Skoči na vsebino

Centralna Azija 2014


long

Priporočene objave

od te in še od ene druge čakam  :)   Hvala vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dobil odgovor od ene izmed agencij.

Pravijo, da moram kar pohitet, kljub temu, da nameravam čez Iran začetek Junija, ker je velik naval v zadnjem času.

Pravijo, da se sicer odločijo za nekatere, da morajo imet obvezno spremstvo, ampak za mene, kot državljana Slovenije to ni težava in, da naj ne pričakujem ovir...

 

No tolko zaenkrat ...   :)

Popravljeno . Popravil bostjany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA misli si......sva vložila za vize pa so dali kar takoj vedeti da bo z lastnim vozilom težava....baje izdajajo v Ljubljani le še vizume za vstop preko letališča. REs pa je da so na mejnem prehodu rekli da o kakšni omejitvi nimajo pojma.....samo če iz Teherana ne dobiva požegnanih viz nama dobra volja na meji ne pomaga nič.

 

Zdaj zadevo rešujem prek svojega Iranskega prijatelja.......je on za naju vložil vlogo na ministrstvu za zunanje zadeve.....samo je spet jeba ker majo 20 marca novo leto pa se jim bo kakih 14 dni bliskalo za najine vize....... Jebemti kakor se obrnem je rit zadaj.......

 

Skratka zdaj držimo pesti in upamo na najboljše........ta teden dobimo odgovor kaj in kako......

Pozdrav!

 

Sem tdui vlozil za Iran v Lj, Cakam resitev.

Si ze dobil odgovor oz. upam pozitivno resitev.....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za Iran dobiš vizo komot na ambasadi brez kakršnekoli agencije.. Moraš pa se oglasit ti tam čez kak mesec po vložitvi prošnje, meni so rekli da me pokličejo, pa ni bilo nič od tega. Ko sem se tam osebno oglasil so mi pa povedali, da pasoš čaka že nekaj časa pripravljen z nalimano vizo.

 

Vso srečo!

 

Bregar

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi....

 

Najprej je bilo rečeno da ni problema da vse rešijo v enem tednu. Po več kot mesecu dni odgovor v stilu ''it will be tomorow'' smo obupali.

 

Jutri zjutraj pičimo Turčijo, Gruzijo, Armenijo in severni Irak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

je kaj novega glede viz za Iran, jo je kdo dobil v zadnjem mesecu ali ste vsi obupali. Na ambasadi pravijo da jo dobiš v enem tednu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kaj novega glede viz za Iran, jo je kdo dobil v zadnjem mesecu ali ste vsi obupali. Na ambasadi pravijo da jo dobiš v enem tednu....

Iran viza je ze skoraj en mesec v pasosu in ni bilo zapletov pri pridobitvi. Tudi ostale vize so do sedaj brez vecjih problemov zbrane, razen male modifikacije da se izogne Turkmenistanu. Se malo pa odhod :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšnem času pa so ti jo Iranci pritisnili v potni list??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iran viza je ze skoraj en mesec v pasosu in ni bilo zapletov pri pridobitvi. Tudi ostale vize so do sedaj brez vecjih problemov zbrane, razen male modifikacije da se izogne Turkmenistanu. Se malo pa odhod :) :) :)

 

Pred Uzbekistanom se založi z gorivom - lani poleti ga je tam manjkalo, menda sedaj ni nič bolje. Iščeš ga pa lahko pri folku - taksisti, vedo kam ponj, pa v bolj osamelih kafejih ga znajo imet kakšno flašo ali dve.

Dobro vozi.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšnem času pa so ti jo Iranci pritisnili v potni list??

Na ambasadi zelo korektni, viza je bila izdana v obljubljenem casu, to je 2 tedna.

Pred Uzbekistanom se založi z gorivom - lani poleti ga je tam manjkalo, menda sedaj ni nič bolje. Iščeš ga pa lahko pri folku - taksisti, vedo kam ponj, pa v bolj osamelih kafejih ga znajo imet kakšno flašo ali dve.

Dobro vozi.

rrrr

Hvala za dobre zelje, varno voznjo tudi vsem ostalim.....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ambasadi zelo korektni, viza je bila izdana v obljubljenem casu, to je 2 tedna.

Hvala za dobre zelje, varno voznjo tudi vsem ostalim..... :)

 

Zanimivo...očitno se zadeve res spreminjajo iz tedna v teden. Saj na ambasadi so korektni samo težava je ker ne morejo ničesar narediti brez žegna iz Teherana.

Saj nam je na koncu še prav prišlo, da nismo dobili vize saj bi se z Iransko vizo v potnem listu in ob predvidenem zaporedju obiskovanja držav zapletlo na IRansko-Iraški meji in bi imeli celo birokratsko štalo.

 

Ob vstopu v Irak ti prometno dovoljenje deponirajo na meji in ga dobiš šele ko se vrneš nazaj. Vstop preko enega mejnega prehoda in izstop skozi drugega baje ni mogoč. Če bi delali krog Iran-Irak-Turčija bi nam Iranci požigosali izstop in s tem bi bila viza izkoriščena, Iračani pa bi zahtevali da se vračamo na isto mejo vendar brez nove Iranske vize ne bi šlo.....pa bi se pingpongal.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

 

Rečeno storjeno....pasoš napolnjen do amena z Visami in že odštevam koliko krat grem še spat :)   Zaenkrat ni bilo kakih težav....upam, da pri tem ostane :)

 

Hvala vsem za informacije, predvsem, za tiste prek PS in seveda RRRR u, ki mi je res bil v pomoč :)   Berem tudi zadnjo temo, Centralna azija za 2 in spet en kup priročnih info  :) 

 

No kakorkoli....mene je začel čas basat, tk, da se lepo imejte :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A je kdo od vas obtical priprt v Afganistanu? Leteci??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo od vas obtical priprt v Afganistanu? Leteci??

V obdobju zadnjih parih dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!