonom se ga ne vidi??

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je problem dam 25g steklo pri vseh izdelkih in nikjer nimam mehurčkov pr teh špeglih pa še vedno ratajo. Ker je problem da se mi karbon ne lepo uleže povsod in vakum tudi ni dovolj da bi potegnu ven vse mehurčke če bi mel prepreg bi bla šala mala :D

Pa mehurčki ratajo med steklom in karbonom

A ti daješ tudi 50g steklo pred karbonom se ga ne vidi??

 

Ma več ali manj od stekleno tkanino od HKinga 18g, občutljiva ko vrag ampak super zadeva, zdej ko zmanjka 18g vzamem 48g, največ kar sem pa uporabljal je bila pa 160g tkanina, vendar je potem karbon že motno viden, za karbon look je že prevelika teža. si pa znam predstavljat tvoj problem.

 

Zdej najbolje v tvojem primeru bi bilo, da maš prvo plast fine tkanine, jo fino prepojiš in počakaš da zapika, in zadnji trenutek dokler je še dovolj lepljiva za stik s karbonom, položiš plast karbona, ga res fino pritisneš ob prvi sloj in potapkaš ko zmešan :), potem bi isto čakal, da zapika, nato pa dodal ostale plasti za trdnost. Vse to brez vakuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma več ali manj od stekleno tkanino od HKinga 18g, občutljiva ko vrag ampak super zadeva, zdej ko zmanjka 18g vzamem 48g, največ kar sem pa uporabljal je bila pa 160g tkanina, vendar je potem karbon že motno viden, za karbon look je že prevelika teža. si pa znam predstavljat tvoj problem.

 

Zdej najbolje v tvojem primeru bi bilo, da maš prvo plast fine tkanine, jo fino prepojiš in počakaš da zapika, in zadnji trenutek dokler je še dovolj lepljiva za stik s karbonom, položiš plast karbona, ga res fino pritisneš ob prvi sloj in potapkaš ko zmešan :), potem bi isto čakal, da zapika, nato pa dodal ostale plasti za trdnost. Vse to brez vakuma.

Brez vakuma ni šans da nrdim ker so preostri robovi :D mah dejmo rečt da gre v tretje rado :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj v tretje je šlo? Kaj boš naredil če ne bo šlo, infuzija, ali boš brusil do vlaken pa potem lakiral z prozornim lakom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh naslednji teden bom probal v tretje ker morem prvo karbon nabavit. za infuzijo ne vem ker nisem še nikoli delal pa dvomim da bi mi ratalo ker je res smotana oblika tega špegla niti nimam kalupa narejenega za infuzijo. Brušenje in lakiranje pa odpade ker je preveč dela saj  ne bom delal ogledal le zase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Infuzija je vedno opcija. Tudi kalup je kar ok, kar sem videl po slikah. Zadeva pa gre tak:

- karbon zložiš v kalup

post-9278-0-29487400-1394037793_thumb.jpg

- zložiš not še ostale pomožne plasti

post-9278-0-72831200-1394037853_thumb.jpg

- zatesniš z folijo

post-9278-0-24652700-1394037905_thumb.jpg

-infuziraš

post-9278-0-76923600-1394038008_thumb.jpg

- izdelek

post-9278-0-21081300-1394038061_thumb.jpg

 

Veličina tvojega špegla je idealna za začetek, ker je treba upoštevat, da prvi izdelki ponavadi romajo v koš. Youtube je odličen vir znanja, sploh na začetku.

 

P.S. pri prvem izdelku dodaj kakšno plast več, če slučajno uspe tako ne bo pretanek ( infuziran laminat je ob istem številu plasti tanjši kot ročna laminacija ( razmerje smola:vlakna je drugačno)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri meni je naslednji. ti imaš lep odprt kalup kjer nimaš nobenih ostrih robov. Če pa pogledaš moj kalup imam pa polno ostrih robov. če pogledaš stik med zelenim in modrim delom kalupa na sliki tam je res oster rob in si niti ne predstavljam kako bi položil tja noter karbon brez bombaža. (v ta rob niti z 1cm čopičem ne pridem in si pomagam z 3mm široko palčko da zabašem z bombažem ) naslednji problem je ta da imam kalup iz večjih delov sprednji del ogledala je iz dveh delov notranji del pa iz 4 delov in mislim da bi mi po delilnih polovicah vleklo zrak v izdelek,.. Uglavnem problemov je precej. Bom probal tudi z infuzijo vendar bi mogu nabavit vse stvari ki niti niso tako poceni+ epoksi bi rabil drugi.

 

Drugače pa znanja o laminatih imam precej in ponavadi nimam nekih problemov sm pa tja se mi kaka stvar ponesreči vendar tej špegli so pa mission impossible :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj a to si na točno obrezu že suh karbon? al maš kej viška ter katero lepilo uporabljaš za postavljat karbon v kalup ? material jemlješ pri mirniku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino neki me zanima a tista spirala je enaka kot za povijat električne kable?

Ne, je navadna cev ki sem jo naluknjal. Nekaj stvari se da tudi zimprovizirat, ni nujno da je vse po regelcih. Špirala za kable je sicer  priporočljiva.

Pri Mirniku že dolgo nisem bil. Tista starejša teta tam not me ne mara, nekaj zavija z očmi ko začneš omenjat manjše količine ( 1-2m2), češ, da je treba to en dan prej naročit, da oni to pripravijo..... pa niti blagajne nimajo več, je treba vse preko banke. So pač grosisti, ni jim za sitne ribe... :)

 

Drugače pa ja, v kalup se položi vse suho. Tudi 90 stopinjski vogal načeloma ni problem. Pri pokrovu za tank je 90 stopinj, samo se ne vidi ker je že pokrovček not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha tnx ja problem je ker jaz nimam 90 stopinjskega kota ampak 15 stopinjskega in še dolg je pa en radius mam fi ene 5 mm to je na plavemu delu kalupa. Bom probal z infuzijo pa bom videl kaj rata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

pa gremo še k drugemu ogledali 

 

Nekje vmes

dsc0179.jpg

dsc0180.jpg

 

Jutri pa sledi barva.

dsc01811.jpg

dsc01821.jpg

Popravljeno . Popravil ludiluka
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul projekt! 

mam neki podobnega v garaži v "delu" že od 2010 pa ga še nisem skupaj dal, ampak letos pa res bo, sicer optično bo daleč od popolnega, bo pa vsaj mehansko upam da OK :)  ostalo bo pa že počasi... itak ga nimam namena prodajat

 

 

post-1406-0-04759400-1394546434_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem sprednjo masko original ali karbonsko tako da če ima kdo kako viška oziroma ve za koga ki bi jo znal imeti se priporočam 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mikro mehurčki po površini ene par večjih po robu uglavnem rabim 180g karbon namesto 200g ker 200g je pregrob in pretrd da bi se lepo ulegel v krivine. Bi bil pa šmeksi pepelnik sam kaj ko ne kadim :D

Na ebayu take izdelke lahko super prodaš... Tudi če niso perfect za tvoje pojme. Meni so super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ebayu take izdelke lahko super prodaš... Tudi če niso perfect za tvoje pojme. Meni so super.

Jp-se strinjam. Natančno posliki in opiši napake pa dej zadevo magar na dražbo.. Drugač pa super projekt, kr obvladaš tele zadeve  :notworthy: -sime kr navdušu, da bi se mal probal v kompozitih, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!