Skoči na vsebino

Centralna Azija 2014


long

Priporočene objave

Odličen potopis iz teh krajev pišeta in objavljata na BJBikers- Put na istok:Pamir,Mongolija,Sibir; Severian in Mimi Vinča in še traja. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Avtomoto: v Indijskem Kashmirju imaš 4 prelaze preko 5.000 m/m: Khardung La 5.602 m/m (izmerjeno 5.359 m/m), Chang La 5.340 m/m, Tanglang La 5.328 m/m in Lachung La 5.019 m/m. Eden višji preko štirih jurčkov, Baracha La 4.830 m/m.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala @Whiskey za »razsvetljitev« znanja. :beer2:

Očitno sem malo "pomešal" prelaz Ak Baital na cesti M41 in M41 kot drugo najvišjo mednarodno cesto na svetu - površenpress  :naughty:

Je pa zanimivo, da nisem edini, ki širim "krivo vero" glede Ak Baitala:

 

"Kara-kul is the highest lake in Tajikistan at 3960m. We cross the second highest pass in the world, Akbaital at 4655m, and en route stop at the first Russian fort dating back to 1873. Before the Russians came, this place was a caravanserai on the silk road. We have lunch in Kara-kul, then explore the village, and walk along the lake with views of peak Lenin. This is our last night in Tajikistan. Overnight in home stay"
 

 

 

 

p.s. ob priliki napišem kakšen stavek o tem, kako sem "osvojil 2. najvišji" prelaz na svetu   :D

 

p.s.p.s. če bom kdaj hotel osvajati najvišje cestne prelaze se bom bolje pripravil - obljubim :grim

Popravljeno . Popravil avtomoto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.p.s. če bom kdaj hotel osvajati najvišje cestne prelaze se bom bolje pripravil - obljubim :grim

 

Jest bi moral že davno spisati potopis od tam. Bo pa drugo leto  :OK:

 

Ko si se fjakal še tam naokrog, sva z MiNa-o po spletu iskala kdo bi lahko to bil. Samo nikjer ne duha in ne sluha o kakem blogu, novici, ... -> Africa Twin.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi moral že davno spisati potopis od tam. Bo pa drugo leto  :OK:

 

Ko si se fjakal še tam naokrog, sva z MiNa-o po spletu iskala kdo bi lahko to bil. Samo nikjer ne duha in ne sluha o kakem blogu, novici, ... -> Africa Twin.

 

Sem nekoč že spraševala v Ali si bil ti?

 

Tole sem posnela 30.7.2011 v Kazbegiju v Gruziji, za kaj več kot fotko od daleč ni bilo časa, ker smo ravno šibali dalje.

Mogoče isti Slovenci?

 

post-8649-0-67690500-1353043225.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tudi prišel na kakšno potopisno predstavitev :)

Se še dobro spomnim Adria - Pacifik :)

Nekaj pa moram omeniti, namreč moti me, da pišeš Tajikistan. Zakaj ne lepo Tadžikistan, saj to ni neka angleška kolonija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LK64, žal so se mi v "male možgane zapekle" avtomobilske registracije, ki sem jih dneve in dneve gledal:

 

KZ - Kazahstan

UZ - Uzbekistan

TJ - Tajikistan - upsss Tadžikistan  :naughty:

(Kirgizistanci  uporabljajo zastavo namesto kratice države v registrski tablici).

 

Se bom potrudil, da bom sedaj naprej "Tadžikal" :yes: 

(ko me bo spet prijelo, da kaj napišem)

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekoč že spraševala v Ali si bil ti?

 

Tole sem posnela 30.7.2011 v Kazbegiju v Gruziji, za kaj več kot fotko od daleč ni bilo časa, ker smo ravno šibali dalje.

Mogoče isti Slovenci?

 

post-8649-0-67690500-1353043225.jpg

 

Voznik desnega motorja Transalpa je Alpinist iz Celja vendar motorja ne vozi več - prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tmoi Nriadn na spodnji sliki sta kirgistanska žiga.

 

Vstopni žig (zgoraj desno).

Izstopni žig (zgoraj levo).

 

post-18055-0-72487800-1405700100_thumb.jpg

 

Če odmislim cca. 5 minutnega "verbalnega pametovanja" vojačeka pri izhodu iz Kirgistana - še dobro da ni v mojem nasmejanem obrazu razumel kako sem mu mamo . . . . .   :l_01:  :angryrant1:   - so kirgizijski mejni organi bili med hitrejšimi kar se tiče prehoda meja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala! :)

Septembra gremo na podobno pot, stem da vozilo pustimo (podarimo) v Biskeku in letimo nazaj, pa me je zanimalo, da ce se velja, da ne dobis nobenega ziga da si vstopil v drzavo z vozilom. (V nasprotnem primeru te ne spustijo na letalo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da te ne bom "prestrašil", a tako pri vstopu kot izstopu so "graničarji" hoteli videti tudi prometno dovoljenje. Verjetno, ker sem se pač pojavil z motorjem na meji. Če bi bil "peš" tega verjetno nebi zahtevali, saj v potnem listu nisem imel-dobil nikakršnega "motorskega" žiga.

 

Srečno na poti :OK:

 

p.s. upam, da boš poročal o potovanju, ko se vrneš(te)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!