Skoči na vsebino

KTM 990 SM


Ditrich

Priporočene objave

Oj..

 

Imam ''micen'' problem..

Ali kdo ve, zakaj smerniki na motorju hitreje utripajo, ko dodam plin..??? 

Vse žarnice so OK, pregledane, spucani kontakti, tudi pod masko, kjer tečejo kabli, ni videti posebnosti.

Ali je težava v kakšnem stikalu, oz. ali je že kdo imel podoben problem..

 

Torej: pri prostem teku OK, ko dodam plin - ponorijo..

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi preveril regler.

 

 

Hmm.. Danes je delal zopet normalno..

Naslednjič preverim regler..

Tnx

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober!

Za 990 nevem ampak za 950 je tudi zelo popularno, da daš prednji zobnik na 16 zob. 

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mislim tudi spremeniti pri naročilu, saj imam sedaj 16-ko gor in je super..

 

Hvala za mnenje.. ;)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam neke čudne nerazsodne ideje, ki me vlečejo k nakupu tega motorja :OK:

 

Pa me zanima kako je kaj z vzdržljivostjo agregata, zanesljivostjo motorja, kakšna je poraba goriva, se da odpeljat 200km po avtocesti pri hitrosti 140km/h brez trajnih posledic za vrat? :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hytech> To je samo spoliran izpuh z purol pasto, za kakšno zasčitno pasto pa ne vem.. :/

Gobico sem dobil v merkurju, cena pa nekje okoli 6€. So tri vrste - groba, za prvo poliranje (na sliki), nato pa še dve bolj fin finiš.. :)

 

Tomyboy> Taka ideja sploh ni čudna.. :D

Agregat do sedaj BP, zanesljivost prav tako (so bili razni hondayamah-jaši (aja, pa Aprilijaši) z več problemi v naši družbi :D :D :D ), poraba odvisna od desnice (nisem še nikoli računal - preberi eno stran nazaj glede tega), mala šipa na maski pa začuda odnese velik del piša v prsni koš, tako da, od 10 letnih izkušenj z čoperji, je tole balzam za mojo trtico, mravljince v levi roki (beri: ni jih več) in splošnim počutjem na motorju - sedi pet.!!!

 

Ajd

Popravljeno . Popravil Ditrich
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si tole zrihtal! Mene to tudi čaka ampak se bom lotil pozimi, razen če bo letos poleti spet ful deževja!

Ampak namesto polirke imam bormašinco pa tole:

$T2eC16ZHJGwE9n)yUYq,BQQhunkI8Q~~60_12.Jmo-powercone2.jpg

 

Cena variera med 5 - 10 eur...

 

 

@Ditrich zanima me ali boš menjal tudi gumo med zadnjo feltno in zobnikom?

Moja ima že malce lufta pa ferbcam kok so cene...

 

 

@Tomyboy - go for it. Seveda, če ti paše, ko si se vozil.

 

P.S.: Bi se kdo pridužil naročilu stojal za motor v KTM oranžni...

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/ostala-oprema-za-motoriste/stojalo-za-motor-1274320916.html?aclct=1431498114

Bo pa treba nekaj dodati na to ceno, ki je na spletu.

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ditrich zanima me ali boš menjal tudi gumo med zadnjo feltno in zobnikom?

 

Moja ima že malce lufta pa ferbcam kok so cene...

 

Po pravici povedano, ne vem, ker nisem preverjal.. Bomo ugotovil ko bo menjava ketne..  :blush:

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljena družba,

 

Že nekaj časa sem nameraval predstaviti nov nakup, pa ni blo nikoli časa:D 

No, od januarja je pri hiši KTM 990 2008 - bom obesil kakšno slikico, ko bo bolj čist in urejen, pa tudi malo bolj podroben opis :D , kupljen v Italiji s 16000 km.

Imam veliko vprašanj za bolj izkušene lastnike te zverinice.

Trenutno imam za zamenjati gume, pa me zanima kaj bi priporočali glede na izkušnje. Motor vozim večinoma turersko, to pomeni 50, 90 - na avtocesti še nisem bil :) tu pa tam na kakšnem lepem odseku ceste se malo zgaziram (no, kar dosti krat :P). Verjetno kakšne sporttour varjante nebi ble lih najbolj primerne, itak pa na gumah ne mislim šparat, še posebej na takem motorju ne.  

 

Drugače pa zadeva je nora, v pravem smislu besede. Moraš bit kar pazljiv včasih - zahteva 100% koncentracijo. Bremze, vzmetenje so petarda, agregat je kot dizel v katerega tankaš kerozin :) nad 3000 samo dobiva, nikoli konca. Pod 3000 je živčen - trza in cuka, tako da se je treba malo navadit. V glavnem smeh od ušesa do ušesa.

 

Lp Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam za zamenjati gume, pa me zanima kaj bi priporočali glede na izkušnje. Motor vozim večinoma turersko, to pomeni 50, 90 - na avtocesti še nisem bil :) tu pa tam na kakšnem lepem odseku ceste se malo zgaziram (no, kar dosti krat :P). Verjetno kakšne sporttour varjante nebi ble lih najbolj primerne, itak pa na gumah ne mislim šparat, še posebej na takem motorju ne.  

 

Lp Simon

 

Conti Sport Attack.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

950 na frgazrje se mi zdi da manj cuka... je pa res, da nimam obratomerja! Itak, da je pras'C živčn, če ga začneš šparat!  :grrr

 

Priporočam Metzeller Z8 odgovarja tej moči - seveda prvih 5km jih je potrebno ogreti, kot vse touring gume.... Po slončku oz. zdaj ga ni več ampak vseeno še drži kot je potrebno!

20100623093440_vapkjred06yc25.jpg

 

 

 

Kolega pravi, da so mu odgovarjale tudi Pireli Angel GT..

Pirellis-award-winning-Angel-GT-tyres-ar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

evo...pa sn js tut ktmovc...danes doma 990 smt...:-)...upam da bo služil kot pričakujem, brez težav...

povejte mi katero olje vlivate v motor...vem da ktm priporoča motorex...sam to je samo priporočilo...motorex pa je zelooo drag...na računu pooblaščenga servisa se videl, da so vlili shell advance ultra 4!...mogoče castrol power 1 racing, ki je dosti cenejši? pač glavno, da je full sintetičen?

  

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno in varno, naj ti služi :D

p.s. sm povedu, da so pomaranče v modi, kmal nas bo več ko bmflarjev :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Srečno in varno, naj ti služi :D

p.s. sm povedu, da so pomaranče v modi, kmal nas bo več ko bmflarjev :ras:

Še dobr, da ni več jugoslavije ko se agrumov ni dalo dobit :P oranžeuc zapustu si nas :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!