Skoči na vsebino

Formula 1


DXR16

Priporočene objave

Potem pa ne moreš komentirat, kdo si zasluži biti prvak, se ti ne zdi?

Kopirano od GP:

>29 times Hamilton went over track limits in Bahrain
>Very convenient red flag just after Hamilton crashed in Imola
>Red Bull forced to change their legal wing after Spain
>Sacrificed Bottas for 2 extra points in Monaco
>Max's tyres popped in Baku
>Rear tyre amended to favor Mercedes
>Minimum pit stop time set after France
>Crashed Max out in Silverstone
>Bottas crashed Max out in Hungary
>Max denied full points for Spa
>Max punished for being driven off track in Monza
>Tuned up monster engine for final races
>Using an illegal rear wing
>Rogue marshall in Qatar penalizing Max
>Max punished for being ran wide and getting rear ended by Lewis
>Favoured by stewards after cutting the corner in Abu Dhabi
>Still lose anyway

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne komentiram, kdo si zasluži biti prvak ampak včerajšnjo dirko. Red Bull je taktično odlično odreagiral pri virtualnem varnostnem avtu, z zelo majhno izgubo časa menjal gume in se vrnil na drugo mesto. Tukaj Mercedes ni mogel nič, saj bi v primeru menjave zaostal.

Kljub temu, da je Hamilton prehitel štiri zaostale avte, je bila prednost 7 krogov pred koncem še vedno več kot sekundo na krog, in Verstapen je imel še štiri avte pred sabo.

Ko pa se je varnostni avto umaknil je imel Red Bull čisto nove gume in le pol avta zaostanka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos si je Max zaslužil naslov prvaka...res, da so se igrali tudi strici v ozadju z yoystickom, saj pošteno ni skoraj nikjer več. Nisem spremljal celo sezono, se mi zdi, da je vodil v točkovanju še dve dirki pred koncem, potem so ga na predzadnji nekaj kaznovali, da sta se po točkah izenačila. Tak scenarij je le privabil na zadnjo dirko veliko gledalcev, tudi sam ne bi gledal, če ne bi bila izenačena. Če so mu strici na zadnji dirki malo povrnili glede kaznovanja je na koncu izpadlo pošteno...tudi samo enega gledat že skoraj deset let ni ničemer podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Darko3g said:

7 krogov pred koncem še vedno več kot sekundo na krog, in Verstapen je imel še štiri avte pred sabo

4je avti so bili krog zadaj. Umaknili bi se. Zaplete se le, da je bil krsen protokol za umik varnostnega avta. Umik se napove cel krog predno zapele v boxe. Tokrat so umik napovedali le pol kroga prej. Ce bi pocakli se cel krog, bi dirko koncali za varnostni, avtom. Ker se je to na odlocilni dirki ze enkat zgodilo, 2012, so se vsa mostva zavzela, da se nardi vse kar se da, da se ne koncajo vec za SC. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F1 spremlajm tam od 80 let in srednje šole, ko je bilo še 8 dirk na leto in je bila vsaka hudo pričakovan dirkaški dogodek......res pa, da sem v zadnjih letih parkrat zaspal ob dirki....no ob zadnji sem ob koncu dirke stal pred TV.... ..oba bi si letos zaslužila naslov, vendar ga lahko dobi le eden in tokrat je bil to mladenič iz NL, kljub odličnem LH, ob koncu sezone je imel najboljši dirkalnik in močnemu vplivu MB......zmagovalni pohod LH in MB se je začel, ko so LH na eni od dirk zamenjali motor in je posledično začel iz zadnjega mesta, ker je pokuril vso kvoto agregatov za sezono......odlična taktična poteza MB, ne spomnim se ali je takrat zmagal ali ne, kot pa se bere na tujih forumih je takrat LH dobil agregat s cca.40-50KM, ne poznam natančno pravila, ali lahko tako dobi nadgrajeno verzijo agregata, ali ne...... in od takrat Max ni mogel več zmagati na "normalni" dirki, na ravninah je bil bistveno počasnejši, pri speljevanju na štartu je bila očitna razlika in tudi zadnjo dirko ne bi zmagal, pa četudi bi vozili še nekaj krogov, saj je LH dobro varčeval z gumami in je tudi v zadnjem krogu šlo na tesno s prehitevanjem......MB je bil z močnim agregatom hudo hiter na ravnini, kjer se da prehitevati, LH vrhunski voznik in ......zgodilo se je kar se je zgodilo infarktna končnica, z zmešnjavo pri tolmačenju ne-natančnih pravil in različnimi pritiski na dir dirke, težko mu je bilo ne dvomim.....bolje pa, da se je končalo tako, kot za varnostnim avtom, kot na tisti bedasti dežni dirki.......in Honda se po letih blamaže in nekonkurenčnosti, ko osvoji naslov....umika, ravno, ko bi bi se lahko postavili na tehnološki piedestal avtomoto športa in želi sadove trdega dela in vlaganj pri marketingu.....teh tipov res ne razumem... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober povzetek @Luka66... Tudi pri nas smo na koncu stali, pa čeprav nobeden od treh moških članov ni navijač na LH ne MV. Čestitke Maxu za osvojeno prvenstvo...

Moje mnenje je, da bi se vsaka dirka morala končati kot dirka in ne za varnostnim avtomobilom. Mislim, da so taka pravila za vsa ameriška prvenstva in bi morli tako pravilo nujno zapistai tudi v pravilnik F1. Kot sem razumel razlago pravil po dirki, ima direktor dirke možnost odločanja 'po svoji vesti' (kot naši poslanci... ;)) in se mi zdi njegova odločitev pravilna. Je bil pa pod neverjetnim pritiskom obeh vodij moštev... Mislim, da bo v prihodnje ta komunikacija (direktna) bolj omejena in se bodo odločitve sprejemale v miru, brez neposrednega pritiska.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če že vozijo 6 krogov za varnostnim avtom, bi lahko tudi dirko nekoliko podaljšali. Najbolj neumno pa se mi zdi, da se vsi zaostanki brišejo pri varnostnem avtu. Pa da je možnost menjave gum, kjer nastanejo velike razlike napram normalni menjavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 12. 2021 ob 16:56, Darko3g pravi:

No, meni bi bilo nerodno zmagati na tak način. Če je Red Bull taktično odlično reagiral z menjavo pri virtualnem varnostnem avtu, je pri drugi nesreči vodstvo dirke povsem odpovedalo. Brisali so  mu zaostanek 12. sekund in dovolili prehiteti vse zaostale avtomobile. Lahko vsaj Hamiltonu dovolili zamenjati gume, da bi bila tekma enakovredna, tako pa je fair play totalno odpovedal.

Sem navijal za Verstapna ampak te zmage danes si ni zaslužil.

Če se prav spomnim mu njegovi niso pustili menajve gum zaradi prednosti pozicije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!