Skoči na vsebino

Potovanje okoli sveta: Žan Bregar


Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...

Lepa,želim ti uresničitev cilja iz naslova teme,te spremljam:-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Navadi se da motor pobereš "z nogami" ker te bo drugače "vsekalo" v križu (počepneš oz. pokrčiš noge in paziš da imaš raven hrbet) .

 

Drugače pa:  :OK:  :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, maus, ma sej sem tudi jst mel namen čičat pa neki pojest, sam ko sem pa ugotovil, da noben ne bo prišel mimo še neki cajta in da mi antifriz + bencin iztekata, me je pa minilo sedet križem rok :D

 

Franc, dober nasvet, me je potem še dva dni hrbet bolel po temu dvigovanju.. Bo treba bit previden, če bom hotel kot Šeruga pri svojih 60ih še okoli vandrat na prduli! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, srečno še naprej! Tamala Tenere je res svetoven motor, če naredijo na 2 cilindra in USD prednje vilice jo grem prvi iskat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

11958074_939261669464639_614096517158661 Na zadnjem tripu po Pirenejih sva tako jaz kot moj motor praznovala jubilej. Jaz sem obelezil prvih 10.000 samostojno prevozenih kilometrov na motorju, masina pa na sploh prvih 10.000km. Kar na les moram potrkati, da nisem imel nobenih resnih tezav, padcev v tem casu, skratka samo upam lahko na nadaljevanje moje motoristicne kariere v taksnem slogu in tempu.
 Prejsnjo soboto sem se tako oglasil na servisu v Londonu, saj je mojo Yamaho Tenere cakal drugi servis. Prvega sem opravil pri 1.000km pri Juretu Primcu (Yamaha servis Primec na Dolgem Mostu), drugega pa tokrat na pooblascencu v zahodnem Londonu. Lazji sem sicer za 200£, a imam stempelj v knjizici in mirno vest, da mi ni treba ravno skrbeti prevec do naslednjega jubileja pri 20.000km (ki ga bom praznoval kdo ve kje, naslednje leto nekje v Rusiji). :) :)

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob ‎6‎.‎8‎.‎2015‎ ‎14‎:‎00‎:‎01, bregar07 pravi:

Evo, vse ok. Prevozenih 2000 in nekaj sto km, trenutno v Pamploni, sonce nabija, ampak ni panike, bo v Londonu cez en teden toliko bolj mrzlo :) Nekaj fotk za okus, vec sem jih pa dal gor na FB stran; https://www.facebook.com/pages/Bregar-Travels-Okolisvetacom/733048073419334

post-35203-0-94754500-1438861920_thumb.jpg

post-35203-0-67176600-1438862032_thumb.jpg

post-35203-0-51703000-1438862136_thumb.jpg

post-35203-0-54743800-1438862208_thumb.png

Pa kako naj mi bo slika všeč, če je motor na tleh??!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ja dec, nevem zate, ampak pri meni gravitacija se kar deluje.. Mogoce je v Zasavju malce sibkejsa in motorji lebdijo? :):) Hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Najprej naj pojasnim situacijo v kateri sem trenutno;

Se vedno imam vse pripravljeno za odhod julija, tako motor kot jaz lahko na pot odrineva ze danes, ce se tako odlocim. Kar me matra zadnji mesec dni in s cimer si belim glavo pa je sluzba v UK.

Pot okoli sveta je ogromna zelja in z najvecjim veseljem bi se ze jutri podal na vzhod, jug, zahod, kamorkoli me pac zanese.

Situacija v sluzbi je trenutno taksna, da se mi bo v roku enega oz. dveh mesecev ponudila dosti bolje placana pozicija in napredovanje. Denarno sem sicer v liniji s planom, a sam pri sebi pretehtavam ali sedaj izpolniti zeljo na kateri sem gradil dobra tri leta, se ji popolnoma predal in zaradi tega izpustil marsikaj iz rok. Na drugi strani je dilema, ce je vredno sedaj izpustiti karierno priloznost, ki se redkokdaj ponudi 22letniku. Lahko da, ce zdaj ne odrinem na pot, ne bom nikoli. Mozno pa je tudi, da bom po potovanju brez denarja, brez pametne sluzbe, pristal nekje v slabo placani poziciji. Hmm,.. 

Ne vem, sovrazim o tem razmisljat, ampak odlocitev moram nekako imeti na pladnju do naslednjega torka, ker po planu potovanja v SLO pridem konec junija.

Tezko se je postavit v mojo situacijo, a ce ima kdo kak nasvet, le na plano. Ena izmed opcij, ki jo pretehtavam je tudi ostanek v UK do jeseni, shipping motorja v Buenos Aires Oktobra/Novembra in potem touranje Juzne Amerike, ko bo tam poletje.

V nadaljevanju posta pa uzivajte v nekaj fotkah iz Balkan Tripa, ki sva ga zdajle maja opravila z enim najboljsih kolegov. :)

BALKAN TRIP 2016
photovisi-download.jpg
Lani je bil najin trip bolj "pripravljalni", oba sva svoje motorje kupila le nekaj dni pred odhodom, torej dokaj zelena. Letos pa, ze cela profesijonalca, sva rekla da greva na malo daljso turo in navkljub temu, da sva Srbijo po premisleku crtala iz rute, sva naredila dobrih 1700km v petih dneh, po zakon asfaltiranih in neasfaltiranih balkanskih cestah.
 
IMG_k355.jpg
Letos Vs. Lani (zgoraj)
Ofrroad.PNG
Offroadanje
 
Vreme nama je sluzilo, le en dan sva bila mokra, pa se ta mokrota je en dva tri izginila, ko naju je moja Baka v Tuzli pricakala s toplo govedjo juho in zrezki :D
 
IMG_20160504_101410.jpg
Mostar
IMG_20160506_173305.jpg
Nekdanje letalisce v Beli Krajini (Star DC3 na sliki zgoraj)
 
Uspel sem se celo umiti v Jadranu, imela sva pit stop pri Dinkotu v Veliki Paklenici, v Banja Luki pa sva bila prava castna gosta iz Slovenije na Srbski Slavi enega kolega. Rakije, Nektarja in mesa ni manjkalo niti tam. Haha
 
IMG_20160502_193358.jpg
Zuja in Jadran, kaj ces lepsega?
13174159_1734924180076595_6029236975198826957_n.jpg
Slavi se Slava!
IMG_20160506_175543.jpg
Slovenske trte sin, Semic.
IMG_20160504_164437.jpg
Kdo prepozna most? :)
IMG_20160503_205123.jpg
Beskucnik jst.
 
Vec fotk in celoten potopis pa najdete na Okolisveta.com oz. direktnem linku: http://www.okolisveta.com/2016/05/balkan-trip-2016-z-motorjem-po-balkanu.html;)

IMG_1083.jpg

 

 

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo služba, dopust pa boš itak imel vedno na voljo...

meni osebo je ljubše delati več izletov, ko celosvetovni, bi se motorja in matrarije hitro naveličal

če dobiš dopust mesec dni in več cvenka, rukneš npr Avstralijo itd.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/27/2016 at 3:02 PM, bregar07 said:

Najprej naj pojasnim situacijo v kateri sem trenutno;

Se vedno imam vse pripravljeno za odhod julija, tako motor kot jaz lahko na pot odrineva ze danes, ce se tako odlocim. Kar me matra zadnji mesec dni in s cimer si belim glavo pa je sluzba v UK.

Pot okoli sveta je ogromna zelja in z najvecjim veseljem bi se ze jutri podal na vzhod, jug, zahod, kamorkoli me pac zanese.

Situacija v sluzbi je trenutno taksna, da se mi bo v roku enega oz. dveh mesecev ponudila dosti bolje placana pozicija in napredovanje. Denarno sem sicer v liniji s planom, a sam pri sebi pretehtavam ali sedaj izpolniti zeljo na kateri sem gradil dobra tri leta, se ji popolnoma predal in zaradi tega izpustil marsikaj iz rok. Na drugi strani je dilema, ce je vredno sedaj izpustiti karierno priloznost, ki se redkokdaj ponudi 22letniku. Lahko da, ce zdaj ne odrinem na pot, ne bom nikoli. Mozno pa je tudi, da bom po potovanju brez denarja, brez pametne sluzbe, pristal nekje v slabo placani poziciji. Hmm,.. 

Ne vem, sovrazim o tem razmisljat, ampak odlocitev moram nekako imeti na pladnju do naslednjega torka, ker po planu potovanja v SLO pridem konec junija.

Tezko se je postavit v mojo situacijo, a ce ima kdo kak nasvet, le na plano. Ena izmed opcij, ki jo pretehtavam je tudi ostanek v UK do jeseni, shipping motorja v Buenos Aires Oktobra/Novembra in potem touranje Juzne Amerike, ko bo tam poletje.

 

Pusti službo in pojdi! Po dobri službi, karieri in več denarja boš postal zanimiva partija za poročiti, potem pride družina in druge obveznosti zaradi katerih spet ne boš mogel iti. Priložnosti bo še veliko, če ne takršnih pa drugačnih. Vse se obrne, na koncu šteje le kako si živel, ne koliko si zaslužil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani imajo nek pregovor, ki pravi:  chi non rischia non fischia (kdor ne reskira ne žvižga)

Lahko se pa odločiš racionalno in boš bolje živel (žvižgal pa ne boš) 

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni to kariera pri kateri boš čez 3 leta 100% sam svoj šef in imel denar potem pozabi. v sistemu kake firme nikoli več ne boš svoboden za kaj takega.

motolover ima prav. mogoče zdaj izgleda kot super kariera ampak boš prej ali slej nekje obtičal. potem pa familija, hiša,.... pa boš bolj resno lahko na motorju spet šele po 40 letu. 

jaz sem zaradi "kariere" marsikaj opustil (tudi plane kot je tvoj) pa na koncu kariera tudi ni fenomenalna in ne bom ne bogat ali samostojen kmalu. vedno pride nekaj vmes na kar nimaš vpliva. kriza, propade firma, tvoji poslovni partnerji,...

evo še malo pa bom 40 pa bom lahko začel razmišljati o turah kjer otroke pustim babici za 14 dni. okili sveta pa bom verjetno lahko začel sanjati čez 10 let če bo sreča.

na poti pa boš tudi marsikaj videl in spoznal in se ti druge možnosti odprejo, mogoče boš na antartiki delal kariero.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!