Skoči na vsebino

m.i.k.e

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

trije prijatelji se od 19.4. do 3.5. odpravljamo v Tunizijo. Vsi trije smo ljubitelji endura, zato bo tudi potovanje temu primerno. Slovenijo nameravamo prevoziti po brezpotjih, Italijo po avtocesti, ko se izkrcamo v Tunisu pa takoj zavijemo na prvi makadam. V grobem, 4 dni offroada do Ksar Ghilana, 4dni sipin, in počasi nazaj....

Več kot nas bo, lepše se bomo imeli...nekje 5do6 bi bila idealna ekipa, tko da ce je se kdo zaintereseran, ga bomo veseli.

 

Lp Mitja

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mislite potovati po ITAlijanskih avtocestah.

Lani sem prevozil 540 kilometrov po avtocesti in sem porabil za ta premik 120 evrov (cestnina + bencin).

Škorenj pa je dolg, pot pa tja in nazaj, huhu gre bencina in cestnin.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče raje date mopedke v kombi, saj za tri je zadaj prostora, spredaj pa se tudi trije lahko peljete.

Trajekt bo cenejši, avtocesta in gorivo pa tudi. Za razliko si lahko že kombi nabavite.

 

Še nekaj mi ni jasno. Zakaj nameravate Slovenijo prevoziti po brezpotjih, če greste na tako dolgo pot?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nameravamo Slovenijo prevoziti po brezpotjih? Zato da bomo, ko se bomo na mejnem prehodu Vrtojba prvič ustavili, videli če smo prtljago dobro pritrdili :)

 

Glede kombija pa je tako. Ta dva prijatelja, s katerima grem, imata s tunizijo že kar nekaj izkušenj. Da jima ne bo dolgčas, smo se dogovorili da gremo letos z motorji izpred hiše, kot se za prave avanturiste spodobi. In da bo še bolj zanimivo, navigator in vodja bom jaz, ki v življenju še nisem zapustil Vipavske doline  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zakaj nameravamo Slovenijo prevoziti po brezpotjih? Zato da bomo, ko se bomo na mejnem prehodu Vrtojba prvič ustavili, videli če smo prtljago dobro pritrdili :)

.........................

 In da bo še bolj zanimivo, navigator in vodja bom jaz, ki v življenju še nisem zapustil Vipavske doline  :slap:

 

To bo pa veselo  :OK:. Upam, da ima datum prihoda kakšnih 10 dni rezerve   :whistle:   .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nameravamo Slovenijo prevoziti po brezpotjih? Zato da bomo, ko se bomo na mejnem prehodu Vrtojba prvič ustavili, videli če smo prtljago dobro pritrdili :)

 

Glede kombija pa je tako. Ta dva prijatelja, s katerima grem, imata s tunizijo že kar nekaj izkušenj. Da jima ne bo dolgčas, smo se dogovorili da gremo letos z motorji izpred hiše, kot se za prave avanturiste spodobi. In da bo še bolj zanimivo, navigator in vodja bom jaz, ki v življenju še nisem zapustil Vipavske doline  :slap:

 

Da ne bo tako kot pri meni, ko sem šel v Piran in skorajda prispel v Ankaran......  Pazi da ne zalutate v Tunguzijo namesto Tunizijo  :lol1:

 

Kokrkoli, fajn potujte in lep dopust vam želim! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdaj politično tam doli v Tunisu?

Politično ni nekih posebnosti; vsaj ne takih, ki bi tujcem preprečevala uživanje v pesku in jih omejevala pri potovanju po njihovi deželi. Trenutno je dol ekipa Desertsoul-a, z njo pa tudi nagrajenec MS nagrade. Je pa z njimi kar nekaj Motosvetovcev in upam, da bodo tudi kaj napisali, kako so se imeli.  Premikajo se po načrtih in izgleda, da dobro uživajo, kajti na FB ali na Ms se nimalo časa oglasiti.

Vam trem pa srečno na poti in če boste rabili še kakšno frišno info smo blizu - oglasite se kaj na Krasu ali na PM.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uživajte v Tuniziji! 

Mi smo se vrnili v petek in bilo je res vrhunsko. 

Res je, da sem še poln svežih vtisov in res ne želim biti "pameten" ampak sedaj, ko imam za seboj izkušnjo Tunizije bi rekel, da je škoda izgubljati čas (ta pa je zmeraj omejen) po avtocestah oz. slo offroadih, če je cilj Sahara in vsak dan več v Tunizji je neprecenljiv. Tudi če ga zabluzite v "ribniku" Ksahr Ghilana. A konec koncev imate svojo zgodbo in če greste od domačega praga do Sahare na hard, tudi prav :)

 

Glede na dokaj težke motorje je po moje najbolje, da si preberete zapis Ni3ousa na advriderju. 

Do Kshar Ghilana itak vodi ali asfaltna cesta ali pa lep makadam (off road). 

Za resne užitke v sipinah si pa jaz ne bi nikoli izbral motrja težjega od 150 kg (natankan). Raje še lažjega. Z nami je bila tako Tenerejka, kot tudi Ktm adventure in sta se kar našvicala (pa sta oba dobra voznika; čeprav je vožnja po pesku nima veze s kofetkanjem po cestah). 

 

Je pa res, da je povsem drugače, če pustite opremo in prjtljago v campu in se potem v tistih sipinah okoli oaze naganjate, kot pa če bi slučajno imeli v planu tri ali večdnevno non.stop prečenje sipin (vprašanje goriva, vode.. .). 

 

Mi smo brezskrbno uživali v varnih rokah Desertsoula (dva kamiona in en terenec), ki so vozili gorivo, vodo, salame, pir... :) Ups. A sem kaj preveč napisal:)

 

Politična situacija je ok. 

 

Uživajte! 

Popravljeno . Popravil corser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nameravamo Slovenijo prevoziti po brezpotjih? Zato da bomo, ko se bomo na mejnem prehodu Vrtojba prvič ustavili, videli če smo prtljago dobro pritrdili :)

 

Glede kombija pa je tako. Ta dva prijatelja, s katerima grem, imata s tunizijo že kar nekaj izkušenj. Da jima ne bo dolgčas, smo se dogovorili da gremo letos z motorji izpred hiše, kot se za prave avanturiste spodobi. In da bo še bolj zanimivo, navigator in vodja bom jaz, ki v življenju še nisem zapustil Vipavske doline  :slap:

Do Vrtojbe ravno ne bo nekih strašnih brezpotij...razn če boste šli ob reki Vipavi po makedamu. pa še tisto je dobrih 10km dolžine.

 

p.s. Srečno in uživajte na poti

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Vrtojbe ravno ne bo nekih strašnih brezpotij...razn če boste šli ob reki Vipavi po makedamu. pa še tisto je dobrih 10km dolžine.

 

p.s. Srečno in uživajte na poti

 

...se vidi, da poznaš le asfalt. :( 

Brezpotij je povsod dovolj, tudi Trnovski gozd je velik...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se vidi, da poznaš le asfalt. :(

Brezpotij je povsod dovolj, tudi Trnovski gozd je velik...

 

ok..sej potem lahko greste preko Dolenjske v Vrtojbo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da moja prijatla ne marata makedama :OK:  

Lepo. Dobra glasbena podlaga. Najbrž bo iz Tunizije tudi kaj zanimivega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da moja prijatla ne marata makedama :OK:   http://www.youtube.com/watch?v=Ogseif3VaR8

 

 

Dobro  ti to....... :OK: :OK: :OK:

 

Zgleda,da te noben Renčan ni opazil,kaj špičiš. Bi bil na rdečih straneh v lokalnem časniku.

 

Previdno in uživej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler nisem videl teh dveh filmčkov, me je kar vleklo, da bi se blo lepo pridružit na taki odpravi, če bi imel pravi motor, ker enkrat v prihodnosti je v planu tudi Tunizija ali Maroko...

...ampak s takimi pa ne :OK:  ...ne bi rad ostal sam na kakšnem bregu, medtem, ko bi se ostali odpeljali po hlodu čez reko ali nad prepadom... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to dobil...mi ne bomo tako divjali. Res da bo tempo hud, ker smo zelo enakovredni vozniki, me pa malo skrbi za una dva avstrijska motorja, da se jima ne bi kaj zgodilo ;)

Se bomo pa prilagodili vsakemu ki bi rad šel z nami, tko da ni potrebe da si v strahu, ker te ne bi nikjer pustili. Kako bi bilo lepo videti TDM-ko pod Tembainom :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, danes je pa moja yamaha dobila nove copate, do konca tedna naj bi prišle še stranske torbe...tako da počasi se opremljamo.

še vedno pa nisem dobil papirjev iz italije, da plačam davek in registriram mašino..

post-13841-0-69735000-1392799132_thumb.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, danes je pa moja yamaha dobila nove copate, do konca tedna naj bi prišle še stranske torbe...tako da počasi se opremljamo.

še vedno pa nisem dobil papirjev iz italije, da plačam davek in registriram mašino..

attachicon.gif1392292829342.jpg

 Katere stranske torbe in kakšne nosilce torb boš montiral? Pa uspešno reši z registracijo.

 

p.s. aja, sem šele zdaj opazil, da ni ravo prava tema..., mogoče odgovor v oni pravi...

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!