Skoči na vsebino

Centralna Azija 2014


long

Priporočene objave

Iscem potencialnega sopotnika za potovanje z motorjem v Centralno Azijo (Turcija, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadzikistan, naprej pa domov preko Kazahstana ali cez Mongolijo do Kitajske in domov preko Rusije. 

Potovanje: Od konca maja 2014 dalje.

Dva motorja (moj motor GS 1150), dva voznika, 0 potnikov,

Ostalo po dogovoru.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od koncne trase (med 6 in 10 tedni).

Trasa se doloci po drzavah (zaradi viz), ostalo se prilagaja sproti.

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........potovanje z motorjem v Centralno Azijo (Turcija, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadzikistan, naprej pa domov preko Kazahstana ali cez Mongolijo do Kitajske in domov preko Rusije.......

lepa trasa :-)

(če bi mi roka služila.... )

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater si korajžen!

Pa ne zaradi plana. Ampak, da si upaš staviti na karto: "K'r eden!"

Za en teden že. Za več pa.....

Če si sam in imaš problem. Imaš en sam problem!

Če sta dva, lahko zaradi tega nastaneta dva problema... Včasih pa se spotencira na/.......?!?

Samo na to sem pomislil.

Je pa luštno, če se imaš s kom kaj pametnega za pomenit' :yes:  ko je luštno!

 

Jaz sem tudi včasih potoval v "skupini". Potem pa ne več.

Pa si upaš vprašati, zakaj??

Pozdrav!

 

Poznam :(

Izpostavljeno je POTENCIALNIM sopotnikom ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto točno taka trasa, kot si jo zapisal, bi znala biti draga, če ne celo nemogoča v teh časih. Le malo drugačno sva z mojo lani predrajsala, še malo drugačno pa štiri leta nazaj. Pred štirimi leti je šlo z vizami skoraj enostavneje. Začetek marca bo kar čas, da se jih lotiš zbirat, za to boš pa vsaj približne datume moral vedet. Tranzitne so cenejše - samo datume hočejo pa malo bolj točne zanje. Naberi pa vse informacije, preden jih greš pridobivat, da se ti krog res sklene.

Potem boš mejčkeno tranzitiral, pa prah goltal in vročino klel, ampak po kakšnih 10 dneh se itak vživiš in vse skupaj rata tako zajexano dobro, da sem ti že zdaj fowš.

Aja, sopotnik - saj če se z BIFom zmenita, ni treba, da vozita skupaj. Veliko pomeni, ko veš, da je nekdo dva, tri ali štiri dni vožnje stran. Ali pa en teden.

Uživaj. Zdaj grem pa neko drugo temo prebirat, da se ne bom s slino zadavil.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistih krajih se skriva precej nevarnosti...sem govoril že s tremi, ki poznajo tamkajšne razmere...npr., misliš, da te ustavljajo policaji pa so v resnici roparji...ob priliki bom še povprašal, na kaj je potrebno paziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistih krajih se skriva precej nevarnosti...sem govoril že s tremi, ki poznajo tamkajšne razmere...npr., misliš, da te ustavljajo policaji pa so v resnici roparji...ob priliki bom še povprašal, na kaj je potrebno paziti.

Hvala za dobronamerna opozorila.

Kot v vsakdanjem, najvecje nevarnosti so vedno doma in v ozjem okolju.

V lastni drzavi lopove z davki ze zalagam celo zivljenje, sedaj so pokradli ze moje vnuke.....

Toliko mi na ruti sigurno nihce ne bo vzel..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iscem potencialnega sopotnika za potovanje z motorjem v Centralno Azijo (Turcija, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadzikistan, naprej pa domov preko Kazahstana ali cez Mongolijo do Kitajske in domov preko Rusije. 

Potovanje: Od konca maja 2014 dalje.

Dva motorja (moj motor GS 1150), dva voznika, 0 potnikov,

Ostalo po dogovoru.

Iščem sponzorja za to potovanje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni imajo težave povsod....drugi nikjer.

 

Ko smo mi pred kakimi 8 leti prišli iz Tunizije smo bili navdušeni, ko sem se pogovarjal z kolegom ki je bil tam kak mesec pred mano prek turistične agencije je bilo kot da bi bila v drugi državi. Bilo ga je strah zvečer oditi po mestu ker je bilo za vogali polno ''tačrnih'' ki so (po njegovih besedah) samo čakali primeren trenutek da ju z ženo napadejo, njemu poberejo denar ženo pa posilijo.......

Naslednja leta smo jo mi pihnili v Sirijo, Jordanijo, Maroko Iran in podobne čudne kraje in se vedno imeli fajn, kljub tačrnim......on pa se je vsa ta leta v avgustu pražil na jadranski obali in natepaval preplačane sardele.........jebiga vsaj ni bilo ''tačrnih''.

 

Se popolnoma strinjam, odvisno je od človeka kako dojema kakšno situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, kar daješ od sebe, to dobiš. Komentarje, pripombe itd..v stilu " sem slišal, mi je kolega povedal " pa enostavno prezrem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel namena kogarkoli strašit, le objavil sem eno izjavo nekoga, ki je prepotoval dobršen del sveta...vozil je BMW R80 GS s katerim ni imel večjih težav, le predrta guma in njegova glavna opazka je bila ta, ki sem ja napisal za tiste kraje. Tudi težave v Afriki zaradi Slovenskega potnega lista, kjer bi z Jugoslovanskim, ki ga je tudi imel, lahko nadaljeval pot.

Drugi, ki je omenil nevarnost teh krajev je prevozil že skoraj cel svet...ni nek navaden popotnik, je eden najizkušenih v naši državi.

Lani je bil v eni teh ruskih ...Kazahstan, Uzbekistan, Turkmenistan...tudi po nedolžnem zaprt, najdle na poti več kot dve leti.

 

Se strinjam, da je najvažnejši optimizem in tudi navadni ljudje v teh krajih so zelo prijazni ter "dobri".

Poznam tudi žensko, ki živi pri nas in je iz Uzbekistana. Zelo prijazna in "fajn", vendar je tudi ona pripovedovala o tamkajšnjih razmerah, ki so drugačne od tukajšnjih...tudi podnebnih, menda je tam precej vetrovno, je pa Taškent vreden obiska zaradi tamkajšnjih zgradb, saj je bil nekoč "center" vzhoda.

Preden boste krenili na pot, bom poizvedel še kakšno zanimivost, vsak dan ne srečam tega popotnika, na tem forumu ga pa tudi ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Long, z vsem spoštovanjem do tebe predvsem zaradi držav, ki si jih navedel po katerih bi se rad potepal. Tukaj sem ti fullll fauš. To so države, ki si jih resnično želim obiskati. Žal zaradi več kot objektivnih razlogov s te moke ne bo kruha. Ampak nekaj mi tukaj vseeno ni jasno. Nikoli, ampak res nikoli ne bi iskal za takšno vrsto potovanja družbo preko neta. Če imaš finančna sredstva in splošno možnost biti od doma več časa, potem ni varijante, da te bilo kdo ali kaj zaustavi. Porihtaš nujne stvari in gasa! Razumem, da je luštno imeti s seboj človeka s katerim se v vseh pogledih štekaš in dopolnjuješ, prilagajaš, želje, zahteve, načrte.....To so resne stvari, ki na takšnem potovanju morajo štimat več kot 100%. Če tega ni, solo in veselo na pot. Ampak fauš pa sem ti! :grim 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky  B) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel namena kogarkoli strašit, le objavil sem eno izjavo nekoga, ki je prepotoval dobršen del sveta...vozil je BMW R80 GS s katerim ni imel večjih težav, le predrta guma in njegova glavna opazka je bila ta, ki sem ja napisal za tiste kraje. Tudi težave v Afriki zaradi Slovenskega potnega lista, kjer bi z Jugoslovanskim, ki ga je tudi imel, lahko nadaljeval pot.

Drugi, ki je omenil nevarnost teh krajev je prevozil že skoraj cel svet...ni nek navaden popotnik, je eden najizkušenih v naši državi.

Lani je bil v eni teh ruskih ...Kazahstan, Uzbekistan, Turkmenistan...tudi po nedolžnem zaprt, najdle na poti več kot dve leti.

. . . . .

. . . . .

 

@vandrovec, če ni prevelika skrivnost, a lahko napišeš, kdo sta omenjeni osebi ?

(lahko tudi na PM)

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še koristna povezava za vse, ki bi potovali v tej smeri.

V priponki prvega posta je povezava do "waypoints", ki jih je dodal avtor in so zelo uporabne. Najdete bencinske črpalke, ki jih sicer uradno ne najdete, ugodne točke za nočitev ipd.

Povezava:

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/northern-asia/siberia-mongolia-central-asia-waypoints-50860

Odprete jo v programu BaseCamp, ki je brezplačen:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4435

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še koristna povezava za vse, ki bi potovali v tej smeri.

V priponki prvega posta je povezava do "waypoints", ki jih je dodal avtor in so zelo uporabne. Najdete bencinske črpalke, ki jih sicer uradno ne najdete, ugodne točke za nočitev ipd.

Povezava:

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/northern-asia/siberia-mongolia-central-asia-waypoints-50860

Odprete jo v programu BaseCamp, ki je brezplačen:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4435

Najbolj pa mi je smešno ko vidim, da ljudje že v štartu "vedo" kje bodo spali,kje bodo tankali ...in to za pot dolgo 15 do 20.000 km?!Jaz tankam tam kjer mi zmanjka(skoraj) bencina, spim pa tam kjer se začne temnit!In pridem tja kamor me pot vodi, malo levo malo desno proti nekemu cilju čisto na koncu!Zakaj bi čital na tisoče potopisov ne vem ker verjetno ne bom doživel istih stvari in srečal istih ljudi?!Ker je pot samo zame in samo moja.In na nobeni poti nisi prvi; tam je šlo že tisoč drugih, prvi greš lahko samo na Mars!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tvojih prejšnjih postov mi je jasno da vse veš. In tako naj ostane.

Povezavo sem dodal, ker bi morda komu, ki ni tako superioren prišla prav in mu ni treba odkrivat "tople vode".

In če bi tako superiorno prebiral kot razmišljaš bi ugotovil, da sem napisal, da grem na to pot prvi z štirikolesnikom...sicer ne bi prebiral

potopisov, ker jih ne bi bilo.

Mars pa...ehhhh...nima smisla!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!